Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5TOPRAK ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ <>5genel karışık mevzuular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

MAKİNELERDE ÖTMEYİ KESME USULLERİ

 Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Kayıt Tarihi: 03/Eylül 2017/2008
Son Giriş: 10/Nisan 2017/2024
Konum: GELİBOLU
Durum:
Gönderilenler: 2037
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: MAKİNELERDE ÖTMEYİ KESME USULLERİ
    Gönderim Zamanı: 08/Şubat 2017/2016 Saat 20:21
 
 
MAKİNELERİN TÜMÜNDEKİ ORTAK SORUN
OLAN ÖTMELERİN NASIL YOK EDİLECEĞİ
HAKKINDAKİ AÇIKLAMALAR..............onk.
 
BU YAZI 9--2--2016  YILINDA YAZILMIŞTIR.......NACİBABA TARAFINDAN............................ONK.
 
                                               GRİŞ VE ÖNSÖZ
 
BU SON ZAMANLARDA  ÇOK ARKADAŞLARDAN GELEN BİR SORUN TÜRÜ OLAN  MAKİNENİN ÖTMESİ VE KESİLEMEYEŞİ  NASIL YAPILIR NE YAPMALIYIM GİBİ ORTAK SORUNLAR  İÇİN BU KISMI İLAVE EDİYORUM..
GARRETT AC-EURO   VE GARRETT  GTİ-2500  BENDEN ALINANLARDA BU SORUNLARIN HİÇBİRİ YOKTUR İLK ÖNCE BUNU BELİRTEYİM....
 
SORUNLAR BUNDAN 50--40--30--20  YILLAR ÖNCEKİ MAKİNELERDE VE  PİYASADAN ALINAN GELİŞİGÜZEL MARKALARDA OLUŞMAKTADIR  BURDA BUNLAR ANLATILACAKTIR..
 
 
ÇOK ESKİ ANALOG OLAN MAKİNELERDE  BU DURUM ELLE YAPILAN ÇOK HASSAS AYARLAMALAR İLEN BİR NOKTAYA KADAR ÇEKİLEBİLİR AMA TEMİZ TOPRAKTA ZATEN HEMEN AYARLARSINIZ SORUN ÇIKMAZ..
BU TÜR ESKİ MAKİNELERİN KUTU ÜSTLERİNDE BİSÜRÜ AYAR DÜĞMELERİ VARDI  VE BUNLARI AYARLAYIP TA İŞ YAPMAK  İLK MAKİNE KULLANANLARA GÖRE BİR İŞ DEĞİLDİ... İLLA DA BİRİSİNİN BİR BİLENİN YANINDA ÖĞRENMEK ŞARTTI  TABİİ Kİ BU KULLANICININ BİLGİSİ YANLIŞMI DOĞRU MU  BUNU DA HESABA KATMAK GEREKİRDİ ÇÜNKİ O DA BİR BAŞKASINDAN ÖĞRENMİŞTİ  SONUÇ OLARAK  BU ESKİ MAKİ NE İLEN BİR ÖMÜR GEÇİRMİŞ MAKİ NEYİ YUTMUŞ ÇÖZMÜŞ KİŞİLERİ BULMANIZ GEREKİR  YOKSA  ÇOOK ZAMAN KAYBINIZ  VE Bİ SÜRÜ HAKİKİ İŞİ DE ATLAMIŞ OLURSUNUZ..SONUÇTA TAM ÖĞRENMENİZ SENELERİNİZİ ALACAKTIR.
 
BU ESKİ TÜR MAKİNELERİN HER BİR DÜĞMESİNİN BELLİ BİR YERİNE BİR İŞARET FABRİKACA KONUYORDU SİZ DE O İŞARETLİ YERLERE DÜĞMELERİ ÇEVİRİP BIRAKIYORDUNUZ .. AMA KAZIN AYAĞININ ÖYLE OLMADIĞINI KISA SÜREDE DE GÖRÜYORDUNUZ  VE BAŞLIYORDUNUZ KENDİNİZCE AYARLAMALARA  SONUÇTA KENDİ DEVAMLI GEZDİĞİNİZ BÖLGENİZİ ARTIK AYARLIYABİLİYORDUNUZ DA BİR BAŞKA BÖLGEYE GEÇİLDİĞİNDE O  AYARIN DA TUTMADIĞINI FARKEDİP  HAYDAA YENİDEN ORASI İÇİN  AYARLAMALARA GİRİYORDUNUZ  YANİ KISACA HER DEĞİŞEN  GİDİLEN BÖLGE İÇİN DEVAMLI YENİ AYARLARLAN UĞRAŞIYORDUNUZ..
VE BÖYLECE Bİ SÜRÜ BÖLGE İÇİN BU AYARLARI KAFANIZDA EZBERDE TUTMANIZ GEREKİYOR
TUTAMIYANLAR BİR UFAK DEFTERE  SAYFANIN BAŞINA FİLANCA BÖLGEDEKİ AYARLAR  ŞUNLARDI DİYE NOT DÜŞERLERDİ.. HEY GİDİ GÜNLER HEY..
 
dededede
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
BU YUKARDAKİ 2 AYRI RESİMDE DE OLAYIN ŞEKLİ KABATASLAK ÇİZİLİP ANLATILMIŞTIR  ANLAŞILMAYACAK BİŞİ DE YOKTUR AÇIKLAMADA ..
 
