Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5TOPRAK ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ <>5karışık genel toplama bilgi,ler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

GARRET-AC--EURO modeli hak. herşey

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bilgin-7000 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 05/ocak 2017/2018
Durum:
Gönderilenler: 203
  Alıntı bilgin-7000 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Şubat 2017/2016 Saat 03:26
Selamlar...

Yeni başlıkların resimlerini göremedik. Garrett'in sitesinde de yok.

Fakat As dedektörün sitesinde bu başlıklar hakkında ayrıntılı bilgi var. Herhalde kastettiğiniz başlıklar orada anlatılanlar olacak. Ukrayna yapımı, Mars marka başlıklar anlatılıyor. Sadece Garrett değil diğer büyük firmaların ürünlerine de uyumluymuş bu Mars marka olanlar.

"Mars Goliath" adlı başlık 38 cm çapında, 640 gr ağırlığında. Uyumlu olan cihazlar: Euro Ace, GTI 2500, At Pro, Ace 350. Ayrıca Garrett dışında başka dokuz farklı markanın onlarca çeşit cihazına da uyumluymuş ???

Acaba 35 cm başlık dediğiniz bu yukarıda adı geçen başlık mı?

Birde "Mars Tiger" adlı aynı firmanın başlığı var. Onun çapı 9,5*12,5 inç ebadında, 590gram. Uyumlu olduğu modeller :Euro Ace,GTI 2500,At Pro, Ace 350....

Bu başlık da diğeri gibi garrett dışında dokuz farklı firmanın onlarca farklı cihazına uyumlu diye yazıyor ???

Bu konuda bilgi verebilirmisin?
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Son Giriş: Bugün
Durum:
Gönderilenler: 2025
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Şubat 2017/2016 Saat 13:01
dededede

BAŞLIK  BU ORİJİNAL  GARRETTİN KENDİ MALI.. NORMALLERİNDEN DAHA UZUNCA VE ŞİŞMANDIR..

dededede

dede

KAĞIDIN ÜSTÜNE KOYUP  ÖYLE ÇİZDİM RESİMLER YANILTICI OLABİLİRLER HER ZAMAN ..
BOY 34 CM  EN GENİŞLİK TE 27 CM..

ŞİMDİ  BİR MAKİNE İÇİN ÜRETİLEN BAŞLIK BAŞKA HİÇBİR MAKİNE İLEN UYUM SAĞLAMAZ  ORDA  YANLIŞLIK YAPIYORLAR ..
MESELA WHİTES İÇİN U.S.A DA DETROİTTE WHİTESİN BAŞLIK YAN SANAYİSİ VARDI  VE BU YER ÇOK BÜYÜK BAŞLIKLAR ÜRETİRDİ  ADI DA  (  MAGNUM  FORCE  )  İDİ .. BUNUN BÜYÜKLÜĞÜ DE BİR TRAKTÖRÜN ARKA TEKERİNİN JANTI KADARDI  BU AEGLE II İÇİN ÜRETİLMİŞTİ  BEYAZ BAŞLIKTI BEYAZ BAŞLIK SİYAHLARA UYUM SAĞLAMAZDI ONUN İÇİN BU BAŞLIĞIN MAKİNEYE GİREN SOKETİNİN BİR KARIŞ GERİSİNDE UFAK BİR AÇILIR KAPANIR KUTUSU VARDI İÇİNİ AÇINCA  BİR TERMİNAL GÖZÜKÜYORDU KOPÇALI  2 ADET PİM YATAY ŞEKİLDE TAKILINCA BEYAZ BAŞLIKLAR OLUYORDU DİKEY TAKILINCA DA SİYAH BAŞLIKLARA UYUM SAĞLIYORDU.. ŞİMDİ ANLATMAK İSTEDİĞİM MESELE ŞU ......

HER BAŞLIĞIN BİR SARIM ŞEKLİ VE TURU VARDIR BUNDAN GAYRİ BALANSLAMAK İÇİN  DİBİNE  KONDANSÖTÖR RESİSTANS  LARDAN OLUŞAN UYUM ŞEKLİ VERİLİR..

EĞERKİ DENİLEN GİBİ ŞU BAŞLIK ŞUNA BUNA ŞUNA DA UYUYOR DENİRSE ORDA BİR DURMAK LAZIMDIR.. SEBEBİ DE  BU UYUMLARI SAĞLAMAK İÇİN  GEÇİŞ YAPAN SİWİÇ OLMASI ŞARTTIR BU YOKSA UYUM DA YOKTUR  HEPSİ BUKADAR .. ANLAYANLAR ANLAMIŞTIR HERHALDE ...

AS DEDEKTÖRLEN  EN BAŞTAN BENİM İLGİM VARDI SONRASI  YOKTUR  ....
ONLARIN SİTESİNE DE HİÇ GİRMEDİM ZATEN VAKTİM YOKTUR NE VAR NE YOK BİLEMEM...

SONUÇ OLARAK BİR BAŞLIK NERDE YAPILIRSA YAPILSIN EĞER Kİ  BİR MAKİNE VE MODEL İÇİN YAPILMIŞSSA  GERÇEKTEN DE %100 BİR UYUM SAĞLAMIŞSSA  O BAŞLIK İYİDİR ALINIR VE KULLANILIR....

YANİ BUNLARI MEVZUU ETMİYE DERT ETMİYE DEĞMEZ. BİLİYON BENDEKİ MOTOSİKLETİ GÜNEY KORE  HUYOSUNG  KENDİ ORİJİNAL PARÇALARININ YERİNE DEĞİŞİK ÜLKELERİN YAN SANAYİLERİNCE ÜRETİLMİŞ  AYNI PARÇALARI DA VAR  UYUYORSA İŞ DE YAPIYORSA NİYE ALINIP TAKILIP KULLANILMASINKİ DEĞİLMİ...

SAYGILARIMLAN.................................................................NACİBABA......................... 

