Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5NACİ BABA'NIN MEKÂNI
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Naci Baba'ya dair... (Resimli)

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Naci Baba'ya dair... (Resimli)
    Gönderim Zamanı: 30/Ağustos 2017/2008 Saat 20:14

Arkadaşlar buraya yazacaklarımı çok iyi okuyunuz ve tahlillerini doğru şekilde yapınız....
1> Hiçbir kimsenin hakkımda anlatığına söylediğine kesinliklen inanmayınız bunu bir kere en önemli şey olarak kabul ediniz
2>Bu güne kadar yapmış olduğum ne tür ne kadar çeşitte işler varsa tamamen dürüst bir şekilde yaptım bunları yapıp da verirken kırk kerre düşünmüşümdür aman bir yanlış veya hata olmasın diye ...
3>Allah beni bu dünyaya insan şeklinde göndermiş herhangi bir mahlûk şeklinde de olabilirdim bunun şükrünü bin kerre bu dünyaya gelsem rabbime ödeyemem.Bu kısacık geçen ömür içinde diğer insanlara yapacağım her türlü davranış ,alışveriş, iş gibi daha bir çok konuda  Allah'a yaraşır onun hoşnut olacağı bir şekildeki ahlâk ve davranışlar sergilemem gerekir ve bu yaşa kadar da tümüyle ödün vermeden devam ettim bu meslekte geldik bu günlere kadar...........

Şimdi insanlar soruyor hem de çok soruyor anlatıyorum  anlatamıyorum açık seçik yazıyorum gene anlatamıyorum kişilerin seviyesine inip anlatıyorum gene anlatamıyorum  anlayanı çok az kişilerdir yani %95 i anlamıyor sadece 5 i anlıyor  oturup düşünüyorum hata bendemi yoksa karşıda mı kendimde hata bulamıyorum binlerce sefer sorguluyorum kendimi  yok demekki insanlarda var bişiler bu kesinlik kazanıyor ........
İlk önce okuma alışkanlığımız yok %90 na varan bir eksikliktir bu buna bağlı araştırmacılığımız yoktur ve büyük bir kesim de armut piş ağzıma düş şeklindedir hazırcıdır yani   ve ben bu şekillerin içinde tüm gücümlen birşeyler yapmıya uğraşıyorum  ama nafiledir sakın kimse şu şekillerde birşeyler algılamasın herhangi bir övgü ve şak şak asla beklemedim ve beklememde en hoşlanmadığım şeydir ..

İşi gücü olmayan vakti olan şu sitenin her tarafına bir dikkatli göz gezdirsin bakın kaç yerde defalarcana aynı soru sorulmuş ve ben hiç üşenmeden yine cevaplamışımdır halbuki o arkadaş azıcık gezse ve okusa  hem kendi sorusunu hem de sormak isteyeceği soruların cevaplarının kat be katını bulacaktır işte yukarda yazdıklarıma basit bir örnektir bu  ve diğer şıklar da aynı birbirini tetikleyip gitmektedir.

Sayın arkadaşlar bana gelen haberler üzere internette diğer sitelerde benim hakkımda çok aşağılayıcı ,hakaretvari, incitici, akla hayale gelmeyen senaryolar vs vs gırla gitmektedir.Ve gidip o siteye üye olup bunlarlan da mücadele ediyorum kimi sitenin işine geliyor gelmeyen de banlıyor bunlar ayrı konu ve meselelerdir ve yine dayanamayıp içim elvermiyor görüyorum o sitedeki tüm yazılanların %80 NİNDEN FAZLASI YANLIŞ İŞLERDİR BUNLARIN DOĞRUSUNU DA YAZINCE VAY SENMİSİN YAZAN NELER NELER SÖYLEMEDİKLERİNİ BIRAKMAZLAR BE OĞLUM BU YANLIŞ DOĞRUSU BU YOK EFENDİM KENDİSİNİNKİ DOĞRUYMUŞ BIRAKIYORSUN TABİ VE YÜZÜYORLAR YANLIŞLAR İÇİNDE YANİ DURUMLAR BÖYLEDİR ..........

İstiyorlar ki çoğunluk, kısa yaz çok uzun yazıyorsun kafalar karışıyor. Ee sende anlıyabileceğin kısımları oku arkadaş benim yazımın içinde  herkesime hitap eden anlatım vardır sen ne anlıyorsan orasını oku diğer tarafları bırak yok efendim işte bu düğmeyi açınca şöyle olur'muş diye yaz sayfalarcana yazma.Yahu senin istediğin şekilde yazılırsa sen o aletin hem ne olduğunu anlıyamazsın hem düzeni kavrayamazsın sonuçta alet sana bakar sen alete bakarsın sonra "Bu cihazda bu markada iş yok sakın almasın kimse" diye de fetva verirsin.Yalan mı ? Ben itiraz edince de yazıyorlar yine Naci usta senin yaşına başına hürmeten millet söylediğin cihazı aldı milletin başını yaktın bu millet bu aleti alabilmek için çoluğunun çocuğunun nafakasından kesti de aldı yuh olsun sana daha başka laflarda veryansın gidiyor  ne oldu kendi beceriksizliklerinin sonuclarını bana yıkıp işin içinden sıyrılmaya uğraşırlar  ve en son yine dedim yollayın cihazlarınızı bedava yapacağım niye yollamıyor kimse onu da çok merak ediyorum açıklayan da yoktur  yani öyle diyorum olmuyor böyle diyorum olmuyor ben artık daha ne yapayım söyleyin de bir çare varsa onu yapayım bu yaştan sonra bu işler sana göre değil çekil artık köşene derler  bilmezlerki benim ruh yaşım 20 dir ben ölene dek yaptığım işi yarı yolda bırakmam cinsim benim bu  bıkmadan usanmadan sonuna kadar mücadelemi yapıcam  ve ben ölene kadar bu camianın emniyet subabıyım  bunu da herkes bilsin ben bir çekileyim bakın bu piyasa da neler türiyecek neler işte o zaman yandı defineciler bunu da kimse bilmez masal gibi gelir niye beni ortadan kaldırmaya uğraşırlar bakın 9 uncu oldu  yarınım yok ne olacağı belli değil...

