Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5TOPRAK ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ <>5SERBEST KÜRSÜ
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuÇEŞİTLİ PARA GÖMÜ YERLERİ OKUYUN ÖĞRENİN

 Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Kayıt Tarihi: 03/Eylül 2017/2008
Son Giriş: Dün
Konum: GELİBOLU
Durum:
Gönderilenler: 2010
Mesajın Direkt Linki Konu: ÇEŞİTLİ PARA GÖMÜ YERLERİ OKUYUN ÖĞRENİN
    Gönderim Zamanı: 23/Nisan 2017/2016 Saat 11:34


 

SIKÇA DEVAMLI SORULAN SORULAR HAKKINDA TOPLU ŞEKİLDE SIRALI ANLATIMDIR HEPİNİZ DİKKATLİCE OKUYUNUZ............ONK...

 

ARKADAŞLAR HEPİNİZE MERHABALAR SELAMLAR SAYGILAR...................nacibaba...............onk

 

 

BU SÖYLİYECEKLERİM SİTE İÇİNDE ORDA BURDA VARDIR YANİ DAĞINIKTIR ŞİMDİ  HEPSİNİ SIRASINLAN BURDAN YAZICAM  BİLGİNİZ OLSUN BU KONULAR HAKKINDA..

NOT-->burda yazan herşey tamamiylen hakikattır yalan,dolan,hayal mahsülü,uydurma,ondan bundan duyma işler,,asla değildir... tamamı kendimin bizzat senelerce  yaptığım araştırmaların sonuçlarını burda sizlere yazıyorum,,bunları dikkatlice okuyun herzaman bunlar  hepinize zamanı geldikçe lazım olan bilgilerdir.................onk.....

 

1--EN ÇOK SIKLIKLAN SORULAN BİR SORU VE BUNUN KESİN CEVABI-------->>>>

<>-NEYMİŞ EFENDİM  DEDEKTÖRLER  (((  BOŞLUK  )))  BULURMUŞ..???????????

<>-KESİN CEVABI ŞÖYLEDİR   (( ASLA HİÇBİR DEDEKTÖR BOŞLUK GİBİ VE BENZERİ ŞEYLERİ KESİNLİKLEN NE GÖSTERİR NE DE BULUR  )) ARTIK SORMAYINIZ.......

çünki   adı üstünde bakın    METAL DEDEKTÖRÜ  diyor yani metallere sadece duyarlı bir alet..

BOŞLUK ,KAPALI YERLER,MAHZENLER,YERALTI DEHLİZLERİ, TÜNELLER, BENZERİ YERLERİ VE

KAYALARA YAPILMIŞ,OYULMUŞ RESİM,YAZI İŞARETLER  GİBİLERİNİ DE KAPSAYAN ŞEYLERİ DE

BENİM YAPIM OLAN ÇUBUK SİSTEMİNLEN SADECE BULURSUNUZ  DEDEKTÖRLEN ASLA...

 

2-- NEYMİŞ EFENDİM--->>> BEN İŞARETLERİ ÇÖZERİM--> İŞARETLERİN KİTABI VARMIŞ-->>

BİRYERDE Bİ ADAM VAR ACAİP İŞARET ÇÖZÜYOR FALAN FİLAN GİDER DE GİDER BİSÜRÜ BÖYLE LAFLAR..BUNLARA ASLA KİMSE İNANMASIN ......

<> BU ANLATILANLARIN HEPSİ HİKAYEDİR ASLI DA BAKIN  AYNEN ŞÖYLEDİR...