Düzenleyen admin - 15/Nisan 2017/2016 Saat 07:14
definecinin yakasına her kim yapışırsa allah da onun yakasına yapışsın...AMİN..
İNSANIN KIYMETİ ANCAK ÖLDÜĞÜNDEN SONRA ANLAŞILIR O.N.K..
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Temmuz 2017/2016 Saat 10:07

----->>>>DİKKAT  İYİ İNCELEYİNİZ

tara0025tara0024 

2.Cİ RESMİN ÜST KISMINDA BULUNAN TOPLU PARALARIN AÇIKLAMASIDIR......ONK.

YAKLAŞIK  2 METREDE BULUNAN BU PARA SANDIĞI  (GARRETT  AC-EURO  ) İLEN TESPİT EDİLMİŞTİR.. VE NEDEN ISRARLAN  (GARRETT  AC-EURO  VE  GARRETT
GTİ--2500  )  DİYORUM  ,, BİŞİ BİLMESEM BUNLARI SÖYLEMEM  NETİCE ALMAMIŞ OLSAM ÖNERMEM,, BENİM KİMSEYİ YANLIŞLARA ALET ETMEM YAKIŞIK ALMAZ..
YALANLAN YANLIŞLAN DA HİÇ İŞİM OLMADI BUGÜNE KADAR  ONUN İÇİNDİR Kİ HALEN BURDAYIM ÖLENE DEK DE BURDA KALACAM..BEN AYNI NACİBABAYIM..
BENİM DÜŞMANLARIM İSTEDİKLERİNİ YAZSSINLAR ÇİZSİNLER  ENİNDE SONUNDA DEVAMLI BEN HAKLIYIMDIR ..İŞTE SİZLERE ORİJİNAL  GARRETT  İN KENDİ YILLIĞINDAN  AC--EURO İLEN BULUNAN OSMANLI GÜMÜŞLERİ  LAFLAN DEĞİL RESMİNLEN YAZISINLAN HERŞEYİNLEN ISPATIDIR....  HADİ KONUŞUN GENE ????

ARKADAŞLAR  BU BULUNAN PARA  ROMANYADA  BİR TEKTEKÇİ TARAFINDAN BULUNUYOR BAYAĞI KUWETLİ BİR SİNYAL ALIYOR  KAZ KAZ HALEN  BULUNAN ÇIKMIYOR SONUÇTA 2 METREYE VARAN BİR DERİNLİKTE BİR SANDIK GÖRÜYORLAR VE VİLGİLİLERE HABER VERİLİYOR EKİP ALET EDEVATLAN GELİP ÇIKARIYOR ALIYORLAR O YERİN MÜZESİNE SAYIYORLAR TAM  (  48.000  ) ADET GÜMÜŞ OSMANLI SİKKESİ  PIRIL  PIRIL HEPSİ..

DÖNEMİ DE   (  SULTAN  II MURAT DÖNEMİ OLUYOR  )  TARİHİ DE  (  1421 İLEN 1451 ) ARASI

ŞİMDİ NE OLUCAĞI BELİRSİZ  TÜRKİYE GERİ İADE TALEBİNDE BULUNURMU BULUNMAZMI ŞİMDİLİK HİÇBİŞİ BELLİ DEĞİL...

SAYGILARIMLAN....................osman  naci kanat.............................nacibaba................ONK... 

Düzenleyen admin - 29/Temmuz 2017/2016 Saat 10:31
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Ekim 2017/2016 Saat 22:11

NORMAL SADECE KURU ŞEKİLDE KULLANILAN TİP  ( GARRETT  PRO--POINTER  )
EL DEDEKTÖRÜ....

tara0048tara0045tara0044tara0047tara0046

BU EL CİHAZLARI BİLLAHSSA TEKTEKÇİLİK YAPANLARIN ÇOK İŞİNE YARAR..
DAR YER ARAŞTIRMALARINDA İŞE YARAR BAŞLIKLARIN GİREMEDİĞİ YERLERDE..
PARASI OLAN  KİŞİLERİN DEDEKTÖRÜN YANISIRA BU EL CİHAZLARINDAN  YANLARINDA  BULUNDURMAKTA FAYDA VARDIR  LÜX  DEĞİLDİR GEREKLİDİR..
BU EL CİHAZLARINDA AYIRIM YOKTUR NE BULURSA CEVAP VERİR..

ARKADAŞIN BİRİ  NAYLON TORBAYA KOYMUŞ  VE SAĞLAMCA DA UZUNCA BİR İP BAĞLAMIŞ KUYUNUN DUVARLARI SIRASINDA  AĞIR AĞIR  ARAYARAK AŞAĞILARA İNİYOR  O ŞEKİLDE KUYU İÇİNİ ARIYOR..

KISACASI GEREKEN HER YERDE KULLANILIR

.............................................................................................NACİBABA......................ONK..
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Ekim 2017/2016 Saat 22:20

GARRETT  AC--EURO HAKKINDA  BİR AÇIKLAMA .......30--10--2016.....................ONK..

DOĞRULAR VE YANLIŞLAR..

BUNLARI SİTE İÇİNDE ÇOK YERLERDE YAZDIM ÇİZDİM AMA HALEN OKUMAMIŞ ARKADAŞLAR VAR ONLAR İÇİN YİNE  YAZIYORUM...

