Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5NACİ BABA'NIN MEKÂNI
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Naci Baba'ya dair... (Resimli)

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
GPR Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 04/Ekim 2017/2017
Durum:
Gönderilenler: 20
  Alıntı GPR Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Aralık 2017/2008 Saat 10:41

ESSELAMUN ALEYKUM

TEK KELIMEYLE MUTHIS

YILLARIN EMEYI, DENEYIMI HELALOLSUN DIYORUM.
TAM BIR DAVA ADAMI
IBRETLIK BIR GORUNTU BIR INSAN GUTTUGU DAVASINA BOYLE SARILMALI.

BENIMDE MOTOR MERAKIM VAR ARAZILERDE DAGLARDA MOTORUMUN TEKERININ DEGMEDIGI YER KALMADI DIYEBILIRIM.
CROS YAPMAYI SEVERIM BU YUZDENDE BASIMA GELMEDIK KALMADI
INANIRMISINIZ BARAJIN SETINDEN UCTUM KAFA GOZ BEYIN O BICIM.
SU ANDA HALA HAFIZA KAYBI DEVAM EDIYOR.
AMA MOTORDAN VAZGECMEK MUMKUNMU.
UZUN UZUN ANLATIRDIM VAKTIM DAR.
KALIN SAGLICAKLA
SAYGILAR SEVGILER

HELAL DAIRESI GENIS KEYFE KAFIDIR,HARAMA GIRMEYE LUZUM YOKTUR.DALALET YOLU KARANLIK VE ELEMLI NE ZORUN VARKI ORADAN GIDIYORSUN HEM BAK TEVHID YOLU NEKADAR GUZEL VESAFALI ORAYA GIR KURTUL.Bediuzzaman..
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Aralık 2017/2008 Saat 18:32
selamlar yazısında naci babanın yaşım 72 fakat 20 yaş ruhuna sahibim diyor.naci baba bu kadar materyalin içinde her zaman 20 yaşında olur.çünkü benim anladığım kadarı ile bu işleri bir zevkli hobi şeklinde yapmaktadır.böyle bir çalışma ortamında insan vaktin naasıl geçtiğini bilmez.kanımca nacibaba elektronikte yeni bir buluş bulma yolundadır.ALLAH c.c. ona yardım ve ilham nasip etsin.benimde böyle bir ortamım olsa düşündüğüm fikirlerimi gerçekleştirebilirim çünkü bende elektronik mühendisliğim olmamasına karşın elektroniğe ilgi duymaktayım.elektronik iliminin sonunun olmadığını biliyorum.elektroniğin çok ilgi duyulacak bir bilim dalı olduğuna inanıyorum.ALLAHc.c.hayırlı bir şeyler yapmaya çalışanlara yardım etsin.
Yukarı Dön
kentli Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 10/Aralık 2017/2014
Durum:
Gönderilenler: 29
  Alıntı kentli Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Mart 2017/2009 Saat 02:47
SLM NACİBABA İNAN EŞİ BENZERİ GÖRÜNMEDİK BİR İNSANSIN, ÖYLE ÇOK ALET EDEVAT VARKİ ŞAŞIRMAMAK ELDE DEYİL BAŞTAN SONA OKUDUM GERÇEKTEN İLGİNÇ BİR YAŞANTI. 
AMA ASLINDA EN KARIŞIK GÖRÜLEN ODALARDA BİLE BİR DÜZEN VARDIR YANİ EN UFAK BİR PARÇANIN YERİNİ SİZDEN BAŞKA KİMSE BİLEMEZ BU BİLE BİR DÜZENDİR.

BENİM EVDEDE BİR VHS (NORDMENDE) MARKA VİDEO VAR SİZE YOLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM

ZATEN YAZMIŞSINIZ ÇÖPE GİDECEK ELEKTRONİK PARÇALAR VARSA YOLLAYIN DİYE.

ARZU EDERSENİZ YOLLARIM HİÇ OLMAZSA YEDEK PARÇA OLARAK BAŞKA YERLERE UYDURULABİLİR.ÇÜNKİ İÇİNDE BELKİ BİNLERCE PARÇA VAR.