--->BİRİNCİSİ  ASLA O GÖRDÜĞÜNÜZ YERDEKİ  İŞARETTE VE CİVARINDA PARA MARA YOKTUR  PARA KOYUCU BÖYLE İŞARETLERLEN  BELLİ BİR GÜZERGAHTA SAYISINI ANCAK KENDİ BİLİR  BÖYLE İŞARETLER YAPA YAPA YOL ALIR Kİ BİRİ KAYBOLSA BİRİNİ BULUR İKİSİ 3 Ü KAYBOLSA YİNE  BİRİNİ GENE BULUR  BU PARALAR ÖYLE ZANNEDİLDİĞİ GİBİ YÜKLÜ PARALAR DEĞİLDİR KENDİ BİRİKİMLERİNİN FAZLALIĞIDIR BU YAPTIĞI İŞARETLERİN SONUNDA ÖYLE BİR SON YERE GELİR  GENELLİKLEN %80 OLARAK ŞİMDİYE KADAR ÇIKMIŞTIR  HİÇBİRZAMAN KAYBOLMUYACAK  YOK OLMUYACAK YERLİ KAYALIKLAR DİZİLERİDİR ARKALARI BELKİ BAZILARININ UÇURUMLUKTUR SON İŞARETİNİ BURAYA YAPAR  BURDA GÖZÜNE KESTİRDİĞİ BİR YERİ TENCERE GİBİ OYAR  PARANIN MİKTARI KADAR SONRA PARAYI İÇİNE DÖKÜP BU AÇTIĞI YERDEN ÇIKAN  PARÇALARI DÖVEREK UN UFAK YAPIP HORASAN HARCI İLEN ÜSTÜNE KAPAK YAPAR  HARÇ KURUDUĞUNDA AYNI O YERİN KAYA ŞEKLİNİ ALIR HİÇBİR ZAMAN FARKEDİLMEZ  ...İŞTE BU GİBİ YERLERİ DAHA UZAKTAN BENİM YAPIM OLAN ÇUBUK SİSTEMİNLEN TESPİT EDERSİNİZ MAKİNE İLEN DE ONAYLAYIP SAĞLAM BİR KESKİ ÇEKİŞLEN AÇIP İÇİNDEKİNİ ALIR GİDERSİNİZ.....

<>  DİKKAT-> İŞARETİ,RESMİ YAZIYI BIRAKAN YAPAN KİŞİNİN O ANKİ KENDİ AKLIDIR KENDİ İRADESİNLEN O İŞARETLERİ YAPTIĞI İÇİN MANASINI ANCAK O KİŞİ BİLİR SEN BEN O  DEĞİL..İŞTE İLK ÖNCE BUNU BİR BENİMSEYELİM  ASLA  DİĞER İNSAN LAR BU YAPILANLARA BİR ÇÖZÜM GETİREMEZLER  ONUN İÇİN HİÇKİMSE BEN ÇÖZERİM ŞÖYLEDİR BÖYLEDİR DİYE İŞKEMBEDEN ATMASINLAR..

hangi çözümcü şimdiye dek  ne bulmuştur söylesin ,,,,hangi çözümler kitabından  kimse bişiyi çözdürmüştür söylesin... adam çizmiş oraya bir kaplumbağa resmi  kendi aklından o anda acaba  neyi temsil ederekten onu çizdi  sen ben o bilemeyiz ki kaplumbağa dünyanın her yerinde var  dünyanın her yerinde tüm mahluklerin aynısı var  değilmi  sadece bizim ülkemizde mi var  ama para koyucunun  bu mahlukten birinin resmini acaba niye oraya resmetti  işte bu meçhuldür..

<>  ŞİMDİ AŞAĞIDAKİ SAÇMALIKLARA BİR GÖZ ATALIM HEPBERABERCE ....................ONK....

<>  oraya resmedilen herhangi bir hayvanın.....kuyruğu havada--manası şöyleymiş böyleymiş ,,kuyruğu arkaya dik duruyor manası şuymuş,,kuıruğu aşağıda ,,manası şuymuş  kuruğu apış arasına almış manası şuymuş  ve kuyruğu kesikmiş manası şuymuş  bi sürü  saçma ihtimaller  ..manasını sadece yapan bilir  tamammı  sen,ben,o  bilemez..