Son diyeceğim de bakınız bu sözüm tam hakikattır bu yaşa geldim benim dikili tek bir ağacım bile yoktur  ama yaşıtlarımın herşeyleri vardır  ben kimseye kazık atmadım alemin bin liraya yaptığı işi ben 1 liraya yaptım ve %70 kişilerden de para almadan işlerini yaptım bana tamire gelen tüm cihazları  fabrikasyon şekle çevirip sahiplerine verdim çoğu kişi de bu benim makinem değil sen yanlış yollamışın bu makine yeni dediler anlayın artık  yani benim paraylan işim yoktur her yer kiradır başımı sokucak kendi bir evim yoktur bir aracım bile yok halen motor tepelerinde gezmekteyim sadecene ayarlar için araç kiralıyordum 20 günlüğüne  ben sadecene mesleğime aşık bir kişiyim ve her konuda elimdeki neyse onun en derinine inerim çözerim ve bunu da sizlere açıklamaktan büyük bir sevinç duyarım karşılık beklemeden  ama insanlar bunları alıp ters yüz edip başka şekillere sokup piyasaya sürüyorlar kim ne bilmek istiyorsa hakkımda bana açıkca bilmek istediğini sorsun  başkalarına değil..

Arkadaşlar görüldüğü üzere bendeki iş kolları çok geniştir her işimi ben kendim yaparım ve o işe ait takım taklavat fazlasıylen mevcuttur  bu motorları hurda şekilde sahiplerinden alırım ve modifiye ederekten  her yerini yeniden yaparım  çünkü bunlar 30 yaşında ve her zorluğa göğus geren dayanıklı motor çeşididir  biri tam cros biri kum ve tarla gibi yerlerde giden türdendir  arazi içinde motorun hafif olması lazmdır ağır ve büyük motorlar arazide tehlikelidir ve devrilme düşmelerde hemen kaldırılabilir türdn 50-60 kilogramda  olması şarttır ama motor gücü yüksek olması gerekir hatta sırtlayıp yer bile aşırmak icap etiğinde bu da kolaylıklan yapılabilinir araziye devamlı gidenlerde araçlan gidiyorsa mutlak yedek bir aracı olması gibi yedek sağlam faal bir de motorun olması zaruridir biri arızalandığında birini kullanasınız  bu laflarım tektekçilere dir  çünki tektekçiliğin senenin belirli zamanlarında yapılan kısıtlı bir zamanı vardır bunu da tektekçi kaçırmak istemez  bu mevzular tektekçilik ayrı bölümde detaylı şekilde anlatılacaktır resimlerde de görüldüğü gibi hurdanın ne şekle geldiği açıkcana görülmektedir...

ARKADAŞLAR TÜM BUNLARI NEDEN YAYINLIYORUM SORUSU KAFANIZI KURCALAYABİLİR  BUN LARI MAKSUS BAZI KESİMLERE DELİL NİTELİĞİNDE YAPIYORUM ÇÜNKÜ ÇOK KÜÇÜMSER VE HAKARETVARİ TÜRLERDE İTHAMLAR YAPILMAKTADIR BURDAKİ KONULARDAN BİRİNİ ELE ALMIŞ DİYORNE ARAR SENDE ONLAR AMMA PALAVRA ATIYORSUN .....................ARALARA NOKTALAR DA GRİYOR TABİİ BEN DE AL İŞTE VARMI YOKMU GÖR DAHA DA İNANMIYORSAN GEL GÖZÜNLEN GÖR ŞEKLİDİR  BAZI YERLERİ EĞİTİMDİR ARA YAZILARI VARDIR ÇÜNKİ  DÜZ DİREKT YAZI YAZDIĞINDA KİŞİLER ÖYLE BİR ŞEKİL OLMUŞLARKİ BEN HEP YALAN SÖYLÜYORUM GELİYOR ONLARA ONUN İÇİN BUNLARI DA BÖYLE YERLERİ GELİNCE YAYINLAYACAĞIM  YOKSA EN ZITTIMA GİDEN ŞEYDİR BU ŞEKİLLER  HER NEYSE BU ŞEKİLDE GİDİLİCEKTİR BUNDAN SONRA BAZILARINI İKNAA ETMEK İÇİN  NE YAPALIM ...O.N.K.......

BURASI  8 ODADAN BİRİSİ  ANA MERKEZ BURASI 
...O.N.K...