OSMAN NACİ KANAT  //  GELİBOLU -----ARAS KARGODAN  KENDİ ALICAKTIR

TEL>02865669160~~~CEP>05365658055

GELİBOLU // ÇANAKKALE

BUKADAR YAZ GELİR BANA TEŞEKKÜR EDERİM  SAĞOL............................................O.N.K...

Düzenleyen nacibaba - 16/Nisan 2017/2009 Saat 16:40
yıllarcamı sürecekti hırsınız?
toprağın altında kalmaz farkınız...
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/ocak 2017/2010 Saat 09:29

KENTLİ   ARKADAŞ

BU YOLLAYACAĞIN VİDEO HERHALDA ADRESİ ŞAŞIRDI
1 SENE OLDU HALEN GELMEDİ  AKIBETİ HAKKINDA BİR BİLGİ VERİVER BARİ  NE OLDU???????????????

BUGÜNKİ TARİH(  4-1-2010  ) DUR

BU ŞEKİLDEKİ KARGOLARA KENDİNİZ ÜCRET ÖDEMEYİN HESAPLARINI BU TARAFA ALICIYA BIRAKINIZ

SAYGILAR............................NACİBABA..........................ONK..
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ağustos 2017/2012 Saat 00:13
YENİ DÜKKANIN  BUGÜNKİ VAZYETİ  23--8--2012   DE

ARKADAŞLAR DÜKKANIN BUGÜNKİ  KARMAŞIK HALİNİ GÖRMEKTESİNİZ  GÖRDÜKLERİNİZ 
%30 LUK BİR BÖLÜMDÜR  DİĞER KALANLARINI DA SONRA EKLERİM BURAYA  RESİMLER 8 MG PİKSEL OLDUĞUNDAN ÇOK VAKİT ALIYOR  GERİSİNİ DE SONRAYA BIRAKIYORUM  6 ADET TEZGAH ÇALIŞIYOR HEPSİ AYRI BÖLÜMLÜ ŞEKİLDE  AYIKLAMALAR VAR SÖKÜMLER VAR  O RAFLARDAKİ TÜM KARTLARIN HEPSİ SÖKÜLÜP PARÇALARI AYRILACAK  CİNSLERİNE GÖRE .. ONLARIN İŞİ BİTERSE BİRAZ ORTALIK DA AÇILIR  100 METRE KARE YERE SIĞAMADIM DEMEKKİ 300 METRE VEYA DAHA BÜYÜK YER LAZIM BANA  ONA DA  İSTYERLER AYLIK BİN LİRA VEYA DAHA ÜSTÜ BİŞİYİ ÇOK GELİR ONUN İÇİN OTUR OTURDUĞUN YERDE SESİNİ ÇIKARMA DİYORUM KENDİME KATLANICAZ..

