Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5TOPRAK ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ <>5NACİBABA.COM UN YAYIN STUDYOSU
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

nacibabanın 65 yıllık sizlere mirasıdır bu kısım

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Son Giriş: Bugün
Durum:
Gönderilenler: 2012
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: nacibabanın 65 yıllık sizlere mirasıdır bu kısım
    Gönderim Zamanı: 28/Haziran 2017/2016 Saat 11:15

BAKIN BUNU İYİ OKUYUN NACİBABA DÜŞMANLARI.........9--3--2017...............ONK.

dedeŞİMDİ DEYİM YERİNDEYSE KEDİ CİĞERE BAKAR ERİŞEMEZ VE MAUVVVVV--MAUVVVV--MAUVVVVVV  DİYE BAĞIRIRMIŞ BU RESİMDEKİ KEDİ GİBİ  ENSE YAPARKEN  ZIRRRRR TELEFON ÇALIYOR AÇIYOR  BİR DEDEKTÖR FİRMASI SAHİBİ ARIYOR VE DİYORKİ  EN PİSLİK ŞEKİLLERDE NACİBABAYI KARALA  PARANI  HESABINA YATIRDIM DİYOR...AGA DA  HEMEN GEÇİYOR BİLGİSAYARININ BAŞINA  VERİYOR VERİŞTİRİYOR SONRA BU KEDİ GİBİ  ENSE YAPIYOR...

LEN PARAZİTLER BEN ÖLMEDEN HİÇBİRİNİZE GEÇİT YOK BAKIN İLK ÖNCE NERDE OTURUYORUM ÇANAKKALE GEÇİLMEZ BUNU KAFANIZA YAZIN AMA NE ZAMAN ÖLÜCEM İŞTE O ZAMAN BAYRAMINIZI YAPARSINIZ  BU CAN BEDENDEYKEN  DAHA TOPRAK TA BENİ ÇAĞIRMADIKÇA BAŞINIZDAYIM,,,,, TAMAMMI  ANLAYAN ANLADI ANLAMAYAN BAKIYOR ....
YAA  MAUVVVVVVVVVVVVVVVVVVV..

.........................9--3--2017......................................NACİBABA.......................................ONK.. 

DİKKAT  OKUYUNUZ......                   4-3-2017                                                      ONK
ARKADAŞLAR-->Bu postilmage resim şirketinin türkiyeden elini ayağını çektiğinden dolayı  artık resim atamıyoruz siteye ve  kalanlar da  aynen görüldüğü ufaklıkta  duruyor üstüne tıkladığınızda  ne çıktığını görürsünüz...artık büyütülemiyor ve inceleme olanağı da ortadan kalktı ....Dünyanın en güvenilir bir resim barındırma şirketi olduğuna güvendik sonuçta beni mahvetiler binlerce resmi kaput ettiler..güvenilir bir  şirket de artık bilemiyorum nereye kadar ..sonuçta kendi servörümüzü kurup kendi resimlerimizi kendimiz atıcaz yani bir nevi resim barındırma sistemi kurucam başka çare yok.. o zamana kadar da  bakalım neler olucak bilemiyorum çok büyük zarara uğratıldım bu şekilde ... bu konularda bir bileniniz varsa beni telefonlan arasın diyorum...

...............................................................................NACİBABA..................................ONK...

ARKADAŞLAR SELAM.......................................28--6--2016......nacibaba...............onk...

BU YAZI DİZİSİNDE  TÜM GİZLİ AŞİKAR  NE VARSA  HAYATIMIN GEÇEN GÜNLERİ VE SENELERİNDE NELER OLDU NELER BİTTİ ,, NELERİ KAYBETTİK,,NELERİ KAZANDIK,
ŞİMDİYE DEK TÜM TÜRKİYE İÇİ HİÇ AÇIKLAMADIĞIM HAKİKİ YERLER ,HARİTALAR
DEFİNECİLİK YARLERİ,,TEKTEKÇİLİK YERLERİ,,ARANILAN YERLER,,ÖYLE BİR
BİLGİLER Kİ  HİÇKİMSEYE ADRES YER SORMADAN ANINDA ÜSTÜNDESİNİZ O ŞEKİLDEKİ BİLGİLER ÇİZİMLER VE BU YERLERDEKİ  %100 LÜK ŞEKİLDE AYRILMIŞ
O YERE AİT HAKİKİ BİLGİLER  KISACA  EN UFAK DETAYLARINA KADAR ANLATIMLAR
ARTIK TÜM BUNLARI SİZLERE HEDİYE EDİYORUM HAYBEDEN  ÇALIŞMAK YOK ARTIK  ARTIK BİLİNÇLİ ŞEKİLDE KISA YOLDAN ELİNİZDE  TAM HAKİKİ BİLGİLER OLUCAK ..

ÖNEMLİ  NOT-->BURADA BU KISIMLAR İÇİNDEKİ KONU VE MEVZULAR BİRBİRLERİNDEN AYRIKTIR  AYRI AYRI ŞEKİLLERDE YAZILACAKTIR KONU NE İSE
BİR BÖLÜMDE TOPLANACAKTIR,BAŞKA KONULARA KARIŞMAYACAK DERLİ TOPLU OLACAKTIR..KİMİN İLGİSİNİ HANGİ KISIM ÇEKİYORSA DİREK ORAYA GİRİP OKUYACAK VEYA HARİTALARI, RESİMLERİ İNCELEYECEKTİR..............................ONK....

BİRİNCİ BAŞLANGIÇ KISMI......................................28--6--2016........NACİBABA............ONK..

ŞİMDİ  2 SENE İÇİNDE  BÜYÜK BİR MİRAS ALACAĞIM MAALESEF BU DURUM YAŞLILIĞIMDA NASİP OLACAĞI İÇİN  DEVAMLI MOBİL KARAVANLI BİR ŞEKİLDE NERDE AKŞAM ORADA SABAH ŞEKLİNDE  ELİMDEKİ BİLGİLER DOĞRULTUSUNDA  BU YERLERDEN HAKİKİ İŞLEMLERE GİRİŞİP
KİMSENİN BOŞU BOŞUNA VAKİT ,ZAMAN HARCAMAMASINA  KESİN YARDIMCI OLACAĞIMI ŞİMDİDEN BEYAN EDERİM.....ONK..

ELİMDE ZATEN  KENDİ ÇİZİMLERİM OLAN BİRKAÇ DEFTERE TEKTEKÇİ SAHALARI ZATEN MEVCUTTUR BUNLARI 25--30  SENEDE  BİZZAT BU YERLERİN ÜSTÜNDE ÇALIŞARAK ELDE ETTİM.. YANİ UYDURMA DUYMA VEYA BAŞKA BİR DURUMLAR SÖZ KONUSU OLMAYIP  %100
DOĞRUDURLAR BEN BUNLARI ŞİMDİYE DEK HİÇBİR YERDE AÇIKLAMADIM VE HİÇKİMSE DE GÖRMEDİ  %80 NE VARAN BÜYÜK BİR İHTİMALLEN DE BU YERLERİN  VARLIĞINI BENDEN BAŞKASI DA BİLMEZ...

***TÜRKİYENİN HER YERİNDE ,HER KASABASINDA ,HER KÖYÜNDE BİNLERCE DEFİNECİ ARKADAŞLARIMIN TELEFONLARI VE ADRESLERİ VARDIR  BUNLARIN TÜMÜ BENDE MAHFUZDUR
İŞTE GEZİLERİMDE BU ARKADAŞLARI ZİYARET EDEREK GERÇEKLEŞTİRİCEM  ZİRA HERKEZ
KENDİ ARAZİSİNİ ÇOK İYİ BİLİR.. BU MEYANDA  HER YERDEN DEVAMLI RESİMLER ÇEKİCEM
BU RESİMLER DE YAYINLANACAKTIR  ............ONK..

