Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5TOPRAK ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ <>5SERBEST KÜRSÜ
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuGENÇLİKTEN BU GÜNLERE NACİBABANIN YAŞAMI

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Son Giriş: Bugün
Durum:
Gönderilenler: 2012
Mesajın Direkt Linki Konu: GENÇLİKTEN BU GÜNLERE NACİBABANIN YAŞAMI
    Gönderim Zamanı: 03/Eylül 2017/2017 Saat 10:03
YAZAN--OSMAN NACİ KANAT...........3-9-2017......NACİBABA.........ONK...

ARKADAŞLAR BENİM TEK YAYIN ORGANIM BU SİTEDİR VE ARADA BİR DEFİNECİLİK SİSTEMİNİN DIŞINA ÇIKIP BAZI GÖRÜŞLERİMİ DİLE GETİRİYORUM ..YANİ HER KONUDA BİŞİLER ANLATMAYA UĞRAŞIYORUM BİLGİM DAHİLİNDE BENİM BAŞKA HİÇBİR YERDE YAYINIM YAZIM YOKTUR AMA BİZİM BU SİTEYİ TAMAMINI KOPYELEYİP KENDİLERİNE SİTE AÇANLAR YOK DA DEĞİLDİR HER NE AKILSA BAZILARINDA..OLSUN NE YAPAYIM NİYE GİDİP TE BAŞKA SİTYELERİ KOPYELEMİYORLAR DEMEKKİ BİZİM SİTE EN İYİSİ HERHALDE NEYSE.......ONK...

BENİM HAKKIMDA ÇOĞU KİŞİLER ÇOK YANLIŞ DÜŞÜNCELERE SAPLANIRLAR BUNA SEBEB DE BENİM YAŞAMIM KAPALI BİR KUTU ŞEKLİNDE OLMASINDAN KAYNAKLANIR.
BU KISIMDA BİRAZ NET AÇIKLAMALAR YAPACAĞIM VE BUNLAR TAMAMEN DOĞRU ANLATIMLARDIR...BU ANLATIMLARIN İÇİNDE DEFİNECİLİĞE MERAK SARMIŞ HİÇBİŞİ BİLMİYEN ARKADAŞLARA BİR REHBERDİR BU YAZI DİZİSİ DİKKATLİ OKUYUN ÇOĞUNUZUN BAŞINDAN GEÇMİŞ OLAYLARI DA BURDA GÖRECEKSİNİZ..

BİRİNCİ BÖLÜM...........................NACİBABA................ONK..