BUNLAR DA ARAZİYE GİDERKEN GEREKLİ OLAN CİHAZLARDAN BAZILARIDIR bunların içindeki en önemli parça da saat şeklindeki çok fonksiyonlu ölçüm cihazıdır bu altımetre+hidrometre+barometre+barometre grafiği+derece +100 mtre su geçirmezlik gün ışığınlan şarj+kronometre+gün +ay+sene+ verili saat fonksiyonu+ve daha bir çok iş yapabilen bir cihazdır  2 adet kamera biri hhd ve casset+biri casset ve hafıza kartlı +photo çekme özellikli+
2 tüfek ruhsatlı 2 silah ruhsatlı+termal dürbün +normal dürbün+2 adet 10 mg piksel biri biri de flopy disk e çeken fotoğraf makinesi+3.5 kw  portatif jeneratör komple ışık düzenleri kabloları eksiksiz şekilde+5 bin metrelik şartlara dayanıklı ısı su geçirmez tabanı şişirmeli çadır+  sıfır altı 50 derecede  3 iç içe geçen kademeli uyku tulumu+acil durum uydu üzerinden konuşmalı hem telefon hem scanner el cihazı+güçlü lazer göndermeli gökyüzüne yazı yazabilen  acil çağrı ve işaret verme cihazı+aydınlatma ve havai fişek yer belirleyicisi +portatif 3 kaynaklı çalışan buzdolabı *aygazlan*aküylen*ceryanlan*amonyak gazlı ısıylan hareketli motorsuz  eksi 5 lerde devamlı tutar+yılan+akrep+sivrisinek+karınca ve diğer haşereler için çeşitli serumlar ve ilaçlar komplike hafif ameliyat alet ve aparatları dıştan sıkmalı bölgesel uyuşturma yara dikme iğne ve aparatları iplikleri+benim kanım sıfır er aş negatif olduğundan bulunmayan bir cinstir 3 aydan 3 aya 3 torba yenilerim kendimden aldırıp stok yaparım buna ait damar griş çıkış hortumları iğneleri bir kutu ameliyat eldiveni +ateş düşürücülerin çeşitleri antibiyotikler+ısı olçer zaten saniyede laserli+el fenerleri fleresent aydınlatıcılar pilleri yedek akü ve lambaları +6 aydan 6 aya yenilenen çeşitli hazır konserveler 15 gün yeticek şekilde (arazide kesinliklen av için hayvan vurmam bu benim prensibimdir) sadecene çok yükseklerde kış şartlarında kurt ve çakal sürüleri tacizine uğramaktayım bu şekilde bile son anları beklerim baktım olmuyor içlerinden bir kaç tanesini vururum onu yerler  çünkü başka çarem yoktur bunu bile yaparken vicdanım son derecede rahatsız olur azap çekerim......
bu yükler araça yüklüdür aracın arka tanpon bölümü de motosiklet bağlamak için genişçedir bunun iki tarafı da 50 şer litrelik 2 sağlam benzin bidonu bulunur benim şu an kendime ait bir aracım yoktur istanbulda bir  araç kiralama şirketinden 1 aylığına zamanı gelince kiralarım 4x4 tam arazilidir ön arka vinçlidir yani hiçbir yerde bu vinçler sayesinde kalmadım 4x4= tekerin çok kolay monte edilebilen zincirleri de mevcuttur .....arkadaşlar tek kişilik arazi macerası çok zordur  benim yaşımda olan birisi için de kolay değildir ama çok iyi de olmaktadır  benim açımdan...aracın 250 litrelik büyük bir mazot deposu vardır benzin jeneratör içindir bitane 3 kw lik ufo ısıtıcı çadır içini hamam gibi yapıyor bu 2 ayrı benzin galonu da 10 gün yetiyor zaten çıkışta kendi deposu da dolu olmaktadır.......BUNLARI NİYE ANLATIYORUM YOK ŞUVARMIŞ BU VARMIŞ BUNLARI ANLATMIYORUM BAŞKA ZEMİNLERE DE ÇEKİLMESİN  BUNLARIN HEPSİ ZARURİ İHTİYAÇTIR DAĞ BAŞINDA TEKSİNİZ  SİZE YARDIMA KOŞACAK BİR KİMSE ANCAK SAATLER SONRA ULAŞIR BU ARADA SORUN NEYSE KENDİNİZİN HALLETMESİ GEREKİR BU DA MALZEMESİZ OLMAZ...SAĞSAĞLİM DÖNMEK İSTİYORSANIZ HER TÜRLÜ TEDBİRİ VE İHTİYACINIZI YANINIZDA TAŞIMAK ZORUDASINIZ ....YOKSA İŞİNİZ ŞANSA KALMIŞTIR ŞANSTA HERZAMAN YANINIZDA OLMAYABİLİR BİR GÜN KAÇABİLİR NE YAPARSANIZ YAPIN HİÇ UĞRAMIYABİLİR VE SONU ACIKLI BİTEBİLİR FİLMİN......dikkat ediniz ölümlerin %100 ü tamamiylen dikkatsizlik +tedbirsizlik+şansa bırakma+eksik malzemeden+bozuk malzemeden + ve ani bir olayda aşırı heyecen ve panik yapmaktan  zayıf bir iradenin olması kişide  vs vs sayılır da sayılır ...........eksiğiniz varsa tedarik etmeden sakın yola çıkmayınız billahsa soğukta giyim kuşam da senenin 4 mevsimine uygun olmalıdır içicek suyunuz büyük rezevde olmalı+ekmeğimi bile arazide kendim yaparım saç üstünde  sıcak sıcak........arazi yazın çok güzeldir de kışın bazı anlarda çekilmez olur  ama hepsinin bir güzel yanı vardır  burası da bu kadar devam ediyorum  resimlerlen.........................O.N.K............

BU ODA DA YUKARDAKİNE BİTİŞİK SÖKÜMHANE PARÇALAMA AYIRMA TASNİF ETME ŞEKLİNLEN BURDA İŞ YAPILIYOR......Arkadaşlar biz gençliğimizde bizim zamanımızda tek bir parça bulamazken bugün çöplerden binlerce elektronik cihaz toplamnaktadır ve haliylen de ara ara o günlere dalar giderim nerelerden nerelere gelindi eskiden mesela bir radyo vardı ama değişime uğramadan senelercene aynı teknoloji yapılır satılırdı hiçbir yenilik gelmezdi ne zaman ki transistör bulundu işler de acaip şekilde hızlandı ve öyle bir çağ açıldıkı yetişmek imkansızdır bugün ve halen dünyaa yüzünde devamlı kendini hergün yeniliyen en hızlı şey elektroniktir her yere girmiştir adete onsuz nefes dahi alınamaz hale gelmiştir elektroniğin arkasından en hızlı gelişen şey plastiktir ve onun da girmediği hiçbir yer kalmamıştır hatta elektronik mikro yarı iletkenler de plastikten yapılmaktadır bunun arkasından leed ler geliyor şimdi de enson tv ekranları ve diğer çeşitler sıvı kristaller geliyor hergün yeni bişi bulunuyor bu bulunan dan 1 sene sonra haberimiz oluyordu şimdi bilgisayarlar ve internet yoluylan takip edilebiliniyor günlük olaraktan da mümkündür ....BU RESİMLERDE GÖRDÜĞÜNÜZ HER ÇEŞİTTEKİ ELEKTRONİK CİHAZLAR TAMAMEN  SÖKÜLMEKTE VE ÇIKANLAR TEK TEK KONTROL EDİLİP CİNSLERİNE GÖRE TASNİF EDİLMEKTEDİR  sonra temizlenir ve aynı cinsten olanları 100 lük olarak naylon poşetlere konur ayrılır ambalajlanır stoğa konulur bunlar brikir had safhaya gelinince de  Bir ilin herhangi seçim yoktur meslek lisesine sanat okullarına elektronik brimlerine toptan senelik yeticek ve de artıcak şekilde bu çocuklara benden hediyedir HİBEDİR ASLA PARA VEYA BAŞKA BİR MEVZUU YOKTUR BU İŞTE internetten şemalar da indiririm bu malzemeylen yapılacak şekilde devreler de korum bunları çcuklar yaparlar bişiler ve daha iyi anlamalarıne sebeb olur............
ÖNEMLİ NOT>>>>>>>>HERKEZİN ELİNİN ALTINDA ÇÖPE DOĞRU GİTMİYE BİR SÜRÜ ELEKTRONİK ŞEKİLLERDE CİHAZLAR VARDIR BUNLARI KESİNLİKLEN ATMATINIZ BUNLARI BEN BU İŞLERE DÖNÜŞTÜRÜYORUM VARSA BÖYE ŞEYLERİ BANA KARGO İLEN YOLLAYINIZ  KARGO ÜCRETLERİ BANA AİTTİR  HİÇ OLMASSA SİZLERİN DE BU ÇORBADA BİR TUZUNUZ OLUR DİYORUM ..........
BU AYIKLAMALARDAN ÇIKAN DEMİR-ALİMİNYUM-BAKIR-SARI-GİBİ MADDELER YERİ GELDİĞİNDE HURDAYA VERİLİP BURDAN GELEN PARA BİR BANKAYA YATAR  BU DA KIŞIN FAKİRLERE  ISI VE GIDA OLARAKTAN DAĞİLIR