<>  oturur vazyette,,,4 ayak üstünde,,, 3 ayağı var biri yok,,durur vazyette,,yürür vazyette havaya sıçramış vazyette,,2 arka ayak üstüne kalkmış vazyette ???????????????????????

<> ileri bakıyor,,yana bakıyor  ,,havaya bakıyor sağa ,sola bakıyor ,,aşağı bakıyor ????????

<> tek gözü kör,müş,,,ağzı açıkmış dili dışardaymış dili solda veya sağa sarkıkmış ???????

      dişiymiş,,,erkekmiş,,,  bişi yiyormuş,,,,bi sürü abuk sabuk şeyler sabaha kadar say

       bitmez  insan aklı işte ......sadece yapan bilir  gene söylüyorum.....................onk....

 

HERKEZ BU SÖYLİYECEĞİMİ İYİ DİNLESİN......

BU HER İŞARETİN BİR ÇÖZÜMÜ BELLİ OLSAYDI  KİMSENİN KODUĞU PARA ŞİMDİYE DEK YERİNDE KALMAZDI  HEPSİ, ALINIRDI  TAMAMMI  YANLIŞMIDIR  DOĞRUMUDUR.

 

 Osmanlı ordularının bile binlerce asker hareket halinde gidiyorlar savaşa geçtikleri  yerlerden muhakkak erzak satın alınıyor  bu ordunun  hazinesi parası bile bir veya 2 çeyiz sandığı ebadındadır  genelde 1 çeyiz sandığı ebaddır.. anlaşıldımı...

bu diğer yabancı orduların  da aynıdır..  gemilerde ise kaç parça gemi varsa bu hazine  o kadar gemiye  taksim edilmiştir  hiçbirzaman amiral gemisinde toplu şekilde durmaz  niye sebebi ne...???????????????????????????

 

SEBEBİ--> diyelim  50 parça donanma gemisi var  düşman devamlı bu 50 parçanın amiral gemisini hep hedef alır onu yoketimmi  zaten savaş da biter o gemiler başssız kalırlar dağılırlar...Bundan dolayıdır ki tüm cephane olsun ,,silahlar olsun ,, barutlar vs vs  her şey ne kadar parça gemi varsa  taksim edilir hepsi, ne ..işte hazine parası da  taksim edilir ki ana gemi batarsa hepsi birden yokolmasın diyedir.. bunun geri dönüşü de var ,,parasız pulsuz silahsız  bir savaş gemisi hiçbişiye benzemez batır gitsin..

 

hazine gömüleri ıssız adalarda korsanların işidir  ama o korsanlarda haklanır gemileri de batırılırsa o paralar o adada ebedi kalacaktır..  şimdileri bazı yabancı define avcıları ve evveliyatta da  bu gibi paralar aranır dururdu  ..şimdi bu asırda son derecede modern her türlü alet edevatlı büyük araştırma gemilerince  böyle  eskiden kolonilerden gelen hazine yüklü gemilerin çoğu batırılmıştı   bunları arayıp bulup çıkarıyorlar bu iş de ayrı iştir...

 

şimdi  esas mantık dışı olan karadaki bunlara benzer işlere azıcık değinelim..

 

yahu devletin hazinesi birkaç çeyiz sandığı kasası kadar iken  tonlarca altın gömülerinden bahsediliyor  bu akıl alacak şey değildir ...??????

 

daha geçende  tv   de gaztelerde bilmem nerde 7 ton mu neidi  7 deve mi  altın gömüsü aranıyordu... ben ne dedim zor bulursunuz safsata bu iş dedim.. ne oldu tıssssssssss..

edirne de  de  vardı türkiyenin herf yerinde böyle işler vardı ne oldu hiçbişi çıkmadı hani vardı ya ???????????  ne oldu niye çıkmadı   ???????..

