Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5TOPRAK ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ <>5karışık genel toplama bilgi,ler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

dedektör alırken dikkat edilecek unsurlar

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Son Giriş: 05/Mart 2017/2024
Durum:
Gönderilenler: 2037
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: dedektör alırken dikkat edilecek unsurlar
    Gönderim Zamanı: 31/Mayıs 2017/2016 Saat 20:02

BU GÜN  BİŞİ DUYDUM BUNU DA BURDAN YAZIYORUM OKUYUNUZ.....1--6--2016-
.........................................................................................nacibaba.................................onk.

1--(3--4)   sermayeder  parasal güçlerini birleştirip ortaya koyarlar...
2--sonrası  kendi kafalarına yatkın italat--ihracat  belgeli bir kişi bulurlar....
3--uzaklardan çook uzaklardan  bir dedektör firmasından dedektör ithal edip türkiyede satacaklardır. tüm gerekli evraklarını hazırlarlar artık sadece  o dedektörü  getirmek kalıyor..
4--giderler o uzaktaki ülkeye yanlarında 2 de elektronik mühendisi götürürler..
5--gelirler o firmaya otururlar tam 1  hafta görüşürler konuşurlar sonunda anlaşırlar..
6--sonuçta  o uzak ülkeden gelen  1 adet dedektörün türkiyedeki satış fiyatı 2 bin tl olması gerekirken  bunlar  15--20 bin tl aralığını seçerler.. ve bu satışları gerçekleştirmek için de şöyle bir oyun sergilerler..
7--defineci sitelerine  paralı maaşlı kendi elemanlarını sokarlar yüzlerce eleman bunlar
8-- biri derki---->yazmış  sitenin birine  ben şu marka şu model  türkiyeye yeni gelen şu dedektörü almak istiyorum bu dedektör hakkında  bilgisi olanlar yazssınlar..
****alıp ta kullanan varmıdır ???????

9--işte bu dakkadan sonra o  satın alınmış kişiler devreye girmeye başlıyorlar..
***birisi  cevaben yazmış..ben şimdiye kadar 5 dedektör aldım kullandım ama böyle bir  şahane dedektör görmedim   gözün kapalı al tavsiye ederim...
*** bir  de demiş arkadaşlar akla ziyan bir dedektör bu  aradığımı buldum darısı sizlerin başına ...
****hiçbir mineralden etkilenmiyor derinlik süper...
***arkadaşlar  fiyatı uçuk bunun nasıl alınır bu hangi bütçeylen..
***oğlum sen fiyatını boşver  2.ci günü parayı alıcan onlan ödersin..
DAHA NELER NELER  KİŞİ ANINDA KANAR O ŞEKLE GETİRMİŞLER  İŞİ..
10--ve bekleme devresi   kısa sürüyor  boyuna siparişler gelmiye başlıyor  ve acaip para kırmaya başlıyorlar.
11--bi de kullanım kılavuzu var 150 sayfaya yakın..hangi kişinin aklı alacak ?????
12--alan gidiyor memleketine  kılavuza bakar denemeler yapar ötmesini bi türlü kesemez açar aldığı yere telefon der böyle böyle  firma buna bazı  bilgiler verir ama sonuç yoktur..sonra der ki firmaya arkadaşlar ben bundan vaz geçtim alın geri  kızılca kıyamet kopar....sonuçta hem ciddi manada  bir parası da gitmiştir karşılığında sonuç da yoktur.. başlar kara kara düşünmeye  ve bir sitenin satılık dedektörler kısmına ilan verir.. başlar beklemeye .

Thumbs%20DownThumbs%20DownThumbs%20Down    DEVAMIDIR.......3--6--2016............ONK.

Pek fazlada beklemez çünki bu markanın  acaip reklemları vardır zaten herkezde ona kanıyor  ve satar.. sonra yine arayış içine girip bu sefer gider yerli dedektörlere girer  bir iki derken  bunların da ne olduğuınu anlar .. ve bekleme devresine girer aynı zamanda araştırma içindedir de...

Bir gün benim siteye denk gelir baştan sona hatmeder siteyi bakar yanlış yunluş şeyler bulamaz ve açar bana telefon  onu bunu şunu sorar en sonunda garrett gti--2500  de karar kılar.. aldı  ve çok da memnun..diğer kullanıcılar gibi..
BAKINIZ 2.5 SENEDİR DAHA  2.Cİ ELE DÜŞMEDİ  NE GARRETT AC--EURO  NE DE
GTİ--2500  ALACAK OLANLAR İLK ÖNCE BU DURUMA BİR BAKSINLAR.. DEMEKKİ HERKES MEMNUN VE KULLANIYORLAR...