ARKADAŞLAR ZAMANIMIZ GİZLİ ONURLU HADDİ AŞAN FAKİRLERLEN DOLU BUNLAR KİMSEDEN BİŞİ İSTEMEZLER AÇ OTURURLAR SOĞUKTA DURURLAR AMA HALLERİNE HER ZAMAN ŞÜKREDERLER  DURUMLARI İYİ OLANLAR BU KESİMİ KOLLASINLAR GÖZETSİNLER HAKİKİ FAKİRİ DE TEK ADRESTEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ BAŞKA ŞEKİLLERE DE MUTEBER ETMEYİNİZ  bunun yolu adresi herhangi bir ilk okuldaki sınıf öğretmenleridir tabiki bu okul seçimini fakir muhitlerden seçiniz öğretmene sorunuz o bilir onun göstereceği adrese gizliden açık vermeden yardımlarınızı esirgemeyiniz şayet sınıftaki çocuk da söz konusu ilen okul müdürünlen ve sınıf öğretmeniylen birlik olup siz tamamen kendinizi göstermeden geri planda kalarak (ama işi de takip ediniz başka yerlere gitmesin yardım diye) sanki okul aile birliğinden yapılıyor şekilde o çocuğu komple giydirebilirsiniz tüm ihtiyaçlarını yapabilirsiniz UNUTMAYINIZ Kİ SİZ SICAK EVİNİZDE OTURURKEN ONLAR YORGAN ALTINDADIR SİZLER TOKKEN ONLAR ORUÇLUDURLAR  AZICIK ETRAFINIZA BAKINIZ TAKİP EDİNİZ ...........
Mesela biz burada hiçkimsenin şimdiye dek yapmadığı akıl edemediği unutulmuş güzellikleri meydana çıkararaktan bunu geleneksel bir şekle sokmayı muhitimizde başlattık ve çok olumlu sonuçlarını da aldık ve günbe gün yayılmaktadır  olay şudur >>şimdi doğan ve büyüyen çocuklarınızın üst başlarını komple ne varsa ders kitaplarını  etrafındaki kendi çocuğuna olmuyan ama komşusununkine uyan eşyayı devir daim yapmak her şeyinlen  bu ayıp değildit bunlar atılacağına veya sandıklarda duracağına  birer işe yarasın diyorum ve koca kasaba 1 senede bu şekle alışmıştır bunu herkes yapsın büyüklerden büyüklere de oluyor sadecene küçüklere değil  ..................
hanımı bu işlere koşturuyorum ne varsa onlar bu şekil ben  beni hiç sormayın ben nerede ise aşırı çalışma ve yorgunluktan bir yerde kalıcam ama nerede onu da allah bilir bana 24 saat yetmiyor yazın da türbelerin onarım işleri var tam gün bu işler şimdi site de var bir yük daha bindi deniz kara hava navigasyon cihazları tamir ayarları diğer etrafınızda ne çeşit cihaz görüyorsanız hepsinin tamiri onarımı var  dedektörlerin her çeşit işlemleri var çubuk sistemi imalatı var bir oda da tamamiylen motosiklet tamir dizayn yapılandırma işleri var  namazgahta bayağı süren işlerim var  yatak yok bana haramdır  gıda çok az  .........

BURASI DA AYRI BİR ODA AYNI BÖLÜM 2 KATTAYIZ DAHA  BUNDAN SONRAKİ YER AYRI BİR ODA OLAN TAMAMEN  NAMAZGAHTIR
BUNDAN SONRAKİ RESİMLER ALT BİRİNCİ KATTAKİLERDİR
...O.N.K...

ALT KAT ZEMİN KOMPLE TAMİR ÜZERİNEDİR MOTORSİKLETLERE AİT  SÖKÜM,ASTAR,BOYA,MOTOR TOPLAMA,KAYNAK,OKSİJYEN, PARÇA YAPIMI, MONTAJ,YENİLEME,MODİFİYE, İŞLERİNİN HER ÇEŞİDİNİ BURDA YAPABİLMEKTEYİM DIŞARI İŞ ÇOK AZ KISMI GİDER  AYNI ZAMAN DA SÖKÜM HURDALARDAKİ BÜYÜK KISIMLARIN PARÇALANMALARI BURDA YAPILIR.

BENİM ATELYE EV BU İŞTE ÇOK GENİŞTİR ÖYLE GÖZÜKTÜĞÜNE BAKMAYIN

BURDAN İTİBAREN GÖRÜLEN RESİMLER DE  UFACIK BİR ATELYEDE TAMAMEN KISITLI İMKANLARLAN VE YİNE TAMAMI EL İŞÇİLİĞİNLEN OLUŞAN  YENİDEN TASARIMIN  YAPILIŞINI GÖRMEKTESİNİZ...O.N.K........

OLAYIN ÖZETİ ŞUDUR>>>Arkadaşlar elimde 3 adet aynı senenin biri cros ikisi de kum zor şartlar motorsikletleri  marka HONDA CY 50  E     ve  HONDA  XL_50_S      Dir bu 3 ünün de şasileri ve yürür aksamlarından hiçbir zorum yoktur bunları hurda bir şekilde aldım ve uzunca bir zaman dönemi içinde  tamamiylen kendi imkanlarım ve el işçiliğinlen  2 adedini zaten resimlerde görüyorsunuz ne hale dönüştüğünü aynı ilk alınmış şekle çeviriyorum  herşeyinlen  2 isi yapılı olanların motor aksamları da iyiydi yalnız bitik motor şeklindeydi yani rektifiye+piston+sekman+silindir+subaplar+ üst kısımda ne varsa yenilenmesi gerekiyordu ve honda arandı maalesef  moselini bile tanımıyorlar ve 30 seneyi geçmiş bunlar müzelik olmuş halen niye kullanmakta ısrar ediyorsunuz yenisini alsanıza.Honda motorsiklet olaraktan ancak bir modelin 10 sene zarfındaki süreç içinde parçalarını bulunduruyoruz bu zamanı geçince maalesef parça yoktur deniyor peki deyip telefonu kapatıp bu sefer  ingilizce olarak bir mektup atıyorum japonyaya hondaya  ve tüm derdimi anlataraktan  aradan bir ay geçmeden cevap geliyor japonyadan  eskiden 20 sene önceki zaman şartlarında tam 15 günü geçmez ve ne istiyorsan işini hallediyorlardı  sen bir tane istiyorsun  onlar tüm yedeklerini ve gümrüğünü  yol herşey onlara dahil kapına veya hangi gümrüğe gelmişsse gidip alıyordun şimdi bunu halen devam ettiren bir marka kalmış sağlam yerden duyduğuma göre burda da nümessilliği olmasına rağmen yapılıyor bu jest  amerikan  harley davitson 100 ve daha eski ne istersen aynı orijinalini yolluyorlar  bunun yanı sıra da yollamadan önce  bir mektup geliyor önce size diyorki bizim fiatlarımız ve size intikali şu kadar tutuyor ama bunun bir alternatifi de var bizim kontrolümüzden geçmiş onaylı 2 inci 3 üncü el parçalar da mevcut bunlar da 5/1  fiatına düzgünlüğü görebiliyormusunuz  her neyse

