Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5TOPRAK ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ <>5GPR - YERALTI RADARI
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ultrasonlan toprak içini görme teknikleri aşaması

 Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Kayıt Tarihi: 03/Eylül 2017/2008
Son Giriş: 12/Mayıs 2017/2019
Konum: GELİBOLU
Durum:
Gönderilenler: 2009
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ultrasonlan toprak içini görme teknikleri aşaması
    Gönderim Zamanı: 19/Ekim 2017/2015 Saat 15:02
BURDA GEÇEN TÜM KONULAR  NACİBABANIN DIR BAŞKA HİÇBİRYERDEN ALINTI VS YAPILMAMIŞTIR  KENDİ TESTLERİM KENDİ KULLANIMLARIMI ANLATIYORUM.................ONK..
***************************************************************
 
BU  YAZININ YAZILDIĞI TARİH BUGÜNDÜR YANİ  [  19--10--2015  TIR  ].......ONK....
 
DİKKAT  EN SON YENİ YAZIDIR BURASI
 
DİKKAT---DİKKAT----OKUYUNUZ
GECE ARAZİYE GİDENLER ARTIK SES ÇIKMASIN DİYE  ELEKTRİKLİ MOTOSİKLETLERİ KULLANIYORLARMIŞ.. BU İŞ İÇİN GENEL BİR İSTEK ÜZERİNE  BUNLARI ÜRETEN  FABRİKALARINDA ŞÖYLE BİR EK İLAVESİ DE VARMIŞ...
ARTIK İLAVE  ŞANZIMANLI MI YOKSA  MOTOR İÇİNDEN Mİ ORASINI ŞİMDİLİK BİLMİYORUM İNCELEMEK LAZIM..
4 ADET YOL GİDİŞ VE ÇEKİŞ ARTIRICI TUŞLARI VAR YOLA VE ARAZİYE GÖRE SEÇİYORSUNUZ  EN DİK VE SAPA YERLERİ BİLE ÇIKIYOR BU BİR..
2.CİSİ DE  TEK BİR TUŞU ÇEVİRMEK İLEN  TÜM IŞIK SİSTEMLERİNİ KAPATIYOR YANİ FRENE BASINCA ARKA KIRMISI STOP YANMIYOR  ONA BENZER TÜM IŞIKLI SİSTEMLER KAPANMIŞ OLUYOR..
MOTORLAN BERABER ACAİP KUWETLİ BİR SES DİNLEME CİHAZI DA VERİLİYOR
YİNE BERABERİNDE GÖZE TAKILAN ŞNOKER GİBİ  BİR ARAÇLAN DA 100 METRE İÇİNDE GÜNDÜZ GİBİ GÖREN BİR GECE GÖRÜŞ KAMERASI DA VERİLİYORMUŞ..
3.CÜ ŞIK DA ÖN ÇAMURLUĞA YAPILAN BİR PRATİK BAĞLAMA APARATIYLEN  HER TÜRLÜ MADEL MARKADAKİ MAKİNELER BAĞLANIYOR VE KOLLARI UZATILIP  ARAZİ ÜZERİNDE BAŞLIĞIN GEZECEĞİ BİR DE BOŞLUK BIRAKILIP TARAMA YAPILIYORMUŞ DİREKSİYONU SAĞA SOLA ÇEVİRDİKÇE BAŞLIK DA SATIHTA GEZMEKTE..TABİ BU APARATLAN ÇALIŞMALAR DÜZ TARLA İÇİNDE MAHSÜLÜ ALINMIŞ  YERLERDE TEKTEKÇİLİKTE  GEÇERLİYMİŞ ..
 