ŞİMDİYE DEK  BENİM  TASARLADIĞIM BU GENİŞ KAPSAMLI  ARAŞTIRMA VE RESİMLEMELERİ  100 SENE ÖNCE BİR İNGİLİZ KADIN  YAPMIŞTI  VE O KOŞULLARDA KATIR AT SIRTINDA 20 KİLOLUK KOCA  FOTOĞRAF MAKİNESİ İLEN CAM ÜSTÜNE ARABINI ÇEKİP KENDİ BASMIŞTI  İLKEL ŞARTLARDA  SİTE İÇİNDE  (( GETRUDE  BELLİN  )) ARŞİVLERİ DİYE  YAYINLANMAKTA
VE DİKKAT EDİYORUM DA BU ARŞİVLERİ ÇOK AZINIZ İZLEDİ  BU ARŞİVLERİN TAMAMI RESİMLİDİR  BUNU ŞİDDETLEN TAKİP EDİP BAKMANIZI  BİZZAT İSTİYORUM BAKIN KENDİ YÖRENİZİN 100 SENE ÖNCEKİ TARİHİ ESERLERİNİ KALELERİNİ KISACA HER ŞEYİNİ GÖRÜN
ŞİMDİKİ ZAMANLAN KIYASLAYIN..
2.CİSİ  DE (( BİLGİN 7000  ))  ARKADAŞIMIZIN DERLEDİĞİ  MİLATTAN ÖNCE VE SONRASI UZANTILARI İÇİNDE  TÜM TÜRKİYENİN HER YERİNİN  BİN ,İKİBİN  SENELİK  YERLERİN GERÇEK HARİTALARINI YAYINLADI AMA MAALESEF BU OKADAR ELZEMLİ BİLGİ Yİ BİLE ÇOK AZ SAYIDA ARKADAŞ İLGİLENDİ  BU BİLGİ,LER  ALTINDAN DA KIKYMETLİDİR  OKUYUN İNCELEYİN BİLGİLERİNİZİ ARTIRIN .. OKUMADAN YERLERİ ARAŞTIRMADAN  HİÇKİMSE DEFİNECİLİKTE BİR SONUCA ULAŞAMAZ BUNU İYİ BELLEYİN.......ONK...

BU SİTE ZATEN KAPASİTESİNİ DOLDURDU VE ÇOK DA AŞTI  SERVERDEN  YÜKSELTME YAPIKLACAKTIR KISA BİR ZAMAN İÇİNDE.. ÇÜNKİ BU KISIM ÇOK KAPASİTELİ VE RESİMLİ VİDEOLU OLACAĞINDAN   ÇOK YER TUTACAKTIR... BU SİTE O ZAMAN  YENİDEN YAPILANDIRILACAKTIR VE TÜM KONULAR MEVZUULAR ARTIK  KENDİ YERLERİNDE  GÖZÜKECEKTİR YANİ SİTE İÇİNDE ORDA BURDA OLMAYIP DERLİ TOPLU OLACAKTIR ..

NACİBABA.COM  BU SİTENİN ÇOK DÜŞMANI OLDUĞUNDAN ÖTÜRÜ TÜM ÜYELİKLERİN HEPSİ KALDIRILACAKTIR  ÜYELİK YOKTUR ARTIK.. SİTE AYNEN BİR OKUL GİBİ OLACAKTIR HERKES
İSTEDİĞİ KONUDAKİ BİGİYİ RAHATLIKLAN BULUP OKUYACAK İNCELİYECEKTİR..
SİTENİN NİHAYİ ŞEKLİ BÖYLE OLACAKTIR....

DEVAM  EDECEK KISA ARALIKLARLAN.............ONK.....28--6---2014......................NACİBABA

KISIM  (1)-> HÖYÜKLER ,,MEZARLAR,,LAHİTLER

AŞAĞIDAKİ RESİMDE GÖRÜLEN YER  EDİRNE ÜSTÜDÜR BULGAR SINIRINA ÇOK YAKIN BİR BÖLGE  TRAK HÖYÜKLERİ VE YOĞUN ÇOK GENİŞ YERLEŞİM ALANIDIR ÇOK KURCALANMAMIŞ BAKİR KALMIŞ BİR BÖLGE  BENİM GİDİP DE GÖRDÜĞÜM YILLARDAN BAHSEDİYORUM İLERDE NE OLUR ALLAH BİLİR..
1978  YILININ  7 .Cİ AYI.. ...........ilerki senelerdeki değişiklikleri de gidip görürsem burdan belirteceğim.....................................................................................................onk..

NOT--> RESİM ÜSTLERİNE TIKLAYIP BÜYÜTÜN ÖYLE İNCELEYİNİZ.....
DİKKAT--GOOGLE EARTH  DA ÇOK TEMİZ GÖZÜKMEKTEDİR  DENEYİNİZ...

tara0022

tara0023

NOT-->ARKADAŞLAR BU POSTİLMAGE RESİM BARINDIRMA SİTESİNLEN SORUN VAR ŞURAYA 2 RESİM ATTIM AMA GELİN BANA SORUN  AYNI LABİRENLER GİBİ DOLAŞIP UĞRAŞIP BU ŞEKİLDE OLUYOR  BU ŞEKİL OLMAYACAK BU İŞİN BİR ÇÖZÜMÜNÜ BULDUKTAN SONRA DEVAM EDİCEM BAŞKA ÇAREM YOK...
AZICIK ARA VERİYORUM BU KISIMA.. YÜKLENİCEK BİNLERCE RESİM VE VİDEOLAR VAR  BUNLARIN SERİ ,,ÇABUK ŞEKİLDE  OLMASI GEREKİYOR BİR RESİMLEN 20 DAKKA UĞRAŞILIRSA VAY HALİMİZE ...

AZ  SABIR...........................................................................NACİBABA......................ONK....

Düzenleyen admin - 08/Mart 2017/2017 Saat 22:40
definecinin yakasına her kim yapışırsa allah da onun yakasına yapışsın...AMİN..
ÖLÜM DE HABERSİZ ANİDEN GELİR ZELZELE DE..KAÇAMAZSSINIZ...
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Temmuz 2017/2016 Saat 20:10

ÇUBUK SİSTEMİ VE İNSAN ARASI İLİŞKİLERİ          KISIM--2
                            bu yazımlar herkesin anlıyacağı bir dilde yazılmıştır...

%99  KİŞİLER DEVAMLI SORUYORLAR  2 TANE BAKIR ÇUBUKLAN  BU İŞLER NASIL OLUYOR AKIL MANTIK ALMIYOR DİYE..

Evet gerçekten de çok düşündürücüdür, bu işin altında çoğu kişi bir sürü şey aramaktadırlar,,sormaktadırlar haddinden fazla kişiler de ilkten inanmamaktadırlar...
öyle ya basit iki çubuk ????  alem  bir sürü makineler yapmışlar ,görüntülü mörüntülü bi ton nesneler, böyle aletler varken  böyle  2 çubuğa inanılırmı.. ve çoğu kısımda dalgasını  geçmekte hatta blogerler açıp oralarda  dalgalarını  geçiyorlar defineci sitelerine üye olup oralardan da dalgalarını geçiyorlar  geçsinler bakalım nereye kadar..

Arkadaşlar  allah-cc. insanı topraktan yaratmışmıdır........Evet doğrudur  herkesce bilinen bir kavramdır  o zaman  toprak insana hiç yabancı değildir topraktan geldik toprağa gideceğiz toprak bizim kaderimizdir..
İnsanın beyninde öyle bir maharetler vardır ki sadece çok azı açıktır insanlarca bilinir ya bilinmeyenler...???? bunlar kapalıdır  açık olsa zaten ortalık karışır devamlı kötülüğe kullanırlar onun için yasaklanmıştır  anca yaşayabilmek için  belli olgular vardır onları biliriz.. Öteleri bilinmez..

bu sistemi harekete geçirmenin yolları vardır ve bu yol tarafımdan bulunmuş keşfedilmiş en son nihayi şeklinlen  diğer kişilerin kullanımlarına sunulmuştur..
bu sistemin hakiki çalışma prensibi sadece bendedir, piyasada  bir sürü çubuk üreten de vardır yapan da vardır ama tüm bunlar amaç dışı çalışır veya çalışmaz  bunların hareket kabiliyetlerini  insanın vucudu  25  watlık bir lambayı yakacak kadar  bir ceryan üretir  bu ıspatlanmıştır işte bu elektrik gücünlen  sadece amaç dışı hareket vardır bunu şuna da benzetebiliriz  evvelden okullarda  ölü bir kurbağa bacağına   düşük bir akım verilince  kurbağa bacağı kasılır yani hareket ederdi  bunu bilmiyen yoktur  işte bu olaydaki durum da   iki çubuğu elinize alıp ta birbirine birleştirdiğinizde bir hareket olur isterse bu iki çubuk tahtadan olsun  hareket etiğini görürsünüz  bu olay yukarda anlatılan  şekle bağlıdır öteye gitmez asla..