GENÇ YAŞLARDA NE DEFİNECİLİK NE MAKİNECİLİK TEN HİÇBİR HABERİM OLMADAN İSTANBUL KARAKÖYDE SELANİK PASAJINDA ELEKTRONİK İŞLERLEN UĞRAŞIRKEN ANADOLUDAN ÇIKIP GELEN BİR VATANDAŞIN BANA BİR DEDEKTÖR ŞEMASI GETİRİP BU KAÇA MAAL OLURSA OLSUN BUNU BANA YAP DEMESİ İLEN BU HASTALIĞA BAŞLAMA VESİLESİ OLMUŞTUR.ONA BİR TANE YAPTIM O GİTTİ ARKASI GELMİYE BAŞLADI ÖYLE BİR ZAMAN OLDUKİ MİLLET DEDEKTÖR YAPTIRMAK İÇİN SIRAYA GİRDİLER BU DURUMUN BAŞLAMASI VE DEVAM ETMESİ BENİ ÇOK GENÇ YAŞLARDA BİR ATELYEYE HAPSETTİ NE GEZMEK NE TOZMAK NE ORAYA BURAYA GİTMEK NE BİR KIZ ARKADAŞ VS VS TÜM SOSYAL HAYATIM BİR ANDA BİTTİ.SONRASI BU MONTAJ İŞİ BENİ İYİCE BUNALTTI ÇARE ARARKEN ELİME GEÇEN BİR AMERİKAN DERGİSİNDE ( COINMASTER İN U.S.A DAKİ DEDEKTÖRLERİ )NİN 2 SAYFA RAKLAMINI GÖRDÜM HEMEN AŞAĞI İNİP PASAJ DIŞINDAKİ BÜYÜK BİR ELEKTRONİĞİN HER TÜRKÜ CİHAZLARINI SATAN BİR FİRMA VARDI SAHİBİ DE ÇOK İYİ ARKADAŞIMDI ONA DA BENİM YAPIMIM OLAN TÜRKİYEDE İLK OLAN TRANSİSTÖRLÜ ANFİLERİMİ SATIYORDU VE ORDA DA KUYRUK VARDI 12 VOLT AKÜ İLEN DE 220 VOLT CERYANLAN ÇALIŞTIĞI İÇİN TÜM TÜRKİYE SATHI KÖYLERDEKİ CAMİLERE ALINIYORDU ÇÜNKİ O DEVİRDE HİÇBİR YERDE CERYAN YOKTUKİ SADECE ŞEHİRLERDE VARDI VE KAZALAR DA JENARATÖR ÇALIŞTIRIYORDU O DA GÜNLÜK BELLİ SAAT ARALIKLARINDA ÖYLE BİR DEVİRDİ..CAMİDEKİ AKÜLER 2 ADETTİ BİRİ ZAYIFLAYINCA ÖBÜR SAĞLAMI TAKILIRSI BOŞALANI DA TARLA SÜREN BİR TRAKTÖRE TAKARLARDI ÖYLE ŞARZI OLURDU,TRANSİSTÖRLEN YAPILAN ÇEŞİT CİHAZLARI DA İLK BEN PİYASAYA ÇIKARDIM DESEM YALAN OLMAZ ,ÇÜNKİ TRANSİSTÖR NEDİR NECİDİR O DEVİRDE HİÇKİMSE BİLMİYORDU VE BUNA AİT PARÇALAR DA YOKTU BU MAĞZA SAHİBİ ARKADAŞI KARŞIMA ALIP BİR GÜZEL ANLATTIM HERŞEYİ O DA FARKINDAYDI BU DEDEKTÖR İŞİNİN ONUN İTHALAT--İHRACAT BELGESİ DE MEVCUT İSTANBULA DIŞARDAN GELEN TÜM GEMİLER YÜKLERİNİ KARAKÖY LİMANINA BOŞALTIRLAR BURDAN YÜKLEME YAPARLARDI ..BEN ELEKTRONİK PARÇALARIN BİR LİSTESİNİ YAPIP İŞTE BU GEMİLERİN KAPTANLARINLAN ANLAŞIRDIM MALIN GELMESİ ÇOK UZUN SÜRERDİ AMA SONUNDA GELİRDİ..VE GETİRİRLER FAZLASINLAN PARALARINI VERİR ALIRDIM MALI..HATTA PASAJ İÇİNDE 2.NCİ KATTA BİR DÜKKANCI ARKADAŞI DA AYARLADIM BU TRANSİSTÖRLER ÇEŞİTLERİ VE BU İŞE AİT ENVAİ PARÇALARI DA VİTRİNE İSTİFLERDİK KISA SÜREDE NE MAL KALIR NE BİŞİ SONRASINDA BİR BÜYÜK FİRMA BU İŞE EL ATTI ADAM YATIRIMCI PARASI BOL GELDİ BENLEN ANLAŞTI VE PİYASAYA DA BOL ŞEKİLDE İTHALAT BAŞLADI SONRASINDA İŞE UYANANLAR BAŞLADILAR KENDİ BAŞLARINA İŞ YAPMIYA VE BENDENİZ TABİİ DEVRE DIŞI OLSUN MÜHİM OLAN BEN BU İŞLERE ÖN AYAK OLDUĞUM İÇİN SEVİNİYORUM ..İÇİMDE KALBİMDE KÖTÜLÜK YOKKİ İYİLİK YAP AT DENİZE PARAOLA BU ..
VE BU ARKADAŞLAN ANLAŞTIK COINMASTER 3.BİN D--4.BİN D--5.BİN D VE SONUÇTA EN BAŞARILISI EN ÇOK TUTULACAK OLAN ( CINMASTER 6000 D -PROFESİONAL MAVİ KUTULU OLANI İMAL ETTİ VE BU CİHAZ BUGÜN BİLE REVAÇTADIR..DİREKT SADECE BU 6000 D Yİ İTHAL ETMİYE BAŞLADIK..
BEN SERVİSDİM VE SATILAN HER CİHAZ BAŞINA BELLİ BİR ÜCRET ALIYORDUM
DEVAMI..........7-9-2017...............................................nacibaba.............................................onk.
ŞİMDİ CİHAZLARI SATIYORUZ YA İSTANBULA GÖRE AYARLIYORUZ VERİYORUZ ADAM TAA ANADOLUNUN BİR TARAFINDAKİ MEMLEKETİNE GİDİNCE CİHAZ BAŞLIYOR ÖTMEYE ÜZERİNDE SONSUZ 6-7 TANE ÇEVİRMELİ DÜĞMELİ AYARLARI VAR AMA BİLMEZLERKİ YAPMASINI,,AÇARLAR BOYUNA ORDAN BURDAN TELEFON O KADAR İZAH EDİYORUM BAK ŞÖYLE BÖYLE YAPICAN YOK ÇARE YAPAMIYORLAR BİRTÜRLÜ ..
SONUÇTA PATRONA DEDİM Kİ BAK PEYNİR EKMEK GİBİ MAKİNE SATIYORUZ BUNUN ARKASINDA DURMAMIZ ŞARTTIR DEDİM,, DEDİKİ YOK BEN UĞRAŞAMAM GİT SEN GEZ AYARLA NE YAPARSAN YAP ????TÜM MASRAFI BEN ÇEKERİM DİYOR İYİ DE BU İŞ İÇİN ARAZİLİ YENİ TİPTE BİR ARAÇ LAZIM SONUÇTA HEM YENİ SATILACAK MAKİNE HEM ALET EDEVAT TAŞINICAK BUNUN İÇİN BİR ARAÇ ŞART DEDİM PATRON DA TAMAM ARAŞTIR BAK KAFANA GÖRE NE YATIYORSA ALALIM BİR AN ÖNCE BU TELEFONLARDAN BEN KURTULAYIM..TAMAM DEDİM BAŞLADIM ARAŞTIRMAYA HÜRRİYET GAZETESİNDEKİ BİR İLAN DİKKATİMİ ÇEKTİ İNGİLİZ KONSOLOSLUĞUNDAN 15 GÜN SONRASINDA AÇIK ATIRMA İLEN 6 ADET ARAÇI SATILIĞA ÇIKARMIŞLAR ARASINDA BİR ARAZİLİ LANDROVER UZUN ŞASİ KAPALI KASALI BUNA KLAFAYI TAKTIM VE GÜN GELDİĞİNDE ARTIRMADA 4 KİŞİ VARDIK ONLAR DİĞER ARAÇLARLAN İLGİLENİYORLARDI SONUÇTA ÇOK UCUZ BİR FİYATA CİPİ ALDIK,, 1 AY DA ÜSTÜMÜZE GEÇİRME MUAMELERİ SÜRDÜ SONUÇTA ÇOK DÜZGÜN BİR ARACA SAHİP OLDUK.. BAŞLADIM İÇİNİ DİZAYN ETMİYE ARKADA YANLAMASINA KOLTUKLAR VARDI ONLARI SOKTÜM HEPSİNİ KOCA HANGAR GİBİ OLDU İÇİ..PASAJIN AŞAĞISINDA DÖNEMEÇ YAPTIĞI YERDE KOCA BİR MAĞZA SIRF DENİZ MALZEMELERİ ,,KAMP MALZEMELERİ,,DAĞCILIK İŞTE AKLA NE GELİRSE HEPSİ VAR SATIYOR..ORDAN SIFIR ALTI 50 DERECE DAYANIKLI KUTUP UYKU TULUMU ALDIM BUNUN ALTINA KIVIRIP TOPLAMALI AÇMALI ALTLIK YUMUŞAK SÜNGERİMSİ GİBİ BİŞİ Bİ TANE 2 KİŞİLİK ÇOK SAĞLAM DAYANIKLI BİR ÇADIR PORTATİF ALDIM JEEPİN ÜSTÜ KOMPLE BAGAJ YERİ 2 YEDEK LASTİK DE ORADA BAĞLI DURUYOR ÇOK GÜZEL SAĞLAM 4 ADET DE 30 AR LİTRELİK ORİJİNAL BENZİN BİDONLARI BU ÜSTTEKİ BAGAJA ÇOK GÜZEL HER ŞEYİN YERİNİ YAPMIŞLAR SONRASINDA BRANDASI VAR ÇEKİYORSUN YANLARDAN BAĞLANTI YERLERİNE BAĞLIYORSUN UÇLARINI..BİR BUZDOLABI CERYANLI,AKÜLÜ,VE UFAK AYGAZLI.ÇALIŞMA ŞEKLİ,TAKIMLARI TAKLAVATLARI CİHAZLARI HER ŞEYİ YERLEŞT-
TİRDİM Bİ DE ÇİFT KIRMA GÜZEL TÜFEK ALDIM KOLONUYLAN YEDEK FİŞEKLER DE ALDIM NE OLUR NE OLMAZ O DEVİRDE YOLLARIN %85 İ TOPRAK VE ÇOK AZ SAYIDA VASITA VAR,,NE İNSAN NE BİŞİ HER YER ISSIZ,SONRASINDA TOPTANCILARA VE AMBARCILARA GİTTİM KAMYON ŞÖFÖRLERİNLEN KONUŞTUM BU YOLLARIN DURUMLARI VE TEHLİKELERİ İÇİN AYI VE KURT ÇOKMUŞ BAK DİYORLAR BELLERİNİ GÖSTERİYORLAR TÜMÜ SİLAH TAŞIYOR DİYORLARKİ DAHA TÜFEĞİ ÇIKARAMADAN İŞİN BİTER EN İYİSİ, SİLAH DİYORLAR GİT EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ANLAT YAPACAĞIN İŞİ HEMEN VERİRLER ALIRSIN. DAHA BAŞKALARINLAN DA KONUŞTUM HERKES AYNI ŞEYİ SÖYLÜYOR Bİ KAMYONCU BAK GÖR VAZYETİ DİYE KAMYONUN YANINA GÖTÜRDÜ BENİ ARABANIN ÖN TARAFI TAMAMEN YANLARI KAPILARI DERİN ÇİZİKLER İÇİNDE AYILAR YAPMIŞ Bİ DE TAŞ DA ATANLARI VARMIŞ HEMEN GAZLA VUR ÇARP EZ GEÇ GİT DİYORLAR KAÇACAKSIN VEYA VUR DEDİLER
PATRONA ANLATTIM BU DURUMU TAKMA KAFANA DEDİ YARIN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE GİDERİZ MÜDÜR BENİM AHBABIMDIR İŞİMİZİ HALLEDER ALIRSIN DEDİ ÖYLE DE YAPTIK GİTTİK Bİ PARMAK İZİMİ ALDILAR NUFUS KAĞIDI BİLGİ,LERİNİ ADRESİMİ YANİ UFAK TEFEK ŞEYLER VE GETİRDİLER SİLAH RUHSATINI AMA ÖNCE BİR SİLAH ALABİLİR KAĞIDI VERDİLER 3 YERİN ADRESİNİ GÖSTERİP BU YERLERDEN GİT BEĞENDİĞİNİ AL GEL ÇÜNKÜ SİLAHIN NOSU MARKASI BU RUHSATA YAZILACAK HEMEN ALIRSIN,, MÜDÜR DEDİKİ EN ETKİLİSİ 6 PATLAR U.S.A SİMİTWESSON BİRAZ PAHALLIDIR AMA TEK KURŞUNDA AYIYI YERE SERER GİTTİK PATRONLAN HAKKETTEN DE ÇOK ŞIK TAMAMI NİKELAJ BEL KEMERİNE DE ASMALI KILIFI İLEN BERABER O ZAMANIN PARASI ÇOK PARA 250 TL BAYILDI PATRON AMA BİŞİ DEMEDİ SİLAHI DA KODUK BELİMİZE OLDUK KOYBOYLAR GİBİ. SONRA PASAJIN HEMEN KAPSINDAN 2 DÜKKAN AŞAĞISINDA ÇOK YAŞLI BİR RUM KARI KOCA VARDI BUNLAR DA İSTANBULUN EN KALİTELİ FOTOĞRAF MAKİNELERİ SİNEMA ÇEKME MAKİNELERİ AKLA ZİYAN NE İSTERSEN HEPSİ KALİTE KOKUYOR.
ŞİMDİ BU 2 RUMU 6-7 EYLÜL HADİSELERİNDE BEN HAYATIMI ÇOK BÜYÜK TEHLİKEYE ATIP O GÜN DÜKKANLARINI DA KENDİLERİNİ DE KURTARDIMDI Kİ HADİSE ŞÖYLE OLDU..DELİNİN BİRİ ÇÜNKİ AKILLI İNSANIN YAPMIYACAĞI BİŞİ BİR BALON PATLATILIYOR O GÜNKİ TÜM GAZETELERİN HEPSİ DE BİRE ON KATARAK YAZMIŞLAR SELANİKTEKİ ATATÜRKÜN EVİNE BOMBA ATILDI VE MİLLET AYAKLANDI İSTANBULDA NE KADAR RUM VAR TÜM DİKKANLARI YIKILDI YANDI YAĞMALANDI HELE BEYOĞLUNDA TÜM CADDE BOYDANBOYA DÜKKANLARDAN ÇIKAN EŞYALARLAN DOLUYDU BİZİM BURAYA DA GELDİLER GECE SAAT 10.30 DU ZANNEDERSEM BİZİM PASAJDA ARTIK GAYRIMÜSLÜM YOKDU NE BU SESLER DİYE İNDİM AŞAĞI KAPIYI AÇMAMLAN İNSAN SELİ,YLEN KARŞILAŞTIM HEPSİNİN ELLERİNDE SOPALAR KAZMA KÜRFEKLER DEMİR ÇUBUKLAR NE OLUYOR DEDİM DEDİLER BU PASAJDA RUM DÜKKANCI VARMI YOK DEDİM HEPSİ ÇIKTILAR BURASI ELEKTRONİKÇİLER ÇARŞISI OLDU ARTIK NUFUS KAĞIDIN ÇIKAR BAKICAZ SEN KİMLERDENSİN ÇIKARDIM TAMAMDEDİLER ÖZÜR DİLEDİLER BU SEFER FOTOĞRAFÇI DÜKKANINI ÖĞRENMİŞLER ORAYA YÖNELDİLER ORAYA DA ÖNLERİNE GEÇTİM ARKADAŞLAR BURASINI BİZ ALDIK 15 GÜN KADAR VAR O İKİ KARI KOCA ÇOK YAŞLIYDI   BURDAN YUNANİSTANA GÖÇTÜLER EMİN OLUN..KISACA BURDAKİ TÜM RUMLAR GİTTİLER SİZ ARTIK YÜKSEKKALDIRIMA BAKIN AMA SORMADAN ETMEDEN DE GÜNAHA GİRMEYİN..KALABALIK BAŞLADI YÜKSEKKELDIRAMA DOĞRU BÖYLELİKLEN TEHLİKEYİ ATLATTIK AMA RUMLAR ÇOK TIRSTI SONRASINDA ALIŞTILAR OLAYLAR GEÇİNCE GİTTİM DEDİM BANA KALİTELİ BİR MAKİNE LAZIM BÖYLE BÖYLE BİR YOLCULUĞA ÇIKIYORUM ÇOK GEREKLİ HEMEN ANINDA BİR DE KODAK ORİJİNAL ÇANTADA DOLDURDULAR DA DOLDURLAR HERŞEYİ MALZEMELERİ VE NİKKON MARKA DA ÇOK SÜPER BİR MAKİNE NE VERİCEZ BUNLARA BU SANA HEDİYEMİZ DEDİLER OLMAZ MOLMAZ SONUNDA OLDURDULAR... HERNEYSE A--DAN Z--YE HER ŞEY TAMAM VE PATRONLAN HELLALEŞİYORUZ BİR TOMAR DA PARA ÇIKARIP VERDİ VE BENDENİZ KABATAŞTAN ARABALI VAPURA BİNİYORUM KARŞIYA GEÇİYORUM ..ŞİMDİ ELİMDE BİR DEFTER FİHRİSTLİ SIRASINLAN BİZDEN KİMLER NE ALMIŞ KAYITLI SAĞA SOLA GİRE ÇIKA GİDİYORUM YEMİN ETSEM BAŞIM AĞRIMAZ BU YOLCULUKTA BİR BENZİN PARASI VERDİM GİTTİĞİM YERLERDE ÖYLE İZZET İKRAM GÖRDÜMKİ ANLATAMAM YEMEYE İÇMEYE YATMIYA TEK KURUŞ HARCAMADIM ZATEN HARCATMADILAR DA ..