2.Cİ BİR NOT  DAHA   AYNI BU ŞİRKETİN BİR İCADI DAHA MEVCUT  SİNGAPUR GİBİ DİĞER ÜLKELERDE DE DENİZ TRAFİĞİ ÇOK FAZLA OLAN ÜLKELERE YÖNELİK  BİR CİHAZ GELİŞTİRİLMİŞ Kİ BU AŞLAĞI YUKARI  BİE 10 SENEDİR DE KULLANILIYOR DÜZ BİR KARE VEYUA DİTÖRTGEN  EKRAN  VE RADAR SİSTEMİ AMA SANKİ  BAKINCA AYNEN GÜNDÜZ NASIL HER YERİ GÖZÜNÜZ  NET GÖRÜYOR AYNEN O ŞEKİLDE VE DE GECE OLMASINA RAĞMEN RENKLİ GÖRÜŞ VERİYOR HATTA SIFIR GÖRÜŞ SİSTE BİLE Ç.OK NET TEKNELERİN İRİLİ UFAKLI OLANLARINA ÇARPMAMAK İÇİN GELİŞTİRİLMİŞ BU SİSTEM VE  GÖRÜŞ ALANI MESAFESİ DE NET OLARAK 300 METRE SON  NETLİK KAYIPLI OLARAK 500 METRE İMİŞ BUNU  BİLİYORDUK VARDI AMA TAMAMEN  ÇOK YÖNLÜ OLARAK GELİŞTİRİLMİŞ ŞEKLİ OLARAK KARŞIMIZA ÇIKIYOR...AYNI ANDA SİZE METRE OLARAK  ÇARPIŞMA MESAFESİNİ DE VERİYOR YANİ BUKADAR YOĞUN TEKNE TRAFİĞİ İÇİNDE  SİZİN DAİRESEL OLARAK TÜM ETRAFINIZDAKİ  DİĞER TEKNELERLE OLAN UZAKLIĞINIZI DA VERİYOR ....
 
SON OLARAKTAN BUNLARIN HEPSİNİ ALABİLMEK İTHAL EDEBİLMEK İÇİN  İYİ BİR DEFİNE BULMANIZ DA ŞARTTIR..ÇÜNKİ ÇOK PAHALLI SİSTEMLER BUNLAR..
 
NACİBABA,,NIN  SENELERDİR MERAK EDİLEN SON UĞRAŞI OLAN TOPRAK İÇİ NET GÖRME ÇALIŞMALARINDAN BİR KESİT...MERAKLILARI İÇİN .
15 SENE ÖNCELERİ  3 KİŞİ BİR ARAYA GELEREK BU ÇALIŞMAYI BAŞLATTIK DİĞER 2 KİŞİ PROFESÖR İDİ  V E 2 SENE GEÇTİKTEN SONRA SIKILIP AYRILDILAR BEN DEVAM ETTİM VE BAŞARDIM SONUÇ AYNEN ŞÖYLE İDİ EN SON 70 CM E KADAR TOPRAK İÇİNİ  KATI MADDELER VE MADENLER İLEN GÖRME ŞEKLİNİ YAKALADIM ..AMA TAM NET DEĞİLDİ GÖRÜNEN NESNELER AMA NE OLDUKLARI ANLAŞILIYORDU SİYAH BEYAZ İDİ GÖRÜNTÜ  VE İŞLERİMİN YOĞUN OLMASINDAN DOLAYI RAFA KALKTIYDI.
 
2 SENEDİR YENİ BAŞLADIĞIM DURUM DA ŞÖYLEDİR
 
ULTRASONUN NE OLDUĞUNU HEMEN HEMEN  BİLMEYEN YOK GİBİDİR..BU ALET ANNE KARNINDAKİ ÇOCUĞU EKRANDA GÖRMEYE YARAR VE İNSAN  İÇİNDEKİ BAZI ORGANLAR İLEN BÜYÜK DAMARLARI GÖRMEYE YARAR VS  VS....
 
İŞTE BUNUN 3 BOYUTLUSUNU GEÇEN SENE KEŞFETTİLER VE SERİ İMALATLARI BAŞLADI  VE GELİŞEN SON TEKNOLOJİ İLEN EBADLAR ÇOK UFALDI  BU GÜNKİ TEKNİK  BİR  EN BÜYÜK BOYUTLU CEP TELEFONU GÖRÜNÜMÜNE KADAR DÜŞMÜŞTÜR
SADECE TARAYICISI DIŞARDANDIR.
 