 

yahu sen bundan birkaç yüz sene önce   7 ton altınlan bilmem kaç deve yükünlen ıssız yollara çıkmışın  seni sağ korlarmı bi sürü eşkiya bi sürü yol kesici  var sen bunlardan nasıl kurtulucan da yol alıcan sonra bunları gömücen  akıllan mantıklan bağdaşan işlermi bunlar   sorarım verin cevabını.....?????????

 

bi de şöyle  düşünelim --->> bu anlatacağımı idaa edenler çoktur arayanlar da çoktur ne diyelim allah akıl fikir ihsan eylesin....amin......

 

çok zengin bir ağa  2 manda arabası içine dökme altın parasını kor çıkarlar yola  10 tane de kazıcı  amele de tutmuş  gelirler  belli yere para sahibi derki şurasını kazın 5--6--7--veya 10 metre derinlikte  adamlar  gösterilen yeri kazarlar  ve çukura altınları dökerler sonra kapatırlar  üstünü keserler bir sürü çalı vs korlar  .. sonra otururlar  dinlenmiye  bi ziyafet hazırlanır  sonra çay faslı filan  daha sonra  para sahibi herkesin  hakkını verip yolcu eder..

ŞİMDİ BU MANTIKLIMIDIR DEĞİLMİDİR  OKUYANLAR KARAR VERSİNLER....?????????

 

Ama şöyle denseydi   ziyafet yemeğine  zehir katıp tümünü zehirleyip öldürdü  böyle tamam mantıklı olurdu veya çaya zehir kodu  .. işin sonu böyle bitse tamam kabul ederdik  ama birinci şıkkı asla ...

 

wal çon da  parayı gömdürdüğü koyduğu yerde çalışan tüm elemanları zehirler tek şahit bırakmazdı......

 

 ŞİMDİ  2 ORDU ÇARPIŞTI BİRİ MAĞLUP OLDU MAĞLUP OLANIN HAZİNEDARLARI  ORDUNUN KALAN PARASINI GERİ KAÇIRMAYA BAŞLARLAR  BU OLAY HIZLI GERÇEKLEŞMEZ  ÇÜNKÜ AĞIRLIKLAR SÖZ KONUSUDUR VE GALİP GELEN TARAF BU İŞİ FARKETTİ GANİMET İÇİN BUNLARI ARAMAYA BAŞLADI VE İZLERİNİ BULDULAR  BİRİ KAÇIYOR BİRİLERİ KOVALIYOR  ARADA DA  BAYAĞI BİR FARK VARDIR MUHAKKAK AMA GİTGİDE KOVALAYANLAR BU KAÇANLARA ADIM ADIM YAKLAŞACAKLARDIR... BUNUN HABERİNİ ALAN KAÇANLAR  SAĞLAM BİR YER ARAYIP  BU HAZİNEYİ ORAYA BİRYERE GÖMERLER.. VE DAHA DA İLERİLERE BOŞ OLARAK KAÇMAYA DEVAM EDERLER  KOVALAYANLAR YAKLAŞIRLAR   VE SAVAŞ ÇIKAR ARALARINDA TABİİ KAÇANLARIN SAYISI AZ OLDUĞUNDAN BİRER BİRER KIRILIRLAR SADECE KALIR 4 KİŞİ HAZİNEDARLAR BUNLARI DA  AYIRMAK  SADECE KILIK KIYAFETLERİNDEN ANLAŞILIR BUNLARA DOKUNMAZLAR  PARAYI NEREYE KODUKLARINI SÖYLETMEK İÇİN İŞKENCE YAPACAKLARDIR  BUNU BU 4 KİŞİ GAYET İYİ BİLDİĞİNDEN  PARMAKLARINDAKİ YÜZÜK İÇİNDEKİ ZEHİRİ İÇERLER ONLARDA ÖLÜRLER VE BU PARANIN NEREYE KONULDUĞU ARTIK MEÇHULDÜR..