<> AŞAĞIDAKİ OKUYACAKLARINIZ HEM GEÇEN SENELER HEM BENİM DEFİNECİLİĞİ ÖĞRENMEM YAPTIĞIM ARAŞTIRMALAR HASSAS ALETLERLEN YAPTIĞIM ANALİZLERİN
SONUÇLARINI KAPSAR..AYNI ZAMANDA KONULAR İÇİNDE MAKİNE KULLANIMLARI HAVA VE TOPRAK OLAYLARINI DA KAPSIYOR   VE EN ÖNEMLİSİ DE GEÇEN ZAMANA SENELERE KARŞIN DEFİNECİLİK,,MAKİNECİLİK DEKİ İLERLEMENİZİ UZMANLAŞMAMIZI KAPSIYOR..BU YAZI DİZİSİ SİZLERE SENELERİNİZİ KAZANDIRMAKTA OLDUĞU UNUTULMAMALIDIR,,YANİ SENELERCE ÇALIŞIP ELDE EDECEĞİNİZ TÜM HERŞEYİ ÇOK KISA SÜREDE BUNLARI OKUYARAK ELDE EDEBİLİRSİNİZ 50 SENELİK BİR ÇALIŞMA İLEN ELDE EDECEĞİNİZ İŞLERİ 1 AY GİBİ KISA SÜREDE ÖĞRENİRSİNİZ DİKKATLİ OKUYUN VE TATBİKATLARINI DA
YAPINIZ...............osman naci kanat.......nacibaba.............onk..

2.Cİ BÖLÜM .................................................NACİBABA............................................ONK....