BAŞLIKTAN ÇIKAN GÜÇ  VE AÇIKLAMALARI

BİR DEDEKTÖRÜN EN ÖNEMLİ PARÇASI UNSURU  CANI  KALBİ HERŞEYİ BAŞLIKTA BİTER.
BAŞLIK  İÇİ SARIMI NE DENLİ DÜZGÜN YAPILMIŞSSA  İSTERSE  CİHAZ  BEŞPARA ETMEZ BİŞİ OLSUN  SONUÇ SÜPER OLUR...

BAŞLIKLAR  ÇEŞİTLİ ŞEKİLLERDEDİR HER FİRMA VE BUNLARA BAĞLI  DİĞER FASON ÜRETİCİLER ,, KENDİNE CİHAZ ALMIŞ DEFİNECİLİĞE SOYUNMUŞ ELEKTRONİKÇİLER BİLE BU BAŞLIKLARLAN DEVAMLI UĞRAŞMIŞLARDIR  NASIL DAHA  İYİSİNİ YAPABİLİRİM ŞEKLİ İLEN.. BAZILARI BAZI MARKA VE MODELDEKİ DEDEKTÖRLERE BAŞARILI ŞEKİLLERDE BAŞLIKLAR ÜRETMİŞLERDİR  BU DURUMU YAPIMCISININ DA DİKKATİNİ ÇEKMİŞ VE O BAŞLIK YAPAN ÜRETENE TEKLİFDE BULUNUP KENDİ MARKASININ YAN SANAYİ RUHSATINI VERMİŞLERDİR..İLAN EDİP DUYURMUŞLARDIR..
AMA İNSANOĞLU HİÇ DURMAZ DAHA   DAHA DER  DAHA DA İYİSİ DAHA DA DERİNDEN ALGILAYANI  PEŞİNDE KOŞARLAR.. VE BU UĞURDA BİNLERCE ÇEŞİTTE BAŞLIKLAR ÜRETİLİR... BURDAKİ İŞİN ESASI ŞÖYLEDİR..
** İŞİN PÜF NOKTASI  BU BAŞLIK SARIMINDA BİTİĞİNE GÖRE  BU SARIMIN  MİLİMETRİK USÜLLERLEN YAPILMASI GEREKİYOR  BUNU DA BAŞARAN  ROBOTLARDIR  VE  BU SAYEDE SIFIR TOLERANS OLMASI ESAS DIR HİÇBİR  EN UFAK BİR HATA OLMAYACAK ŞEKİLDE BU SARIMLAR  ROBOTLARCA YAPILIP BAŞLIK KILIFLARI İÇİNE Bİ,LE ROBOTÇA YERLEŞTİRİLMEKTEDİR İNSAN SADECE  KABLO UÇLARINI LEHİMLER İZOLE EDER VE BAŞLIKTAN ÇIKIŞINI YAPAR KABLONUN VE ÜST KAPAĞI KAPATIR ARA TUTKALINI SÜRDÜKTEN SONRA  BUNLAR ESKİ BAŞLIKLARDIR ŞİMDİ YENİLER TAMAMI SERT BASKI PLASTİK İÇİNE GÖMÜLÜ HİÇ BOŞLUKSUZ YAPILMAKTADIR YANİ  İÇİ AÇILMAZ TAMİR AYAR YAPILMAZ BUNLARIN.. BOZULURSA AT YENİSİNİ AL ŞEKLİ.....AMA ESKİLERDE  İÇİ AÇILIR ARIZALI YER BULUNUP ONARILIR ŞEKLİNDEYDİ AMA  AÇMA KAPATMAK DEMEK  O BAŞLIĞIN PERFONMANSI ARTIK %40  VE DAHA DA AŞAĞI DÜŞECEKTİ..ÇÜNKİ AÇILMADAKİ, ZORLAMALARDAN ÖTÜRÜ BOBİNE ZARAR VERMEDEN ONARMAK HAYALDİR..YANİ  ARAZİDE  ARAMADA  BAŞLIĞI HERHANGİ SERT BİR YERE  YANLAMADAN VURSANIZ   AYNI İÇİ AÇILIP KAPATILMIŞ GİBİ ŞEKLE DÖNER ESKİ DURUMUNU ASLA BULAMAZSSINIZ .. BU DURUM BAŞINA GELENLERİN HEPSİ BİLİR..Bİ DE BAŞLIK İÇİNDE KABLO KOPMALARI KABLO  KIRILMALARINI MAHALLEDEKİ ELEKTRONİKÇİYE GÖTÜRÜP YAPTIRMA İŞLERİ..BU KABLONUN YERİ ORASIMI BURASIMI  DİYE LEHİMLEMELER  HALBUKİ EN KESTİRME  DOĞRU YOLU AÇ MAKİNENİN İÇİNİ  DİŞİ  VEYA ERKEK JAK HANGİSİ KULLANILMIŞSSA BAK  KUTU İÇİNDEKİ EN DOĞRUSUDUR BAK ORAYA   HANGİ RENK GELİYORSA ONUN  BAŞLIĞA GİDEN KARŞILIĞININ RENGİ DE AYNI OLACAKTIR   VE LEHİMLE BUKADAR BASİTTİR O MU BU MU DERKEN  ANINDA MAKİNE DE SAKATLANIR

