Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5COINMASTER++WHİTES <>5Eagle II / Eagle II Spectrum
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

nacibaba yardım edermisin

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
semih Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 30/Nisan 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 4
  Alıntı semih Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Mayıs 2017/2009 Saat 17:14
slm naci abi nasılsınız!  ben pek yorum yazmam ama mümkün oldukca tüm yazıları takip eden biriyim, sizden  bilgilerinize dayanarak birşey sorucam inşallah faydalı olur, bana toprak altındaki metal oksittinden kesinlikle etkilenmeyecek ve toprak ayarı sorunu yaşatmıycak  bir dedektör önermenizi istiyorum, büyük başlıgıyla (45*45 levhada) askari 2 metreye kadar da derinlik versin yeterli, şimdiden herşey için teşekürler.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Mayıs 2017/2009 Saat 17:34

SEMİH ARKADAŞA CEVABEN.......................................................................................O.N.K...

ARKADAŞIM  TOPRAK ALTI KANUNUNDA GEÇERLİ OLAN  OLAYLAR

HİÇBİR METAL OKSİTLENMEDEN KURTULAMAZ  SADECENE ALTIN AYNI ÇIKAR DİĞER TÜM METALLERDE OKSİT VE EN ÇOK DA  PATİN DEDİĞİMİZ OLAY MEVCUTTUR BUNU N  ÖNÜNE GEÇİLEMEZ BU TOPRAĞIN  KANUNUDUR...................................................................O.N.K..

HER MADEN TOPRAK İÇİNDE NE DENLİ UZUN SÜRELER ORDA KALIRSA  O TOPRAĞIN YAPISINDAKİ TÜM MİNERALLERDEN EMİŞ YAPARAKTAN ÜSTÜNE BİR KABUK YAPAR VE BU KABUĞUN İÇİNE GİZLENEREKETEN  KENDİ ÖZÜNÜN BOZULMA HIZINI ASKARİYEYE İNDİRİR SONUÇTA TOPRAK İLİŞKİLERİNİ KESER ÖZÜ AMA DIŞI DEVAMLI KABUĞU KALINLAŞTIRIR  HER MAKİNE BUNU YAKALAR İSTEDİĞİ KADAR ÜSTÜ PATİN OLSUN MAKİNELER ALIR BUNU

45X45  CM   EBADI BAYAĞI BÜYÜK BİR PARÇAYI TEŞKİL EDER  BU PARÇAYI HEMEN HEMEN  TÜM PROFESYONEL MAKİNELER 2 METRE GİBİ BİR DERİNLİKTEN RAHATÇA FARKEDER AMA MAKİNE ALICAM DİYORSAN  BU 2 METREYİ HEM DE AYIRIMLI OLARAK ALAN TEK YEGANE MAKİNE WHİTESİN  DFX=300 TÜRÜ OLABİLİR BU ALETTE HER TÜRLÜ DEFİNECİLİĞİ YAPABİLİRSİN YALNIZ BUNU ALIRSAN BUNUN TARAFIMDAN PROGRAMLANMASI ŞARTTIR  YAPILMASSA ALMAZ BUNU DA BİLESİN ÇÜNKİ BU ALETLER İŞLEMCİLİ BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİ İLEN DONANIKTIR VE VERİLEN PROGRAMLAR DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞIRLAR DİĞERLERİ BÖYLE DEĞİLDİR 

SAYGILARIMLAN.................OSMAN NACİ KANAT....................................................O.N.K....