ÇOK ESKİ MAKİNELERDE  KUTU ÜSTÜ AYARLARDAN  SADECE  3 AYARI BAZ ALIYORUZ ..
BUNLAR   VOLUME--> YAZAN AYARI  GENELLİKLEN EN SONDA BIRAKIYORUZ
SOL EN BAŞTA GENELDE   AİR   YAZAN AYARI DA  SOLA DOĞRU KISIYORUZ ÖTME KESİLENE DEK  AYNI ANDA BU AYARI KISARKEN SOL EN ALTTA GENELDE    GND   YAZAN DÜĞMEYİ DE  KISIYORUZ SOLA DOĞRU   SADECE BU  AİR  VE  GND  İLEN  GİRİYORUZ  ÖTMEYİ KESMİYE DİĞER  AYARLARLAN İŞİMİZ PEK YOKTUR  BAZI MAKİNELERDE  AYIRIM AYARI DA  BU İŞİN İÇİNE GİREBİLİR MESELA EN SIK WHİTES  İN COINMASTER  3000--4000--5000--VE 6000 BİN YAZAN LARDA  AYIRIM AYARI GENELDE SAĞ EN ALTTA OLAN DIR    DİSCRİMİNATE  DİYE YAZAR ÇOĞUNDA  BAZILARINDA  DİSC  DİYE YAZAR.. BUNU İLK ÖNCE TAM ORTA YAPIN SONRA AZ AZ SOLA DOĞRU MİLİM MİLİM DÜŞÜRÜN   AİR VE GND  EŞLİĞİNDE .....
 
ÖNEMLİ NOTTUR--> BU YUKARDAKİ ANLATILAN AYARLARI PİLLER SAĞLAM İKEN YAPTIĞINIZDA  TUTTURURSANIZ  YARIM SAAT SONRA  PİLLER DÜŞERSE BU AYARLAR DA DEĞİŞECEK VE ÖTMELER GENE BAŞLIYACAKTIR.. ÇÜNKİ BUNU ÖNLEMEK İÇİN O ZAMANKİ MAKİNELERDE YAPAY ZEKALAR YOKTU DAHA KULLANILMAMIŞTI BU YÜZDEN YENİDEN O DÜŞEN PİLİN SEVİYESİ NE YENİDEN AYARLAMANIZ GEREKİR..
BU YAPAY ZEKALAR  VE  YARIM BİLGİSAYARLI DEVRELER MESELA WHİTESİN  AEGLE
I --II--III  LERDE KULLANILMAYA BAŞLANILDI YANI 1980 Lİ YILLARDA VE SONRASI ALDI BAŞINI YÜRÜDÜ DİĞER FİRMALAR DA  BAŞLADILAR YAPMIYA DA TEKNOLOJİ ÇOK YENİ OLDUĞUNDAN YİNE DE %90 HATALARA YOL AÇIYORDU  BUNLARI DÜZELTMEK İÇİN DE SİZİN  ELLE YAPMANI Z VE BECERİNİZE BAĞLIYDI.. 
 