İnsan ömrü hayatında  görerekten  bazı elementleri tanır bilir altını,gümüşü,bakırı,
demirli nesneleri  vs   vs   bunları beynine  hafızaya yazar görünce  bu bu der
insanın ikinci hassas olan  bir gözleri daha vardır  bunlar da parmak uçlarıdır bu parmak uçlarını en yoğun körler kullanırlar ,, mesela gecenin karanlığında tekteğe çalışan bir makineci  bişi yakaladığında  bunu el yordamı ilen bulur  biraz ovalar parmakları ilen onun ne olduğunu hiç görmeden anlar  atar  cebine sonradan  ışıkta bakmak için o zaman gözlen görerekten daha iyi anlıyacaktır ne olduğunu..
Siz çubukları birleştirip te ne aradığınızın komutunu verdiğinizde  bakın neler oluyor....
verdiğiniz komutun ne olduğunu şeklini şemalini zaten beyin biliyor bunu  beyin kendi şeklince  bir sinyale çeviriyor ve bu sinyali  3 ayrı kanallan parmak uçlarına gönderiyor
1.cisi sinirler yolunlan  2.cisi  kan,damar  yolunlan   3.cüsü de kaslar yolunlan.. elektrik yükü kaslarda oluşuyor ve bunu vericide hamal dalga  olarak yolluyor  devamlı beyinlen olan irtibatı kan yolunlan yapıyor  ve duyarlığı da sinirler yükleniyor... söylenen ne ise o şekle göre yapılan gönderme çubuklar üstünden o yöne doğru yollanıyor  koca bir araziyi göz açıp kapayana kadar tarayıp  geri dönüyor yine aynı yollan beyne taşınıyor beyin anında tahlilini yapıp bu sefer parmak uçlarına son nihayi kararını veriyor  burda da çubukların yaptığı basit harekete göre ne olduğu anlaşılıyor... evet tüm çalışma sisteminin çok kısa özeti budur..bütün bunların hepsi saniyelik zamanda oluşuyor..
bu sistemin çalışması da çubuklar içindeki 12 karışımın en son ışınlamaya tabi tutulması sonucu  çubuk içinde tazyiksiz uçucu bir gaz şekline dönüşüyor  işte tüm ilişki irtibat  bu şekilde çalışıyor..  bazı uyanıklar  bir çubuğun içini açıyorlar acaba ne var içinde diye gaz zaten uçtu gitti bakıyorlar hiçbişi yok  sonra kapatıyorlar yine aynı şekilde  bakıyorlar ki artık o çubuk çalışmıyor o zaman  akılları eriyor ne olduğuna.. bu sefer o
bir çalışmayan çubuk için çareler arıyorlar nasıl  bi tane yaptırırız diye bir sürü tiyatro oyunları sergiliyorlar tabi  bunlara alışık olduğum için  kabul görmüyor....

SİSTEMİN SAĞLIKLI VE DOĞRU ÇALIŞMASI İÇİN GEREKEN ŞARTLAR..
NOT--> İLK ÖNCE BEYNİNİZİN SİZİN VUCUDUNUZUN HERHANGİ  BİR YERİNLEN HİÇ UĞRAŞIR OLMAMASI GEREKİYOR  BUNLAR AŞAĞIDA SIRALANMIŞTIR...............onk....
İlk önce sağlam bir vucudunuzun olması gerekiyor... devamlı süregelen bir hastalığınızın olmaması gerek..hastalıksız  sağlam olmanız şarttır..
yorgun,,uykusuz billahssa,,aç,,herhangi bir yerinizde ağrı sızı gibi haller,,kışın  üşüyerek çalışma ,yazın sıcaktan bunalarak çalışma şekilleri,,ufak su---büyük su gelmiş  siz halen tutuyorsunuz sıkıyorsunuz kendinizi,,,kafanıza takılan binbir dert soruları düşünceleri,,
o anda kafanızdaki oluşan tüm herşeyi sıfırlıyorsunuz  bunu herkez o anda yapabilir  ve sorun sorunuzu alın cevabınızı  saniyede......

tek kişi olarak  2 çubuklan çalışıyorsanız ki bu makbuldür  yanınızda hiçkimseyi bulundurmayın arkadaşlarınız varsa uzak dursunlar ve kendi aralarında başka konularda muhabette girsinler eğerki onlardan biri de  bişi sorarsa çubuklar onu da algılayacak ve bu sonuçta karmaşaya yol açacaktır..
hele karşılıklı 2 kişi tutmada  karşınızdaki kişiyi bir 3 üncü kişi devamlı başka konularda lafa tutsun  eğer bunu yapmazssanız  muhakkak surette o da girecektir  acaba onun mu dediği olacak benim dediğimmi bunu %100 kişiler yapıyor emin olun...

NOT-->BURDA YAZILAMIYAN  DÜNYANIN KONUSU,MEVZUSU,VE KULLANIM TALİMATLARI  KILAVUZDA BULUNMAKTADIR.. SATIN ALAN ORDAN TAM %100 OLARAK  KULLANIMLARI ÖĞRENEBİLİR.................................................................ONK...

Devam edecektir.............................................5--7--2016.......nacibaba...................onk....

Düzenleyen admin - 04/Temmuz 2017/2016 Saat 20:16
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Temmuz 2017/2016 Saat 20:13

TEKTEKÇİLİK  ALANLARI  YERLERİ                                 KISIM--3

HER ÇARPIŞMADAN 700 KATRİLYON KİLOGRAM ALTIN

Doç. Dr. Tolga Güver, her ikili nötron yıldızı çarpışmasında dünya kütlesinin yüzde 11'i kadar yani yaklaşık 700 katrilyon kilogram altının açığa çıktığına değindi.

Bu çarpışmaların ardından sadece altının değil, civa, palladium, platin ve gümüş gibi elementlerin de oluştuğuna dikkati çeken Güver, "Kolumuzdaki altın bilezik, altın kol düğmelerimiz, uyduların elektronik aksamında ya da diş kaplamalarında kullandığımız altın, milyarlarca yıl önce evrende çarpışan nötron yıldızlarının kalıntısından başka bir şey değil. Altın uzayda oluştu ve gezegenimiz 4,5 milyar yıl önce oluşurken uzaya saçılan bu altın, dünyanın merkezinde yani çekirdeğinde birikti. Gezegenimizin daha dış katmanlarında olan altın ise dünya oluştuktan sonra 200 milyon yıl boyunca yağan ağır meteorit bombardımanlarıyla taşındı." diye konuştu.

Düzenleyen admin - 18/Ağustos 2017/2016 Saat 16:42
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Temmuz 2017/2016 Saat 20:18

GENEL  ESKİ,,YENİ  HARİTALAR                              KISIM--4

DİKKAT--->> BU RESİM BARINDIRMA SİTESİ  POSTİLMAGE  DE SORUNLAR OLUŞTUĞUNDAN RESİM ATAMIYORUZ  Bİ SÜRÜ ZORLUKLAR ÇIKARDILAR  VE ŞU AN BEKLEMEDEYİM  BU İŞ DÜZELENE KADAR BU KISIMA ARA VERDİM MECBUREN...

........................( 27-7-2016 )............................NACİBABA.......................................ONK....

Düzenleyen admin - 27/Temmuz 2017/2016 Saat 07:58
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Ekim 2017/2016 Saat 23:07

BU YAZININ YAZILDIĞI  BAŞLANGIÇ TARİHİ...............4--10--2016...TIDIR..........
KISIM   (1 )  GİRİŞ...