1- TÜM DEDEKTÖRLERİ KAPSIYAN BİR DEDEKTÖR KANUNU..
TOPRAĞI KENDİN AÇIP TA BİŞİ KOYUP KAPATTIKTAN SONRAKİ YAPTIĞINIZ DENEMELER TAMAMEN GEÇERSİZDİR  BİR KERRE BUNU KABULLENİN.
2-  TEKLİ PULLUKLAN  YENİ SÜRÜLMÜŞ BİR TARLA TOPRAĞINDA ARAMAK DA AYNI ŞEKİLDE YANLIŞTIR..
3-  TOPRAK HAFRİYATI YAPILMIŞ ARAZİ--ARSA--TARLA--VS  VS  YERLERDE AYNIDIR

SEBEBİ-->>>

DEDEKTÖRLERİN ,YAPISI, ŞEKLİ ,ELEKTRONİĞİ  İTİBARI İLEN  BİR METALİN  TOPRAK İÇİNDE NE DENLİ UZUN MÜDDET KALDIĞINLAN ORANTILIDIR..
BİR METAL NE KADAR ESKİ OLURSA  VE YERİNDEN DE HİÇ KIPIRDAMADAN NE DENLİ UZUN MÜDDET GEÇİRMİŞSSE  METAL ÜSTÜNE  CİNSİNE GÖRE BİR  PATİN  (  KABUK  ) YAPACAKTIR  BU KABUK DEDEKTÖRE ÇOK İYİ SİNYAL İLETİR  VE ÇABUK ALGILANIR ÇABUCAK DA TESPİT EDİLİP ÇIKARILIR  BU BAHSETİĞİMİZ  METAL  DERİNLİK KONUSUNDA  METALİN UFAKLIĞI VE BÜYÜKLÜĞÜNLEN ORANTILI OLARAK DEĞİŞİR
DERİNLİK KONUSU BİR DEDEKTÖRDE [ BU DEDEKTÖR KANUNUDUR  ] METALİN BÜYÜKLÜĞÜ  VE UFAKLIĞI İLEN  DERİNLİKLER ORANTILIDIR. BUNU HİÇBİR FERT DEĞİŞTİREMEZ  İTHAM EDERKEN  BU KONUDA KONUŞURKEN  SÖYLEDİKLERİNİZE LÜTFEN DİKKAT EDİNİZ..BU SÖYLEDİKLERİMİ DENEYİMLİ DEDEKTÖRCÜLER ÇOK İYİ BİLİRLER   YENİ BAŞLIYANLAR BU İŞE YENİ MAKİNE KULLANANLARIN  İLK ÖNCE  ÖN BİLGİLERİ OKUYUP ÖĞRENMELERİ ŞARTTIR HATTA BU SÖYLEDİKLERİM HER DEDEKTÖRÜN EL KİTABINDA BİLE YAZAR AMA OKUMUYORSUNUZ ...................ONK...

TOPRAK İ,ÇİNDE  SÖYLENEN ŞARTLARA UYGUN OLARAK DURAN BİR METAL--->>
NE DENLİ BÜYÜKSE O KADAR DERİNDEN ALGILANIR..
METAL NEKADAR DA UFALIRSA DERİNLİK DE O NİSPETTE AZALIR  KANUN BUDUR..

ŞİMDİ  TEKTEKÇİLİK METAL PARALARIN  EN KABADIYISI  ( BİR  )  ADET OLARAKTAN KONUŞUYORUM  EN SON  45 cm E İNER DAHA AŞAĞI ASLA İNMEZ  BEN 50--60  cm  DEN PARA ALDIM DİYEN KUSURA BAKMASIN RESMEN YALAN SÖYLER.................ONK..
HER BİR PARA KENDİ AĞIRLIĞINCA TOPRAKTA BELLİ BİR YÜKSEKLİKTE DURUR  NE  AŞAĞI NE YUKARI SANTİM OYNAMAZ..

TOPLU KÜP İÇİNDEKİLER DE  YÜZEYDEN 50 cm  AŞAĞI KONUR--> BAKIN  SİYAH SAYFADA ( BULUNAN KOCA BİR KÜP VE DERİNLİĞİ GÖRÜN  )-->>YAZAN YERE TIKLAYIN  İŞİ GÖRÜN İYİCE İNCELEYİN.... 1  METRE DEN AŞAĞI KONAN PARALAR GEÇEN ZAMAN  ZARFINDA YER DEĞİŞTİRECEKTİR  PARA KOYUICULAR BUNU BİLDİKLERİ İÇİN KOYMAMIŞLARDIR.. SONRALARI  MUAZZAM YERLİ KAYALARIN DÜZLEM YERLERİNE  TENCERE GİBİ OYUK AÇIP  NE KADAR PARASI VARSA BURAYA KOYMUŞTUR  SİTE İÇİNDE BUNLAR DA AÇIKÇA ANLATILMAKTA RESİMLERİ VARDIR BAKIN İNCELEYİN..SİTE İÇİNDE PARA KOYMANIN HER TÜRLÜ ŞEKLİ ANLATILMAKTADIR  BUNLARI BİLMEDEN İŞ YAPILAMAZ  BUNLARI BEN SİZLERE YAZMAK VE ANLATMAKLAN  SENELERCE Kİ KAYBINIZI ÖNLÜYORUM  AKSİ BUNLARI ÖĞRENEBİLMEK İÇİN SENELERİNİZİ FEDAA ETMENİZ GEREKECEKTİR  BU ANLATIMLARLAN HAZIRA KONUYORSUNUZ OKUYUN  ÖĞRENİN SONRA İŞ YAPIN..

BEN SİZLERE VERECEĞİM MAKİNELERİ  İYİCE İNCELEYİP SIK DOKUYARAKTAN  HER TÜRLÜ TESTLERDEN GEÇİREREKTEN VERİYORUM EĞER Kİ BENİM DEDİĞİM ŞARTLARI TAŞIMIYORSA İLK ÖNCE BEN BUNU SATMAM  BİNLERCE MAKİNE VERDİM KİMSEDEN TEK BİR ŞİKAYET YOKTUR..
AC--EURO   İLEN KENDİMİN  BULDUKLARINA BAKARIM  KENDİ TESTLERİME INANIRIM ALAN KİŞİLERİN SÖYLEDİKLERİ VEYA İTHAMLARI BENİ HİÇ İLGİLENDİRMEZ  NEDEN ÇÜNKÜ HATALI KULLANIM  VAR  KULLANMAYI BİLMİYORLAR  OKUYUP ÖĞRENMEK DE İŞLERİNE GELMİYOR..
BEN DİYORUM Kİ  BİR BAKIR HAMAM TASINI  %60  DA ÇÜRÜMÜŞ VAZYETTE  160  CM  DEN ALDIM ..TEKTEKÇİLİĞİ  ZATEN SÜPER  EN UFAK MADDEYİ CINBIZIN UCUNLAN TUTUYORSUN...BİR   7.65  TABANCAYI PASLANMIŞ ŞARJÖRÜNLEN BERABER  1.30 CM  DEN ALDIM  ..