ŞİMDİ BENDENİZ DE TABİ BU DEFİNECİLİĞE İLK ADIMIMI ATMIŞ OLUYORUM ÇÜNKİ HİÇBİŞİ BİLMİYORUM BU KONULARDA SADECE MAKİNE SATICILIĞI VAR HEPSİ O KADAR ....MÜŞTERİNİN YERİNE KÖYÜNE GİDİYORUM BAHÇESİ DE VAR YAZ GÜNÜ TABİİ AĞAÇ ALTINDA SOĞUK AYRANLARI DA İÇİYORUZ ŞİMDİ KARŞIMA ARALIKLARLAN DÜZ BİR SIRADA KADINLARDAN ALIYORLAR BİLEZİK KOLYE ZİNCİRLİ KOLYE VE REŞAT ,YOK BEŞİBİRYERDENİN TEKLİSİ İŞTE GÜMÜŞ AYRI KORLAR ÇİVİ DEMİR BAKIR BRONZ TÜM ÇEŞİTTEKİ MADENLERİ YAN YANA YARIM METRE ARA İLEN SIRALAYIP KOYUYORLAR VE BEN BUNLARA AYAR YAPMIYA UĞRAŞIYORUM NEYMİŞ ONLAR BENDEN DAHA USTALAR BİŞİLER BİLİYORLAR BAK İŞTE BÖYLE ŞÖYLE OLMASI LAZIM DİYE İKAZLIYORLAR BENİ,,İLK ÖĞRENDİĞİM ŞEY
COINMASTERİN EKRANINDA YAZILI OLAN MADENLER VE İBRENİN BUNLARIN ÜSTÜNDE DURMASINI TAM İSTİYORLAR,,KUTUNUN SAĞI TARAFINDAKİ DÜĞMELERİN EN ALTINDAKİ DÜĞME AYIRIM DÜĞMESİ İMİŞ İLK BUNU FARKEDİYORUM BURDA 3 GEN BİR İŞARET VAR ESASINDA TÜM DÜĞMELERİN ÜSTÜNDE 3 GEN BİR İŞARET YERİ MEVCUT VE TÜM DÜĞMELERİ BU 3 GEN OLAN YERE GETİRİP AYARI ORDA BIRAKMAK LAZIMMIŞ BU MAKİNENİN FABRİKASYON GENEL OLAN AYARIYMIŞ VE GENELDE TÜM DÜNYAA ÜSTÜNDE FABRİKANIN YAPMIŞ OLDUĞU TESLERDE ORTALAMA OLAN AYAR ŞEKLİYMİŞ UYMASSA SİZ KENDİNİZ UFAK UFAK AYARLARDA DEĞİŞİKLİKLER YAPARAKTAN KENDİ BÖLGENİZİN EN İYİ AYAR NOKTASINI BULUYORSUNUZ ..BEN MİLLETE MAKİNE KULLANMASINI GÖYA ÖĞRETMİYE ÇIKTIM KENDİM ÖĞRENMİYE BAŞLADIM AMA HİÇ AÇIK VERMİYORUM ..
BULUNDUĞUM YERDEN POSTANEDEN PATRONA TELEFON AÇTIM SABAH YAZDIRDIM TAA AKŞAM 4 TE BAĞLANDI ANLATTIM DURUMU DEDİKİ KİTABININ TERCÜMESİNİ BİTİRDİM BİR NUSHA SANA YAPTIM BUNU SANA POSTA İLEN BULUNDUĞÜUN YERİN İLİN POSTANESİNE YOLLARIM 1 HAFTA BİLEMEDİN 15 GÜN İÇİNDE ALIRSIN .. TAMAM DEDİM GEREKLİ BİLGİLERİ VERDİM ŞİMDİ VAKİT GEÇİRMEK LAZIM ARKADAŞLARLAN DEFİNECİLİĞE ÇIKIYORUZ SABAHIN KÖRÜNDE TRAKTÖRLEN ÇIKIYORUZ AKŞAMIN KÖRÜNDE DÖNÜP HEMEN YATIYORUZ KAZ ALLAH KAZ AHA BURDA AHA ŞURDA BİRKAÇ METRE ÇUKUR TAMAM ÇOK YAKLAŞTIK AHA ÇOK AZ KALDI TABİİ HİÇBİŞİ YOK EVİN KADINLARI BUNLARLAN DALGA GEÇERLER BUNLAR DA BULUNCA SİZ GÖRÜRSÜNÜZ DERLER BİR ALEM ŞAMATA GİDİYOR ..
KÖYLÜ DEFİNECİLERLEN HA BİRE ORASI BURASI BU DAĞIN TEPESİ BU ORMAN VS VS GEZİYORUZ DA GEZİYORUZ..ORASINI KAZ BURASINI KAZ HİÇBİŞİ YOK TABİİ..

O KAZDIKLARI YERLERE TUTARLAR MAKİNEYİ TABİİ TISS YOK SONRA BANA SATAŞIRLAR BU NASIL MAKİNE BÖYLE DİYE... BEN DE DİYORUM Kİ YOKKİ BİŞİ MAKİNE NE YAPSIN, GÖSTER ELİNDEKİ KÜREĞİ BAK TAA NERDEN ÇEKİYOR İŞTE BÖYLE BİR MADDE GELECEKKİ MAKİNE DE SANA BURDA BİŞİ VAR DESİN.. DOĞRU DERSİN DERLER ,HEM BEN SİZİN KAZDIĞINIZ YERE MAKİNE TUTUYORUM TISS YOK SİZ İNATLAN KAZIYORSUNUZ BOŞU BOŞUNA UĞRAŞIYORSUNUZ VAKİT GEÇİRİP KENDİNİZİ TELEF EDİYORSUNUZ..DOĞRU SÖYLERSİN DİYORLAR.. BAKIN BUNDAN SONRA TÜM GÖSTERDİĞİNİZ YERLERE İLKTEN MAKİNE TUTUCAZ MAKİNE DERSE BİŞİ YOK KAZMAK DA YOK TAMAMMI TAMAM DEDİLER..OH BE...18 İNCİ GÜN POSTADAN BİZİM TERCÜMELİ KATALOG GELDİ AÇTIM HEMEN O GECE GAZLAMBASINDA TÜM KATALOĞU HATMETTİM OHOOOOO NELER VARMIŞ BİZ NELER YAPIYORMUŞUZ KATALOGTAN HİÇKİMSEYE SES ETMEDİM,KİMSEDE ZATEN BİŞİ SORMADI ..

