Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5NACİ BABA'NIN MEKÂNI
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Naci Baba'ya dair... (Resimli)

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Aralık 2017/2008 Saat 18:32
selamlar yazısında naci babanın yaşım 72 fakat 20 yaş ruhuna sahibim diyor.naci baba bu kadar materyalin içinde her zaman 20 yaşında olur.çünkü benim anladığım kadarı ile bu işleri bir zevkli hobi şeklinde yapmaktadır.böyle bir çalışma ortamında insan vaktin naasıl geçtiğini bilmez.kanımca nacibaba elektronikte yeni bir buluş bulma yolundadır.ALLAH c.c. ona yardım ve ilham nasip etsin.benimde böyle bir ortamım olsa düşündüğüm fikirlerimi gerçekleştirebilirim çünkü bende elektronik mühendisliğim olmamasına karşın elektroniğe ilgi duymaktayım.elektronik iliminin sonunun olmadığını biliyorum.elektroniğin çok ilgi duyulacak bir bilim dalı olduğuna inanıyorum.ALLAHc.c.hayırlı bir şeyler yapmaya çalışanlara yardım etsin.
Yukarı Dön
GPR Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 04/Ekim 2017/2017
Durum:
Gönderilenler: 20
  Alıntı GPR Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Aralık 2017/2008 Saat 10:41

ESSELAMUN ALEYKUM

TEK KELIMEYLE MUTHIS

YILLARIN EMEYI, DENEYIMI HELALOLSUN DIYORUM.
TAM BIR DAVA ADAMI
IBRETLIK BIR GORUNTU BIR INSAN GUTTUGU DAVASINA BOYLE SARILMALI.

BENIMDE MOTOR MERAKIM VAR ARAZILERDE DAGLARDA MOTORUMUN TEKERININ DEGMEDIGI YER KALMADI DIYEBILIRIM.
CROS YAPMAYI SEVERIM BU YUZDENDE BASIMA GELMEDIK KALMADI
INANIRMISINIZ BARAJIN SETINDEN UCTUM KAFA GOZ BEYIN O BICIM.
SU ANDA HALA HAFIZA KAYBI DEVAM EDIYOR.
AMA MOTORDAN VAZGECMEK MUMKUNMU.
UZUN UZUN ANLATIRDIM VAKTIM DAR.
KALIN SAGLICAKLA
SAYGILAR SEVGILER

HELAL DAIRESI GENIS KEYFE KAFIDIR,HARAMA GIRMEYE LUZUM YOKTUR.DALALET YOLU KARANLIK VE ELEMLI NE ZORUN VARKI ORADAN GIDIYORSUN HEM BAK TEVHID YOLU NEKADAR GUZEL VESAFALI ORAYA GIR KURTUL.Bediuzzaman..
Yukarı Dön
mobilyaci Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 09/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 4
  Alıntı mobilyaci Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Aralık 2017/2008 Saat 14:27
selamün aleyküm NACİ BABA bende araziye yüde 70 motorla cıkıyorum arazide taksinin gidemediği yerlere motorla r ahatlıkla gidiyorum motoru gizlemesi kolay oluyor motor tutkusu farklı bir tutku motor tutkunuzun devamını dilerim  ALLAH sizin gibi büyük ustatları basımızdan eksik etmesin ALLAH sana uzun ömörler versin kurban bayramını kutlar ellerinden öperim esen KAL
biz ekmeğimizi taştan cıkartırız.
Yukarı Dön
harami Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 12/Aralık 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 39
  Alıntı harami Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Kasım 2017/2008 Saat 17:29
s.a   kanaatkarlık kalktı kapitalizm onun yerini kaptı .  fakabas  kardeşimize bu sözleriyle aynen katılıyorum.. birde perdenin öteki yüzünde neler var neler..  bu yaşadıklarımız sadece  sahneden görüntüler.. ALLAH cümlemizin yardımcısı olsun inşallah 
HER TESPİH SALLAYAN DELİKANLI OLSAYDI,İMAM MAFYA OLURDU...
Yukarı Dön
fakabas Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 18/Ekim 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 176
  Alıntı fakabas Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Kasım 2017/2008 Saat 15:59
usta bu motorlardan bi tane hediye edersin bana da dimi.Allah sana uzun ömür versin senin kadar herkes işine aşık olsa bu memleket gavurun başımıza tebelleş ettiği şu kriz belasıyla uğraşmaz,çünkü üretmeden öyleki  lanet olasının  adı finans -demezlerki çalışmadan birilerini söğüşleme nin modern adı- insanların alınterini iç etmenin yolunu işte böyle bulmuşlar . kanaatkarlık kalktı kapitalizm onun yerini kaptı .
Yukarı Dön
harami Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 12/Aralık 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 39
  Alıntı harami Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Kasım 2017/2008 Saat 03:53
selamunaleykum... sayın naci hocam  şu motor hobinize hayranım valla..Smile ALLAH başarınızın devamını artdırsın İNŞALLAH...
HER TESPİH SALLAYAN DELİKANLI OLSAYDI,İMAM MAFYA OLURDU...
Yukarı Dön
AWCI Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 15/Ağustos 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 10
  Alıntı AWCI Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Kasım 2017/2008 Saat 01:58
Filmlerde olur ya adam az bi gereçle  muazzam şeyler ortaya çıkarır.hocam sizde o filmlerdeki kahramanlara aratmayacak işler yapıyosunuz. Hocam bu motorları topladıktan sonra defineci  motoru diye markalayıp satsan kapış kapış gider valla. Big%20smile 
Yukarı Dön
cabbar Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 01/Ağustos 2017/2009
Durum:
Gönderilenler: 1
  Alıntı cabbar Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Kasım 2017/2008 Saat 13:01