Bir elin parmaklarının boyları ve şekilleri nasıl birbirini tutmuyorsa dünyadaki tüm insanların hepsi tek tek olarak ele alırsak  birbirini tutmazlar..
İnsanın görünen bir kalıbı vardır  bu o insanın gorünümüdür dış görünümü olaraktan..
bu insanın tüm azalarına hükmeden de  bir ruhu vardır..ruh olmassa insanın o kalıbı bir boş çuval gibi yere serilir..ayrıca o insanı ayakta tutan 5 veya daha çok  melaikesi de vardır.. insanları  mahlükattan  ayıran yegane şey de bir miktar akıldır.
esmaül hüsnada 99 isim vardır 100 üncüsü de el-akl dır bu da insana verilmiştir..
ve bugünki sağınıza solunuza baktığınız teknolojiler her şey bu aklın ürünüdür..
akıl devamlı ilerliyebilmek için bir nevi bilmeceleri  ömrü  boyu bir noktaya getirir  sonrasında bir başka akıl alıp o işi daha da mükemmel hale getirir sonrası bir başkası daha sonra bir başkası işte böyle böyle bu insanlık alemi ilerler her konuda ve mevzuuda...bu alem 24 saat kesintisiz devamlı hareket halindedir..
ALLAHI HER KİM ARIYORSA  ilk önce tabiata bir baksın muazzam bir yaratma gücünü görsün tabiattaki her şey canlıdır bir taş parçası bile..o parçanın belli bir titreşimleri bir frekansı vardır bunlar aletsel olarak çok açık ve net görülür..gözlerimizin baktığı her yerdeki görüş alanı sınırlıdır daha ufacık ve mikroskopik şeyleri göremeyiz bugünki teknoloji işte bu nano denilen mikroskopik alan ilen uğraşmaktadır..
Şimdi bir düşünelim  hareketli,renkli  bir şeyi kaydedip seyretmek için bundan 15 sene ler öncesi  video teypler vardı herkes hatırlar koca ve ağır cihazlardı  içleri parça deryasıydı bugün bu teyplerin yaptığının çok daha mükemmelini  flaş bellekler yapıyor hafıza kartları  minnacık kiloya bile gelmez elinizin ufak parmağı tırnağı kadar  nesneler
bugün 60 GB depolama kapasiteleri var bu muazzam bir depolama alanıdır binlerce resmi barındırabilirsiniz bu ufacık kartlarda ..
daha düne kadar hatırlayın fotoğraf makinelerine  24 pozluk filimler takardık  bitince dooğru fotoğrafçıya verirdik bir kaç gün sonra da basılmış şekilde alırdık  değilmi..
oysa bugün daha anında çekerken  ekranda görüyoruz  ve çektiğimizi anında seyrediyoruz olmamış el titremesi bulanık vs  vs ise onları silip yenisini çekebiliyoruz
ne oldu şimdi fotoğrafçılık mesleği darbe yedi  o koca koca 10 kilo belki daha da ağır o videolar artık üretilmiyor antika oldu.. plaklar pikaplar tarih oldu..hele telefonlar öyle bir evrim ve değişim geçirdiki akıllara zarar..bunları özetleme  yazıyorum teferuata girersek romanların romanı olurlar zaten okumayı sevmiyoruz kimse de okumaz....
Yani kısaca  dünyaa değişti teknolojiler değişti kazma küreğin yanısıra alet edevatlarlan çalışın bilgiylen ,bilinçli olarak çalışın..okuyun seyredin araştırın devamlı doğruları bulun..

2.Cİ KISIM-------------------------------------------------------------------------ONK-----

Arkdaşlar bu definecilik mesleği çok okumak ve çok araştırma dan geçer.. bu işe ait hiçbir bilgisi olmuayanlar  fecii şekilde yanılırlar hem parası gider,hem zamanı,,hem de gün gelir soğursunuz..bu iş kendi kendine öğrenilmez bu iş bir nevi sanattır.. nasıl ki bir doktor bir avukat vs  vs  olmak için senelerce okunuyor dirsek çürütülüyorsa bu iş te buna benzer..
MİSAL----> Bir köyde 10--15 senedir defineye koşturan bir zat  onun bunun demesi ilen işte şurda varmış burda varmış falan filan,lan boyuna gidip kazıyor  yok bişi tabii
dönüyor kös kös  ha bugün bulucam ha yarın bulucam  diye işi gücü de asıyor sonuçta evdeki çoluk çocuk ta aç perişan hale geliyor  başlıoyor borçlanmıya  tabii aldıklarını da  hiçbirzaman ödüyemiyor sata sata da bişi kalmıyor en sonunda hanımı çocukları da alıp baba evine dönüyor bu da kalıyor yalnız başına ..kendini öyle bir kaptırmışki define işine gözleri ,aklı,fikri başka hiçbirşeyi görmüyor,, köydeki milletin eğlenceliği de oluyor ama o bunları duymuyor bile.. boyuna der ki bir bulayım da sizler görürsünüz benlen eğlenmek dalga geçmek neymiş..
bu kişinin bulunduğu köyün etrafı da antikmiş  bayağı roma devrinmden kalma  yerleşim yerleri de mezarlarda lahitler de ne isterseniz varmış 3 tane de höyük varmış  ama bizimki  esas bu yerlerden iş çıkaracağına ha bire gidip o dağ senin bu yer benim senin boyuna kazıyor ???? buna aynı köyden 2 genç de katılıyor sen bu işi iyi bilirsin biz de öğret diye olurlar 3 lü bir gurup boyuna orayı burayı kaz o çocuklar da  kazıyorlar bunun gösterdiğ yerleri...
BAKIN ŞİMDİ İŞE .....................................................................................................ONK..

Bu adamın 10---15 senesi hebaa oldumu oldu..
ailesini de kaybettimi  kaybetti..
itibarını şahsiyetini de kaybettimi   kaybetti..
borç batağına da girdimi  girdi..
elinde ne var neyok yok pahasına da sattımı   sattı
daha bir sürü sıralanıcak yazılacak unsurlar var da  kısa keselim...
bi, de o 2i genci de kendi bu cahil şekline alıştırdımı alıştırdı ....