<> KEEN WHİTES DİYORKİ BU MAKİNELERİ ÜRETEN FABRİKANIN AMERİKADAKİ SAHİBİ ÜRETİĞİMİZ DEDEKTÖRLERİN TÜMÜ BİRER DÜNYAA MARKASIDIR ÇÜNKÜ ÜSTÜNDEKİ TÜM AYARLARI SONSUZ BİR ŞEKİLDE İMAL ETTİK TÜM DÜNYADAKİ HER ÜLKEYE HER RAKIMA SIFIR DENİZDEN BAŞLAYIP EN YÜKSEK RAKIMLARA KADAR ÇIKIN..EN PİS TOPRAKLARDA ÇALIŞIN,AYARLARI DOĞRU BİÇİMDE YAPTIĞINIZ SÜREÇTE HİÇBİR SORUN ÇIKMAZ..VE DE HAKLI ( GENELDE BİZİM ÜLKENİN HER YERİNDE HER AYAR DÜĞMESİNİN SKALASINDA 3 GEN İÇİNDE BİR P HARFİ MEVCUTTUR BU AYARA GETİRİN SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞTIĞINI GÖRECEKSİNİZ ..YAPILMAMASI GEREKEN EN ÖNEMLİ KURAL DA BATARYASI ORTA BOY 1.5 VOLTLUK PİLLEN 4 ADET ALIR VE CİHAZ TAM 6 VOLTLAN ÇALIŞIR BAZI AKLI EVVELLER BURAYA 2 KABLO LEHİMLETİP DIŞARDAN 6 VOLT IŞILDAK AKÜLERİNDEN TAKARLAR KESİNLİKLEN BUNU YAPMAYIN SONRASI CİHAZI HURDAYA ÇIKARIRSINIZ HABERİNİZ OLSUN ) .....IŞILDAK AKÜSÜ EBADINDA MOTOSİKLET AKÜLERİ VARDI ASİTLİ AYNI ARABA AKÜLERİ GİBİYDİ VE DE 6 VOLTTU İŞTE BUNLARI TAKIP MAKİNELERİ DE HAŞLIYORLARDI....
NOT-> TABİİ O ZAMANDA NE IŞILDAK NE DE BÖYLE UFAK AKÜLER VARDI SONRALARI İLERSİ İÇİN BUNU SÖYLÜYORUM..........................ONK..
ŞİMDİ KATALOĞU DA HATMETTİM YA DAHA BİLİNÇLİ İŞ YAPMIYA BAŞLADIM MAKİNEDEN VE ÇALIŞTIRILMASI AYARLANMASI HARİCİNDE BU SEFER KARŞIMA COĞRAFİ KOŞULLAR ATMOSFERİK KOŞULLAR,TOPRAK CİNSİ KOŞULLARI,RAKIMLAR
HAVA OLAYLARI HAVA BASINCI VE ARAMANIN ŞEKLİ GİBİ BİR SÜRÜ FAKTÖRLER ÇIKACAKTI ÇIKTI DA TABİİ BUNLARI DA ARTIK ÇALIŞILAN HER YERDEKİ YAPILAN AYARLAMALARA BAKARAKTAN KEŞFEDİYORDUM SONRASINDA ÇOK KALIN FİHRİSTLİ BİR DEFTER ALDIM VE BU DEFTERE ALFEBATİK SIRALAMA İLEN HER GİTİĞİM YERDEKİ KARŞILAŞTIĞIM AYARLARI TEK TEK YAZIYORDUM ,İKİ KÖYÜN ARASI 5 DAKKALIK BİR YOL ORASININ ARAZİSİNİN AYARINLAN BU KÖYÜN ARAZİSİ ARASINDA ÇOK FARKLI AYAR OYNAMALARINI KEŞFETTİM BUNLARI HEP NOT EDİYORDUM BÖYLE SIRALAMA GİDE GİDE KISA SÜREDE MAKİNE UZMANI OLDUM DESEM YALAN OLMAZ..

COINMASTER 6000 Dİ PROFEYONEL DEDEKTÖR KULLANIM VE AYAR YAPIMLARI..
BATARYAYI YERLEŞTİRİN SAĞLAM YENİ PİL KOYUN.
MAKİNEYİ KOLLARINI BAŞLIĞI MONTE EDİN.KABLOYU SAPA DOLAYARAK YUKARI ÇIKIN KABLODA BOŞLUK OLMASIN ÇOK SIKI DA OLMASIN BİLLAHSSA BAŞLIKTAN ÇIKAN KABLOYA BİR KAVİS VERİNKİ GERİLİP BAŞLIĞIN İÇİNDEN UÇ KOPARMASIN BUNA DİKKAT EDİNİZ BUNU AYARLAMAK İÇİN DE BAŞLIĞIN ÜSTÜNE TAM OLARAK KOLU YATIRIN ÖNE DOĞRU SONRA ARKAYA DOĞRU YATIRIN VE BİR GERİLMEZLİK PAYI BIRAKIN KABLODA ONDAN SONRA SAP KOLUNA KABLOYU DOLAYARAKTAN YUKARI ÇIKIN VE FİŞİ SOKEDE TAKIN DOĞRU BİÇİMDE DAHA SONRA MUHAKKAK SURETTE KULAKLIĞINIZI TAKIN ONDAN SONRA HER DÜĞMENİN ALTINDAKİ TAKSİMATLI YERİN İÇİNDE 3 GEN BİR İŞARETİN İÇİNDE ( P ) HARFİ VARDIR BÜTÜN DÜĞMELERİN AYARLARINI BU (P)LERE GETİRİP BIRAKIN,,,,PİLLER YENİ OLUCAK BATARYAYI YERLEŞTİRİN YUVASINA KAPAĞINI KAPATIN,,SON BİR GÖZ KONTROLÜ YAPIN HERŞEY TAMAMSSA SAĞ TARAFI ORTA YERDEKİ DÜĞMEYE BAKIN ON / OFF YAZILI YERE ON- A ALIN ESASINDA BURDA DA BİR (P) VARDIR ORAYA ALIN AYARI.
ŞİMDİ ALET ÇALIŞIYOR İKEN BAŞLIĞI YERDEN 1,5 METRE KADAR HAVAYA KALDIRIN EKRANIN ALTINDA SAPIN NİHAYETİNDE 3 KONUMLU BİR TETİK VARDIR BU TETİK DEVAMLI ORTA KONUMDA OLUCAKTIR DİKKAT EDİNİZ--> TETİĞİ KENDİNİZE DOĞRU 1 KERRE ÇEKİN VE BIRAKIN BU ŞEKİLDE HAVA AYARI YAPILMIŞ OLUYOR SONRA BAŞLIĞI TAM TOPRAĞA KOYUN VE YİNE TETİĞİ 1 KERRE ÇEKİN BIRAKIN BU ŞEKİLDE DE TOPRAK AYARI OLMUŞ OLUYOR..ŞAYET ALET ÖTME YAPIYORSA BU DURUMDA BAŞLIK YİNE TOPRAK ÜSTÜNDEYKEN SOL TARAFI EN ÜSTTEKİ DÜĞMEYİ (HAVA AYARIDIR BU DÜĞME )SIFIR KONUMUNA DOĞRU AZAR AZAR AYARI AZALTIN SESİN KESİLDİĞİ YERDE BIRAKIN VE BİR SEFER TETİK ÇEK BIRAK YAPIN BUNA RAĞMEN AZAR AZAR SES YAPMALAR VARSA BU SEFER EN ALTTAKİ SOL TARAFI OLAN DÜĞME DE TOPRAK AYARI AYARIDIR BUNU DA KISMAYI DENEYİN ....COINMASTER 6000 D SERİ 3 LERDE YANİ İLERKİ MODELLERİNDE BU TOPRAK AYARI ÜSTÜNE DE KONMUŞ 3 KONUMLU BİR TETİK VARDIR BU HAVA VE TOPRAK AYARININ OTOMATİK ŞEKLİ OLUYOR KULLANIMI DA ŞÖYLEDİR BAŞLIĞI YERDEN YUKARI KALDIRIN TETİĞİ KENDİNİZE DOĞRU ÇEKİN VE BIRAKIN TETİK ORTA KONUMDA DURUR BU HAVA AYARINI OTOMATİĞE ALIYOR SONRA BAŞLIĞI TOPRAĞA KOYUN VE BU TETİĞİ İLERİ DOĞRU İTİN TETİK İLERDE DURUR ŞEKİLDEDİR ŞİMDİ YANİ TOPRAK AYARINA KİTLEMİŞ OLUYORSUNUZ BU DURUMDA SİZİN ELLE YAPACAĞINIZ AYARLARI BU ŞEKİL KENDİ KENDİNE OTOMATİK OLARAK SÜREKLİ YAPACAKTIR...SAĞ EN ALTTAKİ DÜĞME AYIRIM DÜĞMESİDİR BİZİM TÜRKİYE TOPRAKLARINDA GENELDE BU DÜĞMEDEKİ (P) İŞARETİNİN BİR ÇENTİK ALTINA ALIN ORDA BIRAKIN BU ŞEKİLDE AYIRIMLI ARAMALAR YAPARSINIZ..
BAŞLIĞI SAĞDAN SOLA DOĞRU HIZLI SALLAYIN SONRA SOLDAN SAĞA DOĞRU VE TOPRAK SATHI MÜNASİPSSE BAŞLIĞI NE DENLİ TOPRAĞA YAKIN SALLARSANIZ O KADAR İYİ NETİCE ALIRSINIZ..PULSEYE GEÇMEK İÇİN SOL ORTA TARAFTAKİ MODE DÜĞMESİNİ 1 VEYA 2 İ İLERİ KONUMA ALIN SAĞ EN ALTTAKİ AYIRIM DÜĞMESİNİ SOLA DOĞRU SIFIR YAPIN BU DURUMDA ALET AYIRIMSIZ ARAMAYA GEÇİCEKTİR BU ŞEKİL ARAMADA BAŞLIK ARTIK AĞIR HAREKET ETİRİLİR SALLAMA YAPILMAZ ..