EN DERİNDEN ALGILANAN METAL CİNSİ DEMİRDİR ÇÜNKİ EMİCİLİĞİ EN FAZLA OLAN METALDİR..
ARKASINDAN BRONZ GELİR SONRA BAKIR  SONRA  KURŞUN  SONRA  GÜMÜŞ SONRA ALTIN GELİR.. ALTIN EN AZ EMİCİLİĞE SAHİP METALDİR  ZOR  BULUNUR  TEK PARADA MESALA ÇOK VEYA TOPLU OLURSA İŞ DEĞİŞİR TABİİ..

TÜM DEDEKTÖRLERİN ORTAK TEK BİR SORUNU VARDIR  BUNU HER DEDEKTÖR SAHİBİ PEŞİNEN KABULLENMESİ ŞARTTIR  O DA ŞÖYLEDİR..
BİR DEMİR  TOPRAK ALTINDA ÇOK UZUN KALIRSA ÜSTÜNE  PATİN YERİNE BAKIR OKSİT YAPAR VE BU TOPRAK İÇİNDEYKEN  DEMİR DEĞİL DE KIYMETLİYMİŞ GİBİ MAKİNE SİNYAL VERİR %90  BU BAKIR DER EKRANLARDA ÖYLE GÖZÜKÜR AMA KAZIP DA  DIŞARI ÇIKIP HAVALANIRSA TEKRAR TUTUN DEDEKTÖRÜ BU SEFER  BU MADDE DEMİR DİYECEKTİR.... SİTE İÇİNDE BU SORUN DA ÇOK GENİŞ YAZMAKTADIR BULUN OKUYUN..

GARTRETT   AC-- EURO     NUN  TÜM AYARLARININ YAPILMA ŞEKİLLERİ

dede

1--YUKARDAKİ  RESMİ BAZ OLARAK  ALIYORUZ..
** SOL BAŞ ALT  1.Cİ TUŞA  BASIN  CİHAZ HEMEN ÇALIŞACAKTIR

2--SOL BAŞ ÜSTEKİ GENİŞÇE OLAN TUŞ  UÇ KISMLARINDA  ARTI VE EKSİ İŞARELERİ BULUNUR..+ OLAN KISIMA BASARSANIZ YUKARI DOĞRU HAREKET  --  EKSİ KISMINA BASARSANIZ AŞAĞI DOĞRU HAREKET EDECEKTİR..
***BU TUŞUN FONKSİYONU ŞÖYLEDİR-->EKRANIN EN SOLU DİBİNDE PROGRAMLAR VARDIR  BUNLARIN 4 Ü OTOMATİK HAZIR PROGRAMLANMIŞ  PROGRAMLARDIR SADECE  1 TANESİ SİZİN YAPACAKLARINIZI HAFIZAYA ALIR VE ALETİ AÇ KAPA YAPSANIZ BİLE  YAPTIĞINIZ AYARLAR DEĞİŞMEZ KALICIDIRBU ( CUSTOM ) DUR..

**** BU PROGRAMLAR NE İŞE YARAR VE NELER YAPARLAR*******************

<>  JEVELERY-> TEKTEKÇİLİKTE UFAK PARÇALARIN İÇİNDEKİ  MÜCEVHERAT DENİLEN PARÇALARDIR  VE  9 ADET EKRANDA SİYAH KUTU İKONLARI MEVCUTTUR SAĞA DOĞRU KIYMETLİ KISIM İÇİNDE  AMA İKON FAZLALIĞI NEDENİ İLEN  DEMİRLERDEN BAZI ŞEYLERİ DE ALGILAYABİLİR BU PROGRAMDA ÇALIŞABİLMEK İÇİN DEMİRLERİ  İSTEMİYORSANIZ ŞÖYLE YAPINIZ..
<> SAĞ EN BAŞ ÜST KISIMDAKİ GENİŞÇE OLAN TUŞ ( DİSCRİM ) DEN TUŞ ÜSTÜNDE  EKSİ YE BASIP  GELİNİZ SİYAH KUTUCUKLARIN SOLU BAŞINA  ORDA DURUN  VE
 DİSCRİMİN HEMEN ALTI OLAN  TUŞ   v / YAZAR  TUŞUN ALTINDA  BASIN BİR KERRE BU TUŞA  O KAREYİ İKONU ANINDA SİLECEKTİR  SONRA DİSCRİMİN  + SINA BASIN  EKRANDAKİ ÜST İKON BİR İLERİ GİDECEKTİR YNE BASIN O ALT TUŞA O DA YOK OLACAKTIR BÖYLELİKLEN  SAĞ TARAF İÇİNDE KIYMETLİ METALLER HANESİNİ  6 ADET İKONA  GELİCEK ŞEKİLDE AYARLAYIN  VE ÇALIŞMAYA BAŞLAYIN GÖRECEKSİNİZ Kİ DEMİRLER ARTIK ALGILANMIYACAKTIR  GENE DE BÜYÜK DEMİRLER RAHATSIZLIK VERİYORSA BİR İKON DAHA ÇIKARIN  SAYI 5  E DÜŞSSÜN ARTIK HİÇBİR DEMİR ALGILANMIYACAKTIR..
<> ŞİMDİ KIYMETLİ NESNE İÇİNDE ALİMİNYUM ALGIALANACAKTIR  KURŞUN ALGILANACAKTIR BÖYLE KIYMETLİLER İÇİNDE SİZİN İSTEMEDİĞİNİZ NESNELERİ DE ANINDA SİLEBİLİRSİNİZ Bİ DAHA AYNISI GELİRSE ARTIK ALGILANMIYACAKTIR BUNU DA YAPMAK İÇİN AYNEN ŞÖYLE YAPINIZ..
<>  İSTEMEDİĞİNİZ O MADDEYİ BAŞLIĞIN ALTINA GETİRİN TAM O SIRADA BASINIZ
      v/X TUŞUNA BİR KERRE EVET ARTIK O MADDE ÇIKARILMIŞTIR  .....İSTENMİYENLERİ DE BÖYLE TANITARAK SİLEBİLİRSİNİZ..
<> ALETİ  AÇ KAPA  YAPINCA BU PROGRAM AYNI  ESKİ DURUMUNA GELİR..
***** RELİC--> ESKİ HAZİ,NE ,,KALINTILAR,,GÖMÜLER VS  GİBİ BÜYÜK GÖMÜLERDİR ONLARI DA BU KISIMDA ARAYABİLİRSİNİZ.....EĞER Kİ İŞLEM YAPACAKSANIZ AYNI YUKARDA ANLATILAN YOLU TAKİP EDİNİZ  RELİC TE  10 ADET  KIYMETLİ TARAFINDAN  BAŞLAR DEMİR HANESİNE GİREN İKON SAYISI VARDIR..