kolay gelsin harikasın Naci baba Maşallah. sanmıyorum genc veya yaşlı senin gibi  ikinci birisi çıksın
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ekim 2017/2008 Saat 18:34
dededededededededededede
 dede

dede

dede

dede
dededede
 dede

dede

dede 

dededede

Clap
Clap    EVET  dede5 AYLIK UĞRAŞMANIN  SONUCUNDA  dedeİŞ
dedeAngry     MEYDANA ÇIKTI HERŞEYİNLEN BİTTİ
Big%20smile

Tongue
Shocked
Sleepy
Star
Clap
Clap
Clap

ARKADAŞLAR  BU HONDALAR CY 50 MODELDİR  VE 1978 MODELDİR  VE TAMAMEN HURDA OLARAK ALIP KOMPLE SÖKÜLÜP TEMİZLENİP RESİMLERDE DE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ AŞAMALAR SONUCU BU ŞEKLE DÖNÜŞMEKTEDİR  VE TÜM ÜZERİNE KONANLAR IN TAMAMI SIFIRDIR  ŞİMDİ BURDA BU MOTOR ÜZERİNDE  KENDİ MOTORU 50 CC LİK DÜŞÜK BİR MOTORU VARDI  VE BEN BUNA SIFIR CAP TABİRLİ MOTORLARDAN ALDIM 125 CC YE ÇIKTI GÜÇ VE UZUN UĞRAŞLARDAN SONRA  MM TRİK ÖLÇÜLER AĞIRLIK MERKEZ DENGELERİ VS VS TÜM HESAPLAMALAR SONUCU MOTOR BU ŞASİYE ADAPTE EDİLDİ  VE BİTİŞİNE TAKİBEN YAPTIĞIM YOL TESTİNDE  MOTOR GÜCÜ HALİYLEN ÇOK FAZLA GELDİ  FAKAT  170 KM DE BIRAKTIM SÜRATİ ÇÜNKÜ MOTOR HAFİF VE HAVALANMIYA BAŞLADI  MOTOSİKLETİN SAFİ TAM AĞIRLIĞI 75 KİLO  BENİM KİLOM 100  175  YAPIYOR BU KADAR AĞIRLIK LAN AŞAĞI YUKARI 140 KM SÜRATTE ÇOK İYİ SORUNSUZ İP GİBİ GİDİYOR BU SÜRATİN ÜZERİ BU MOTORDA TEHLİKELİ ÇÜNKİ HAVALANIYOR YERDEN KESİYOR KENDİNİ  ESKİ KENDİ MOTORU İLEN  60--70 KM SON SÜRATİ VARDI  ÖBÜR ARKADA GÖRÜNEN SARI 50 CC KENDİ ORİJİNAL MOTORLU  VE ŞASİLER BUNLAN AYNIDIR   ONA DA İLERDE BU MOTORLARDAN KOYUCAM  BU MOTORLARLAN ARAZİ GEZİYORUM  TAMİRİ BİTMİŞ MAKİNELERİN ARAZİDE AYARLARINI YAPIYORUM  ARABALARIN JEEPLERİN GREMEDİĞİ YERLERDE GEZİYORUM   HER YERE GİR ÇIK   BU İŞ DE BÖYLE BİTTİ

EN SON ŞEKLİNLENKİ RESİMLERİ.............................................................................O.N.K..

dededededededede

dede

SAYIN  ARKADAŞLAR   BURDAKİ YAPMIŞ OLDUĞUM MOTOSİKLET DİZAYNINDAKİ TÜM SAFHALARI  TAMAMEN KENDİM YAPMAKTAYIM  MESELA MOTOR VE TÜM İÇ DIŞ AKSAMLARI  BOYA İŞİ   KESME BİÇME ŞEKİLLENDİRME   KROMAJ   YANİ AKILLARA NE GELİYORSA TAMAMI BU UFACIK ATELYEDE YAPILMAKTADIR DIŞARDAN HİÇBİR ŞEKİLDE YARDIM VEYA YAPTIRMA GİBİ İŞLER YOKTUR   ................................................................................................O.N.K....