 

İŞTE ONUN BUNUN ŞİMDİLERDE ARADIĞI TONLARCA ALTIN DEDİKLERİ BİR SANDIKTAN BAŞİKASI DEĞİLDİR ONU DA  BULURLARSA TABİİ....BU TESADÜFÜ OLARAK BUGÜN ORMAN İÇİN SAHA AÇAN DOZERLERCE BAZEN BULUNMAKTADIR..

 

<>  ÖNEMLİ BİŞİ DAHA  DÜZLÜK YERLERDE YANİ TARLA OLAN YERLERDEN BAHSEDİYORUM KOCA BİR KÜP DAHİ OLSA BUNUN DERİNLİĞİ 50 SANTİMİ GEÇMEZ ..NİYE BUKADAR YÜZEYE KONULUYOR SEBEBİ NEDİR DERSENİZ....

SEBEBİ 1 METRE VEYA 60--70--80  CM CİVARI VE 1 METRE ALTINDAKİ TOPRAK HAREKETLİDİR O YERİN MEYİLİNE DOĞRU ALTTAN AKAR YÜRÜR SATIH  YANİ TOPRAĞIN ÜSTÜ OLDUĞU GİBİ DURUR  PARA KOYUCULARIN HEPSİ BUNU BİLDİKLERİNDEN %80 İNİ ŞÖYLE BİR ÖNLEMLEN PARASINI GÖMMÜŞ  ,,AYNEN KUYUNUN YAPISI ŞEKLİNDE DAİRESEL TAŞ İŞÇİLİĞİNLEN ÇOK SAĞLAM BİR KUYU İNŞAA ETMİŞ BİLİNEN GERÇEK TE ŞÖYLE AKAN TOPRAK BU KUYUNUN YUVARLAĞININ ETRAFINDAN AKIYOR  KARE KUYU YAP PARÇALANIYOR DİKDÖRTGEN YAP PARÇALANIYOR AKIŞ YÖNÜNE  3 GENİN SİVRİ TARAFINI VER O DA PARÇALANIYOR  YANİ KISACA NE YAPARSAN YAP  PARÇALANMA  OLUYOR AMA TEK BİR YUVARLAK SAĞLAM TAŞ İŞÇİLİĞİNLEN YAPILAN BİR YUVARLAK KUYU PARÇALANMIYOR OLDUĞU YERDE KALIYOR..

 

MESELA GERÇİ KONUMUZLAN ALAKALI DEĞİL AMA BİLGİ OLSUN DİYE BUNU DA YAZIYORUM..DENİZDE TEKNENİZİN  ÇAPASI DİBE YETMİYOR YANİ HALAT VEYA ZİNCİR KISA GELİYOR  BU DURUMDA ORDA KONAKLIYACAKSANIZ ŞÖYLE YAPIYORSUNUZ..

ÇAPAYI 10--15 METRE AŞAĞI SALIN  VE TEKNEYE SABİTLEYİN HALATI BU DURUMDA TEKNE AYNI YERDE DAİRELER ÇİZEREKTEN DURUYOR BAŞKA HİÇBİR YERE GİTMİYOR DENEMESİ BEDAVA TEKNESİ OLAN DENESİN.. YANİ DOĞADA ACAİP AKIL ALMAZ BİRSÜRÜ OLAYLAR VAR..

 

 

MESELA  EZİNE  TARAFI ARAZİSİNDEKİ KAYALIKLAR ÇOK ENTERESAN ACAİP ŞEKİLLERDEDİR..

ADAMLAR GELMİŞLER BİR BÖYLE YERLİ KAYANIN  TAM İNSANIN BELİ, HİZASI BİR YERİ  SEDİR GİBİ OTURULACAK YER ŞEKLİNDE YONTMUŞLAR YAN YANA 4 KİŞİ OTURUR ALIR YANİ  FAKAT ÖYLE BİR SANATKARE ŞEKİLDE  BU YERİN İÇİNİ OYMUŞLAR  YANİ LAHİT MEZAR GİBİ YAPMIŞLAR ŞAHANE HİÇ ANLAŞILMAYACAK ŞEKİLDE BİR DE ÜST KAPAK YAPMIŞLAR VE KAPATMIŞLAR İÇİNİ DE DOLDURMUŞLAR ARTIK ALTIN PARAYLANMI ,,BAŞKA NESNELERLENMİ ORASINI BİLEMEYİZ BİZ AÇIP TA ALMADIĞIMIZ İÇİN ANCAK TAHMİNLER YÜRÜTEBİLİRİZ....