YAPAY ZEKALI DEVRELER İLEN İLK ÖNCE İŞTE BU ZAYIFLAYAN VOLTAJI OTOMATİK OLARAK  CİHAZ KAÇ VOLTLAN ÇALIŞIYORSA DEVAMLI O VOLTAJDA TUTMA İŞİNİ BECERDİLER OLDU DA .. BU SORUN ORTADAN HEPTEN KALKTIYDI.. SONRA BAŞLADILAR DAHA ÖNEMLİ SORUNLARA .. EN ÖNEMLİ SORUN İŞTE BU ÖTMELERDİ  VE ÖYLE BİR DEVRE YAPILMASI ŞARTTIKİ AYNI İNSAN TARAFINDAN İNSAN ZEKASI İLEN ELLEN NASIL YAPILIYORSA  BUNA ÇOK YAKIN DEVRELER ÜRETİLMESİ GEREKİYORDU  BİR NOKTAYA KADAR DA YAPTILAR AMA GENE TAM DEĞİLDİ SONUÇTA SON AYAR İŞİNE YİNE İNSAN ELİ GRİYORDU NE ZAMAN TAM OLMAYA BAŞLADI  BİLGİSAYARLAR TAM OLUNCA  1990 İLEN 2000 Lİ YILLARDA TÜM FİRMALAR YAPTILARDA  SADECE  HALEN HAYRETLEN KARŞILANAN  WHİTESİN 1980 LERDE ÇIKARDIĞI  XLT  SANKİ TAM BİLGİSAYARLIYDI  BUNU NASIL BAŞARDILAR HALEN  SORU İŞARETLİDİR  VE DİĞERLERİ DE BUNU KOPYELEYELİM DEDİLER AMA HİÇBİRİ YAPAMADI HALEN DE AYNISI YAPILMIŞ DEĞİLDİR .. XLT  DEN SONRA  DFX İ ÇIKARDI AMA BU TUTMADI SONRASI  DFX--300Ü ÇIKARDI BU TUTTU AMA MXLT  NİN YERİNİ HİÇBİRİ ALAMADI  VE KEEN WHİTE  HANIMI NA KIZIP HEM ONDAN RESMEN BOŞANDI VE KENDİ TARAFINI KAPADI  WHİTES BİR AİLE ŞİRKETİDİR KIZDIĞI NOKTA DA HİÇBİR İŞE YARAMAYAN  VE MÜHENDİSLERİN BİLE KAFASININ ALMADIĞI ABUK SABUK BİR TON AYARLARLAN ÇALIŞAN  SPECTRA  VI--V2--V3-- V4--->> DEDEKTÖRLERİ HALEN BİLE ISRARLAN ÇIKARIYOR  AMACI NEDİR ACABA  BU DA MERAK KONUSUDUR.... BU SPECTRAYI ŞUNA BENZETEBİLİRİZ  HANİ VAR YA BUGÜN PİYASADA  EKRANLI  RENKLKİ YER ALTINI GÖSTEREN CİHAZLAR İŞTE BUNUN İLKEL İLK ÖRNEĞİNE BENZER BİŞİ KARIŞIMIDIR  SPECTRA.. HERNEYSE BİZİ İLGİLENDİRMEZ ..
AMA KEEN WHİTES BUGÜN  BU 20 SENE ÖNCEKİ TEKNOLOJİNİ N AYNISINI YANİ   XLT  Yİ ÜRETSE PİYASAYA SÜRSE VAR YA NE YAPAYIM ONU BUNU..VE NE YAPAYIM  2016 NIN SON VERSİYON CİHAZLARINI  AH BE NE CİHAZDI BAKINIZ BU XLT  YE DFX-300 E VAR YA DÜNYADA NE ÇEŞİT MAKİNE VARSA  GETİRİN SİZE O MAKİNEYİ XLT  YE 10 DAKKADA KURAYIM OLSUN SİZE O MAKİNE  İŞTE TÜM ÖZELLİĞİ BU  VE AYNISINI BUGÜN DAHİ YAPAMIYORLAR ÇÜNKİ TEKNOLOJİSİ  TÜM DÜNYAA ULUSLARARASI 50 YE YAKIN PATENTLİ  ÇOK BÜYÜK DE TAZMİNATLARI KOYMUŞLAR  GENE DE YAPAMADILAR  BİR KARE ŞEKLİNDE ENTEGRENİN İÇİNDE HEPSİ ENTEGREYİ AÇAYIM İÇİNİ  DEYİN PARÇALANIYOR ANINDA HİÇBİŞİYİ ALAMIYORSUNUZ BU DA MOTOROLANIN  ÜRETİMİ  .. DURUM BÖYLE NE YAPALIM...
 
ŞİMDİYE GELELİM  BENİM TÜM MAKİNELER İÇİNDEKİ ARAYIŞIMI  TAM KARŞILAYAN FİRMA  GARRETTİN  GTİ--2500  DERİN MODELİ İLEN ORTA DERİNLİK  OLAN  ACE -EURO MODELİDİR
BEN BUNLARA TÜRKİYE GENELİ  AYARLAMASINI YAPIP SON KONTROLLERİNİ DE ARAZİDE YAPIP MÜŞTERİYE ÖYLE TESLİM EDİYORUM..
VE BİŞİ BULUNANA KADAR TAMAMEN SESSİZ KALMAKTADIR  NE ZAMAN BİŞİ BULUNUYOR ANCAK O ZAMAN BURDA BİŞİ VAR DİYE SİZİ İKAZ EDİYOR  ÖYLE OTA TAŞA BİLMEM NEYE YALANCI SİNYALLER ATMAK YOK ARAZİDE GEZERKEN İLK ALANLARCA HUYLANIYORLAR LEN BU ALET NİYE HİÇ SES ÇIKARMIYOR ACABA ÇALIŞMIYORMU DİYE AMA BİŞİ GÖSTERİYORLAR HAH SİNYAL VAR DEMEKKİ ÇALIŞIYORMUŞ   ÇÜNKİ ALIŞMIŞLAR DEVAMLI CAYIRTILI MAKİNELERE ŞİMDİ BU DURUM  ACAİPLERİNE GİDİYOR.. AMA KISA SÜREDE ALIŞIYORLAR..
 
DEVAM EDİCEKTİR.................ONK...  


Düzenleyen admin - 08/Şubat 2017/2016 Saat 21:31
gençliğine güvenip vakit çok erken derken,belki elveda bile diyemessin giderken ONK..
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Powered by Web Wiz Forums Free Express Edition
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,220 Saniyede Yüklendi.