Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5DEFİNECİLİK BİLGİ BANKASI
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

UZAYDAN GELEN METEOR TAŞLARI

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 56789 12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
napolyon0359 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 07/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 18
  Alıntı napolyon0359 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Ağustos 2017/2012 Saat 07:04
meteor (gogtasi)ornegi miknatisi cekiyor ve makine buna tum metallarde sinyal veriyordededededede
"EMEK HIRSIZLARI BIZDEN DEGILDIR"
Yukarı Dön
karagün Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 02/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 57
  Alıntı karagün Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/ocak 2017/2013 Saat 16:16
dede

dede 

DEdedededededededededededeĞERLİ NACİ BABA VE SİTE ARKADAŞLARIM BU GÜN ARAZİDE GEZERKEN GÖZÜME ÇARPAN DEĞİŞİK BİR TAŞ DEMİR ÇÜRÜFÜNE BENZER FAKAT DEMİR OLDUĞUNU ZANNETMİYORUM DÖNÜŞTE SUYUN ALTINDA DİŞ FIRÇASIYLA TEMİZLEDİM MIKNATIZ TUTUYOR RENGİNDEDE EPEY PARLAKLIK VAR METEOR TAŞI OLDUĞU KANATİNDEYİM AĞIRLIĞI 36 GR BEŞ SANTİM UZUNLUK 2,5 SANTİM GENİŞLİĞİNDE RESİMDE GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ CEP TELEFONU KILIFINDAN ÇIKARMA MIKNATIS YAPISIYOR AMA NORMAL DEMİRE HIZLI BİR ŞEKİLDE YAPŞTIĞI GİBİ DEĞİL DAHA HAFİF YAPIŞIYOR NACİ BABA DÖNÜŞTE XLT CİHAZI AÇIP AL METALDE KONTROL ETTİM EKSİ 95 TE SİNYAL VERİYOR DEĞERLİ GÖRÜŞ VE BİLGİLERİNİZİ AKTARMANIZI RİCA EDİYORUM SAYGILAR

Düzenleyen karagün - 03/ocak 2017/2013 Saat 09:55
Yukarı Dön
feltom Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
Gönderilenler: 38
  Alıntı feltom Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/ocak 2017/2013 Saat 18:31
selamlar karagün arkadaşım
o bulduğun şey meteor taşı değil senin bulunduğun bölge demirin bol olduğu yer fatih sultan toplarını senin bölgende döktü  oraları dökümane yerleri ozamandan kalma döküm çurufu  o parçada sarı tozu pilatin ve demir var bu parçada demiri ayrıştırmada dipte kalan çuruf .      sevgi ve saygılarımla
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/ocak 2017/2013 Saat 18:50

METEOR TAŞI VE BULMA YÖNTEMLERİ.........................................................ONK.

EKSİ 95    TAMDIR O METEORDUR  MIKNATIS DA ÇEKİYORSA  METEOR TAŞIDIR  ZATEN GÖRÜNÜMÜ RENGİ ŞEKLİ DE BEN BENİM DİYOR  HEM DE GOOGLE TW DE BU İŞLERİ YAPAN AMERİKALI METEOR AVCILARININ DA BULDUKLARI EN KIYMETLİ PARA YAPANINA DA BENZİYOR BU RESİMDEKİ TAŞ..

DEMEKKİ ORALARDA BAYAĞI VARDIR DA ARAYIP BULMAK LAZIM  BİR SAĞLAM SOPANIN UCUNA ÇOK KUWETLİ BİR MIKNATISI ÇADIR BRANDASINI TAMİRİNDE KULLANILAN GRİ RENKLİ  4 PARMAK ENİNDE BANLAR VAR NALBURLARDA  BİR TANE AL BUNDAN MIKNATISI SOPANIN UÇ KISMININ YANINA KOY VE BANTLAN SAR  AYNI SOPAYLAN MAKİNEDE ARAR Gİ,Bİ SAĞA SOLA GEZDİR İLLE DE BİR TAŞ YAPIŞACAKTIR BUNUN DA ARAMA USÜLÜ BU MAKİNE DE WHİTES LERİN  XLT----DFX----DFX=300   LERDE   EKSİ 95 TAM GÖSTERİRSE O METEORDUR..
EKSİ  80 DEN BAŞLIYOR KALİTEYE GÖRE  95 İ İSE İYİ MAL OLUYOR

SAYGILAR..............................................................................NACİBABA.......................ONK...
Yukarı Dön
karagün Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum:
Gönderilenler: 57
  Alıntı karagün Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/ocak 2017/2013 Saat 12:10
selamlar feltom arkadaşım bu cismin demir çurufu olduğunu zannetmiyorum mıknatısta aşırı derecede tutmuyor oyle olsa parlakta olmaması gerekır dıye düşünüyorum bırde taşın altı düz şekilde zannedersem buda yukardan düşünce yer yüzeyine gelen tarafı olabılir naci babanın dediklerinede katılıyorum içiden bir histe naci babanın dediği gibi en çok para yapan meteor gibime geliyor neyse bu işten anlıyan diğer arkadaşlarımızda yorumlarını yaparlar sanırım saygılar
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/ocak 2017/2013 Saat 17:09