Zaman şimdiki zaman ve japonyadan  bir nasihat geliyor diyorki türkiyede bizim nümesilliğimiz mevcut oraylan görüşün ve orası bize ne isteniyorsa bildirsin ve  30 sene önceki parçaları bulamayız..

ve sietsinde japonun   (APE ) MARKALI biri 50 cc  biri 100 cc  olmak üzere  aynı motor en ufak bir değişikliği yok halen aynı motoru imal ediyor  ve bana ne deniyor diyorum apenin 100 lüğünü yollayın  veyahutta tamir takımını yollayın hiç cevap yok !!!!!!!!!!!!!

TÜM BU OLUMSUZLUKLARIN ÜSTÜNE BENDENİZ DÜŞÜNÜP TAŞINIP BİR KARARA VARIYORUM  HONDADAN HAYIR YOK KENDİ İŞİNİ KENDİN YAPICAN  VE KOYULUYORUM İŞE  İLK ÖNCE BİR CAP ŞEKİL 125 LİK BİR MOTOSİKLETİN ARAYIŞINA GİRİYORUM  VE 500 YTL YE SIFIR MOTOR  YANINDA  TÜM ELEKTRİK TESİSATI  BEYİN REGÜLASYONU EKSİKSİZ HERŞEYİNLEN KOMPLE  VE MARŞLI  BUNLARIN SİLİNDİRİ ÖN TEKERE DOĞRU DÜZ YATIK OLANLARDAN  VE TAMAMEN SOYUK  HONDANIN ŞASİSİNE  İLK ÖNCE MOTOR VE BAĞLANTI YERLERİ UYDURULUP YAPILIYORKİ BU İŞ ÇOK HESAP İSTEYEN BİR İŞ VE ARKADAN MOTORA GELEN ZİNCİR ÇOK MİLİMETRIK BİR ŞEKİLDE BAĞLANIYOR  ZATEN ÖN ARKA TEKER VE ÖN AMORTİSATÖRLER HEPSİ EMANET ŞİMDİLİK BAĞLIDIR BÖYLELİKLEN TÜM MOTORUN PARÇALARI İĞRETİ OLARAKTAN İLK BAŞTAN HEPSİ YERLİ YERİNE OTURTULUYOR  HER ŞEY BİTTİKTEN SONRA TÜMÜ YENİDEN SÖKÜLÜP HER PARÇA FIRÇALARDAN GEÇİP TEMİZLENİYOR HİÇBİR KALINTI KASLMAMACASINA SONRA ASTAR ATILIYOR SONRA BOYA VE EN SON PASTA CİLA PARLATMA İŞİ  TÜM AKSAMLARA VE PARÇALARA  VE ÇOK TEMİZ DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE ESAS TOPLAMA BAŞLIYOR  VE BUNU BU ATELYEDE HİÇKİMSEDEN YARDIM ALMADAN HER İSTEDİĞİM PARÇAYI DA YAPARAKTAN  OKSİJYLEN ELEKTİRİK KAYNAĞINLAN KESİCİ DELİCİ VS VS SONUNDA ORTAYA  ACENTA GİBİ BİR MOTOR ÇIKIYOR......................
ŞİMDİ TÜM BU İŞLERİ GÖREN BİLENLER VAR VE DİYORLARKİ   DEĞERMİ BUNCA ZAHMETTE ALSANA YENİBİR TANE   ALDIĞIM MOTORU PARÇALAYINCA  GÖRDÜM NE OLDUĞUNU DA ONDANDIR  BU ÇİN KORE MALLARININ ELBİSESİNİ BİR SOYUN ANA ŞASEYİ BİR İNCELEYİN KİMDE VARSA BAKIN NE GÖRÜCEKSİNİZ  BİLLAHSA ANA FURŞUN BAĞLANTILARINI VE KAYNAKLARINI BİR İNCELEYİN HAYRETLER İÇİNDE KALACAĞINIZDAN EMİNİM VE NE GİBİ BİR MOTORA CANINIZI EMANET EDİP GÜVENİYORSUNUZ  YANİ BU KADARI DA OLMAZ  BİR KARIŞLIK BİR ÇUKURA SERT GİRDİNİZMİ DEMEKKİ  2 BÜKLÜM OLUCAK ANINDA  HER NEYSE BİZ GENE KENDİ MEVZUMUZA DÖNELİM.......................

VE SONUNDA HONDA YI  BİR ÇİNLİYLEN BAŞ GÖZ EDİP HARMANLAYIP BİR 30 SENE DAHA ÖMRÜM OLURSA KULLANICAĞIM....................

AŞAĞIDAKİ RESİMLER BU SAFHALARDAKİ RESİMLERDİR EN SON BİTMİŞ HALİNİ DE ÇEKİP KOYACAĞIM...

BU RESİMDE ŞASİ LİFTİN ÜZERİNE SABİTLENMİŞ VE SIFIR MOTOR KRİKO ÜSTÜNE YERLEŞTRİLMİŞ. AZ SONRA BAĞLANTI YERİNE AYARLANIP KRİKOYLAN O SEVYEYE GETİRİLECEK VE BAĞLANTI İŞLEMLERİNE BAŞLANICAKTIR.

EN SONUNDA DA  İŞTE KARDEŞLERİ GİBİ OLUCAK YAPILINCA...