COINMASTER 6000 LERDE İLK ARAMA ŞEKİLİ BÖYLEDİR.............ONK......

DEVAMI.................................................................NACİBABA...................................ONK.......

EVET TÜRKİYE KAZAN BENDENİZ KEPÇE MİSALİ ORASI BURASI DEVAMLI GEZİYORUM.BU ARADA FİRMADAN İSTANBULDAN BİR TELGRAF ALIYORUM DİYORKİ ARTIK 6000 D LERİN ÖMRÜ BİTTİ YERİNE SON TEKNOLOJİ DİGİTAL YAPAY ZEKALI VE DİGİTAL EKRANLI OLAN ( AEGLE 1 SERİSİ ÇIKTI )BUNLARIN AYARLARI MENÜLERDEN GİRİLİP YAPMALI OLDUĞUNDAN İŞLER ZORLAŞTI ADAMLAR BİR DÜĞME ALT TARAFI ONU AYARLIYAMAZKEN BUNU NASIL YAPACAKLAR?? BAŞLADIK KARA KARA DÜŞÜNMEYE AEGLE 1--2--3--4 SONU SL VE SPECTRUM VE DAHA ARADA BİR SÜRÜ DENEME MODELLERİ ÜRETİLDİ TAA GELİNDİ EN SON ( XLT ) DE AKAN SULARIN HEPSİ DURDU ÇÜNKİ BU MODEL TAMAMEN BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİNLEN ÜRETİLDİ VE İSTEDİĞİN ŞEKLİ HER ŞEYİ BU MAKİNE İLEN YAPMA İMKANI VARDI DA TABİKİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ VE ÇOK İYİ BİR MAKİNECİ OLMAN GEREKİYORDU BİZİMKİLER BİR DÜĞMEYİ AYARLAYAMAZKEN BUNLARI NASIL YAPACAKLARDI..XLT LERDE ÇALIŞMA TAMAMEN PROGRAM YAZMA VE ÜRETME YE DAYANIR 15 GB E VARAN BİR YAZILIM UZUNLUĞU VARDIR VE ÜZERİ HAFIZANIN TAM UZUNLUĞU DA 20 GB Dİ.EN ENTERESAN İŞ DE KENDİ İÇ ÇALIŞMA SİSTEMLERİNE KAYITLI OLAN PROGRAMLARA ,YAPAY ZEKALARA SİZİN VERDİĞNİZ PROGRAMLARCA KONTROL ALTINA ALINMASI ESASIYDI,,YANİ HEM FABRİKASICA VERİLEN PROGRAMLARLAN DİREKT SABİT DEĞİŞMEZ BUNLAR ..AMA SİZCE DIŞARDAN ÜRETİLEN PROGRAMLARLAN DA ÇALIŞIYOR OLMASIYDI...AYRICA ÇOK SIKI SENELERİNİ VERMİŞ BİR MAKİNECİ TARAFINDAN DA ELLE YAPILAN 650 ADET İÇ AYARI MEVCUTTU VE OTURUP BUNLARI TEK TEK YAPABİLEN ARTIK O PROGRAMLAR YAPAY ZEKALAR GEÇERLİ OLMUYORDU..AMA BU ELLE GİRİLEN AYARLAR SADECE KİŞİNİN ÇALIŞTIĞI BÖLGESİ İÇİN GEÇERLİYDİ BAŞKA BÖLGELERE YERLERE GİDİLİNCE OTURUP ORASI İÇİN DE AYAR GİRİLMESİ GEREKİYORDU VELHASIK BU 1-Cİ ŞIKTAKİ SABİT DEĞİŞMEZ FABRİKA YÜKLEMESİ Kİ BU DA U.S.A TOPRAKLARINDA GEÇERLİYDİ.2.CİSİ BENİM TARAFIMDAN VERİLEN YAPILAN TÜM TÜRKİYE SATHINI İÇEREN AYAR ŞEKLİYDİ EN GEÇERLİSİ DE BUYDU 3.CÜSÜ ZATEN ZAMAN KAYBI VE ÇOK UĞRAŞMALI OLDUĞUNDAN TUTULMADI..

( WHİTES DFX ) İ ÇIKARDI BU ARA YAPIMDI VE TUTULMADI TUTULMAYINCA BİR CİNLİK YAPTILAR VE DFX=300 DİYE BİR ALET ÜRETİLER BU CİHAZ DFX İN AYNISI İDİ AMA 30 CM LİK BİR DERİNLİK İLAVESİ FABRİKACA KONULDU YANİ MAKİNENİN MEVCUT DERİNLİĞİNE 30 CM DAHA EK BİR DERİNLİK OLMUŞ OLDU,,BUNU ELDE ETMEK İÇİN MAKİNE ELEKTRONİĞİNLEN HİÇ OYNAMADILAR BAKINIZ ELLERİNDE BU MAKİNEDEN OLANLAR BAŞLIK BÜYÜTÜLDÜ DD BAŞLIĞIN YUVARLAĞI YAPILDI SARGILARLAN OYNADILAR VE BU İŞİ BÖYLE HALLETİLER AMA HİÇBİRZAMAN ( XLT ) NİN VE 6000 D NİN YERİNİ HİÇBİR MODELL TUTMADIYDI.
BU KONUDA MAKİNELER KISMINDA WHİTES,E GRİN BURDA XLT Yİ TIKLAYIN ÇOK GENİŞ KULLANIM AÇIKLAMALARINI BULURSUNUZ...

DEVAMI.........................................................17--9--2017................................................ONK...

SENELER GEÇİYOR BEN HALEN ANADOLUYU ARŞINLIYORUM KİM BİZDEN MAKİNE ALDIYSA SIRASINLAN O KİŞİNİN TAA ADERSİNE GİDİYORUM HEM MAKİNENİN KULLANILMASINI ÖĞRETİYORUM HEM DE O YERİN HAVA BİLGİLERİNİ 4 MEVSİMİN HEM TOPRAK BİLGİLERİNİ KAYDEDİYORUM KALIN BİR DEFTERİM VAR FİHRİSTLİ OLARAK ALFEBETİK SIRAYA GÖRE İŞLİYORUM HEM KİŞİNİN BİLGİLERİNİ HEM YERİN TAM BİLGİLERİNİ BİR SÜRÜ DEFTER BRİKMEYE BAŞLADI BUNLARIN ÇOK DÜZGÜN OLMALARINA ÇOK ÖZEN GÖSTERDİM...

BU BAHSİ GEÇEN HAVA VE TOPRAK BİLGİLERİ NELERDİR NASIL TUTULUYOR BURAYA DA BİR AÇIKLAMA GETİRELİM..