ARKADAŞLAR SELAM HERKEZE    KARAGÜN SANADA SELAM

BAK ŞİMDİ BU RESİM AMERİKAN  METEROİT AVCILARININ BULDUĞU TAŞ HEMEN HEMEN SENİNKİNLEN AYNI RENK AYNI PARLAKLIK AYNI GİRİNTİLER ÇIKINTILARDA

BU RESİM 8 MGPİKSELLİK SONY (DSC-S650 )NORMAL BİR MAKİNE İLEN ÇEKİLMİŞ
VE İKTİSATLI BEYAZ IŞIK VEREN LAMBA İLEN DE AYDINLATILMIŞ  ÇEKİM TEKNİĞİ BUDUR
 demir alaşımlı taş 1,406 grams   130 mm x 100 mm x 47 mm satış fiyatı 4.200$  U.S.A   DA

dede                                             
 BU İKİ RESMİ KARŞILAŞTIRIP İNCELEYİN AYNI OLDUĞUNU GÖRÜCEKSİNİZ  YAPILARININ......

KARAGÜN-----ARKADAŞ  SENİNKİNİN RESMİNİ DE YUKARDAKİ GİBİ ÇOK YAKIN PLAN VE BÜYÜK OLARAKTAN  AMA ÇOK NET ÇEKEN BİR KALİTELİ MAKİNE İLEN ÇEK KOY BURAYA  ANCAK O ZAMAN 2.SİNİN FARKINI KIYASLIYABİLİRSİN

DİKKAT  BUNU TATBİK EDİNİZ
METEOR  TAŞLARININ   RESİMLERİNİ ÇEKERKEN ÇOK YAKIN PLAN ÇEKEN MAKİNE TÜRÜNLEN VE EN AŞAĞI 10 MGA PİKSELLİK ÇEKEN MAKİNE İLEN  ÇEKERSENİZ TÜM DETAYLARI MEYDANA ÇIKAR ÇOK DA NET GÖZÜKÜR..

FOTOĞRAFI  ÇEKERKEN  AYDINLATMADA KESİNLİKLEN MAKİNENİN FLAŞINI KULLANMAYINIZ  İKTİSATLI YENİ ÇIKAN  FLORESENT IŞIĞI VEREN LAMBA IŞIĞINDA ÇEKİNİZ  BU TÜR LAMBA IŞIĞI ALTI ÇEKİLEN FOTOĞRAFLAR ÇOK NET OLMAKTADIR PARLAMA YANSIMA YAPMAZLAR  HER DETAYI DÜZGÜN ÇIKAR ...........................ONK.. 

SAYGILARIMLAN........................................................................NACİBABA.......................ONK

Düzenleyen nacibaba - 03/ocak 2017/2013 Saat 17:25
Yukarı Dön
orion Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 30/ocak 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 3
  Alıntı orion Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/ocak 2017/2013 Saat 10:07

Düzenleyen orion - 15/ocak 2017/2013 Saat 14:35
Kafanı yukarı kaldır, ilerliyoruz.
Yukarı Dön
orion Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı orion Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/ocak 2017/2013 Saat 08:27
hocam,resimde gördüğünüz taşın etrafında dünyaya ait bazı taş parçaları da var.sanki kaynaşmış gibi..Bu taşın meteor olma olasılığı var mı?
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/ocak 2017/2013 Saat 08:38

ORİON--------ARKADAŞA

ARKADAŞIM KONUDA BENİM BİLGİM  %5 LERDE BEN DE YABANCIYIM DA O AMERİKALILARI METEOR AVCILARINI İZLİYORUM DEVAMLI  DİKKATLEN BAKIYORUM BULDUKLARINA  RENGİNE ŞEKLİNE ŞEMALİNE  ( MIKNATISIN TUTMASI ŞART) TUTMAZ İSE  O TAŞ METOR DEĞİL OLUYOR İLLE DE MIKNATISIN TUTMASI LAZIM AZ DAHİ OLSA TUTUCAK
BÜYÜK RESİMLERİ UFALT ÖYLE BAS YENİDEN TAM NET DEĞİL BULANIK ÇIKMIŞ RESMİ ÇEKERKEN Kİ IŞIĞI DA SARI IŞIK AMPÜL IŞIĞINDAN DOLAYI RENGİ TAM BELLİ OLMUYOR
YA GÜN IŞIĞINDA ÇEK YADA FLORESENT AMPUL IŞIĞINA  ÇEK  ..
DİĞER İYİ ANLIYANLAR SANA BİR CEVAP VERECEKTİR ELBETTE   BEKLE ..BEKLEYECEN ..

SAYGILAR............................................................................NACİBABA.........................ONK....

Yukarı Dön
orion Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı orion Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/ocak 2017/2013 Saat 14:40
Merhaba Naci hocam,tez cevabınız için teşekkür ederim..
Bu cisim mıknatısa aşırı duyarlı ve içinde yoğun miktarda demir var.çekebildiğim en iyi resimler bunlar.Bildiğiniz üzere kahverengi kısımlar demir pası.konudan anlayan arkadaşların bilgisine sunulur.
                            .saygılar.

Düzenleyen orion - 15/ocak 2017/2013 Saat 19:25
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 56789 12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50