Düzenleyen nacibaba - 18/Mayıs 2017/2009 Saat 17:40
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
kentli Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 10/Aralık 2017/2014
Durum:
Gönderilenler: 29
  Alıntı kentli Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mayıs 2017/2009 Saat 16:57
merhaba naci baba bir konu hakkında bizi bilgilendirirseniz seviniriz.                                        
 çubukları kullanırken eldeki lekelerden dolayı renginin matlaşması ve parlaklığını kaybetmemesi için eczanelerde satılan ince beyaz eldivenlerden kullanabilirsiniz demiştiniz.
ozaman vücuttaki enerjinin çubuklara aktarılması elimizdeki yalıtkan eldiven ile engellenmiş olmazmı?
yok eyer sadece beynimizde oluşan enerjimizi gözler vasıtası ile çubuklara aktarıyor isek ozaman kan grubumuzun tutup tutmaması diye bir sorun olmazdı zannedersem.

bilmem anlatabildimmi.
yıllarcamı sürecekti hırsınız?
toprağın altında kalmaz farkınız...
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mayıs 2017/2009 Saat 18:05

KENTLİ    YE CEVABEN............................................NACİBABA...................................O.N.K.....

Arkadaşım bende oluyor  eldivenli eldivensiz çalışıyor hiç farketmiyor  ama eldivenin ince olması şartıylen    oluyor 5 dakka da sonra bak eldiven içerden ne renge dönüşüyor denemesini bir yapın işte o çıkan madde çubukları yavaş yavaş kısa devreye sokuyor yine parlatılması gerekiyor bunu yapmamak için kimde çalışıyorsa eldivene rağmen bu şekilde çalışılırsa  çubuk ta kirlenme olmuyacaktır bunu demek istiyorum ben
bir kerre deneyin sizlerde de oluyorsa çalışıyorsa yapmakta fayda vardır diyorum................

SAYGILARIMLAN.......................................................NACİBABA..............................O.N.K....
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Haziran 2017/2009 Saat 12:51
selamlar NACİ BEY BENDEKİ EAGLRE 2 SL ESKİ KİREMİTE E ÖTÜYOR  FAKAT NUMARA YAZMIYOR SİZCE BU NORMAL Mİ DEĞİLSE TANITIP SİLMEM Mİ GEREKİR
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Haziran 2017/2009 Saat 13:07
Orjinalini yazan: karabey

selamlar NACİ BEY BENDEKİ EAGLRE 2 SL ESKİ KİREMİTE E ÖTÜYOR  FAKAT NUMARA YAZMIYOR SİZCE BU NORMAL Mİ DEĞİLSE TANITIP SİLMEM Mİ GEREKİR

ARKADAŞIM MERHABA...................

KİREMİT VE TUĞLALAR  EN ÇOK MARSİLYA İTALYADAN ÇOK ESKİ GELEN MALLARDA ÖTME MEVCUTTUR  VOLKANİK ÇAMURDAN YAPILDIKLARI İÇİN

YAPILIŞ ESNASINDA İÇİNDEN PARA DA ÇIKIYOR BEN ÇOK ŞAHİT OLDUM BÖYLE TUĞLA VER KREMİTLERE  BAŞKA METALLER DE KARIŞMIŞ  OLUYOR HELE BİRİNDEN  UÇAKSAVAR MERMİSİ ÇIKTI GİRMİŞ İÇİNDE KALMIŞ ŞEKİLDE İDİ

EKRANDA HERHANGİ BİR FREKANS NOSU VERMİYORSA SİLME NEYE KARŞILIK YAPILACAK BUNU REDDEDER MAKİNE ÇÜNKÜ BİR NUMARA SAYI YOKTUR

ŞAYET SAYI VERİYORSA BU SİLİNEBİLİNİR YOKSA SİLME DE OLMUYACAKTIR

ÖTEN TUĞLA VE KREMİDİ UFALAYIP MUHAKKAK SURETTE İÇİNE BAKINIZ BAZEN ÇOK İYİ MAL DA ÇIKIYOR BUNLARA RASTLADIK ZAMANINDA

VE EN ENTERESAN ŞEY DE BEN DE DAHİL MAKİNENİN KREMİT VE TUĞLAYA ÖTMESİNİ TERCİH EDERİM BU TEKTEKÇİLİKTE ARANAN BİR UNSURDUR AZ BİR ZAHMET ÇEKİLİYOR AMA DEĞİYOR ÇEKİLENE VE BU 2 UNSURA ÖTEN MAKİNE ÇOK HASSAS DEMEK OLUYOR  BENCE DE ARANAN BİR UNSURDUR