3.ü birden bir gün yorgun argın köye dönerlerken  hep zaten bu roma harabelerinin içiden geçerlermiş daha bu harabelere  bayağı varken sağlam bir yağmura yakalanırlar ve acele i,len bu şehirdeki  köyden bir çobanın yaptığı koyun ağılına sığınırlar ağıl da boş  o anda.. içerde çalı çırpı odun da var  çoban bir şömine gibi ateş yakacak yer de yapmış hemen ateşi yakarlar üstlerini çıkarıp sererler kurusun diye cigaralarını yakarlar azıklarını çıkarıp son kalan  ekmeklerini de yerler.. şöminenin sağı tarafı duvarda bir dolap gibi önü açık  ıvır zıvır koyma yerinde  çay yapmak için malzeme  gözüne çarpar 6 tane de bardak var demlik de var çay da ,şeker de var  hemen az ilerdeki çeşmede yıkarlar hepsini suyu da alıp gelir gençler  ateşe korlar bi güzel demlerler çaylarını da içerler  ohhh deyme keyiflerine  neyse üst baş kurur giyinirler ama yağmur  iyice hızlanmıştır  gidemezler köye .. köşede orda  koyun tabaklanmış derileri herhalde yatmada altına seriyor 4--5 tane onları da açarlar sererler ateşi,n karşısına  bizim baş defineci çift kırmaya 2 de orta karar fişek sürer dayar duvara  kolonu da altına kor yatarlar uyumaya çalışırken  ağılın içi ilersinden sesler gelir hepsi kalkar nedir bu diye  aga tüfeği eline alır  gençlere der ki ben hazır durucam siz feneri tutun o sesin geldiği yere  feneri çakmaları ilen birlikte 2 tane irice tavşan oyun oynarlarmış birbirlerinlen bu ateşler tüfeği 2.si de cansız yere serilir tavşanlar..
hemen alıp yüzerler içlerini temizlerler giderler çeşme başına biri koyun derisini şemsiye gibi iş yapana tutar velhasıl iyice temizlerler  ellerini de yıkarlar gelirler atesin başına  aga derki hadi sağa sola bakın temiz düz 2 tane  sopa bulun  geçirip içine tutalım ateşte kızartalım yiyeceğimiz de çıktı üstüne bi de çay yaparız sonra uyuruz der tamammı tamam  yaparlar kızartırlar yerler çaylarını da içerler aga tütün tabakasını çıkarıp bi de cigara sarar yakar  keyiflerine deme gitsin sonra  derki yarabii  bak bize ne lütuflarda bulundun sana şükürler olsun  3 kerre de elhamdüllülah der sonra ekleme yapar bunca sene bişi bulamadım n e olursun bize yardım et fazla bişi istemiyorum yetecek kadar bişi nasip eyle  amin der yatarlar.....
saat 9 a doğru kalkarlar yağmur dinmiştir ateşi az canlandırıp bi çay daha demlerler.sonra çıkarlar başlarlar köye doğru yürümeye ....köye giden  traktör yolunlan gidiyorlar  bu yol  o birinci büyük höyüğün yanından aşağı kıvrılıyormuş bu höyük te köyün üstündeymiş tam o yolun kıvrılma noktasında gençlerden birinin gözüne bir pırıltı takılıyor bu nedir diye gidiyor bakıyor yağmurun yıkadığı toprakta 7 tane altın para  alıyorlar geliyorlar köye herkes gidiyor kendi evine ama aga bu 2.sini sıkı sıkıya tembihlemiş sakın kimseye söylemeyin diye gençler de tamam  demiş..
köy köy dolaşan  bir esansçı kokucu derler bunlara gelmiş kahvenin içinde 2 ayklı sehpasını açıp üstüne komuş  her yanı camlı bir kutu ağaçtan ama o camların arkasında bir cam daha varmış o iki camın arasına yukardan koduğu paralar üst üste yığılmış envai çeşitte paralar  bizmkinin dikatini çeker  ülen bu kokucu  bu paralardan anlıyor herhalde satın da alıyordur usulca sokulur kokucuya ordan burdan muhabbetlen karışık sen bu paralardan anlıyormusun der kokucu da eh işte der satın alıyormusun deyince de kokucu kimse duymasın varsa elinde senin eve bu akşam misafir olurum orda rahatça hem konuşur hem ne varsa sende görürüm der  bizimki de tamam der .. akşam olur hava kararınca da  kokucu ilen beraber giderler eve derki bizmki bak bende karı marı yok  ne bulursak onu yiyicez der kokucu da farketmez der.. ama 2 ev ötede  bunlan çalışan gence gidip durumu izah eder ve  hemen yemek yapılıp bizimkinin evine getirilir
yemeği yerler  bizimki çayı da demler çaylarını içerken  aga bir tanesini buna gösterir diğerlerini söylemez  gelirken arazide buldum bunu der  kokucunun gözleri faltaşı gibi açılır para çok kıymetli ve pahallı bir paradır o günki değeri 5--6 bin tl ederi vardır kokucu derki 1500 tl vereyim ver bunu deyince bu sefer bizimkinin gözleri faltaşı gibi açılır  tamam der ver ve kokucu  belinden çıkınını çıkarıp buna  1500 tl yi sayar bu parayı alır..NOT-->o zamanda bir ford minibüs 1500 tl idi acenta sıfır anlayın yani..
kokucu derki bunlardan daha bulursan  bana haber uçur ben gelir alırım der..adresini verir kokucunun sepetli bir ıje marka 3.5 luk motosikleti varmış onlan geziyor.. ve müsade isteyip  gider gece mece olmasına aldırış etmeden  motoru da köy meydanında muhtarlığın  önüne bırakmış aga kokucuyu yolcu eder döner eve  vay be der duam tuttu der..2 gün sonra kokucu tekrar gelir agayı bulur akşam agaya misafir olur motoru da aganın avlusuna sokarlar kokucu bir çuval getirir ve odanın ortasına kilimin üstüne kurulurlar  aga merak içinde bu çuvaldan ne çıacak diye kokucu çuvalı açar içinden bir coınmaster 6000 di dedektör çıkarır o zamanın en birinci makinesiydi bunlar...
kokucu agayı köylüden sorgulamış bu ne iş yapar diye herkes de demiş o kafadan sıyrıktır 15 seneye yakın o dağ bu dağ benim senin gezer hep kazar yani definecidir demişler  bunu duyunca kokucu kendi kendine hah bu muhakkak buldu tek tek çıkarıyor şüphesinlen geliyor buna.. başlıyor bunu deşmeye bak diyor bu makine ilen gezicen toprak içinde ne varsa bu alet sana haber vericek bizimki de git be kokucu benlen eğleniyon mu sen der o zaman bak gör de inan der kurar makineyi sonra kilimin altına değişik metaller kor aralıklı olarak kalkarlar ayağa  başlığı hangisinin üstüne getirirse alet öter ve ekrandaki ibre nerde duruyorsa üstünde  de neyazıyorsa işte bak bu bakır bu altın bu gümüş bu demir görüyormusun der bizimki şok olmuş bakıyor vay anasını be der.. sonra sabah erkenden gidelim  o bulduğun yere bak daha neler neler bulucaz görücen der tamammı tamam yatarlar sabah azıklarını sularını herşeyleri alırlar ne lazım olacaksa  motorlan giderler ama bizimki esas yeri göstermez başka bir alanı gösterir  kokucu yerleri görünce beyninden vurulmuşa döner şimdiye dek  bu yeri hiç duymamıştı  yahu siz der madenin üstünde oturuyorsunuz haberiniz yok o ne demek der  aga o da anlatır işte aletlen şöyle böyle aranır bu şekilde bulunur bu şekilde açılır alınır falan filan...yeminlen dersen bunca zaman boşuna gezmişin boşuna kürek sallamışın der aga da ne bileyim bize öğle öğretiler o şekil gidiyoruz vay anasını be der
ve kokucu makine ilen başlar aramaya dünyanın parasını başka şeyler de bulurlar akşama doğru gelirler eve  yayarlar ortaya bulunanları başlar kokucu işte bu şu parası devri şu bu şu vs  vs  bizimki ağzı açık dinler. Artık kokucu boyuna  aganın yanındadır  .
bizimki de makineciliği öğrenmiştir o iki genç te en sonunda agaya su koyverirler bizi de katın bu işlere derler biz de öğrenelim aga kokucuya böyle böyle der kokucu tamam gelsinler faydaları olur zararları olmaz o gençlerden birisi köyün muhtarının kardeşinin oğludur  çok büyük faydası var tabii  kimse sesini çıkaramıyor hem herkes işinde gücünde bu işlere bakan yok bunlardan başka.. bizimki kokucuya derki  bu senin makineyi sat bana veya aynısından nerde satılıyorsa bi tane de bana alalım kokucu derki o altınlardan bi tane bulsak alırız veya benimkini sana vereyim ben nasıl olsa alırım der  bizimki de bi tane var o altınlardan der ve makineyi alır....1 sene böyle 4 lü olarak günleri geçirirler bizimki ailesini alır çünki artık  bi ton para kazanıyor ilk önce bu kendi evini yıktırıp modern bir ev yaptırır köye ceryan da gelmiştir bağlatırır eve telefon hattı da çektirir.. bir de cip alır 2.ci el  klokucunun vasıtası ilen sonra kokucu da  bir cip alır motoru da gençlere verir alın siz kullanın diye daha sonra köyün çıkışı bir yerde arsa satın alıp o da güzel modern bir ev yaptırıp  o da köye yerleşir artık dedikodu olmasın diye geceleri gidip aramaya başlarlar gündüzleri de uyurlar..
sonuçta  hepsi para mal sahibi oldular halen de aynı tenpo devam ederler..
bu olayların tamamı doğrudur yaşanmıştır...............................nacibaba....................onk..

...............................................................................................................................................

YUKARDA ANLATILAN OLAYA BAKIP  BOŞ İŞLER PEŞİNDE KOŞMAK KİŞİLERE DEVAMLI ZARAR VE SENELERİNİ HEBAA EDER.. İŞLERİ BİLİNÇLİ YAPMAK EN DOĞRUSUDUR  ALET EDEVATLAN ÇALIŞAN KAZANIR  ...BU İŞLERİ YAPAN KİŞİLERİN DEVAMLI KENDİLERİNİ GELİŞTİRMELERİ ŞARTTIR..

BU KISIM ARALIKLI OLARAK DEVAM EDİCEKTİR......................................................ONK.  

Düzenleyen admin - 07/Haziran 2017/2017 Saat 18:51
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Ekim 2017/2016 Saat 22:27

İNSANLARDAKİ  İNSANLARIN BİLMEDİKLERİ GÜÇLERİ

NOT->BU SİSTEMİN  CİNLEN MİNLEN VEYA BAŞKA BİR DIŞ GÜÇLER İLEN KESİNLİKLEN  ALAKASI YOKTUR  İLK BAŞ  BUNU BİLSİN HERKEZ...........................ONK.

Mesela--> allah cinlere apaçık her an kullanabileceği her türlü gücü vermiştir ve  allah katında verilen geri alınmaz ibaresi vardır..her kime  ne verilmişsse o bi daha  ölene dek geri alınmaz.. ama iyi yola kullandın ama kötü yola o senin bileceğin iştir sonra hesabını öldükten sonra sana soracaklar  .. ona göre .....
cin--anında kendini gösterir veya göstermez..
göz açıp kapayana kadar dünyayı dolaşır gelir..
her şeyin içinden geçer gider..
insanın beynine anında nufuz edip o kişinin tüm bilgilerini ele geçirir.. kanında dolaşır..
kişiye devamlı yanlış şeyleri söyler asla doğruyu söylemezler.
her tür kılığa girer kendini sana evliya--şehit---yatır  akla gelen gelmiyen her şeyi dikte ederek kişileri anında kandırır.. %999 yalan söyler demiyorum %100 bakın..
kendini şahane güzellikte bir kadın olarak ta gösterir  erkek olarakta gösterir..
aslı  çok çirkin acaip şekil yaratıklardır..yeryüzünün halifesi topraktan yaratılmış olan insandır,,,topraktan geldik toprağa gideceğiz..cinleri ise yalın bir ateşten yaratmış allah..TÜM bu cinlere veri,lenin hepsi ve fazlası insana da verilmiştir  ama insanlar bu güçleri nasıl kullanacağını bilemezler .. bilseler zaten anında dünyanın altını üstüne getirirler.. kuran derki aklı başında olan insanların sayısı elin parmakları kadardır..