YUKARDAKİ RESİMLERDE GÖRÜLEN 2 TANE BÜYÜK TEKER OLAN YERDEKİ TÜM PARÇALAR SIRF BU MOTORU ÜSTÜNDEN ALMAK İÇİN YENİ SIFIR BİR CAP TİPİ MOTORSİKLET SATIN ALDIM BUNU DA TÜMÜYLEN PARÇALADIM TÜM ÇIKAN PARÇALARI DA MOTOSİKLET PARÇACISINA VERDİM SATSIN DİYE  BEN TEK MOTORUNU ALDIM ÜZERİNDEN BU MOTOR DA 110 CC İDİ BUNUN SİLİNDİRLEN PİSTONUNU DEĞİŞTİM OLDU 125 CC  AMA BU ŞASİYE DE ÇOK FAZLA GELDİ BANA MI ÖYLE GELİYOR BİLMİYORUM   BİRDEN 60--70  KM SÜRATİ VARKEN ŞİMDİ 160--170  KM SÜRATE ÇIKINCA BİRDEN VE DE HAVALANMAYA BAŞLAYINCA  İŞLER DEĞİŞTİ TABİİ DE FAKAT BU SÜRATLERDE BİLE DENGEDE EN UFAK BİR ŞAŞMA YOK  ÇOK İYİ OLDU

NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Eylül 2017/2008 Saat 19:35
ARKADAŞLAR HEPİNİZE TEKRARDAN MERHABA.........................................................O.N.K......

Şimdi bu en alttaki görülen resimlerde sıfır bi tane  cap  motor denilen silindiri öne doğru düz olanlardan aldım ve tümünü parçalayıp sadecene motorunu aldım  geri kalanları parçacıya verdim satılmak üzere  inanırmısınız bu aldığımı ayıklayınca tamamen şasi kalınca hayretten belki 1 saat baka kaldım yaa insan hayatı bukadar ucuzmu diye yeminlen size iskemle ayağı demirlerinden şasi yapmışlar profil incecik ve üzerindeki motor da 125 cc  düşünebiliyormusunuz motor hariç gerisi tamamen fiyasko bu tip motorlardan alacaklara duyurulur ancak tamamen söküldüğünde durumu görebiliyorsunuz yoksa çok zor çok iyi saklamışlar
bendeki 30 yaşındaki olanların gözünü seveyim adamlar her türlü riski düşünerekten bir ana şasi yapmışlar kalınlığı da cabası  mesela honda 100 cc lik bir motor koyacaksa bir şasiye 200 cc lik motor yapısı gücünde bir şasi kullanmış tabi bu anlatıklarım eski modeller için şimdikiler de narin yapılı ama gene de bu çinlinin yaptığının 1000 katı sağlam  bu da ayrı

Mesela 50 cc hondanın  silindir eti 6 mm et kalınlığı varken çinlininkindeki aynı durum 2 mm anlayın işte ..........

İşte bir motorsiklete bir başka motorsikletin sadecene bir motorunu koymak var  ya adamı deli eder hale de sokar bir ton değişimler meydana çıkıyor kes biç kaynat tasarla mm ölçüler laserlen yapılan denge ölçüleri ağırlık merkezi vs vs gider de gider tüm hepsi bitti şu an boyada  sonra başlanılıcak tek tek toplamaya ve en son elektrik sistemi de döşenicek son rotüşler ve biticek binip gazlıyacağız yakında

HERKESE SAYGILAR SELAMLAR.......................................................................O.N.K.......

Düzenleyen nacibaba - 07/Ekim 2017/2008 Saat 17:43
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Ekim 2017/2008 Saat 16:22

1. dededededededededededededede

Düzenleyen nacibaba - 22/Aralık 2017/2008 Saat 19:51
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ekim 2017/2008 Saat 18:34
dededededededededededede
 dede

dede

dede

dede
dededede
 dede

dede

dede 

dededede

Clap
Clap    EVET  dede5 AYLIK UĞRAŞMANIN  SONUCUNDA  dedeİŞ
dedeAngry     MEYDANA ÇIKTI HERŞEYİNLEN BİTTİ
Big%20smile

Tongue
Shocked
Sleepy
Star
Clap
Clap
Clap

ARKADAŞLAR  BU HONDALAR CY 50 MODELDİR  VE 1978 MODELDİR  VE TAMAMEN HURDA OLARAK ALIP KOMPLE SÖKÜLÜP TEMİZLENİP RESİMLERDE DE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ AŞAMALAR SONUCU BU ŞEKLE DÖNÜŞMEKTEDİR  VE TÜM ÜZERİNE KONANLAR IN TAMAMI SIFIRDIR  ŞİMDİ BURDA BU MOTOR ÜZERİNDE  KENDİ MOTORU 50 CC LİK DÜŞÜK BİR MOTORU VARDI  VE BEN BUNA SIFIR CAP TABİRLİ MOTORLARDAN ALDIM 125 CC YE ÇIKTI GÜÇ VE UZUN UĞRAŞLARDAN SONRA  MM TRİK ÖLÇÜLER AĞIRLIK MERKEZ DENGELERİ VS VS TÜM HESAPLAMALAR SONUCU MOTOR BU ŞASİYE ADAPTE EDİLDİ  VE BİTİŞİNE TAKİBEN YAPTIĞIM YOL TESTİNDE  MOTOR GÜCÜ HALİYLEN ÇOK FAZLA GELDİ  FAKAT  170 KM DE BIRAKTIM SÜRATİ ÇÜNKÜ MOTOR HAFİF VE HAVALANMIYA BAŞLADI  MOTOSİKLETİN SAFİ TAM AĞIRLIĞI 75 KİLO  BENİM KİLOM 100  175  YAPIYOR BU KADAR AĞIRLIK LAN AŞAĞI YUKARI 140 KM SÜRATTE ÇOK İYİ SORUNSUZ İP GİBİ GİDİYOR BU SÜRATİN ÜZERİ BU MOTORDA TEHLİKELİ ÇÜNKİ HAVALANIYOR YERDEN KESİYOR KENDİNİ  ESKİ KENDİ MOTORU İLEN  60--70 KM SON SÜRATİ VARDI  ÖBÜR ARKADA GÖRÜNEN SARI 50 CC KENDİ ORİJİNAL MOTORLU  VE ŞASİLER BUNLAN AYNIDIR   ONA DA İLERDE BU MOTORLARDAN KOYUCAM  BU MOTORLARLAN ARAZİ GEZİYORUM  TAMİRİ BİTMİŞ MAKİNELERİN ARAZİDE AYARLARINI YAPIYORUM  ARABALARIN JEEPLERİN GREMEDİĞİ YERLERDE GEZİYORUM   HER YERE GİR ÇIK   BU İŞ DE BÖYLE BİTTİ

EN SON ŞEKLİNLENKİ RESİMLERİ.............................................................................O.N.K..

dededededededede

dede

SAYIN  ARKADAŞLAR   BURDAKİ YAPMIŞ OLDUĞUM MOTOSİKLET DİZAYNINDAKİ TÜM SAFHALARI  TAMAMEN KENDİM YAPMAKTAYIM  MESELA MOTOR VE TÜM İÇ DIŞ AKSAMLARI  BOYA İŞİ   KESME BİÇME ŞEKİLLENDİRME   KROMAJ   YANİ AKILLARA NE GELİYORSA TAMAMI BU UFACIK ATELYEDE YAPILMAKTADIR DIŞARDAN HİÇBİR ŞEKİLDE YARDIM VEYA YAPTIRMA GİBİ İŞLER YOKTUR   ................................................................................................O.N.K....