ARKADAŞLAR HİÇBİRYERİN TOPRAK YAPISI BİRBİRİNİ TUTMAZ HAVA DA ÖYLEDİR DENİZ SEVİYESİ SIFIR OLARAK BAZ ALINIR VE ARAZİNİN O YERİN O KÖYÜN VEYA KASABANIN VELHASIL NE İSE,KİMİSİ DENİZ SEVİYESİNDE KİMİSİ YÜKSEKÇE YERLERDE KİMİSİ DAĞLIK ALANDA KİMİSİ VADİLERDE VEYA ÇOK YÜKSEK RAKIMLARDA BU YERLER...
BU BİR YERİN BİLGİLERİ İÇİN NAVİGASYON CİHAZLARININ OLMASI ŞARTTIR AKSİ HİÇBİR BİLGİ EDİNEMEZSSİNİZ..BU KISACA BİRİNCİ ŞIKTIR..
İKİNCİ VE EN ÖNEMLİ OLAYLAR ZİNCİRİ DE ŞÖYLEDİR.. BİR CİHAZ HANGİ ÜLKEDE İMAL EDİLMİŞSSE MECBURİ O YERİN HAVA VE TOPRAK BİLGİLERİ IŞIĞINDA ÇALIŞACAĞI UNUTULMAMALIDIR AKSİ O CİHAZ ÇALIŞMAZ ELEKTRONİK CİHAZLARIN TÜMÜNÜN İÇİNDE TEK BİR DEDEKTÖRLERİN ÇALIŞMA SİSTEMLERİ AYRIDIR..
BİR MİSAL VEREYİM SİZLERE BU TAMAMEN GERÇEK BİR BENZETMEDİR DİKKAT EDİNİZ--> DİYELİMKİ AMERİKADA SABAH İŞİNE GİDEN BİR ADAMI IŞINLAYALIM GETİRİP İSTANBULUN TAKSİM MEYDANINDAKİ HEYKELİN ÖNÜNE BIRAKALIM VE ÇEKİLELİM GERİYE BAŞLIYALIM BU ADAMI SEYRETMİYE VE İNCELEMEYE ..BU ADAMIN NE KONUŞMASI,NE YEMESİ,NE İÇMESİ,NE HAREKETLERİ VELHASIL KELAM HİÇBİR ŞEYİ BİZE BENZEMEZ VE BU ADAM NE KADAR ŞAŞIRIRSA İŞTE BİR MAĞZADAN ALDIĞINIZ YABANCI MENŞEELİ BİR DEDEKTÖR DE AYNEN BU ADAM GİBİ ŞAŞKOLOZ OLACAKTIR..GELDİĞİ ÜLKENİN TOPRAKLARI HAVASI SUYU BAŞKA BURASI BAMBAŞKA DEĞİLMİ VARMI BİR YANLIŞLIK BANA GÖRE YOKTUR..
NE YAPMAMIZ LAZIM BU DEDEKTÖRÜN ÇALIŞMASI İÇİN ?? İŞTE TÜM ZORLUKLAR BURDA BAŞLIYOR İLK ÖNCE MAKİNEYİ MASAYA YATIRIYORUM İÇİ AÇILIP İNCELENİYOR BU CİHAZA BİLGİ GEÇECEĞİMİZ BİR YOL VARMIDIR GENELLİKLEN %98 İNDE BU YOKTUR AKABİNDE YAPILACAK DA BİŞİ YOKTUR TOPLAR SAHİBİNE İADE EDERSİNİZ..SADECE XLT---DFX---DFX= 300 İSE TAMAMDIR İSTEDİĞİMİZ GİBİ İŞLEM YAPABİLİRİZ AMA NE YAZIKKİ ARTIK BU MODELLER ÜRETİLMİYOR YOKTUR PİYASADA BUNA ALTERNATİF OLARAK NE VARDIR DİYE ARAŞTIRIRKEN GARRETT İN SADECE BİRKAÇ MODELİNİN PROGRAMLANACAĞINI KEŞFETTİM FABRİKASINLAN DA ANLAŞTIK VE PROGRAMLANMIŞ OLARAK SATIŞA SUNDUK HİÇBİR ŞİKAYETTE YOKTUR HATTA DAHA BUNCA SENE 2.Cİ ELE DÜŞENİ BİLE YOKTUR.. İŞTE BU PROGRAMLAMA İŞİ TÜM TÜRKİYE SATHINA SATILAN DEDEKTÖRLERE GİDİP AYAR VE ÖĞRETMEMDE TUTULAN BİLGİLERİN MARİFETLERİDİR..SONRADAN ÇIKAN BİLGİSAYARLARIN FLOPİ DİSKLERİNE GEÇELİM DEDİK FAKAT KAPASİTELERİ ÇOK DÜŞÜKTÜ HEMEN DOLUYORDU SONRADAN ÇIKAN CD LER İMDADA YETİŞTİ BNUNLARIN BİLE KAPASİTELERİ KISA SÜREDE DOLUYORDU.. SONUNDA KAPASİTELERİ ARTIRILAN HHD LERE SIRF BAŞLADIM YÜKLEMEYE VS VS .....

HAVA OLAYI--->>HAVANIN TOPRAK ÜSTÜNDEKİ TÜM CİSİMLERE YAPMIŞ OLDUĞU BASINÇ Kİ BU DEVAMLI BİR DEĞİŞKENLİK GÖSTERİR SABİT DURMAZ MESELA ŞU ANDA BAKIYORUM BAROMETREYE DİYORKİ GELİBOLU İÇİN ŞU ANDAKİ DURUM.
1014 BAR BASINÇ VE GRAFİK ORTA SEVİYEDE GİDİYOR..EN ALTTA DA O ANKİ HAVANIN ISISI..ONUN BİR YANI NEM ORANI.. AZ BİR AŞAĞI DOĞRU İNİP AKABİNDE YUKARI SEYREDİP HEP ORTALAMADA GİDİYOR AŞAĞI İNERSE LODOSTUR YAĞMUR YAPAR BAR BASINCIN ANORMALLEŞMESİ DE HAVANIN ÇOK BOZACAĞINA DELALET EDER GRAFİK YUKARI ÇIKARSA KUZEY SOĞUK GİRDİSİ YAPAR KAR,DOLU GİBİ FAKTÖRLERİ GETİRİR BUNLARI TEFERRUATIYLEN ÇOK DOĞRU OLARAK SÖYLİYEN KOLUMDAKİ SAATTİR. YÜKSEKLİK KISMINA BASIYORUM BURDA DA BİR GRAFİK VAR SOLDAN BAŞLAYIP SAĞA DOĞRU GİDİYOR YÜKSEKLERE ÇIKARSAN GRAFİKTE DE SANA RESMEDİYOR ÖNÜN ENGELLERİ BİLE ÇİZİYOR VE ALTTA DA METRE OLARAK SAYISAL BİLGİ VERİYOR KAÇ METREDESİN YÜKSEKLİĞİN VEYA AŞAĞI İNİŞİN SAYISAL OLARAK BİLGİ VERİYOR..
EN ÜSTTEKİ YAN TUŞA BASIP GRİYORSUN ELEKTRONİK MANYETİK PUSULAYA .DAHA Bİ SÜRÜ ŞEYLER VAR KAFA LAZIM BUNLARI YAPMIYA KAFA DA ESKİDİ ARTIK..
HANGİ MEVSİMDESİN,,O ANKİ HAVANIN ISISI NE,,RÜZGAR VARMI,,YAĞMUR VARMI,
KAR VARMI,,SOĞUK VEYA DON VARMI,,GİBİ DAHA BİR SÜRÜ HAVA İLEN İLGİLİ DURUMLAR..İŞTE BU SAYILAN DURUMLARIN KARŞILIĞINDA YAPILMASI GEREKEN AYARLAR BUNLARI KULLANICI YAPAMAZ ZATEN BİLEMEZ BU DURUMDA VERİLMİŞ OLAN PROGRAMLAMA İÇİNDEKİ BİLGİLER KULLANILIR.. DEDEKTÖR KENDİ İÇİ BİLGİSAYARINDA YÜKLÜ OLAN TÜM BİLGİYİ KARŞILIK OLARAK KULLANACAKTIR..
BU ESNADA SİZ KULLANICI HİÇBİŞİ FARKETMİYECEKSİNİZ..
NOT->ŞU SÖYLİYECEĞİMİ HİÇBİR MAKİNECİ UNUTMASIN LODOS HAVAYA TÜM MAKİNELER BAYILIYORLAR EN İYİ BULUNTULAR LODOSTA ÇIKAR VE IVIR ZIVIR ŞEYLER DE PEK ÇIKMAZ BİLLAHSSA TEKTEKÇİLER İÇİN BİÇİLMİŞ KAFTANDIR LODOS HAVA UNUTMAYINIZ.........................nacibaba..........ONK...
HAVADAN GELEN OLUMSUZ OLAYLAR ZİNCİRLERİNİN BAZILARI TESPİT EDİLENLER
**ÇOK YÜKSEK GERİLİM HATLARI ALTLARI VE YANLARI..
**GÜNEŞTE ÇOK BÜYÜK PATLMALARIN SONUÇLARI TÜM ELEKTRONİK CİHAZLARI ETKİLER VE UZUN ZAMANLAR DEVAM EDER..
**ÇERNOBİL NÜKLEER SANTRALİNİN PATLAMASI RUSYADA RADYASYONUN TÜRKİYE DE GELMESİ SONUCUNDA HER GECE 30--40 TANE PARA TOPLARDIK BİRDENBİRE 4--5 TANEYE DÜŞTÜ VE HALEN DE BU DÜŞÜKLÜK DEVAM EDİYOR..
**İKLİMLERİN ANORMALLEŞMESİ SONUCU HAVA OLAYLARI