***** COINS--- TEKTEKÇİLİK PROGRAM KISMIDIR  7 ADET KIYMETLİ KISMI İÇİNDE EKRANDA  İKON GÖZÜKÜR  RAHATSIZ OLDUĞUNUZ  ŞEYLERİ YUKARDA ANLATILAN ŞEKİLDE YOK EDEBİLİRSİNİZ  İŞLEM AYNIDIR...

***** ZERO --> ALL METALDİR  KIYMETİ KIYMETSİZ DEMİR NE GELİRSE HEPSİNİ ALGILAR   BU KISIMDA AYIRIM YOKTUR  BU YÜZDEN DERİN ALGILAMA VARDIR..
 ZERONUN EN SOLU DİBİ  ( GÖKTAŞLARINA AİTTİR ) PROGRAM YAPILIDIR..

EN VERİMLİ ÇALIŞMA ŞEKLİ ŞÖYLEDİR..
><  CUSTOM  <>   A ALIN VE BURDA SADECE  KIYMETLİ KISMINDA  6 ADET İKON BIRAKIN BU ŞEKİLDE ÇALIŞIN..
<>  GÖKTAŞI ARAYANLARIN YAPACAĞI ŞEKİL ÇALIŞMALARI DA ŞÖYLEDİR
-----> ZEROYA GEÇİN VE DEMİR KISMINDA 6 ADET İKONU AÇIK BIRAKIN KIYMETLİ KISIMININ DA 6 ADETİNİ ÇIKARIN   BU ŞEKİLDE ARAŞTIRMA YAPINIZ...

<>  TOPRAK İÇİNDEN GELEN OLUMSUZLUKLAR VE PARAZİTLER VARDIR  OLUMSUZ SİNYALLER ÜRETEN MİNARELLER VARDIR BUNLARIN ÇOĞU YÜZEYE YAKIN SEYREDER ÇOĞU DA ÇOK AŞAĞILARDADIR  BUNLARDAN MAKİNEYİ KURTARMAK İÇİN YAPILACAKLAR SIRASI İLEN ŞÖYLEDİR.............................................................................

<>  ÜSTTE TAM ORTADA  ((  SENSITIVITY  ))  TUŞU VARDIR  BUNUN DA UÇ KISIMLARINDA  ARTI VE EKSİ İŞARETLERİ VARDIR VE BU TUŞUN HEMEN ÜSTÜNE GELEN EKRAN İÇİNDE YARIM AY ŞEKLİNDE BİR BÖLÜM VARDIR 8 BÖLÜMLÜ İKONU MEVCUTTUR  +  İLEN ARTIRILIR  -- EKSİ İLEN DE AZALTILIR........
BU SENS MAKİNENİN KALBİDİR HASSASLIKLAR,,OLUMSUZLUKLAR,,DERİNLİK ARTIRRIMI VEYA AZALTIMI HEPSİ BURDA YAPILIR  BUNA GÖRE DE AÇIKLAMALAR ŞÖYLEDİR  BU AYAR  HER ZAMAN ELİNİZİN ALTINDA OLSUN....

<>  BU AYARI YÜKSELTİRSENİZ MAKİNENİN HASSASİYETİ DE O NİSPETTE ARTACAK BUNA BAĞLI OLARAK DERİNLİK DE ARTACAKTIR..
TEMİZ TOPRAKLARDA 8 İKON ARTIRILIR HİÇBİR PARAZİT TE YAPMAZ BU DURUMDA DERİNLİK EN SON AZAMİ ARTAR..BU DURUMDA KULAKLIK MUHAKKAK SURETTE KULLANILIR HÖPARLÖRDEN DUYAMIYACAĞINIZ AŞAĞILARDAN GELEN SİNYALLERİ KLULAKLIKLAN ÇOK RAHAT DUYARSINIZ..BU ESNADA BATARYA --PİLLER DE TAZE VE YENİ OLMALIDIR.. 
<>  BU DURUMUN AKSİ TERSİ OLDUĞU  TOPRAKLARDA DA BU AYAR DÜŞÜRÜLÜR ŞÖYLEKİ MAKİNENİN RAHATLADIĞI SESİN MUNTAZAM OLDUĞU YERE KADAR AYAR DÜŞÜRÜLÜR..BU MECBURİDİR YOK BEN YÜKSELTECEM DERSENİZ MAKİNEDE İÇ KARIŞIKLIKLAR OLUŞUR BU DA DEVAMLI ÖTME ŞEKLİNDE KENDİNİ GÖSTERİR..  BU SENS AYARI MAKİNENİN TAM KALBİDİR BU UNUTULMAMALIDIR  TÜM MAKİNE BU SENS  AYARINA BAĞLI OLARAK ÇALIŞIR  MAKİNENİN TÜM DENGESİ BALANSI BU AYARA BAĞLI OLARAK ÇALIŞIR  BU SENS AYARI NE DENLİ DÜZGÜN OLURSA OKADAR VERİM ALINACAKTIR BU HİÇ UNUTULMAMALIDIR..
TOPRAK İÇİ TEPKİMELERİNDEN MAKİNELER RAHATSIZ OLURLAR İŞTE BU SENS AYARINLAN O TOPRAK İÇİ TEPKİMESİNLEN SATIH ARASI DENGE  BU AYARLAN YAPILIR VE ÖTME KESİLİR  AMA 5 METRE ÖTEDE BU TEPKİME YOK OLUR  VE DEVAMLI KONTROL EDİN  DEVAMLI KISIK AYARDA GİDERSENİZ DERİNLİKTEN ÖDÜN VERİRSİNİZ.. YİNE BAŞLARSA KISARSINIZ BİTİNCE DE ARTIRIRSINIZ...