AŞAĞIDAKİ BAZI MİSALLERE BAKIN  BAKALIM NE DİYECEKSİNİZ..

İNSAN BEYNİNİN GÜÇLERİ---->>
  BEYİN İLEN PARMAK UÇLARI ARASI  İLETİŞİMLER--->>
  BEYNİN  GÖNDERME VE ALMA YAPTIĞI SAFHALARI--->>
  ÇUBUKLARIN RÖLÜ NEDİR--->>
  GÖNDERMEDEKİ--ALMADAKİ  BU HIZ NASIL OLUYOR--->>
  BİLİNMEYEN BİŞİYİ NASIL OLUYOR DA BİLİYOR---->>

<> İlk başta şunu hatırlatayım,,insanın beyni zor bir mesela matamatik işlemini yaparken  25  vatlık bir lambayı yakacak kadar  akım üretiğini bilim insanları ıspatlamıştır.. Demekki insanın beyninde ve vucudunda bir elektrik akımı olduğu  hakikattır...

...................................................bu yazı....4--3--2017...de yazılmıştır........................ONK...
şöyle  bir benzetmelere dayanaraktan başlıyorum ,her bir tesadüfi olayın sonucunda  insan zekası onu bir işe yaratmıştır ....
Mesela --> tarihin bir döneminde demir bulunmuş,insan zekası bundan kılıç bıçak  üretmiş kalkan yapmış yaptıkları işlerin bazı kısımlarında kullanmışlar sonra  biri deneyler yaparken tunç u bulmuş daha sert bir madde kısaca zekanı ve yaratıcılığını kullan  bundan faydalan....işte her madde çeşitli şekillerde hayatımızın  kullanım alanlarına  girmiştir ...
devirler ve zaman ilerledikçe tabii bi sürü yenilikler de beraberinde gelmiştir ilk kullanan  ağır ve uzun bir kılıç yapmışken günümüzde acaip keskin incecik  jilet te yapılabiliyor incecik saat parçaları da yapılıyor cınbızlan tutulabilen saat vidaları da yapılabiliniyor,,
bunun yanısıra aliminyum bulunmuş ilkten kap kacak yapılırken bugün motor gövdeleri dökülüyor her alanda yaygın şekilde kullanılıyor,,hatta iyice inceltmişler kağıt gibi folya yapmışlar...Demirden çelik üretip acaip acaip  silahlar yapmışlar..Misal--> fatih sultan mehmet topları dktürmüş ama sadece yusyuvarlak yontulmuş taş gülleler atıyordu yani namlunun içi dümdüzdü sonradan sivri zekalı biri daha tesirli daha uzağa giden bir sistemi buluyor namlu iyice daralıyor  içine kavisli bir yivset denilen kanalı açıyor  böyleliklen içerden çıkan mermi nesnesi  dönerekten gidiyor çok mükkemel düz gidiyor mermi artık yuvarlak gülle değil de silindirik bir parça oluyor mesafeyi arttırmak için namlunun uzun olmasını keşfediyor ve yukarı aşağı  namluyu gezdirmek için de  basit kaldıraç idireç sistemini ekliyor sonra denemeler esnası bi türlü tam nokta hedefi tutturamıyorlar neden neden  onu da sonunda buluyorlar  havada giden mermiyi rüzgar gücü  saptırıyor sonra başlıyor uzun süreçteki araştırmalarda  ne kadar rüzgar şiddetinde ne kadar saptırmalar olduğunu kabataslak buluyorlar mesela nokta atış yerine rüzgar soldan esiyorsa  namluyu sağa biraz  biraz  alıp öyle ateşliyorlar işte böyle azar azar  santim santim  hedef tutturmaya  yönelik eylemleri de buluyorlar... bir sivri zekalı daha çıkıp bu mermiyi 2 odaya bölüyor arka oda  sonu ateşleme tapası önü de barut oluyor bu gidiceği mesafe ilen orantılı tam  2 odanın ortasına  bakır şerit sarıyorlar dıştan biraz kalınca  namlu içi yiv seti bu bakır şeritlen çıkışını yaptırıyorlar yani her 2 oda da namlu içine değmiyor tek değen  bakır şerit ve ön odaya da  barutu dolduruyorlar tam ucuna da  toprağa değince patlamayı gerçekleştiren iğneyi koyuyorlar  mermi burun üstü düşerse ateşleniyor  karın üstü düşerse patlamıyor ,, sonra ne kadar uzağa gideceğini de  namluyu ne denli havaya dikersen o kadar uzağa gideceğini görüyorlar ,,sonra havan  ı keşfediyorlar pratik portatif hafif ama çok tesirli  şimdi de sonuçta havansız topsuz  akıllı füzeleri keşfedip geliştiriyorlar kilometrelerce uzaktan ateşleyip  bir şehrin içindeki tek bir evi  nokta olarak bulup oraya düşüyor..eskiden savaşlarda uçaklar düşürülüyor içindeki personel de tabii ölüyordu şimdi insansız pilotsuz hava araçları ürettiler  bombalama da yapıyorlar yerden  bir pilot ekrana bakarak  sanki onun içindeymiş gibi işlem oluşuyor  uzaktan kumandalı yani.. uzaktan kumandalı olarak kara araçları da var  tanklar mesela insansızları da var  yeni havadan gözetleme araçları drone denilen  çoklu pervaneli helikopterler de var,, denizaltılar da var,, var oğlu var insanın zekası hep yoketmiye öldürmeye endexli .....
TÜM BUNLARI YAPABİLMEK İÇİN İŞTYE ENVAİ ÇEŞİTTEKİ METALLERDEN FAYDALANILIYOR ..
Toprak çok yoğundur bir şehire girin  oranın meydanında az bir durun etraftaki tüm nesneleri inceleyin binalar da dahil sonra vitrinlere bakın  her çeşitte mal ve burnunuza güzel yemek kokuları geliyor az ilerde   döneri de  şişi de balığı da  her türlüsü  de mevcut sonra aracınıza binin çıkın şehrin dışına kırsallara  her taraf tabiat  eğil yerden bir avuç toprak al ve akar şekilde elinden sal .. işte bu topraktan çıkıyor herşey bu topraktan yapılıyor  insanı bile allah bu topraktan yaratmış toprak ve su birleşince  işte doyumsuz bir manzara çıkıyor ortaya şahane bir yeşillik,,,,,dağlar,,ovalar,,ormanlar,,akarsular,,şelaleler vs vs .....

İNSANOĞLU  TOPRAKTAN YARATILDIĞI İÇİN  TOPRAĞA ÇOK YATKINDIR İNSANIN BEYNİNDE TOPRAK İLMİ DİYE BİR BİLGİ BANKASI MEVCUTTUR AMA İNSANIN BUNDAN HABERİ YOKTUR .. 
zatında insanın beyninde bir sürü güçler vardır ama bunlar yaratıcı tarafından sakıncalı bulunup yasaklanmıştır  yasaklanmamış olsaydı insanlar  bunları kullanıp  tüm dünyayı kısa bir sürede mahvederdi  insanlık diye bişi kalmazdı buna emin olun.. çünki insanoğlu daha  bunları kullanmaya elverişli değildir daha çoook gelişmesi  ve bilinçlenmesi gerekir bu da şimdikki bu zaman diliminde gerçekleşmez ilerde belki de bizler göremeyiz..

İŞTE ÇUBUK SİSTEMİ VE İNSANIN BİRLEŞMESİ SONUCU ORTAYA ÇIKAN GÜÇLER --->>>> 

ARKADAŞLAR BAKINIZ ŞİMDİ-->BU SİSTEM İÇİNDE DE BAZI ŞEYLER YASAKLANIYOR..
mesela spor toto,,lotto,şans oyunlarının tümü,kumarın her çeşidi,kim bakarsa hep yanlış çıkar ...bir de namuslu kendi aile bireylerini  sorgulamak gibi  en fena şeyler  bunlar tamamen yanlış çıkar..bunlara benzer şeyleri kesin sorgulamayınız....