AMERİKAN  MOTORSİKLETİ  CHOPIR  (DISCOWERY ) DE YAYINLANIYOR BİR KAÇ ÇEŞİTTE  AYRI KİŞİLERDEKİ ATELYELER  BUNLARIN  BOYACISI  AYRI KAPORTACISI AYRI MOTORCUSU AYRI ŞASİCİSİ AYRI   BUNU BABAM DA YAPAR  SIRF TOPLUYORLAR  MONTAJCILIKTAN ÖTEYE GEÇMİYOR   ŞİMDİ ÇOK DOĞRU SÖYLENEN BİR LAF VARDIR BİR KİŞİ  ANCAK TAM PROFESYONEL OLARAK BİR İŞİ YAPABİLİR DİYE  DOĞRUDUR   ARAYA BİRKAÇ İŞLERİ SOKAN KİŞİNİN  DİĞER İŞLERİ PROFESYONELLİKTEN SAPAR DENİR BU DA DOĞRUDUR ...........

KİŞİ ÖMRÜ HAYATINDA HANGİ BİR İŞTE TAM MANASIYLEN SÖZ SAHİBİ OLMAK İSTİYORSA SADECENE O TEK BİR İŞİN EN İNCE KILCAL DAMARLARINA KADAR İNMESİ GEREKİR Kİ SÜPER OLSUN  VE MİSAL  X  BİR İŞİ EN İYİ KİM YAPIYOR SORUSUNA  FİLANCA USTANIN ÜSTÜNE YOKTUR DENİLİR 

BANA GELİNCE  BENDE ALLAH VERGİSİ OLAN BİR DURUM VARDIR (PRATİK ZEKA)  VE GÖZÜMÜN ÖNÜNDE YAPILAN DAĞITILAN TOPLANAN BİR İŞ  AYNEN BANA GEÇMİŞTİR  VE KARŞIMDAKİ BU İŞİ YAPAN USTANIN TÜM EL BECERİSİ VE SANATI ANINDA BENDE ZUHUR EDER  VE BU YAŞTA HİÇ NUMARALAMADAN  RESİMLEMEDEN ÇİZİM ALMADAN  BİR NESNEYİ  SÖKÜM ŞEKLİNE GÖRE SÖKERİM VE 1000  ADET PARÇAYI DA HAFIZAMDA TUTARIM ESKİŞDEN 3000  PARÇAYI AKLIMDA TUTUYORDUM  ŞİMDİ BUKADARA DÜŞTÜ   BİR MOTOSİKLET MOTORU VE YA ARABA MOTORUNDA TABİKİ SÖKÜMDE BUKADAR SAYI PARÇA ÇIKMAZ  BU DA AYRI ŞEYDİR DE BU SÖKTÜĞÜM HER NEYSE KUTU İÇİNDE 5 YIL BIRAKAYIM VE 6 INCI YILDA ELİME ALAYIM BUNUN SIRASINI HİÇ ŞAŞMAM BU DA VARDIR  VE HİÇKİMSEYE SORMADAN ARIZNIN ŞEKİL VE SEBEBLERİNİ ARARIM VE BULURUM  ÇARESİNİ DE YİNE KENDİM ÇÖZÜMLERİM

MESELA>> TORNACILARA İŞ YAPTIRA YAPTIRA BEN DE TORNACI OLDUM  EN İNCE DETAYINA KADAR     MOTOR TAMİRCİLERİNE BAKARAKTAN BEN DE USTA OLDUM   KAPORTACILARA BAKARAKTAN KAPORTACI OLDUM BOYACIYA BAKARAKTAN BOYACI OLDUM  VE BU GİBİ SAYILAMIYACAK KADAR MESLEK GRUBUNU KENDİMDE TAŞIYORUM YERİ GELİNCE DE EN İYİSİNİ YAPIYORUM   BU AYNI DURUM ŞU AN 9 YAŞINDA OLAN BENİM ÇOCUKTA DA VAR VE HATTA BENDEN DE ÜSTÜN  SÜPER BİR KAFA VE EL BECERİSİ MEVCUT 

VE ŞU ANDA DÜNYAA ÜSTÜNDE NE SANAT ŞEKİLLERİ VARSA HEPSİNE VAKIFIM  VE YAPARIM BU DA AYRI BİR ŞEYDİR  BUNLARI DA NİYE YAZIYORUM MERAK EDİLEN VE DEVAMLI SORULAN KONULAR OLDUĞU İÇİNDİR VE TÜM ÖMRÜM BUNLARIN İÇİNDE GEÇMİŞTİR  NE BİR SİNEMA NE KAHVE NE DENİZ NE EĞLENCE NE O NE BU DEVAMLI BU İŞLERLEN BİR ÖMÜR TÜKETTİM  VE HALEN AYNI HIZLAN HİÇ EKSİLMEDEN DEVAM  EDİYORUM ..................................O.N.K...

SAYGILARIMLAN.............................OSMAN NACİ KANAT......................................................

