Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5DEFİNECİLİK BİLGİ BANKASI
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

UZAYDAN GELEN METEOR TAŞLARI

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 23456 12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Ayhan Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Ayhan Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Aralık 2017/2011 Saat 17:35
Bahsettiğim Meteorlardan biri ...

[/IMG]
Yukarı Dön
göktaşı Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı göktaşı Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/ocak 2017/2012 Saat 20:02

Bu fotograftakı gorulen parcaların ılk bakısta goktaşı parcaları olma olasılıgı güclüdür.Cunkı ılk bakısta mıknatısın tutuyor olması arastırma gerektırecek bır ılk belırgedır.Yuzey küflenmis.Buda tasın eger gercekten göktası ıse dusme tarıhının eskı oldugunu belırtır.

Bu durumda yapılması gereken ılk sey özel kesim aleti ile kesım yapıp ic dokusunu ıncelemek gerekirki buda ilgili laboratuvarın ışidir.Salt kesip bu göktsıdır demekte yetmez,eger gercekten böyle ise sınıflandırılmasının yapılması gerekir..buda tabiki analizi yapan bu konudaki uzmanın işidir
Hepinize en iyi yeni yıl dileklerimi sunarım
Yukarı Dön
goktasi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı goktasi Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/ocak 2017/2012 Saat 12:41

Merhaba herkese

Bu mesaj yukarıdaki mesajın devamıdır.Amac bır meteorit tası oldugu sanılan parca bulundugunda meteorıt olup olmadıgını anlamak icin yapılan prosedürün devamını kavramanız icin yazılan bır mesajdır..
Yukarıda fotografı bulunan meteorit ten bana iletilen bir parca daki ilk arastırma, ne yazıkki bu parcanın meteorit tası degılde dogada ,dogal olarak bulunan demir sülfür tası oldugu izlenimimni vermistir.Kesin sonucu özel bır laboratuvarda yapılacak bir bır kesıt alma sonucu ıncelemeyle ortaya cıkacaktır.Devamını sizlere iletecegim
Yakında bulusmak uzere ....
göktasi
Yukarı Dön
06 halil Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı 06 halil Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Şubat 2017/2012 Saat 13:09
herkese selamlar sayın nacibaba daha dün yani 20.02.2012 de dıcovery da göktaşı çocukları diye bir program vardı adamlar bunun ticaretini yapıyorlar oradaki aşağı yukarı 1 metreye 1 metrelik 3 ton ağırlındaki bir taşı 300 bin dolara satıyorlar adamlar tam uzmanı olmuşlar 30 bin 45 bin 140 bin dolarlara satıyorlar benim size sormak istediğim ülkemizde göktaşları nerelerde yoğundur,bunun pazarı varmı,pazar fiyatları nelerdir ve aramak için cihazları nereden buluruz bucihazın fiyatları nekadardır teşekkürler saygılarımla.
Yukarı Dön
ANTIMON Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı ANTIMON Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Şubat 2017/2012 Saat 14:47
Orjinalini yazan: goktasi

Merhaba Naci bey, Yazinizi okudum,birazda uzuldum,niye derseniz,bizim insanimizdaki devamli var olan supheciligini tekrar gordugum icin.Kendimi niye sakliyayimki..ben icine kapanik bir adamim ,sonra herkesin beni a dan z ye bilmesinede gerek yokki,onemli olan arzu eden konuyla ilgilenen kisilere istedikleri dogrultuda bilgi verebilmekte.Yine tekrar ediyorum ,Turkiyede goktasi analizi yapabilen ne universite laboratuvari ,nede devlet laboratuvari vardir.Ne yazikki yok.Hic bir sekilde kimsenin elinden parca alayim diye bir seyde soz konusu olamaz.Ancak meteor kolleksiyonculari arasinda degis tokus yapilabilir.Ayrica goktaslarinin her duseni oyle cok cok dusunulen gibi ekonomik degerede sahip degildir.Bunlarin condrit denen turleri vardirki (yari demir ,yari topraksi)bunlar en cok dusenler oldugundan bilimsel arastirmanin disinda pek ekonomik degerleri yoktur.Biz Turkiyede ulkemiz icin  bir analiz laboratuvaru kurma pesindeyiz,ulkemizin onuru icin.Turkiyenin boyle bir laboratuvarinin olmamasi acidir.Yer yuzunde her miknatis ceken ,siyah tas goktasida degildir.Bunu bilmenin tek yonu,oldugu sanilan tasin,cok ince bir kesit alip(usuluyle ki bunu kesmek icinde salt laboratuvarlarda bulunan cok ozel sistem le kesim yapilirlar) arstirmasinin yapilip siniflandirilmasidir.Bunun sondada uluslar arasi dunyaya dusen taslarin yayin bultenine girer bulan ve ulke adi,tayin eden laboratuvar adi,.Egere misafir olarak kalmamin bir mahsuru varsa sitenizde  soyleyin lutfen, cikabilirim.Saygilar.
Not:Ulkemizde bulunan her goktasinin,ulkemiz adina muhakkak analiz edilmedi gerekir.Ilan vermekle satisida olamaz zaten cunki kimse analizsiz tasida almaz.Benimda yurt disindan aldigim (kaldiki yurt disindayim) parcalar analiz sertifikali parcalardir.Bu isin en heyecanli yani ne bilirmsiniz!Boyle bir tasi elinize aldiginizda kendinizi evrenin baska bir boyutunda bulursunuz,ekstra terest bir nesneyi tutmanin o korkuns heyecanini hissedersiniz..