NOT= BU MAKİNE HAVA VE TOPRAK AYARINI SÜREKLİ OTOMATİK OLARAK YAPAR SİZE Bİ,Şİ KALMAZ ZATEN  BU AYARLAR MAKİNE ÜSTÜNE KONMAMIŞTIR...

NOT= BİLMİYENLER İÇİNDİR BU HATIRLATMA...
GEZERKEN BİR SİNYAL YAKALARSINIZ VE ORAYI AZ BİR KAZARSINIZ KAZDIĞINIZ ÇUKURA MAKİNEYİ TUTARSINIZ ARTIK O YAKALADIĞINIZ SES YOKTUR  DERSİNİZ MAKİNE BENİ ALDATTI HALBUKİ İŞ ÖYLE DEĞİLDİR O BİR OBJE VEYA PARADIR KAZDIĞINIZ ÇUKURDAN ÇIKARDIĞINIZ TOPĞRAĞIN İÇİNDE KALMIŞTIR   EĞER Kİ ÇUKURDA ARTIK SİNYAL YOKSA O ÇIKAN TOPRAĞI AYAĞINIZLAN YAYIN VE İÇİNİ ARAYIN  ONU MUHAKKAK SURETTE BULACAKSINIZDIR...  UNUTMAYINIZ...

AÇTIĞINIZ ÇUKURLARI MUHAKKAK SURETTE İŞİNİZ BİTİNCE KAPATIP TOPRAĞI ÇİĞNEYİNİZ..  BU KAİDEDİR....AÇIK ŞEKİLDE  KESİNLİKLEN BIRAKMAYINIZ..

KENDİNİZ TOPRAĞI KAZIP TA İÇİNE BİŞİ KOYUP KAPATIP BU ŞEKİLDE MAKİNE DENEMESİ YAPARSANIZ ALDANIRSINIZ.. BU TAMAMEN TERS İŞTİR..
EVDE MASAYA MAKİNEYİ YATIRIP BAŞLIĞA BİŞİLER GÖSTERİP DE  ARADAKİ MESAFEYİ ÖLÇMEYE KALKMAK DA TAMAMEN YANLIŞ İŞTİR..
TEKLİ, PULLUKLAN SÜRÜLEN BİR TARLADAKİ O TOPRAK HAVALANDIĞI İÇİN ARAMALAR TAMAMEN GEÇERSİZDİR VAKİT ZİYANLIĞI YAPMAYINIZ..
BAŞLIĞIN ALTINA  KORUMA KABI VERİYORUM BUNU TAKIN VE TOPRAĞA TAM BASTIRARAKTAN ARAMA YAPINIZ BU ŞEKİLDE HİÇBİR KAYBINIZ OLMUYACAKTIR..
BATARYANIZ TAM DOLU OLSUN..YEDEK PİL TAŞIYIN YANINIZDA ..PİLÖLÇERDEN BİR KARE YOKOLDUMU HEMEN PİLLERİ DEĞİŞTİRİN..
ÇOK YÜKSEK GERİLİM TELLERİ ALTINDA MAKİNE ÇALIŞTIRMAYINIZ ALETİ YAKARSINIZ BUNA GÖRE DE YILDIRIM ÇAKAN HAVALARDA ASLA MAKİNEYİ AÇMAYIN .. ÇALIŞTIRMAYIN  DÖNÜN GERİYE..
BAŞLIKTAN ÇIKAN KABLOYU MUHAKKAK SURETTE  SAP BORUSUNA DOLAYARAKTAN YUKARI ÇIKIN VE JAKI BAŞLIĞA TAKIN  DOLAMAYI NE GEVŞEK NE SIKI NORMAL ŞEKİLDE YAPIN.. DOLAMAYI YAPMADAN ÖNCE  BAŞLIĞIN TAM ÜSTÜNE ÖNE DOĞRU SAP BORUSUNU YATIRIN KABLO BOŞLUĞU OLUŞTURUN Bİ DE TERSİNE YAPIN  BAŞLIKTAN ÇIKAN KABLO GERGİN OLURSA KOPMALARA SEBEB OLUR BİR BAŞLIK BİN TL NİN İ,ÇİNDE OLDUĞUNU UNUTMAYIN BAŞLIKLARIN İÇİ AÇILIP DA MÜDAHELE ASLA EDİLMEZ TAM ARIZAYA SABEB OLURSUNUZ.. 

ŞİMDİLİK HEPSİ BUKADAR  BAŞKA DURUMLAR HASIL OLURSA  BURDAN DEVAM EDERİM...

....................................................................................NACİBABA.....31--10--2016....ONK. 

EN ÖNEMLİ KONULARIN BAŞINDA  ŞU ANLATACAĞIM MEVZUU GELİR...................................................ONK..

Hiç bir makine sahibi  dedektörü ne marka ne model olursa olsun kesinliklen diyorum dışardan  billahssa akü ve benzeri güç kaynakları takmasın.. eğer ki sivri akıllı birinin tavsiyesine  aldanıp ta bu işi yaparsanız  yeni bir makine almak zorunda kalırsınız.. bunu hiç unutmayın..