YENİ TAŞINDIĞIM YERDEN İLK YERLEŞME RESİMLERİ FAKAT BURASI BENİ ALMIYACAK NE YAPICAM BİLEMİYORUM????????????????????????

dededededededededede

dededededededede

bu resimdeki HONDA  da istanbuldan bir arkadaşındı  aynı hurdaydı bu şekle soktum  kırmızı beyaz renkli olan  çok uğraştım üstüne  düştüm  sat diye nafile çene yordum  bu 100 lük  100cc  yani  8 beygir  güç  üretiyor ve 5 viteslisi  bendekiler 4 vites bu daha ileri modeli  jantları 12 bendekiler 10 jant bunda eksoz alttan gidiyor bendekiler ortadan  ve km ye bakınız 1650 de daha  yeni ve 25 yaşında bir motorsiklettir  atmış depoya 20 seneyi geçik durmuş orda lastikleri de değiştik  kendikiler tamamen gidikti çürümüş  piston silindirde durmaktan iz bırakmış bir paso zımparalandı silindir  sübablar karıncalanmıştı  içindeki yağ muhallebi gibiydi zaten komple motoru dağıttım iyicene temizlendi tüm parçalar alıştırıldı yeniden topladım   motorun üstü tortuyu da kumlama ilen ancak açtım bu şekilde parladı tüm şasi ve diğer aksamlar kumlamadan geçti  astar 2 sefer atıldı boya 2k akrilik  eksoz siyah metalik kaplandı  sele yeniden kaplandı
tüm fren debriyaj gaz telleri yeni kondu  fren balataları yenilendi   tüm elektrik aksamı yenilendi  ve ateşleme elektroniğe çevrildi  platin kalktı göz kondu  avans tabancası tek silindirliler için len tam sente noktası bulunup bu gözü punto kaynaklan monte ettim  volantın tam sente göz karşılığına da volant üzerine matkaplan oyup içine japonlan ve sıkış olarak bir mıknatıs yerleştirdim her senteye geldiğinde gözü tetikliyor  aslında göz mıknatısa duyarlı bir anahtardır  devre kapıyor açıyor aynı platinin yaptığı işi yapıyor  beyni de kendim yaptım tek transistörlü diod anahtarlamalı  kondansör şoklu bir nevi swiç mode devresi  darbe kontrollü avanslı  ve sonu bobinli eht  klasik tip ateşleme  devresi son buluyor bujide  ve kıvılcım çok kaliteli yanma odasında yanmamış gaz bırakmıyor tabi bu da gücü çok etkilemekte  karbiratör içi memeleri zor çıkardım kaynamış gibiydi  firen temizliğinde kullanılan sprey  çözdü işi  karbiratörlen hiç oynanmamış çok iyi durumda idi  iğne en üstte idi 2 çentik alta aldım benzin yakışı biraz arttı ama güç çok iyi oldu  benzin musluğu ve rekorları yenilendi çünki musluk kaynamış hiçbir surette ne yaptıysam açılmadı  ve yeniledik  KMteli kaynamış komple yenisi takıldı  yeni 12 volt akü kondu  yani hemen hemen her yer yenilendi   bunu internette bir motosiklet kısmında teşhir ve resimlemiş ama ben nerede olduğunu bulamadım
VE SON OLARAK DİYORUM Kİ  MUSTAFA ARKADAŞIM İYİ GÜNLERDE KAZASIZ BELASIZ KULLANASIN   SATMA ELDEN DE ÇIKARMA SATARSAN DA İLK BANA HABER VER

.......................................OSMAN NACİ KANAT............................................................O.N.K.. 

YENİ GİRDİĞİM DÜKKAN  VE BU GENİŞ YAR ANCAK YARISINI ALDI  DİĞER KALANLAR DA  BİR BAŞKA YER DEPO OLARAK TUTUP ORAYA KALDIRIYORUM  RESMEN YANDIK YANİ  İÇERDE DOLAŞILACAK BİR YER KALMADI DAHA ŞİMDİDEN

dededededededede

dede

Düzenleyen nacibaba - 22/Ağustos 2017/2012 Saat 23:49
Yukarı Dön
cabbar Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 01/Ağustos 2017/2009
Durum:
Gönderilenler: 1
  Alıntı cabbar Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Kasım 2017/2008 Saat 13:01

kolay gelsin harikasın Naci baba Maşallah. sanmıyorum genc veya yaşlı senin gibi  ikinci birisi çıksın
Yukarı Dön
AWCI Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 15/Ağustos 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 10
  Alıntı AWCI Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Kasım 2017/2008 Saat 01:58
Filmlerde olur ya adam az bi gereçle  muazzam şeyler ortaya çıkarır.hocam sizde o filmlerdeki kahramanlara aratmayacak işler yapıyosunuz. Hocam bu motorları topladıktan sonra defineci  motoru diye markalayıp satsan kapış kapış gider valla. Big%20smile 
Yukarı Dön
harami Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 12/Aralık 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 39
  Alıntı harami Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Kasım 2017/2008 Saat 03:53
selamunaleykum... sayın naci hocam  şu motor hobinize hayranım valla..Smile ALLAH başarınızın devamını artdırsın İNŞALLAH...
HER TESPİH SALLAYAN DELİKANLI OLSAYDI,İMAM MAFYA OLURDU...
Yukarı Dön
fakabas Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 18/Ekim 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 176
  Alıntı fakabas Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Kasım 2017/2008 Saat 15:59
usta bu motorlardan bi tane hediye edersin bana da dimi.Allah sana uzun ömür versin senin kadar herkes işine aşık olsa bu memleket gavurun başımıza tebelleş ettiği şu kriz belasıyla uğraşmaz,çünkü üretmeden öyleki  lanet olasının  adı finans -demezlerki çalışmadan birilerini söğüşleme nin modern adı- insanların alınterini iç etmenin yolunu işte böyle bulmuşlar . kanaatkarlık kalktı kapitalizm onun yerini kaptı .
Yukarı Dön
harami Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 12/Aralık 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 39
  Alıntı harami Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Kasım 2017/2008 Saat 17:29
s.a   kanaatkarlık kalktı kapitalizm onun yerini kaptı .  fakabas  kardeşimize bu sözleriyle aynen katılıyorum.. birde perdenin öteki yüzünde neler var neler..  bu yaşadıklarımız sadece  sahneden görüntüler.. ALLAH cümlemizin yardımcısı olsun inşallah 
HER TESPİH SALLAYAN DELİKANLI OLSAYDI,İMAM MAFYA OLURDU...
Yukarı Dön
mobilyaci Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 09/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 4
  Alıntı mobilyaci Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Aralık 2017/2008 Saat 14:27
selamün aleyküm NACİ BABA bende araziye yüde 70 motorla cıkıyorum arazide taksinin gidemediği yerlere motorla r ahatlıkla gidiyorum motoru gizlemesi kolay oluyor motor tutkusu farklı bir tutku motor tutkunuzun devamını dilerim  ALLAH sizin gibi büyük ustatları basımızdan eksik etmesin ALLAH sana uzun ömörler versin kurban bayramını kutlar ellerinden öperim esen KAL
biz ekmeğimizi taştan cıkartırız.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50