NEDEN SAKATLANIR SEBEBİ NEDİR......????
SEBEBİ*** BAŞLIĞA 4 ANA KABLO BİR DE  AYRICA ŞASİ OLARAK GİDEN  BİR KABLO DAHA VARDIR GENELDE EN ÇOK  BU KABLOLARDAKİ RENLER ŞÖYLEDİR
KIRMIZI--------SİYAH
YEŞİL----------BEYAZ
ŞASİ  ÇOKLU ÇIPLAK OLARAK GİDER...

DİKKAT---> ŞASİNİN BAŞLIKTAKİ UCU ÜST KAPAĞIN SİYAH GRAFİTLİ KISMINA TUTTURULMUŞTUR  SEB EBİ DE BAŞLIKTAN ÇIKAN YOĞUN SİNYALİN YUKARI DAĞILMAMASI DİREKT AŞAĞI DOĞRU YOĞUNLAŞTIRILMASI İÇİNDİR  YANİ, BİR ZIRH TIR  BİR AŞILMASI  ÇOK ZOR DUVAR GİBİ DE DÜŞÜNEBİLİRİZ..
SAKIN HA--->> BAŞLIKTAN ÇIKAN  YUKARI MAKİNE JAKINA GELEN BU KABLOYU  MAKİNENİN KARTININ ŞASİSİNE  SAKIN BAĞLAMAYIN LEHİMLEMEYİN.. BAĞLARSANIZ  İŞLER TAMAMEN TERS GİDER....BU ŞASİ KABLOSUNUN SONU  MAKİNEDEKİ JAKIN  ŞASİ KISMIDIR ORDA KALIR ÖTEYE MAKİNEYE GİTMEZ BİR NEVİ BU 4 KABLONUN BALANSLIK İŞİNİ YAPAR  SİNYALİN  KABLODAN DIŞARI SIZMASINI VEYA DIŞARDAN BİR SIZINTININ GİRMESİNİ ÖNLER..BU DURUM ÇOK ÖNEMLİDİR  AZAMİ DİKKAT EDİNİZ..

İKİNCİ ÖNEMLİ KONU DA  MAKİNEDEN ÇIKAN BU  ARAMA SİNYALİNİN BİR VOLTAJI VARDIR  HAMAL DALGANIN YANİ....  BURDAKİ AKIM  AC  TÜRÜDÜR  DC  DEĞİLDİR..
BUNA DİKKAT EDİN  TAMİRCİLERE YÖNELİK BUNU SÖYLÜYORUM..

SONUÇ OLARAK HİÇKİMSE BOZULAN BAŞLIĞINI TAMİR ETİRMEYE KALKMASIN
BEN YAPARIM EDERİM HATTA SARARIM BİLE DİYEN  BOŞ KONUŞUR 2+2=4  EDER..
BAŞLIĞIN ÜSTÜNE  BASIP DALGINLIKLAN GEÇMEYİN
BAŞLIĞI SAĞA SOLA SERT YERLERE KESİNLİ,KLEN VURMAYIN

ANİDEN  KARIŞIKLIKLAR OLURSA ÖTMELER BAŞLARSA  İLK ÖNCE BAŞLIĞI  Bİ GÜZEL YIKAYIN  VE BAŞLIĞIN HERHANGİ BİR YERİNE UFACIK BİR METAL YAPIŞIP KALMIŞMI ONU ARAYIN  %80  DEN FAZLA KİŞİNİN BAŞINA   BÖYLE BİŞİ  GELMİŞTİR UNUTMAYINIZ...