AMERİKAN  MOTORSİKLETİ  CHOPIR  (DISCOWERY ) DE YAYINLANIYOR BİR KAÇ ÇEŞİTTE  AYRI KİŞİLERDEKİ ATELYELER  BUNLARIN  BOYACISI  AYRI KAPORTACISI AYRI MOTORCUSU AYRI ŞASİCİSİ AYRI   BUNU BABAM DA YAPAR  SIRF TOPLUYORLAR  MONTAJCILIKTAN ÖTEYE GEÇMİYOR   ŞİMDİ ÇOK DOĞRU SÖYLENEN BİR LAF VARDIR BİR KİŞİ  ANCAK TAM PROFESYONEL OLARAK BİR İŞİ YAPABİLİR DİYE  DOĞRUDUR   ARAYA BİRKAÇ İŞLERİ SOKAN KİŞİNİN  DİĞER İŞLERİ PROFESYONELLİKTEN SAPAR DENİR BU DA DOĞRUDUR ...........

KİŞİ ÖMRÜ HAYATINDA HANGİ BİR İŞTE TAM MANASIYLEN SÖZ SAHİBİ OLMAK İSTİYORSA SADECENE O TEK BİR İŞİN EN İNCE KILCAL DAMARLARINA KADAR İNMESİ GEREKİR Kİ SÜPER OLSUN  VE MİSAL  X  BİR İŞİ EN İYİ KİM YAPIYOR SORUSUNA  FİLANCA USTANIN ÜSTÜNE YOKTUR DENİLİR 

BANA GELİNCE  BENDE ALLAH VERGİSİ OLAN BİR DURUM VARDIR (PRATİK ZEKA)  VE GÖZÜMÜN ÖNÜNDE YAPILAN DAĞITILAN TOPLANAN BİR İŞ  AYNEN BANA GEÇMİŞTİR  VE KARŞIMDAKİ BU İŞİ YAPAN USTANIN TÜM EL BECERİSİ VE SANATI ANINDA BENDE ZUHUR EDER  VE BU YAŞTA HİÇ NUMARALAMADAN  RESİMLEMEDEN ÇİZİM ALMADAN  BİR NESNEYİ  SÖKÜM ŞEKLİNE GÖRE SÖKERİM VE 1000  ADET PARÇAYI DA HAFIZAMDA TUTARIM ESKİŞDEN 3000  PARÇAYI AKLIMDA TUTUYORDUM  ŞİMDİ BUKADARA DÜŞTÜ   BİR MOTOSİKLET MOTORU VE YA ARABA MOTORUNDA TABİKİ SÖKÜMDE BUKADAR SAYI PARÇA ÇIKMAZ  BU DA AYRI ŞEYDİR DE BU SÖKTÜĞÜM HER NEYSE KUTU İÇİNDE 5 YIL BIRAKAYIM VE 6 INCI YILDA ELİME ALAYIM BUNUN SIRASINI HİÇ ŞAŞMAM BU DA VARDIR  VE HİÇKİMSEYE SORMADAN ARIZNIN ŞEKİL VE SEBEBLERİNİ ARARIM VE BULURUM  ÇARESİNİ DE YİNE KENDİM ÇÖZÜMLERİM

MESELA>> TORNACILARA İŞ YAPTIRA YAPTIRA BEN DE TORNACI OLDUM  EN İNCE DETAYINA KADAR     MOTOR TAMİRCİLERİNE BAKARAKTAN BEN DE USTA OLDUM   KAPORTACILARA BAKARAKTAN KAPORTACI OLDUM BOYACIYA BAKARAKTAN BOYACI OLDUM  VE BU GİBİ SAYILAMIYACAK KADAR MESLEK GRUBUNU KENDİMDE TAŞIYORUM YERİ GELİNCE DE EN İYİSİNİ YAPIYORUM   BU AYNI DURUM ŞU AN 9 YAŞINDA OLAN BENİM ÇOCUKTA DA VAR VE HATTA BENDEN DE ÜSTÜN  SÜPER BİR KAFA VE EL BECERİSİ MEVCUT 

VE ŞU ANDA DÜNYAA ÜSTÜNDE NE SANAT ŞEKİLLERİ VARSA HEPSİNE VAKIFIM  VE YAPARIM BU DA AYRI BİR ŞEYDİR  BUNLARI DA NİYE YAZIYORUM MERAK EDİLEN VE DEVAMLI SORULAN KONULAR OLDUĞU İÇİNDİR VE TÜM ÖMRÜM BUNLARIN İÇİNDE GEÇMİŞTİR  NE BİR SİNEMA NE KAHVE NE DENİZ NE EĞLENCE NE O NE BU DEVAMLI BU İŞLERLEN BİR ÖMÜR TÜKETTİM  VE HALEN AYNI HIZLAN HİÇ EKSİLMEDEN DEVAM  EDİYORUM ..................................O.N.K...