dededededededededededede

dededededededededededede

dededededededededededede

dededededededededededede

dededededededededededede

dededededededededededede

dededededededededededede

dededededededededededede

dededede

DEVAM EDİCEKTİR

Düzenleyen nacibaba - 23/Ağustos 2017/2012 Saat 01:16
Yukarı Dön
makintel Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 08/Nisan 2017/2016
Durum:
Gönderilenler: 5
  Alıntı makintel Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08/ocak 2017/2013 Saat 16:39
Selamünaleyküm, Naci Bey, henüz yeni üyeyim... parasında pulunda değil, tek tekçilik çok arkadaşın olduğu gibi benim için de büyük bir hobi... lakin korkağın tekiyim... kanunun yapma dediği yerde pilim hemen bitiyor... aslında, tarihi ve kültür varlıklarını tahrip etmemek şartını koyarak , yurt dışı kaçakçılığına tevessül etmeyip  bulduklarını müzeye satacağına dair yönlendirme  yapıp, hiç olmazsa 25- 30 santime müsade etmek kaydıyla   senelik belirli bir ücret karşılığında  av silahının ruhsatı gibi bir ruhsat verseler, öyle zannediyorum ki her iki taraf için daha güzel olur...yurt dışı kaçakçılığı da ortadan kalkar belkide... tabi bunlar benim naçizane şahsi görüşlerim. neyse mevzu bu değil :
 Naci Bey,  çalışma atölyeniz bana bir takım ilhamlar verdi doğrusun isterseniz...ilginç bir görünümü var ; o tür malzemelerin içersinde ben de haşır neşir olmak isterdim.
 Belki alâkası yok amma  şöyle bir talepte bulunmak istedim; atölyenizde resmi görülen leader marka oliloskop'un yıllar önce aldığım çift ışınlısı da bende var... geçen günler ilk defa olarak bir arızası ile karşılaştım... seri bağlanarak 1500,voltu temin eden,  0.5 mf 1500 v.  kutupsuz kondansatörlerden biri bozulmuş, bulmak için aramalarım sonuçsuz kaldı...kalınlığı büyük piller ebatında...  gerçi, seri- parelel bağlatılarla voltaj ve kapasitesini denk getidiğim  kondansatörlerden kurulu bir grup oluşturup uyguladım ve çalıştırdım...oldu. yalnız içersinde birkaç adet daha var, onlar da bozulursa aynı problemi yine yaşıyacağım...diyeceğim şudur ki, senin oradaki malzemelerin arasında o kondansatörlerden bulunurmu ki?...  ikinci ve önemli bir talebim de şu :
 Coinmaster 5000 dedektörüm vardı, af buyur  bir eşşek kafalılık yapıp elden çıkarmıştım... bana, fiatı yüksek olmıyacak şekilde o eski şaselerden  bir tane toplıyabilmeniz mümkünmü? dış görünüşü önemli değil, randımanı önemli... o makinayı elden çıkardığıma gerçekten üzüldüm.   koyayım bir kenara dursun diyorum; belki yasalarımızda bir parça da olsa bir serbestlik belirir...  cevaplıyabilirseniz sevinirim...   saygı, sevgi ve selamlarımı sunarım Naci Bey.
mert düşmanla dünyanın bir ucuna git;
kalleş dostla bir adımlık yolculuğa çıkma.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08/ocak 2017/2013 Saat 19:20

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR

OLMASI LAZIM VARDIR DA NEREDE ARAMAM LAZIM  BU GÜN DE ZELZELE OLDU ÇOĞU RAFLARDAKİLER ALAŞAĞI OLDU ONLARI DÜZELTMEKLEN MEŞGULUM ÇOK İŞ ÇIKTI BAŞIMA  GEÇENLERDE DE SU BASTIYDI İÇERSİNİ ŞİMDİ DE ZELZELE ALLAH BETERİNDEN KORUSUN BUNA DA ŞÜKÜR   SEN CEP TEL NONU VE İSMİNİ DE YAZ  BULURSAM SENİ ARARIM  ŞİMDİ SENİN YAPTIĞIN BİRLEŞTİRMELİ KONDANSÖTÖRLER  EKRANDAKİ YATAY ÇİZGİDE SALLANMA  DALGALANMA YAPIYORMU  YOKSA NORMAL DÜMDÜZ MÜ IŞIN . HER İKİ KANALI DA PROPLARI HİÇ BAĞLAMADAN HER İKİ IŞINI YATAYLARI  TAM DÜZ KONUMA GETİR BALANSLA  NETLEŞTİR BAK  IŞIN DEMETİNDE SALINIM DALGALANMA YAPIYORMU YAPMIYORMU   ONU DA Bİ İZAH EDİVER SALINIM DALGALANMA VARSA O TAKTIKLARIN OLMADI DEMEKTİR  BU KONDANSÖTÖRLER REGÜLESYON ÜSTÜNDEMİ YOKSA EHT VOLTAJI ÜRETGENİN TARAFINDAMI  KULLANILDIĞI YERİ DE BİR TARİF EDİVER  TAMAMMI..