VE ÖTEN KREMİT TUĞLA İÇLERİ İNCELENECEK OLUNURSA %90 İÇİNDEN BİŞİLERİN ÇIKTIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR  YANİ BUNA ÖTÜYOR DİYE ONU KALDIRIP BİR KENARA ATMAYIN İÇİNE BAKINIZ

ŞAYET BUNLAR ÇOKSA VE RAHATSIZLIK VERİYORSA VE İÇLERİNDEN HİÇBİŞİ ÇIKMIYORSA YAPILACAK TEK İŞ EDİTLEN GRİP 00 DAN İTİBAREN ++TILARIN 20 SİNE KADAR KAPATIN
00 IN ALTINI DA TAMAMEN KAPATIN  TEK AÇIK ALAN YER OLARAK ++20 İLEN 90 ARASINI AÇIK BIRAKIN  90 İLEN 96 ARASINI DA KAPATIN

YANİ 21 İLEN 89 ARASI ÇALIŞINIZ  +++ İÇİNDE

SAYGILARIMLAN.......................................................NACİBABA..................................O.N.K..

Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Haziran 2017/2009 Saat 05:37
HOCAM VERDİĞİN BİLGİLER İÇİN ÇOK SAĞOL MAKİNENİN ÇOK HASSAS OLMASI GUZEL ANCAK DEDIĞINIZ GİBİ ARAZİDE ZAHMET VERİYOR .25LİK KAFA İLE CJ MODUNDA BİR YERE BAKTIK GÖZLE ZOR GÖRULECEK KADAR KUÇUK BAKIR DÜĞMEYİ  BULDU .FAKAT BULMAK İÇİN DE AKLA KARAYI SEÇTİK      HOCAM BENDEKİ BATARYA KENDİ ORİJİNAL BATARYASI DEĞİL.VOLTAJI DA TAM 6 VOT DEĞİL6.2 VOLT BU MAKİNAYA ZARAR VERİR Mİ ZENER DİYOT KULLANARAK TAM 6 VOLTA DÜŞÜR MELİ MİYİM SON BİR ŞEY DAHA BATARYAN 4 AMPER OLDUĞU HALDE  MAKİNA 10 -15 DAKİKA SONRA DÜŞÜK PİL UYARISI YAPIYOR SONRA KAYBOLUYOR TEKRAR ÇIKIYOR  BU NEDEN OLUYOR ÇÖZEMEDİM TECRÜBELERİNİZE DAYANARAK AÇIKLARSANIZ HERHALDE BAŞKA SORUM KALMAYACAK
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Haziran 2017/2009 Saat 10:54

TEKRAR SAYGI VE SELAMLAR  NACİ BEY YUKARIDAKİ SORULARIMA HALA BİR CEVAP ALAMADIM .BEKLİYORUM

Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Haziran 2017/2009 Saat 11:08
Orjinalini yazan: karabey

HOCAM VERDİĞİN BİLGİLER İÇİN ÇOK SAĞOL MAKİNENİN ÇOK HASSAS OLMASI GUZEL ANCAK DEDIĞINIZ GİBİ ARAZİDE ZAHMET VERİYOR .25LİK KAFA İLE CJ MODUNDA BİR YERE BAKTIK GÖZLE ZOR GÖRULECEK KADAR KUÇUK BAKIR DÜĞMEYİ  BULDU .FAKAT BULMAK İÇİN DE AKLA KARAYI SEÇTİK      HOCAM BENDEKİ BATARYA KENDİ ORİJİNAL BATARYASI DEĞİL.VOLTAJI DA TAM 6 VOT DEĞİL6.2 VOLT BU MAKİNAYA ZARAR VERİR Mİ ZENER DİYOT KULLANARAK TAM 6 VOLTA DÜŞÜR MELİ MİYİM SON BİR ŞEY DAHA BATARYAN 4 AMPER OLDUĞU HALDE  MAKİNA 10 -15 DAKİKA SONRA DÜŞÜK PİL UYARISI YAPIYOR SONRA KAYBOLUYOR TEKRAR ÇIKIYOR  BU NEDEN OLUYOR ÇÖZEMEDİM TECRÜBELERİNİZE DAYANARAK AÇIKLARSANIZ HERHALDE BAŞKA SORUM KALMAYACAK

SELAM KARABEY//........................................................................................................O.N.K..