TOPRAK OLAYLARI VE TOPRAK AYARI....................................ONK..

**TOPRAK SATHI VE VE BİR KARIŞ ALTI VE SONRASI DAHA DERİNLERDEKİ FAKTÖRLER ŞÖYLE SIRALANABİLİNİR..
**İNSANOĞLUNUN TÜM İHTİYACINI TOPRAK KARŞILADIĞI İÇİN TOPRAK ÇOK YOĞUNDUR ADETE BİR ZIRH GİBİDİR VE TOPRAK HİÇBİRZAMAN SIRRINI VERMEZ..

HER BİR CANLI OLSUN CANSIZ OLSUN İSTERSE TAŞ OLSUN HER ŞEYİN KENDİNE HAS BİR ( FREKANSI ) VARDIR VE BU BİR NEVİ KİMLİK GİBİDİR HERHANGİ ALELADE BİR TAŞ BİLE CANLIDIR AMA İNSAN BİLEMEZ ANCAK UZMANI OLAN VE BU UĞURDA TAHSİL YAPMIŞ OLANLARIN YANISIRA BU İŞLERLEN ÇOK UZUN UĞRAŞMIŞ KİŞİLERCE BİLİNİR...
İŞTE DEDEKTÖRÜN HAKİKİ İMALATÇILARI FABRİKASYON VE ÇOK UZUN ZAMANDIR ARGESİ OLANLARCA DEVAMLI ARAŞTIRMALAR SONUÇLARINDA DEDEKTÖRCE ZARARLI ZARARSIZ OLANLAR FİLTRELENEREKTEN SADECE BİZE LAZIM OLAN MADDELER AÇIK BIRAKLILIP DİĞERLERİ MASKELENİR YANİ RED OLUNUR...
BİZ DEDEKTÖRDE SADECE MADENİ AKSAMLARLAN İLGİLİ OLDUĞUMUZ İÇİN BİZE LAZIM OLAN FREKANS GRUBU UZUN DALGA BANDININ 00 İLEN 100 KHZ LİK KISMI LAZIMDIR VE BU BANDIN DIŞINDA HİÇBİR BANT VE FREKANS TOPRAĞA İŞLEMİYOR ŞU ANDAKİ EN SON RADAR DENİLEN GÖRÜNTÜLÜ CİHAZLAR BİLE İLK TOPRAĞA DALIŞINI BU BANTI KULLANARAKTAN YAPARLAR..BU 00 İLEN 100 KHZ LIK BANTI BİR İP GİBİ DÜŞÜNÜP UZATALIM BUNUN 00 A OLAN KISMI TARAFI DEMİR BİLEŞLİKLERİNİN İŞGALİNDEDİR 00 İLEN 10 KHZ ARALIĞINA DOĞRU BÜYÜK DEMİRLER ZAYIFLAR YERİNİ UFAK VE İNCE DEMİR AKSAMLARA BIRAKIR BU KISIM
ÇÖPLÜK DENİLEN MADDELERİ DE KAPSAR YANİ TOPRAĞIN SATIHTAN BİR KARIŞ ALTINI,BU BİR KARIŞLIK YERDE ÇOK UFAK BİT PARA DENİLEN PARALAR DA BULUNUR ELEKTRONLARDA,, YAPIMCI BUNLARI BÜYÜK BİR HASSASİYETLEN TAKİP EDİP BU İŞE AİT FİLTRELER DE ÇIKARIRLAR YANİ DEMİR AKSAMI İYİCE ZAYIFLATIP BU ÇOK UFAK PARALARA YÖNELENİLMESİNİ SAĞLAMAK AMAÇ..BU
DURUMDA JİLETİN KAĞIDI,,PİLLER,,SİGARA KAĞITLARI,,KREM TÜPLERİ GİBİ BİR SÜRÜ MADDE ELE ALINIR BU ATIK MADDELER İLEN İSTENİLEN MADDELER ARASINDA ÖNCELİKLER PARALARA VE BENZERLERİNE VERİLİR AMA O SAYILANLAR DA ALGILANACAKTIR AMA İYİ MADDELER DAHA CANLI MAKİNECE BELİRLENİR İSTENMİYEN KIYMETE HAİZ OLANLAR DA ALGILANIR AMA KIRIK KIRIK SESLER İLEN KENDİLERİNİ BELLİ EDERLER İYİ BİŞİLER İSE ÇOK CANLI SESLER ÜRETİRLER.. BURDA ARAYICININ UZMANLIĞI DEVREYE GİRER...
DİKKAT-->>TÜM BU TOPRAK İÇİ OLAYLARI HAVA OLAYLARI ETKİLERİ İLEN BERABER SEYREDERLER YANİ MAKİNE HEM HAVA OLAYLARINLAN HEM TOPRAK İÇİ OLAYLARINLAN BOĞUŞUR MAKİNE ÇOK DÜZGÜN AYARLANMIŞSSA BU SAVAŞI HEP MAKİNE KAZANACAKTIR AMA BİRTAKIM YAPILAN YANLIŞLAR SİZİ ÇOK UĞRAŞTIRACAKTIR HABERİNİZ OLSUN...
NOT-->HAVA VE TOPRAK AYARI VE MAKİNE ELEKTRONİĞİNİN KALBİ SENS AYARIDIR BU SENS HER MAKİNEDE MECBURİ BULUNUR VE ELLE ÇOĞU ZAMAN AYARLANMASI GEREKİR...TOPRAK İÇİ VE HAVADAN GELEN OLUMSUZLUKLAR    

Düzenleyen admin - 19/Eylül 2017/2017 Saat 22:45
definecinin yakasına her kim yapışırsa allah da onun yakasına yapışsın...AMİN..
ÖLÜM DE HABERSİZ ANİDEN GELİR ZELZELE DE..KAÇAMAZSSINIZ...
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50