SAYGILAR...................................................................................NACİBABA...................ONK.... 
Yukarı Dön
makintel Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı makintel Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08/ocak 2017/2013 Saat 20:09
Merhaba Naci Bey, önce büyük geçmiş olsun ve dediğiniz gibi Allah beterinden saklasın...
Daha sonra silikomla sabitleştirdiğim kondansatörlerle şöyle bir blok oluşturdum :
evvelâ  irice 0,22 mf. 1000 v. 4 adet kondansatörü parelel bağlıyarak 880 000 pf.- 1000 voltluk bir kapasite meydana getirdim... aynı parellikten bir tane daha yaparak ikisini seri olarak irtibatlandırdım... 440 000 pf. 2000 voltluk bir kondansatör elde ettim... zaten bana da 0.5 mf. 1500 volt  yani 500 000 pf. 1500 v. lâzım idi ...taktım mesele halledildi.  Salınım filan yok, her iki ışın da geyet düzgün... fokus ta tamamen iyi...     eht için kullanılan devre bu...   
 İsmim Mustafa,  cep : 0536 302 6350

İlgilendiğinizden dolayı çok memnun kaldım.
Coinmaster 5000 talebimle ilgilide bir malumat verebilirseniz sevinirim...eğer, bir hayli ucuza mal olabilecekse... olamıyorsa hiç üzerine düşmeyin... çünki...  hadi neyse, teferruatı ileride konuşuruz inşaallah...    Saygılar, sevgiler, selamlar. hoşça kalın Naci Bey. 
Yukarı Dön
makintel Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı makintel Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Mart 2017/2013 Saat 06:20
Selamünaleyküm,
''' Naci Bey,  Whites coınmaster 5000 d 'nin şemasını paylaşmanız mümkün mü acaba?...
''' Herşey için teşekkürler...  selâmlar,  makintel.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Mart 2017/2013 Saat 08:14

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR

YOK BENDE İSTEDİĞİN O ŞEMADAN  TEK OLAN ÇOK KAPSAMLI SERVİS ŞEMALARI VARDIR TAMİR AYAR İÇİN VE BUNLARDA FABRİKACA YAYINLANMASI YASAKTIR SONRA KABAK BENİM BAŞIMA PATLAR DAVA AÇARLAR BANA  İÇİNDEN ÇIKAMAM SONRA DURUM BÖYLEDİR
KUSURA BAKMASSINIZ İNŞAALLAH HATTA BUNLAR KASADA SAKLANIYORLAR KASA DA DEDİĞİM BANKANIN KİRALIK KASA KISMINDA OLUR YA HIRSIZLIK ŞEKLİNDE GİRERLER ÇALARLAR HER ŞEY OLUR VDİYE LAZIM OLDUMU HANGİSİ LAZIM ALIP İŞİMİ GÖRÜP GÖTÜRÜP YERİNE KOYUYORUM  ANLA Kİ NE DENLİ SAKAT İŞ  Bİ DE AÇIKLA BUNU  YANDIN SONRA  İLK Ç.IKANINDAN SON ÇIKAN MODELİNE KADAR YASAK  AMA BAZILARI KARTA BAKARAKTAN ÇİZİP ÇIKARMIŞLAR BASİT OLAN MODELLERİNİ 40--50 YIL ÖNCESİNİN KİLERİ BUNLARDA DA ÇOK ESKİKLER VE3 DE YANLIŞLAR DA VARDIR  MESELA BİR DİRENCİN RENK KODUNA BAKARAK DİYHORSUNUZ Kİ BU 33 KİLO OHM DEĞERİNDE HALBUKİ ÜSTÜ KODU SAHTEDİR BU YA 333 OHM  VEYA 3 OHM  VEYA 33 OHM GİBİ SAPMALI DEĞERLERDEDİR KARTIN ÜSTÜNDEN BAKARAKTAN ÇİZERKEN İŞTE TEK TEK HER PARÇAYI YERİNDEN SÖKÜP AÇIKTA DEĞER SAPTAMASI YAPIP ÖYLE YAZICAN DOĞRUSU BU ŞEKİLDEDİR  TRANSİSTÖRLERİN VE ENTEGRELERİN ÜSTÜ NUMARALARI DA SAHTEDİR HİÇKİMSE KANMASIN KONDANSÖTÖRLERDE AYNI HER ŞEY AYNI SAPTIRMALIDIR  BİLGİNİZE...

SAYGILAR......................................................................................NACİBABA...............ONK... 
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50