NOT-->>> BAŞLIĞI  DEMİR YIĞINLARINA VEYA ÇOK BÜYÜK DEMİRİMSİ METALLERE  UZUN SÜRELİ SAKIN TUTMAYIN  MANYETİK ALAN KAPMAKTADIR..
BU DURUMDA YANINIZDA  YUVARLAK TÜR BİR BOZUK HOPARLÖRDEN ÇIKMA  MIKNATIS TAŞIYIN  VE BAŞLIĞIN ÖNÜNDEN  HIZLA GEÇİRİN  BUNU BİRKAÇ KEZ TEKRARLAYIN  BU ALANIN KAYBOLDUĞUNU GÖRECEKSİNİZ...
NOT-->BU MANYETİK ALAN KAPMA İŞİ MAKİNE ÇALIŞIRKEN BÜYÜK DEMİR KÜTLELERİNE  UZUN SÜRELER TULDUĞUNDA OLUŞMAKTADIR,,,,AKSİ ÇOĞUNUZ DİYECEKSİNİZ Kİ ARABA BAGAJINDA  DURUYOR  ORDAN KAPMAZMI ????? MAKİNE  ÇALIŞMIYORKEN BU DURUM OLUŞMAZ ANCAK ÇALIŞIRKEN OLUR UNUTMAYINIZ..
NOT-2->MANYETİK ALANI KAYBETMEK İÇİN   MIKNATISI BAŞLIK ÖNÜNDEN  GEÇİRME İŞİNİ MAKİNE ÇALIŞIRKEN YAPINIZ ....

BAŞLIĞIN  ALTINA KORUYUCU OLARAK, BU HERŞEY SATAN  Bİ MİLYONCU DENİLEN DÜKKANLARDAN  SADECE BAŞLIĞI YANINIZDA GÖTÜRÜN  BU YERLERDE  SAKSININ ALTINA KONAN PLASTİK KABLAR VARDIR  İŞTE BU KAPLARIN SIKIŞ GEÇENİNİ BULUP BAŞLIĞA GEÇİRİN KESİN YAPIŞTIRMA YAPMAYIN  ÇÜNKİ EVE DÖNÜŞTE BU KABI DA ÇIKARIP Bİ GÜZEL  YIKAYACAKSINIZ ONUN İÇİN KABIN ÇIKMASI ŞARTTIR SIKIŞIK GEÇERSE ARAZİDEKİ ÇALIŞMADA  KAB BAŞLIKTAN ÇIKMAZ... BU KABIN SADECE KENAR YUVARLAĞINA FIRDOLA BU OTOMOBİLLERİN KAPI LASTİK KALINCA FİTİLLERİ VARDIR BUNLARDAN YAPIŞTIRIRSANIZ  YANLAMA ÇARPMALARDA BAŞLIK ZARAR GÖRMEYECEKTİR YERE SÜRTMELERDEN DOLAYI DA BAŞLIĞIN ALTI KORUNMUŞ OLACAKTIR..BU GEÇİRİLEN KABDAN DOLAYI...

*** BAŞLIKTAN ÇIKAN KABLOYU  SAPA DOLAYARAKTAN SIKICA YUKARI ÇIKIN VE  MAKİNE SOKETİNE FİŞİ TAKINIZ.. YALNIZ İLK ÖNCE SAP BORUSUNU ÖNE DOĞRU BAŞLIĞIN ÜSTÜNE TAM YATIRIN  VE AYNISINI ARKAYA DOĞRU DA YAPIN Kİ  GERİLME OLMASIN KABLODA İŞTE BURAYA BİR KAVİS BOŞLUK VERİN VE SAPIN  KISA BİR YERİNE  BANTLAN SIKICA TUTTURUN  KABLO AÇILMASIN GEVŞEMESİN  BANTLAMADAN SONRA SOLDAN SAĞA DOĞRU BORUYA DOLAYARAK TAN YUKARI DOĞRU ÇIKINIZ....KABLO  DOLAMADAN BIRAKILIRSA BAĞIRSAK GİBİ HALİYLEN SARKACAKTIR GECE   GÖREMEZSSİ,NİZ ÇALILARA TAKILIP  GERİLİR VE KOPMALAR OLUR ...

*** KABLO SONUNUN  TAM BAŞLIK İÇİNE GİRDİĞİ YER  KABLO  OYNATILIRSA  ANORMALLİKLER PARAZİTLER BİR ÇALIŞIP ÇALIŞMAZLIKLAR  VARSA KABLONUN İÇTEN BAŞLIK İÇİNE GİRİŞTE KOPMA OLDUĞU ANLAŞILIR.. EĞERKİ SERT İÇİ AÇILMAYAN TÜR BAŞLIKSSA BU OLMAZ YENİ BİR BAŞLIK ALACAKSINIZ DEMEKTİR DÜNYAA ZARAR... EĞERKİ  KABLONUN MAKİNEYE GİREN FİŞİNİN DİPLERİNDE AYNI ŞEYLER YAŞANIYORSA  ANLAYIN Kİ FİŞİN İÇİNDEN AÇILMA VEYA KOPMA VARDIR BU YAPILIR OLUR AMA AŞAĞISI  TEHLİKELİDİR....