BAKINIZ BİR DOĞUM UZMANI OLAN  AİLE İÇİ BREYDEN  DAHA GELİŞMİŞİ VE YENİSİNİ ALAN KİŞİDEN BU ESKİSİNİ BEN ALDIM  3 BOYUTLU VE RENKLİDİR BUNUNLAN ÇALIŞMALARIMA DEVAM EDİYORUM  ŞİMDİLİK..BENİM UĞRAŞTIĞIM KISIM SADECENE TARAYICI İLEN  CİHAZIN ARASINA GİRİP  BURDA BİR İŞLEM YAPIP DİREKT TOPRAK İÇİNE GİRME YOLLARINI ARAMAKTIR ..
KONUDA BİŞİLER ELDE ETTİM DE ALDIĞIM YOL YALNIZCA %30 DUR  BU İŞ İÇİN 24 SAAT ÇALIŞMAK LAZIM VE ARAYA DA HİÇBİŞİ SOKMADAN  VAKİT SORUNU VE DE GÜNLERCE DURMADAN  UĞRAŞMAK LAZIM O DA MAALESEF BENDE OLUŞMUYOR DİĞER ANA İŞİLERİMİ BIRAKAMAM  BAKALIM NE OLUCAK BU İŞİN SONU DA ..
 
ŞİMDİ-->>ULTRASONLARIN TARAYICISININ EKOSU ALMA GÖNDERME ŞEKLİ ISLAKLIK ŞEKLİNE GÖRE ÇALIŞIYOR YANİ BİR NEVİ SU EKOSU AYNI DENİZ NAVİGASYON  CİHAZLARININ ŞEKLİNDE  HAL BÖYLE OLUNCA DA  TOPRAKTA İŞLEM OLMUYOR AMA YAĞMUR YAĞMIŞ TOPRAK ISLANMIŞ SATIHTAN AŞAĞI DA BİR KARIŞA İNMİŞSSE O ZAMAN ÇOK ŞAHANE TEKTEKÇİLİK YAPILIYOR  EL CİHAZLARININ ÇIKIŞ GÜÇLERİ DÜŞÜK 500 MİLİVAT KADAR BİŞİ  ÇOK DÜŞÜKTÜR BUNU WATT OLARAK KUVETLENDİRMEDE İŞTE ARAYA GİRDİĞİNİZ APARATTA OLUŞUYOR EN AŞAĞI  BİR 10 WATT ÇIKIŞ GÜCÜ İLEN  DALMAK GEREK Kİ BU DA ÇOK AZDIR AMA  PORTATİF OLDUĞUNDAN DOLAYI HAFİFLİK DE ESASDIR..
(((>> BENİM UĞRAŞ VERDİĞİM  ŞU ANKİ İŞ KURU TOPRAĞA  DALABİLMEK  BUNUN İÇİNDE TOPRAĞA TEK ÇALIŞAN DALAN FREKANS UZUN DALGA BANDI OLUYOR 0 İLEN 100 KHZ LIK KISIMDIR MADENLERDEN YANSIYAN FREKANSLAR DA BU DALGANIN İÇİNDEDİR  İŞTE İLKTEN  BU DALGA İLEN  TOPRAĞA NUFUS ETMEK VE GELEN SİNYALİ DE ULTRASON ALICISI SİNYALİNE GÖRE ADAPTE EDEBİLMEK  YANİ BİR ÇEVİRİCİ GİBİ İŞLEM YAPABİLMEK   VS  VS   İŞTE UĞRAŞTIĞIM DURUM BUDUR..
 
MERAKLI  ELEKTRONİKÇİ ARKADAŞLARIN SENELERDİR İSTEDİKLERİ AÇIKLAMANIN ANA ÇERÇEVESİ BUDUR...
 
.....................................................................................NACİBABA.............................ONK....
 
 
 
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Powered by Web Wiz Forums Free Express Edition
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,109 Saniyede Yüklendi.