ARKADAŞLAR UNUTULMAMALIDIR Kİ  BU DEDEKTÖRLERİ YAPAN FABRİKALARIN Bİ SÜRÜ HAKİKİ MÜHENDİSLERİ VARDIR  BU ADAMLARIN HİÇMİ AKLI ÇALIŞMIYOR SADECE TÜRKLERİN Mİ AKLI ÇALIŞIYOR,,ONLAR DA İŞE YARAYACAĞINI BİLSELER HER DEDEKTÖRÜ AKÜLÜ YAPARLARDI DEĞİLMİ ??????
ARKADAŞLAR----->>Günümüz teknolojisi artık  ( MİKRO  ) Elektroniğe geçtiğinden dolayı  makinelerin iç devreleri artık 1.5 volt ilen 3 volt ve 3.5 voltlar ilen sınırlıdır ve mikro elektroniğin getirdiği bir başka konu da  makinelerin kutuları  ebadları çok ufalmış hatta artık ekranın  arkasına yapılmaktadır.. Yani mikroskoplan gözüken devrelerden bahsediyoruz  bozulan kartı at yenisini tak tamir işi de artık bitmiştir..
ve bu kartların  barındırdığı devreler öyle bir milimetrik hesaplarlan yapılıyorlarki hataya yer yoktur..10--15  sene önce yapay zekalı devrelerlen yapılıyordu yani  makinenin yarısı  eski sistem tekli gözlen görülür parçalardan oluşuyordu hassas kısımlarda  yapay zekalı dediğimiz mikro elektroniğin  başları olan  şekillerdeydi teknoloji  günlük şimdilerde ise saatlik zamanlarda değişiyor her an yeni bişiler bulunuyor ve bu yeni ilen devam ediliyor şu anda  elektroniği takip etmenin artık imkanı yok dünyanın her tarafındaki binlerce insan zekaları harıl harıl çalışıyor üretiyorlar bir
sürü yenilik işte bu yenilikleri işine yarayan  firmalar alıp bunlarlan yollarına devam ediyorlar veya fabrikalar   bu beyin zeka topluluklarına istedikleri şeyleri anlatıyorlar onlar da bu istekler doğrultusunda devre yapıyorlar  en birinci yer de amerikadaki silikon vadisidir..bu devreler en kabadayı 3 voltlarda çalışırlar bizim zekası çok gelişmiş türk de  12 voltu dayan bak 7--8 metreye iner makinen diyor.. tabi onun aklına uyanın makinesinden dumanlar tüter sonra gider yenisini alır..
Şimdi öyle 3 voltlan çalışır diyorsun ama benim makinem 12 voltlan çalışıyor diyenleriniz olacaktır cevabı da şöyledir..

ana devreler 3 voltlan çalışırlar da  toprak içine gönderilen  gönderme sinyaline yani hamal dalgaya güç gerekli bu devreler ayrıdır tekli parçalardan yapılırlar büyük güçlü transistörler kullanırlar  bu kısım bir vericidir  bu verici ne denli kuwetli olursa haliyle toprak içine o kadar  nufüs edecektir..
Yani 12 voltluk akımlar sadece hamal dalga için gereklidir hamal dalga taşıyıcıdır arama sinyali bunun üstüne biner  beraber ce giderler hamal dalganın ne zaman gücü tükenir işte o zaman geri dönüş toplama başlar ve bu gidişlen gelişin arasına bir metal rastlarsa ,, bu metalin büyüklüğü hacmi kadar bir yeri bu  arama sinyalinde çökertir  .kısaca  anlatmak gerekirse şöyle basitçe tarif edebiliriz bir tas alın koyun yere  ağzına kadar su doldurun hiç boşluk kalmıyacak şekilde ve bir elinizin yarısı kadar bir mermer parçasını tasın tam ortasına bırakın tastan o taşın hacmi kadar su dışarı taşacaktır tasın kenarlarından eğer ki  taşan suyu başka bir kabın içine toplarsak ve tartarsak o taşın hacmi meydana çıkar...bazı yapılan deneylerde  taş ilen taşan suyun ağırlıkları tartıldığında aynı çıkmıştır.. işte elektronikte o taşı metal olarak kabul edelim sinyal balonunu nekadar içeri çokertirse  alet tte o kadar bağıracaktır metal büyükse yüksek ses küçükse de az ses  alet kendi elektroniği içinde milyonlarca hesap yapar  göz açıp kapayana kadar bir zamanda  ve hesaplar  ekranda da gözükür
işte bu gelen sinyalin içinden  diğer yapılı devreler kendilerine ait bişiler bulurlarsa  bunları değerlendirirler  mesela derinlik ölçer devresi  derinliği ölçer ayırım ünütesi metalin cinsini belirler,,pinpoıntıng-- noktalama devresi tam noktayı bulur gösterir kısaca  alet ekranında ne gibi unsurlar varsa hepsi bişiler söylerler gösterirler..

AKÜ  ALKIMI YAKICIDIR HAŞLAR  AMA PİLDE BÖYLE BİR DURUM YOKTUR HATTA ŞARZLI PİLDE BİLE YOKTUR.. FABRİKASI  NE GİBİ BİR BATARYA KOYMUŞSSA  AYNEN ÖYLE DEVAM EDİLMELİ SİVRİ ZEKALILARIN AKILLARINDAN UZAK DURULMALIDIR..

12 VOLTU ALETİN İÇ REGÜLESİNDE  3 VOLTA  1.5 VOLTA DÜŞÜREN DEVRELERİ VARDIR.. VE BU REGÜLELER NARİNDİR AKÜ AKIMINA DAYANAMAZLAR  BİRDEN 3 VOLTLUK GİDEN HATTA 12 VOLTU GEÇİREBİLİR VE TÜM MAKİNE HAŞLANIR..
BİR SU BARAJININ YIKILMASINI DÜŞÜNÜN HASAR NE DENLİ BÜYÜKSE ALET İÇİNDE DE AYNISI OLUYOR....