NOT--3-> MAKİNE  SOKEDİ GİRİŞİ FİŞİN İÇİNDEKİ 5 ADET KABLO DA SIYRILMIŞ KOPMUŞSSA  SAKIN ORASIMI BURASIMI DİYE  YANLIŞ LEHİMLEMELER YAPMAYIN  YUKARDA  BİR YERDE BU KONUYU ZATEN ANLATMIŞTIM BURDA DA KISA DEĞİNELİM BU İŞE ..EN  EMİN VE YANLIŞSSIZ  BURDAKİ İŞ ŞÖYLE YAPILIR MAKİNENİN İÇİ AÇILIR VE  İÇERDEN BU SOKEDİN  BAĞLI OLDUĞU KABLO RENKLERİNE BAKILIR  BAŞLIKTAN GELEN KABLO UCU  FİŞ  SOKEDE GEÇİRİLİR ZATEN RENKLERİ KABLOLARIN AYNIDIR İÇERDEN BAKIP KARŞILIĞINI O ŞEKİLDE LEHİMLERSİNİZ  İŞ TAM VE SAĞLAM OLMUŞ OLUR.......

ÇOK ÖNEMLİ BİR HATIRLATMA DA-->  KESİNLİKLEN VE KESİNLİKLEN MAKİNE İÇİ KARTININ ÜSTÜNDEKİ TRİMPOTLARA  TORNAVİDA SOKUP TA AYARLAMAYA ÇALIŞMAYIN MAKİNEYİ ANINDA ATARSINIZ BENDEN SÖYLEMESİ...BU AYAR NOKTALARI pk SANİYE  ms  SANİYE  VE ÇOK DAHA HASSAS  ALETLERLEN AYARLANIR  BU ALETLER DE HER YERDE BULUNMAZ BULUNSA BİLE HERKİM YAPACAKSA İŞİ BİLEMEZ..
BAZI TAMİRCİLER İÇİN BİR BİLGİ-->> HER MAKİNENİN SABİT İÇ ANA FREKANSI 6.5 KHZ DİR  BAŞLIĞIN DA AYNIDIR ,, BAŞLIK HERHANGİ BİR METALE YAKLAŞIRSA  BU FREKANSTA  BOZULMA OLACAKTIR İÇ ANA OSİLATÖR FREKANSI SABİT OLDUĞUNDAN  MAKİNEDE ÖTME  SESİ OLAYI OLUR  BU ŞEKİLDE ANLAŞILIR BİŞİNİN YAKALANDIĞI  BU BAŞLIĞA YOLLANAN SİNYALİN  1.CİSİ HAMAL DALGADIR  2.CİSİ 00---100 KHZ ARAMA FREKANSIDIR  VE SANİYEDE MİLYONLARCA KERRE GÖNDERME ALMA YAPILIR  İŞTE BU SİNYALİN İÇİNDEKİ FARKLAR GÖZETİLİR..BUNLARIN HEPSİ AYNI ANDA TOPLU ŞEKİLDE ÇALIŞIRLAR  AYARLARA DOKUNMAYIN  DEMEMİN SEBİ BUDUR  Bİ KAÇIRIRSINIZ AZ BİŞİ BİR AYARI  BU 3 LÜNÜN  UYUMSUZ ÇALIŞMASI HASIL OLUR.. ARTIK O CİHAZDAN HAYIR BEKLEMEYİNİZ..
***-> MAKİNENİN GÜCÜNÜ ARTIRICAM DAHA DERİNDEN ÇEKİCEK DİYE  BU AYAR NOKTALARINLAN OYNAMAK  OLAĞAN HALE GELMİŞTİR SAKIN DİYORUM............ONK..

****-> Bİ DE  CİHAZLARA AKÜ BAĞLAMA İŞİ  TÜRKİYE GENELİ,NDE %95  LERE VARAN BİR ALIŞKANLIK ,,TAVSİYE ŞEKLİ OLMUŞTUR.. SAKIN KESİNLİKLEN  BU İŞİ HİÇKİMSE YAPMASIN  MAKİNEDE KORUMA OLSA BİLE YAVAŞ YAVAŞ MAKİNENİZ ÖLECEKTİR ÇÜNKİ AKÜ VOLTAJI YAKICI BİR GÜÇTÜR  PİLDE VE ŞARZLI PİLLER YAKICI BİR AKIM ÖZELİĞİ TAŞIMAZLAR  ARADAKİ FARK BUDUR..
HAA İLLE DE BEN AKÜ TAKICAM DİYENLERE KİME BAĞLATIRIYORSANIZ BU YAKICI GÜCÜ YOKETMEK NORMALE ÇEVİRMEK İÇİN MUTLAK SURETTE   AKÜNÜN  ARTI UCUNA BİR TAŞ DİRENÇ BAĞLAMADAN SONRA   BAĞLANTI YAPINIZ.  5 OHM  10 WATT  BU
DİRENCİN ÇIKIŞINA DA BİR  YÜKSEK KAPASİTELİ DİOD  BAĞLAYIP CİHAZA ÖYLE GİRERSENİZ BİŞİ OLMAZ BUNU YAPMAZSSANIZ CİHAZINIZ GİDER....................ONK...