SONRA DİKKATİMİ ÇEKEN BİRŞEY OLDU TAM BU YERİN ÖNÜNDEN İTİBAREN DEMİR TEKERLEKLİ BİR ARABA İZİ VAR VE  YERE BATARAK GİTMİŞ BU ARABA  HEMEN HEMEN BİR KARIŞ DERİNLİK VAR  DEMEKKİ BURDAN ALINAN MAL ÇOK AĞIRLIKLI VE BU İZİ TAKİP EDEREKTEN İLERLEDİK GELDİK EZİNENİN KIYISI  BİR YERE  AZ İLERDENM EVLER BAŞLIYOR FAKAT BİR KÖPRÜ VAR VE BURDAN SONRASI ARTIK TOPRAK BİTİYOR ASFALT BETON SERT YER YOL BAŞLIYOR TABİİKİ İZDE BURDA SON BULUYOR..ÇUBUKLAN  SORGULAMA İLEN HANGİ HANE OLDUĞUNU BULDUM VE  ARAŞTIRIP BU EVDEKİLERİN NERDE OLDUĞUNU SAĞINA SOLUNA  SORDUĞUMUZDA BUNDAN 7 AY ÖNCE BURDAN GİTTİKLERİNİ ÖĞRENDİK.. YANİ EZİNEYİ TERKETMİŞLER  VS  VS ...........GÜLE GÜLE İYİ GÜNLERDE HARCASINLAR....

 

 ***************************************************************

 

AŞAĞIDAKİ  BAZI KAYALARDAKİ ALINAN  YERLERİN RESİMLERİ GÖRÜLMEKTEDİR BUNLARI BURAYA KOYDUM Kİ BİLGİNİZ OLSUN DİYEDİR BÖYLE DAHA DA ÇEŞİTLİ OLARAK BİNLERCESİ VARDIR..

O DEVİRLERDE  EN KOLAY TEK BAŞINA PARA SAKLAMA ŞEKLİ BÖYLEYDİ...

 

NOT-->arkadaşlar  böyle bir yere para saklamaya gelen kişinin açtığı yerde bir başkasının da para sakladığını görür.. bu işi biraz araştırır elindeki çekiçlen  sıra ilen düz bir hatta kayalara vura vura giderkrn  birden farklı bir ses duyar bir oraya  bir de az ötesine  vurur az ötesindeki ses tok  sesdir  farklı ses çıkaran yer de bişilerden şüphelenir ve orasını keski çekiç i,len  patlatınca bir başkasınmın sakladığı para çıkar orda  fakat onu almaz ve kapatır ... tok ses ve farklı sesi n  niye oluştuğunun  düşüncesine dalar ..sonunda der ki parayı koyarken boşluklar oluşursa aralarda bu farklı sesin çıkması kaçınılmaz olur tok ses çıkarması için de bi sürü deneyler yapar sonunda bulur da .. neymiş sonuç bakın..manda derisine sarıp da oraya tıkaladın mı  o farklı ses oluşmuyormuş aynı  tok ses veriyormuş ve sonraları   bu usülü kullanmış..

aklınızda bulunsun..