NOT-->>Bazen şans eseri regüle devrede koruma vardır ve koruma sigorta gibi akımı keser geçirmez ama bir anlık  atlama yolunlan geçer durur.. işte bu sıçrama atlama da  çok büyük kalıcı hasar meydana getirir  bu regüle tamirci tarafından  yapılır alet çalışır ama artık  evvelden % 100  olan perfonmans  bu tamirden sonra  %20  lere düşer  ne yapar makineci  temizler  makinesini ve satılığa çıkarır verir sitelere ilanlar ve hayatında ilk defa makine alacak  olan biri oltaya takılır ver aşağı yukarı anlaşırlar satar  alan daha yeni öğrenecek  ne bilsin % 20  ye düşmüş  makinenin durumunu anlamaz ki belki kaç sene sonra bir  makineden anlayan  gelecek yanına tesadüf  o söyliyecek veya başka bir yollan gerçeği öğrenicek.. ve kaç sene si  heba oldu hiç düşünen varmı  yazık değilmi bu şekilleri yapanlara ...
açmış biri telefon bana  diyorki nacibaba  şöyle şöyle bir yerde bir makine var 2.ci el satılık ne dersin...ahret suali  sanki ben o makineyi biliyorum.. diyorum ki hiç parasını ödemeden söyle sahibine makineyi direkt bana yollasın kontrol edelim ondan sonra al söylemiş sahibine  satan kişi makineyi yollamak şöyle dursun hakkımda olmadık şeyler söylemi,ş çocuğa .. veya en sıklıklan yapılanı da şöyle artık yapamıyorlar  uyandık bu yaşta.. denen makinenin nerede ise sanki sıfırı bana yolluyor daha araziye çıkmamış ben de alıcıya telefon açıp durumu söylüyorum  hiç kaçırma al diyorum ve makineyi satıcıya yolluyorum kurnaz aynı makinenin hurdasını alıcıya satıyor  1 . hafta sonra çocuk bana telefon açıp veryansın ediyor  nacibaba yaşından başından utan bana aldırdın bu hurdayı  bi ton da para verdim  verip veriştiriyor..... işi çözdük sonunda ama neye yarar.. ondan sonra geleni kontrol ediyorum tamammı tamam alıcıya diyorum öde parasını  ve makineyi direk alana yolluyorum satana değil..

GENE SABAH OLDU  BEN ARTIK YATMIYA ÇEKİLİYORUM  BİR BAŞKA AKŞAM DEVAM EDERİM  SAYGILAR HERKESE..

...........................................................NACİBABA....2--11--2016............................ONK....

Düzenleyen admin - 01/Kasım 2017/2016 Saat 21:28
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Kasım 2017/2016 Saat 21:29

BAKIN BUNU İYİ OKUYUN NACİBABA DÜŞMANLARI.........9--3--2017...............ONK.

dedeŞİMDİ DEYİM YERİNDEYSE KEDİ CİĞERE BAKAR ERİŞEMEZ VE MAUVVVVV--MAUVVVV--MAUVVVVVV  DİYE BAĞIRIRMIŞ BU RESİMDEKİ KEDİ GİBİ  ENSE YAPARKEN  ZIRRRRR TELEFON ÇALIYOR AÇIYOR  BİR DEDEKTÖR FİRMASI SAHİBİ ARIYOR VE DİYORKİ  EN PİSLİK ŞEKİLLERDE NACİBABAYI KARALA  PARANI  HESABINA YATIRDIM DİYOR...AGA DA  HEMEN GEÇİYOR BİLGİSAYARININ BAŞINA  VERİYOR VERİŞTİRİYOR SONRA BU KEDİ GİBİ  ENSE YAPIYOR...

LEN PARAZİTLER BEN ÖLMEDEN HİÇBİRİNİZE GEÇİT YOK BAKIN İLK ÖNCE NERDE OTURUYORUM ÇANAKKALE GEÇİLMEZ BUNU KAFANIZA YAZIN AMA NE ZAMAN ÖLÜCEM İŞTE O ZAMAN BAYRAMINIZI YAPARSINIZ  BU CAN BEDENDEYKEN  DAHA TOPRAK TA BENİ ÇAĞIRMADIKÇA BAŞINIZDAYIM,,,,, TAMAMMI  ANLAYAN ANLADI ANLAMAYAN BAKIYOR ....
YAA  MAUVVVVVVVVVVVVVVVVVVV..

.........................9--3--2017......................................NACİBABA.......................................ONK.. 

Düzenleyen admin - 08/Mart 2017/2017 Saat 22:37
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Mart 2017/2017 Saat 10:00

ARKADAŞLAR HEPİNİZE MERHABALAR SELAMLAR.........................................................ONK......

MEVZUU VE KONU ŞUDUR>>AC-EURO VE GARRETT GTİ--2500  İN FİYAT KONULARI HAKKINDA

ŞU ANDA SİTE İÇİNDE NERDE DÜŞÜK GÖZÜKEN FİATLARI GÖRÜYORSANIZ  BUNLAR GERİYE DÖNÜK SENELERİN FİATLARIDIR  YAZILAR ARASINDA GEÇEN BU FİYATLAR BUGÜN GEÇERSİZDİR, KONUDA BANA  ANLAYIŞ GÖSTERİNİZ  ÇÜNKÜ HER İŞİ TEK BAŞIMA YAPMAKTAYIM NEREYE YETİŞEYİM NEYİ DÜZELTEYİM  ..KONU İÇİN  SİYAH ANA SAYFADA SATIRLAR ARASINDA  BUGÜNKİ GARRETT FİATLARI  KISMINI TAKİP EDİNİZ  DEĞİŞENLERİ ORDA YAZIYORUM ORASI GEÇERLİDİR...
                                      D U Y U R U L U R ........................nacibaba............................onk....

Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Nisan 2017/2017 Saat 15:50
xxxxxxxxxxxxxxxx567
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <12

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50