SAYGILARIMLAN.............................OSMAN NACİ KANAT......................................................

YENİ TAŞINDIĞIM YERDEN İLK YERLEŞME RESİMLERİ FAKAT BURASI BENİ ALMIYACAK NE YAPICAM BİLEMİYORUM????????????????????????

dededededededededede

dededededededede

bu resimdeki HONDA  da istanbuldan bir arkadaşındı  aynı hurdaydı bu şekle soktum  kırmızı beyaz renkli olan  çok uğraştım üstüne  düştüm  sat diye nafile çene yordum  bu 100 lük  100cc  yani  8 beygir  güç  üretiyor ve 5 viteslisi  bendekiler 4 vites bu daha ileri modeli  jantları 12 bendekiler 10 jant bunda eksoz alttan gidiyor bendekiler ortadan  ve km ye bakınız 1650 de daha  yeni ve 25 yaşında bir motorsiklettir  atmış depoya 20 seneyi geçik durmuş orda lastikleri de değiştik  kendikiler tamamen gidikti çürümüş  piston silindirde durmaktan iz bırakmış bir paso zımparalandı silindir  sübablar karıncalanmıştı  içindeki yağ muhallebi gibiydi zaten komple motoru dağıttım iyicene temizlendi tüm parçalar alıştırıldı yeniden topladım   motorun üstü tortuyu da kumlama ilen ancak açtım bu şekilde parladı tüm şasi ve diğer aksamlar kumlamadan geçti  astar 2 sefer atıldı boya 2k akrilik  eksoz siyah metalik kaplandı  sele yeniden kaplandı
tüm fren debriyaj gaz telleri yeni kondu  fren balataları yenilendi   tüm elektrik aksamı yenilendi  ve ateşleme elektroniğe çevrildi  platin kalktı göz kondu  avans tabancası tek silindirliler için len tam sente noktası bulunup bu gözü punto kaynaklan monte ettim  volantın tam sente göz karşılığına da volant üzerine matkaplan oyup içine japonlan ve sıkış olarak bir mıknatıs yerleştirdim her senteye geldiğinde gözü tetikliyor  aslında göz mıknatısa duyarlı bir anahtardır  devre kapıyor açıyor aynı platinin yaptığı işi yapıyor  beyni de kendim yaptım tek transistörlü diod anahtarlamalı  kondansör şoklu bir nevi swiç mode devresi  darbe kontrollü avanslı  ve sonu bobinli eht  klasik tip ateşleme  devresi son buluyor bujide  ve kıvılcım çok kaliteli yanma odasında yanmamış gaz bırakmıyor tabi bu da gücü çok etkilemekte  karbiratör içi memeleri zor çıkardım kaynamış gibiydi  firen temizliğinde kullanılan sprey  çözdü işi  karbiratörlen hiç oynanmamış çok iyi durumda idi  iğne en üstte idi 2 çentik alta aldım benzin yakışı biraz arttı ama güç çok iyi oldu  benzin musluğu ve rekorları yenilendi çünki musluk kaynamış hiçbir surette ne yaptıysam açılmadı  ve yeniledik  KMteli kaynamış komple yenisi takıldı  yeni 12 volt akü kondu  yani hemen hemen her yer yenilendi   bunu internette bir motosiklet kısmında teşhir ve resimlemiş ama ben nerede olduğunu bulamadım
VE SON OLARAK DİYORUM Kİ  MUSTAFA ARKADAŞIM İYİ GÜNLERDE KAZASIZ BELASIZ KULLANASIN   SATMA ELDEN DE ÇIKARMA SATARSAN DA İLK BANA HABER VER

.......................................OSMAN NACİ KANAT............................................................O.N.K.. 

YENİ GİRDİĞİM DÜKKAN  VE BU GENİŞ YAR ANCAK YARISINI ALDI  DİĞER KALANLAR DA  BİR BAŞKA YER DEPO OLARAK TUTUP ORAYA KALDIRIYORUM  RESMEN YANDIK YANİ  İÇERDE DOLAŞILACAK BİR YER KALMADI DAHA ŞİMDİDEN

dededededededede

dede

Düzenleyen nacibaba - 22/Ağustos 2017/2012 Saat 23:49
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Ekim 2017/2008 Saat 16:22

1. dededededededededededededede

Düzenleyen nacibaba - 22/Aralık 2017/2008 Saat 19:51
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50