DEVAMI EN KISA BİR SÜREDE....................................................NACİBABA...............ONK..

Düzenleyen admin - 06/Haziran 2017/2016 Saat 18:55
gençliğine güvenip vakit çok erken derken,belki elveda bile diyemessin giderken ONK..
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Son Giriş: 05/Mart 2017/2024
Durum:
Gönderilenler: 2037
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Mayıs 2017/2016 Saat 16:07

SELAM HERKEZE...........................................30--5--2016..............NACİBABA...........ONK...

ARKADAŞLAR ŞU SIRALAR YENİ ÇIKAN  PİYASADA BOY GÖSTEREN DEDEKTÖRLERİN TÜMÜNÜN KULLANIM KILAVUZLARINI BİR BİR İNCELİYORUM.. TEST İÇİN  BAZI FİRMALARDAN YOLLANANLARI  DA İNCELİYORUM CİHAZ OLARAK  HER TÜR TESTE TABİİ TUTUYORUM FAKAT HİÇBİRİNİ KÖTÜLEMİYORUM  FABRİKASYON OLARAK  VEYA BİRKAÇ MÜHENDİS BİR ARAYA GELMİŞ BİŞİLER İMAL ETMİŞLER DE   DESİ DE AŞAĞIDA SIRALANMAKTADIR BUYRUN  DİKKATLİCE OKUYUNUZ..........................ONK...

Öyle  abartılı işler yapılmış ki ,bizim millet okumayı zaten sevmez  hemen açıp çalışmak isterler,,çubukta da öyle 1 parmak kılavuzu var kapağını açmazlar  alır almaz yallah araziye giderler sonra da sızlanırlar telefon açıp  öğrenmek işlerine geliyor okuyup da öğrenmek değil  % 95  böyle yapıyor maalesef......................................................onk...

HEM SONRA TÜM  HEMDE FABRİKACA HAZIRLANMIŞ KATALOGLARDA ÖYLE YANLIŞLAR VARKİ BUNLARI BİLEREKMİ BİLMİYEREKMİ YAZMIŞLAR ÇOK DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR  İŞTE BU KISIMDA HEM BUNLARA BAKICAZ HEM DE DOĞRULARI SIRALIYACAZ.............................................................................................................ONK...

BİR  MEŞHUR OLMUŞ  FİRMANIN KILAVUZUNDA HEM DE EN BAŞLARINDA DİYORKİ ??

BAŞLIKTAN  GÖNDERİLEN SİNYAL ŞEKİLLERİNİ İZAH EDİYOR  DİYORKİ..

TEKLİ GÖNDERİLEN SİNYAL,,,,,ÇİFTLİ GÖNDERİLEN SİNYAL,,,ÇOKLU GÖNDERİLEN

BU ANLATIMLARIN SİZLERCE ANLAŞILMASI İÇİN HALK DİLİNDE YAZILMIŞTIR..

Şimdi arkadaşlar ... işin hakiki şekli ay nen şöyledir itirazı olan beri gelsin...

BAŞLIKTAN  yapılan gönderme sinyali yani arama sinyali  0 ilen  100  khz arasındadır

bu bandın her yerinde belli noktalarda  bir madenin frekansı bulunur  mesela  kısa öz

demirler   0 ilen  5 khz arasında yoğundur

5 khz  ilen  10 khz arası genelliklen hafif demirlerdir

10 khz ilen  15 khz arasında satıh çöplük  kısmı dediğimiz yerler mevcuttur

15 khz ilen 20 khz arasında  bilon dediğimiz maddeler çok ince yaşmaklara takılan paralar sarılar başlarlar giriş yapmaya .

20 khz ilen  30 khz aralığında  sarı madeni yoğundur billon da  ...

30 khz ilen  35 khz  arası altının düşük ayardan 22 ayara doğru gidişidir

40 khz  ve 45  khz 18 ayar ilen 22 ayara  girer altında  46--47--48 khz lerde  22 ayar

ve  50 khz saf  24 ayar altının frekansıdır..

55 khz  1000--2000  senelik üstü aynen taş görünümlü içi kurşun olan kurşunlardır..

58--59--60 khz ler  kızıla giriş ve kızıldır yani bakır  60 khz tam bakırın frekansıdır

65--70---bronzlardır

80 khz  beyazlara girer yani  gümüş türlerine 

889.009  khz yani  89 khz gümüşün tam hasıdır..