Ama defineye gitiğiniz arkadaşlarınızı sorgulayabilirsiniz  olaki bir define bulmanızda bazı kişiler insanlıktan çıkmaktadır maalesef bu bir gerçektir..her şeyi yapacak şekle girebilirler  benim başıma böyle bir sürü vakka geldi onun için  uyarıyorum sizleri de ..
gitiğiniz arkadaşları sorgulayın eğer ki sakat durumlar çıkarsa o kişiyi bi,r daha götürmeyin  ama devamlı da o kişiyi kontrol altında tutun mesela beni almadılar götürmediler diye  sizleri  şikayet edebilir başınıza iş almanıza sebeb olabilir bu durumun yüzdesi %80--85  dir evet bu kadar yüksektir dikkat ediniz..
Gitiğniz istikamette yol kontrolü yapınız ilerde arama tarama varmı varsa yol üstü bir benzinliğe girip beklemiye çekilin ..aracınız ruhsatta eksik gedik varsa bu yöntemi kullanabilirsiniz ... en önemlisi de arama yapacağınız yere girince  muhakkak surette bu kontrolleri yapın misal-->bizim buraya girdiğimizi gören varmı..?? gözetleyen varmı,,çoban varmı,, yer tamamen müsaitmi bu bilgileri aldıktan sonraki yapacağınız en mühim iş bu yerde cinni yataklar varmı ,,şehit ,yatır varmı kısaca bize zararı dokunacak unsurlar varmı bunları muhakkak surette yapın  yoksa yer serbestsse çalışın  saat başı da  bizi gören varmıyı sorgulayın..sigara ve  ateş ,el feneri kesinliklen gece çakmayın.. YABANCI arazilerde de gündüzün fazla gezinmeyin zaten gündüz sizi gören gelir yanınıza sorgular ..böyle durumlarda çok  etkin bir yol vardır yanınızda ufak bir profesyonel  bilgisayar veya akıllı  kaliteli bir cep telefonundan o kişiyi sorgulayın   göreceksiniz  bir sürü nokta ve bilmem ne yatırım her yerde can sıkarcasına  o köyün veya kasabanın dış kırsalında satılık bir sürü tarla ,,parsel vardır o  kişiye sorun nereleri satılık işte o zaman işler değişiyor sizin ordaki, bulunma sebebiniz  yer alımı yapmak şekline dönüşüyor...bunu duyan tüm satılık arazi sahipleride başınıza bir anda üşüşürler unutmayın gayet ciddi olup her yere gidin inceleyin bu surette  çok iyi yer gözlemleme şansınız olur gece de girersiniz onlar uyurken...

Arkadaşlar  ÇUBUK  sisteminde  doğruluk olayı için bazı şartlar vardır bunlara uyan herkesin başarı şansı %85--90 bazen de %100 dür....( BİRİNCİ UNSURLAR ) bunları şöyle önemlerine göre sıralayabiliriz..
ilk önce en baş durum  beyninizin sizin vucudunuzlan hiç ilgilenmediğ anlardır . bunlar
ağrı,sızı,hastalık,kalıcı ve devamlı hastalıklar, diş baş ağrıları,şeker hastalığı billahssa yüksek alçak tansiyonu olanlar dikkat etsinler..vucudu zayıf ve çelimsiz olanlar çok zayıf olanlar ...
İKİNCİ  UNSURLAR-->Ağır işte çalışıp vucudu yorgun olan kimse,, Uykusuz olan kişi,, açlık
,,ufak büyük su dökme ihtiyacını boyuna erteleyenler,,arkadaşının ahretlik soruları lüzumsuz boş konuşmaları gibi faktörler.. ve arkadaşın da cinlik yapıp içinden soru yönetmesi işte bu durumda ikilem olacağı için  çubuk hareketleri karışır  ..işler birden  saçma sapana dönerse bilin ki %100 arkadaşınız da  giriyordur.. eğer ki sizde tek başınıza 2 çubuklan gayet güzel çalışma şekli varsa  tam noktalama ve  yer bulma işinde yanınızda hiçkimseyi götürmeyin.. sadece kazı işi gerekiyorsa  bunun için götürün..
 dikkat--> yanınızda sizinlen gelen  kişileri tek tek sorgulayın,,üstünde silah varmı,,bıçak varmı bir şey bulursak bunları kullanırmı bizi öldürürmü gibi şeyleri muhakkak sorgulayın...........................................................nacibaba........onk ................ 

<>                            

Düzenleyen admin - 24/Nisan 2017/2017 Saat 19:09
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Haziran 2017/2017 Saat 18:54

HAYATTAN  KESİTLER....................bölüm    1.

ŞİMDİ HEPİNİZE HAKİKİ HİKAYELER ANLATACAĞIM BİRAZ İYİ OKUYUN ANALİZ YAPIN VE DAİMA DOĞRU OLAN ŞEYLERE YÖNELİN DOĞRUYU BULMAK ZOR DEĞİLDİR KAFASI AZICIK ÇALIŞAN İÇİN....

Arkadaşlar benim bu işlere  yani definecilik,,makinecilik  17--18 yaşlarında başladım.
o tarihlerde istanbulun karaköyündeki selanik pasajının 4 katında idik iki iş yerini birleştirdim  elektronik tamirciliklen  uğraşıyordum en alt katlarda  rumlar tarafından örücülük  yapılan bisürü dükkan vardı  yani yırtık ,eskimiş, ceket pantol vs  bunları örerler aynı eski haline getirirlerdi sonraları tüm pasaj elektronik parça satan yere dönüştüydü yıllar zannedersem 1950  yıllarındaydı  savaşlardan çıkmış bir millet belini düzeltmiye uğraşan bi ton insan  yokluklar içinde.. hakkaten neye elini atsan yok yok .

Karaköy  rıhtımı  gümrük de vardı dışardan gelen gemiler buraya yanaşır yük boşaltırdı varsa da alırdı  çalışan şehirhatları vapurları da  bir istim bir duman salarlardı bacalardan  göz gözü görmezdi o zamanlar kömürlen çalışan buharlı motorlar kullanılıyordu deniz araçlarında  şehirler arası yol iz yoktu topraktı tüm yollar karşıdan gelene mecburen yolun  geniş bir yerinde yol verirdin .. otobüsler kamyonlardan bozmaydı ağaç kasalıydı hepsi gecekondular gibi ilkeldi  istanbul içi taşımacılığını at arabaları yapardı genelde  dolmuşlar taksiler  1940--1945--1950 yılı modelleriydi.
hazır giyim yoktu ille de terzilerde diktirirdiniz benim kimliğim bile bilmem kaç yapraklı  aynı defter gibiydi  başı sonu  kok kömürü ,,ekmek,un,şeker  odun damgalarıylen doluydu fırın onlerinde sıraya girerdik falan filan işte böyle bir deviralemler içindeydik..

1950--1955  yıllarında tüm elektronik lambalı cihaz teknolojisiydi transistör çıkmıştı  kaç sene olmuştu ama türkiyeye  adı gelirdi kendisi asla gelmezdi  ufak el radyoları da çıkmıştı millet bunlara şeytan icadı gözünlen bakardı.. b endeniz dış kaynaklı elektronik yayın kitap ,mecmua ne bulursam yemem içmem bunlara para yatırırdım bir de teknik  lügatlar almıştım  çevirmen de yoktu o tarihlerde adam ne yazmış işte lügattan tek tek hece hece  karşılığını bulup  cü mle kuardım zor işler ama ne yapıcanki..

57--58  yılları arasında bir adam çıkageldi kendisi gemi kaptanıymış elinde bir el radyosu var  batarya  pil yuvasının kablosunu koparmış onu lehimletmek istiyor  ve büğyük bir heyecanlan aldım kapağını açtım  transistörün şeklini görücem ilk defa  ve de nasıl neler kullanarak yapmışlar azıcık da inceleyecem lşen 3 bacaklı ufacık bişi transistör denen şey lamba ilen kıyaslarsanız  lambanın yanıda bit kadar kalan bir şey  hayret bişi  tabii ilk  görüşler meraklar bunlar kolay değil.. neyse  adamlan işi sohbeti koyulaştırdık  sonra ona dedimki bak ülke ülke geziyorsun bana oralardan elektronik yayınlardan ne bulursan al geti,r kaç paraysa parasını vereyim o iş kolay dedi bak elektronik transistörlü devrelerde kullanılan parçalar da istersen getirim  tabii b en sevinçten havalara uçtum ..