ARKADAŞIM  4 AMPER OLANLAR 6 VOLT  AKÜLERDİR   VE CİHAZIN TÜM GRİŞİ OLAN VOLTAJ REGÜLE KISMINDAKİ  TÜM KONDANSÖTÖRLERİ ŞİŞİRİR VE ETRAFINDAKİ PARÇALARI DA HAŞLAR  BUNUN SONUCU ALET KARARSIZ YANLIŞ ŞEKİLLERDE TAM DOĞRU OLMUYAN NETİCELERE YÖNELİR VE ARTIK REGÜLENİN DAYANACAĞI SON RADDEDE DE KISA DEVRE SONUCU TÜM ALETİN İÇİNE BU AMPERLİ AKIM DAĞILIR VE ARTIK CİHAZIN ÖMRÜ DE BİTMİŞ OLUYOR BU VESİLE İLEN

ŞAYET AKÜ KULLANIYORSANIZ DERHAL VAZGEÇİN VE ORİJİNAL OLAN 4X 1.5 VOLTLUK PİLLEN KULLANIN  MUHAKKAK SURETTE
ŞAYET DERSENİZ Kİ ŞARJLI PİLLARDEN KULLANIYORUM  1 TANESİ ÜZERİNDE 1.2 VOLT DİYELİM EN GÜÇLÜ OLANI 1750 MA  YANİ 1.75  AMPER OLUR VE SERİ KULLANILDIĞI İÇİN HEPSİNİN ÜZERİNDE BU AMPER OLSA SADECENE BU GEÇERLİDİR  PARELLEL BAĞLAMDA  AMPER GÜCÜ ARTAR  SERİ BAĞLAMDA BİR ADEDİN ÜZERİNDEKİ OLAN AMPER GÜCÜ ESASDIR

NE BAĞLANDIĞINI YAZMADIĞINIZ İÇİN BEN DE İHTİMALLERİ SIRALIYORUM  YAZARSANIZ ONA GÖRE BİR CEVAP VEREBİLİRİM  YANİ AKÜMÜ>>ŞARJLI DİZİ Mİ NEDİR??

AKÜ İŞİNDEN SONRA KONDANSÖTÖRLERİN HEPSİNİN DEĞİŞİMİ ŞARTTIR VE ARTIK CİHAZ SAĞLIKLI ŞEKİLDE ANCAK 7.5 VOLTLAN ARTIK ÇALIŞACAKTIR 6 VOLTU BENİMSEMEZ ARTIK

SAYGILARIMLAN................................................................NACİBABA..........................O.N.K..
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Haziran 2017/2009 Saat 14:20

SAYGI VE SELAMLAR HOCAM KULLANDIĞIM  6.2 VOLT 4 AMPER KURU BATARYA DİYE ALDIM ŞARZ EDLEBİLİYOR .AKÜ DEN NE FARKI VAR BUNLARIN ORASINI ANLAMADIM AYRICA CİHAZ ESKİSİNDEN İYİ ÇALIŞIYOR. ŞİMDİ KONDANSTÖRLERİN MUTLAKA DEĞİŞMESİ Mİ GEREKİYOR ALETİ ARALIKLARLA TOPLAM 2 SAAT  KULLANDIM .HOCAM 0.2LİK VOLTAJ FAZLALIĞI MI YOKSA AMPER Mİ ALETE ZARAR VRİYOR SAYGILAR

Düzenleyen karabey - 28/Haziran 2017/2009 Saat 14:33
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50