90 khz dedimi ince beyaz tenekemsi maddelere girer 90 ilen 100 khz  tenekelerdir

BURDA BİTİYOR  0 İLEN 100 KHZ ARASI MADENLERCE PAYLAŞIM..

BU SİSTEM % 100 TAM DOĞRUDUR  ..

NOT--> ve dikkat etiyseniz tüm makinelerin  ekranlarında  ibreli olsun digital olsun  bu yukardaki söylediğimizin aynısını bulursunuz..

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   kimisinde böyle taksimlenmiştir

00. 5. 10. 20. 30. 40. 50. 60. 70. 80. 90. 100     kimisinde böyle konmuştur

çeşitli şekillerde karşımıza çıkar  bunlar genelliklen eski ibrelilerde görülürler

digital ekranlılarda en üstte numaralı taksimli ve bazı resimler konmuştur

hemen altında siyah kutucuklar vardır  bu  frekanstır yani khz cinsi birimdir

üstte de tek bir kutucuk hızlan sağa sola dolaşaraktan hangi alt kutucuğun üstünde durursa  en üstte bakarız  orda ne yazıyorsa ne no varsa bulunan malzeme odur..

ŞİMDİ ÇOK DİKKAT EDİNİZ....

Tüm makinelerde bulunan bişi seslen haberdar edilir..

işte bu sesin biçimi şekli o bulunan metalden yansıyan sesdir ve her metalden yanısyan ses farklıdır billahssa tektekçiliği meslek edinmiş  bunlan geçinen kimseler ne ekrana bakar ne bişiye direk kulaklıktaki o metalden gelen sese bakar ve derki bu bakır bu demir bu gümüş bu altın ve kazıp o maddeyi toprak içinden çıkardıklarında hiç yanılmadıkları görülür.. her metalden yansıyan sesin biçimi o metali tarif eder..

Bu kişiler öyle uzmanlaşmışlardırki  mesela  aletin sesi çoksa bu yüzeye çok yakın derler daha aşağı bir sese bu biraz aşağıda derler  orta bir sese de bu orta derinlikte derler  ses azaldıkça  o buluntu derindedir derinliği de bu şekilde anlarlar ki  her dedektörde derinlikler sadece ve sadece  ekranda verilen derinlik ölçüsü tektekçilik için geçerlidir 30--40 cm i geçmez   ancak bunu görürsünüz...

ŞİMDİ GELELİM MAKİNE EKRANINDAKİ AYIRIM İŞİNE ..

İşte bu madenlerden yansıyan farklı seslere göre bir cip üretip bu seleri bu cipe kaydederler ve  cipe denilirki  bak bu ses altın bu ses bakır bu ses gümüş  böyle böyle her madenden yansıyan sesler kaydedilir..sonuçta gelen bir sesin biçimine bakan çip derki bu buronz  ve ekranda bronzun yeri neresi ise ekran cipi ikonu oraya yönlendirir siz de bakıp onun bronz olduğunu anlarsınız... ama gelen seslerin biçimini tanıyan kimsenin kulağı ekrandan önce bu bronz der..

kısaca  bundan 70 sene önce çıkan bir ilkel otomobille bugünki çıkan modern otomobil   giydirilmiştir modernleştirilmiştir ama  ne kadar modernleşsse   daha ilk çıkan gibi halen tekerlek üstünde gitmektedir aynı  fren debriyaş gaz pedalları vardır motor vardır  yani aynıdır aslını ararsanız  dedektörler de böyledir bir evrim geçirmişlerdir ama aslı aynıdır sadece gelişen teknolojinin nimetlerinden faydalanmışlardır hepsi bu.. ve de  bu geli,şmelerin getirdiği kafa karışıklarına sebebiyet verirler..

Yani bugünki gelinen manzare aynen şöyledir..

a- makinenin kullanımı için  seçilen direkt fabrikasyon ayarlar..

bizim ülkede geçersiz olup tüm makinede kaç adet ayar varsa tümünü kendiniz yapıp hafızalandırmanız gerekiyor ki bunu da % 98 kişiler yapamıyor tarzancana çalışıyor ve alette tamamen anormal şekillerde bir çalışma sergiliyor sonuç çareler aramaklar..

katalogları zaten tam kafa karıştırmadan öteye gitmiyor bi sürü yanlışlar var  ????

ŞİMDİ GELELİM EN BAŞTAKİ DURUMLARA...

TEKLİ GÖNDERME  2 İLİ GÖNDERME  ÇOĞUL GÖNDERME İŞİNE

BEN  BÖYLE BİŞİYİ KABUL ETMİYORUM TERS GELİYOR BANA  KİMSE KUSURA BAKMASIN..