1 sene olmuştu  anadoludan birisi bir devre şeması getirmişti  bunların parçalarını  bulursan bana bir adet yap çalıştır  ve şu adrese mektup yaz ben gelirim kaça maal olursa olsun  dedi gittiydi... adama sordumdu bu ne iş yapıyor  bir radyo filan devresi değil  hiç bilmediğimiz anlıyamadığımız yabancı bir şema ama öyle detaylı şema ki akıllara zarar her detay tek tek anlatılşmış belirtilmiş.. bunu dedi  ingiltereden bir arkadaş getirdi bu da onun el kitabı bu şeması bu ne işe yarar ona gelince  bu define arayan bir alet yani toprak içindeki metallerin yerini gösteriyor,,bizim memlekette antik çok büyük bir şehir var ve burda  bin yıllık  paralar  ilen aklına ne gelirse o zamana ait nesneler çıkıyor ve çok da iyi para yapıyor. benim aklım karıştı o anda tamam dedim bunları bulursam  yani parçaları yapar çalıştırır seni de çağırırım  tamam dedi gitti tam 1 sene geçtiydi aradan.. işte bu kaptan çıktı karşıma  ve şemadaki tüm yazılı olan parçaları temiz bir dosya kağıdına yazdım verdim  bulursan dedim  2 şer 2 şer al da   bu cihazdan 2 tane yapalım o da tamam dedi.. yalnız dediki ingilterede  londrada dolaşırken bir dükkanın vitrininde bu  dedektörlerden ben gördüm hazırları varken ne diye yapmıya uğraşacaksın ki bu daha güzel bir haber tamam gelirken  al 2 tane  yalnız bak en iyisinden  olsun tamam deyip gitti... aradan 4 ay geçmiştiki kaptan elinde kutularlan döndü  geldi  işte o zamanki  elektronik başlangıc aşkı merak,bişiler yapmak heyecanı transistörlen  işler yapıcaz  falan filan..

kutunun birini açtık  içinden (  sınıffer aroda  am 120  ) isimli bir dedektör çıktı  2 adet 9 volt pillen çalışıyor taktık kollarını başlığını  fi,şi de taktık dükkan içinde her yeri çekiyor  ona bak bunu göster filan derken iyice merak sardı  ama her tarafı metalle dolu olan bu dükkan  bina içinde iş olmuıyor  ve o zamanın parası ilen sudan ucuz bir fiyat söyledi  hemen parasını saydım aldım 2 .sini de  demezmi  senin istediğin parçaları da buldum  al sana  bu alman rim kataloğu  anfiler pre anfiler güç anfileri ne istersen  her sayfada bir şema tamamı transistörlü 800 sayfa  kitap  al dedi bak bunlar da dünyaa daki ülkelerin çeşitli elektronik şemalarını içeren çeşitli kataloglar.. benim artık içim içime sığmıyor sevinçten...Sonra giderken de dediki beni arayacan vakit beni bulmak bana mesaj vermek için gümrüğe gel telsiz kısım şefliğine çık  geminin ismi bu  telsiz çağrı kodu bu onlar beni bulurlar önemli bişiyse  bana telgraf çektir tamammı tamam

o zamanlardaki haberleşme telsizler  morsluydu ..anlayın işi.. ama gemi uzaktaysa  burası  yakın bir ülke limanlığına o öbür tarafa filan derken gemiyi buluyorlardı bu kaptan arkadaş en geçi 6 aydan  6 aya muhakkak  geliyordu  senede 2 sefer yani
varsa siparişin veriyorsun  bidaki gelişe getiriyor o da kazanıyordu ben de .

Bizim  defineciye mektup yazdım  1 ay sonra damladı  geldi hazırları gösterdim   hemen birinin üstüne atladı  kaç para bu  2 katı fiyat çektim hemen aldı sevinçten uçarak gitti sonrasında 2 ay sonra bir mektup yazdı diyorki tam 5 kişi talip var  getirtebilirsen getirt ben  kaptanı 2 gün i,çinde buldum siparişi verdim ve 3 ay sonra  kaptan karşımda bir sırt  hamalı tutmuş getirdi parasıonı da verdim bana  philips 2 dalgalı bir el radyosu da getirmiş  ondan para almadı hediye olaraktan verdiydi .. ve böylece başladık çalışmaya o zamanlarda gümrüğe elini kolunu sallıyarak gir  öyle devirdi  getirdiğini de aşikare getir ne dur diyen var ne de başka bişi...

en son getirdikleri  amerikan u.s.a (  coınmaster  3000 d  ilen 4000 di  ) modeliydi
ve çok daha modern di bunlar öyle bişi ki  daha getirir getirmez hemen  satın alıyorlar sipariş üstüne sipariş alıyordum .. bir müddet sonra amerikadaki türk konsolosluğuna türkçe yazdırılmış bir mektup geldi   coınmaster  fabrikasından  diyorlarki  sermayemi soruyorlar ticaret sicilin varmı ithalat ihracat belgen varmı daha bi sürü şey aklımda kalanlar bunlar meğer adamlar beni istanbulda kendilerinin yetkili acentası yapıcaklarmış  tabii sermaye ve bu aranan belgeler bende ne gezer  başladım aranmaya
ve sonunda selanik pasajı dışında büyük bit elektronik mallar satan bir yer vardı  arkadaşım da zaten onlan oturup konuştum bu tamam dedi ve ingilizcesi de mükkemel yazışmalar sonucunda amerikadan fabrikladan bir yetkili yollamışlar onlan da oturuldu konuşuldu  hilton otelinde kalıyor  aga  1 hafta kaldı gitti aradan  3 ay geçmeden  şu kadar doları   merkez bankasına  amerikadaki şu hesaba yatırın  30 adetlik bir ön  makine yollayacaklarmış  ve  yeni en son model  coınmaster  6000 di profesyonel   den yollayacaklarmış postaylan buna ait katologları da geldi inceledik tamam dedik  bizim arkadaş parayı yatırdı ama başladı kuşkulanmaya ya mal gelmezsse  bizim paralar uçar giderse mal gelene dek başımın etini yedi mal gelince de utandı tabii söylenmelerine ..
hürriyete,cumhuriyete daha birkaç gazeteye de  ilanlar verdik  radyodan da reklamlara derken bir hücum başladı  mal yetmiyor  fabrika da şaşırdı sonraları sat sonra parasını yatıra döndürdüler işi  bu çok iyi oldu bizim için böyleliklen  1 seneyi geçirdik.

fakaaat  peşinsıra şikayetler ve yakınmalar başladı gelmiye biz tabi istanbula göre makineyi ayarlayıp veriyorduk adam memleketine gidince oranın topraklarında ötme başlıyor şikayet bu  arkadaşlan kafa kafaya verip bu işi düşünmeye başladık en sonunda benim ortaya atığım fikri benimsedi  yapacağımız iş şöyleydi...

KISIM  2----->>>>....................................................................................................ONK.....

iş şöyle....>>> bir arazi aracı uzun şasi olucak  içinde yatıp kalkacağım yer de olucak malzemeler yedek parçalar en aşağı da sıfır 2 adet makine tanıtım için yanımda bulundurucam tam takım eksiksiz olarak  yola çıkıcam.. aracı nerden bulucan   landrower markası üstünde duruyoruz  ve sonunda  ingiliz konsolosluğunda aliminyum uzun şasi ve çok temiz bir aracın ihtiyaç fazlası satılık olduğunu öğrenip gidip kapılarını çalıyoruz  bu aracı alabilmek için bi sürü bürokratip  engelleri aşıp gümrüğünü de bi güzel ödeyip satın alıyoruz sonunda  içini de dizayn ediyoruz ve bendeniz  eksiksiz olarak elimde adresleri  olan yerlere doğru hareket ediyorum..

Yapacağımız olayın şekli ve anlatımı açıklaması da şöyle  olmaktadır....
7--6--2017........................................................................nacibaba............................onk...

İstanbul  ankara arasındaki  kasabalara köylere girip çıktığımda  en aşağı 7--8  sefer aracı çamur içinden çıkarmak için traktör tuttum,,bu iş can sıkıcı olmaya başladı daha başlangıçta,, Ankaraya varınca  jeepin hem önüne hem de arkasına  2 adet vinç  takdırdım  10 ton çekerli  hem arka  şase bağlantısını hem  ön şaseyi takviye ederek güçlendirdim  artık traktör vs aramıyacaktım kendi, işimi kendim görecektim bu iş bittikten sonra bir otel sefası yaptım 2 gün yattım  uyudum banyonun küvetini  sıcak suylan doldurup saatlerce içinde kaldım  kuwetli yemekler yedim bünyemi sağlam tutmam  lazım .. bu çıkışım  tek başıma hayatımda ilk oluyor böyleliklen maceradan maceraya  iyice  alışacaktım alıştım da ,,ilkten karadenizi boydan boya dolaştım  nerelere makine satmışık  hepsine tek tek uğrayıp kendi bölgeleri için en doğru ayarları bulup makinenin sahibini de eğitmek

devam  edicektir
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50