****************************************************************

bir de şu aklınızda bulunsun....

bir yer kazıyorsunuz  ( kömür veya kül  ) çıkıyor  ?????

bir yerlerden de duymuşunuz  para kül veya kömür olurmuş cinlerin işiymiş fi,lan vs vs 

bunlar o zamanki para koyucularının uydurduğu şeylerdir taa o devirlerden günümüze kadar gelen hurafelerdir..

bu işin aslı mahsus konan paranın üzerine kül veya kömür korlarmış sen de cin min işi diya kapatıp gidiyorsun halbuki az daha eşeledinmi parayı bulacaksın..

böyle bir iş başına gelenler bu yazıyı da okuyunca başladılar gülmeye...değilmi....

 

****************************************************************

x  

 

 
 

dededededededededededede 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                            

dededededededededededede

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dededededededededede

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dededededededede 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOT-->>RESİM ÜSTLERİNE TIKLAYARAK BÜYÜTÜP ÖYLE İNCELEYİNİZ

              

 

 dede

 resimdeki yerlerin izahları

1-daha açılmamış olan yer  2-açılıp içi alınmış  3 ve 4 - te alınmış da burda daha başka işaretler de mevcut göze çarpan tabii yanında olsak çok daha şeyler çıkar burdan..

5-nolu yerde bir hayvan figürü görülüyor boynu uzun olduğu için zürafaya benziyor..

6-daki resim  enteresan bişi yatay bir surata benziyor başı üstü alın kısımındaki  yapı aynen 7-nodaki tepeye benziyor,,,(a) gözü açıkça görülüyor (b) ağızı  (c) çene kısmı (d) kısmı kesme işleme sokulmuş 3 gen bir yapı şekli,, (8)- deki yer yuvarlak oyuk şeklinde,,(9)-daki yerler basamak şekli yapılmış (f)  göl

 

 

 

 

  


Düzenleyen admin - 09/Kasım 2017/2020 Saat 13:06
gençliğine güvenip vakit çok erken derken,belki elveda bile diyemessin giderken ONK..
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Kayıt Tarihi: 03/Eylül 2017/2008
Son Giriş: Dün
Konum: GELİBOLU
Durum:
Gönderilenler: 2010
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Nisan 2017/2016 Saat 13:26
 
 
 
 
 
 
 
İŞTE İSPATI İNCELEYİN BAKIN  50 Cm
DERİNLİK KOCA BİR KÜP  HEM DE..

     22 yıldır azminden ve merakından hiç birşey kaybetmeksizin tektekçilik yapan, dedektör tutkunu 63 yaşındaki çiftçi Dave CRISP
İngiltere - Somerset'te bir tarlada dedektörünün sinyal vermesi sonucu toprağı kazmaya başladı ve önce toplu halde 20 adet sikke bulduktan sonra toprağın 30 cm altında bir küple karşılaştı hemen yetkililere haber veren yaşlı kurt yetkililerin nezaretinde küpün çıkartılmasıyla M.S. 253 -293 Roma Dönemine ait 52.503 adet sikkeyle İngiltere tarihinin ikinci en büyük toplu definesini bulan şanslı kişi oldu.

İçi sikke dolu yaklaşık 50 cm. çapındaki küpün toplam ağırlığının 160 kg. olduğu ve o zamanın şartlarında değerlendirildiğinde bir roma lejyon askerinin 4 yıllık maaşına eşdeğer olduğu tespit edildi. Bulunan bu paraların toprağın verimli kılınması, iklim şartlarının müsaade etmesi için o günün inançlarına göre tanrılara adak olarak gömüldüğü düşünülüyor.

Sikkelerin toplam değerinin en az 5 milyon dolar (7.75 milyon TL) olduğu açıklandı. İngiliz yasalarına göre Dave CRISP devletten bulduğu hazinenin değerinin dörtte birini (1 milyon 937 bin 500 TL) alacak. Hazine bedelinin dörtte biri de definenin çıktığı tarlanın sahibine verilecek. 
 
 
 


Düzenleyen admin - Haziran 2016/24/2014 Saat 23:45
gençliğine güvenip vakit çok erken derken,belki elveda bile diyemessin giderken ONK..
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Powered by Web Wiz Forums Free Express Edition
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.