İŞİN ÖZÜ ESASI ŞÖYLEDİR

Başlıktan 2 i adet sinyal çıkar biri taşıyıcı hamal dalgadır bu toprağın içinde en son raddeye kadar üstündeki bindirilmiş  arama sinyalini taşır.. bu sinyalin içi 0 ilen 100 khz arası  dalga boyunu kapsar verici saniyede kaçmilyon gönderme ve alma yapar çok hızlıdır ve bu gönderme alma arasına herhangi bir metal girerse  bu sinyalde bir bozulma olur fark yaratır işte bu fark o metalin boyu kalınlığı eni vs vs gibi neyi varsa okadar sinyal üretir bu ses de size burda bişi var diye haber verilir.. sağlam kulak bu sesi  anlar ne olduğunu ve sesin azlığına çokluğuna bakaraktan  derinliğini tahmin edebilir..

SİNYAL HAMAL DALGA ÜSTÜNE BİNDİRİLMİŞ BİR ŞEKİLDE ADETA BİR UZUNCA BALONA BENZER  HAMAL DALGANIN GÜCÜNE GÖRE DE BELLİ BİR DERİNLİĞE KADAR İNEBİLİR  BURDAKİ O ANDAKİ YAPILAN İŞ MİLYONLARCA SİNYALİ ARDI ARDINA YOLLAMAK VE TOPLAMAKTIR İŞİ GÜCÜ DE BU SİNYALİN İÇİNİ DEVAMLI KOLAÇAN ETMEK ANLAŞILIR DİLLEN  SÖYLEMEK GEREKİRSE..

İŞİN EN TUHAF YANI  BİLMECESİNİN ÇÖZÜMÜ DE ŞÖYLEDİR..

HER MAKİNEDE  KHZ  LAFI  2 DEFA  BAŞKA OLAYDA TELAFUZ EDİLİR  BİRİNCİSİNDE

MAKİNE İÇ FREKANSI GÖNDERME VE ALMA SİNYALİNİNDİR  0 İLEN 100 KHZ

İKİNCİSİ DE  SES FREKANSIDIR BUNA DA KHZ  DENİR ŞÖYLEKİ ANLAŞILIR DİLLEN

HER  METAL TOPRAK İÇİNDE--->

ÇEŞİTLİ SES FREKANSLARINDAN HOŞLANIR VE  BU İSTENİLEN SESİ ALIRSA  ALET

DAHA İYİ NETİCELERE İMZAA ATAR ŞÖYLEKİ..

gönderme almaç sinyaline takılan bir metali çok daha canlandırmak için buna bir de   ses frekansı ilave edilir bu ses sinyali direkt bulunan metala  iletilir metal de hoşlandığı biçimde bir ses duyarsa keyiflenir daha canlı olur.. bu sesler inceden en kalına bir bir ses frekansmetresi ilen üretilir genelde  ortalaması 6.5 khz olarak baz alınır bu makinenin hoparlöründen çıkan makinenin sabit sesidir yani duyduğunuz ses odur.

bir daha bir ses vardır bu da makinenin içinin  sesidir bunun duyulur az bir ses olmasına dikkat edilir aksi ufak metalleri duyamazssınız..DİKKAT EDERSENİZ HER ALET SESLER ÜZERİNE KURULUDUR..

AKSİ MAKİNE BAŞLIĞINDAN ÇOKLU GÖNDERİMLER İŞİ HİKAYEDİR.

2 İ ADET SİNYAL ÇIKAR BİRİ HAMAL DALGADIR BİRİ  GÖNDERME ALMA SİNYALİDİR O ANLATILAN SESLER DE BUNUN İÇİNDEDİR BERABERDİRLER YANİ..

PULSE MAKİNE DENEN  SADECE AYIRIMSIZ BİR BASİT ALETTİR

VLF DENİNCE  AYIRIM GİRER İŞİN İÇİNE

AMA BİR MAKİNEDE AYIRIM DA VAR AYIRIM YOK HANGİSİNE BASARSANIZ MAKİNE O OLUR YANİ HEM VLF  HEM PULSE ÇOK İDAA EDENLER VAR BU KONUDA AMA İŞİN ÖZÜ BUDUR..

KISACA ..

BİR MAKİNE NE DENLİ SADE OLURSA O MAKİNE EN İYİSİDİR NE DENLİ KALABALIK  İSE O KADAR KAFA KARIŞTIRICIDIR..

DEVAM EDİCEK........................................................................nacibaba.......................onk..  

Düzenleyen admin - 18/Kasım 2017/2017 Saat 00:21
gençliğine güvenip vakit çok erken derken,belki elveda bile diyemessin giderken ONK..
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50