BIRDE BENIM KOLLEKSIYONDAN RESIM EKLIYORUM.Bu Fas'in guneyinde guney Afrika colunde bulunmus bir condrit'turudur.Analizi edilmistir.Demir minerali azdir ve genelde tas’cildir.

""""İçindeki elementlerin tespit edilmesi için Maden Tetkik Arama Enstitüsü’ne gönderilen 10 santimetre çapındaki cismin göktaşı olduğu, bu kurumun raporu ile de kesinlik kazandı.

Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde eğitim alan öğrenciler, yeryüzüne toz halinde düşen meteor parçacıklarını tespit etmek için arazi çalışması da yapıyor.

Mevlana Mahallesi’ndeki boş tarlalarda yapılan bir çalışmada, diğerlerinden farklı bir taş parçası gören çocuklar, bunu öğretmenlerine bildirdi. Yüzeyi pürüzsüz ve 10 santimetrelik çapına rağmen ağır olan taş öncelikle Merkez’de bazı testlerden geçti. Göktaşlarının yüzde 95’inin ortak özelliği olan demir içerdiği görülünce, yoğunluk testleri yapıldı. Aynı zamanda nikel, kobalt gibi elementler de tespit edildi. Bu ön testlerin ardından Maden Tetkik Arama Enstitüsü’ne gönderilen taşın, yapılan ayrıntılı testleri sonucu göktaşı olduğu kasinlik kazandı""

Bir haberi sizle paylaşmayı uygun buldum.
Amacım kimseyi rencide etmek değil Bu durumda  MTA dakiler  yalan mı demiş oluyorlar.

selamlar sizlerle olsun
Yukarı Dön
ANTIMON Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı ANTIMON Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Şubat 2017/2012 Saat 14:53

Taşın resmini koymayı unutmuşum kusura bakmayın

selamlar sizlerle olsun

Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Şubat 2017/2012 Saat 21:44
 06 HALİL ARKADAŞA

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR VE SAYGILAR..................................................................ONK

O PROGRAMI BEN DE İZLİYORUM  DA ONLAR BU İŞİN UZMANI OLMUŞ KİŞİLER  SENELERİNİ VERMİŞLERLER VE İŞİ DE TAM TİCARETE DÖKMÜŞLER ....

((DUYDUĞUMA GÖRE SÖYLÜYORUM )) ..  İSTANBULDAKİ  RAHMİ KOÇ MÜZESİ BU TAŞLARLAN İLGİLENİYOR VE DE ALIYORMUŞ DİYE DUYDUM  TAM RESMİ OLARAKTAN BİLMİYORUM  AMA ATEŞ OLMUYAN YERDEN DUMAN TÜTMEZ EĞER BU TAŞ KOLLEKSİYONU YAPIYORLARSA OLABİLİR NEDEN OLMASIN  BİR BURASINI ARAYIP SORMAKTA FAYDA VAR  HERKİM BU KONUYU ARŞTIRIP  DA EĞERKİ BU SÖYLENTİ DOĞRUYSA BUNLAN İLGİLİ BİR DÖKÜMANI BURAYA DA AKTARSINKİ HERKESİN BİLGİSİ OLSUN ...

AYRICA BU SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİNİ GEZENLER DE BÖYLE BİŞİLERE RASTLARLARSA BURANIN ADRESİNİ VERİN  BU KONUYU ÇOK GENİŞLETELİM TABİKİ BU KONU İLEN DE İLGİLİ BİR SÜRÜ BİREYLER VARDIR DA BİZİM BU SİTENİN  BU KONUDA AÇTIĞI BU SAYFADAN HABERİ YOKTUR  YANİ TÜM KONUYA İLGİ DUYAN ARKADAŞLAR SAĞDAN SOLDAN  BAKIN İŞTE VARSA İLGİLENENLER YAZAN ÇİZENLER  BİRYERLERDE BURANIN ADRESİNİ DE ORAYA İLİŞTİRİN  ZAMAN GELİR SİTE KADAR SİTE OLUR BU SAYFA ÇOK BÜYÜR VE HERKES DE ALACAĞI OKUYACAĞI BİLGİLERDEN TAT MİN OLUR.....

VE AMERİKADA BU İŞİN ÖZEL MÜZAYEDESİ BİLE VARMIŞ AÇIK ARTIRMA İLEN SATIŞLARI VARMIŞ İŞTE BUNLARI DA BULMAK LAZIM SIRF BANA KİMSE YÜKLENMESİN BEN KENDİ İŞLERİME YETİŞEMİYORUM  HEPİNİZ EL ATIN BİRTARAFLARA OLUR BU İŞ ..

DEDEKTÖR KONUSUNA GELİNCE  ....
YA ( XLT ) WHİTESİN  YADA  (DFX) DFX=300  DE OLUYOR
PROGRAMI VAR BENDE DİĞER YÜKLEMELERE İLAVETEN BU DA YÜKLENİYOR ZATEN  HER PROGRAMA GELEN BANA MAKİNELERE .  BU KISIM  (( HOT ROCK )) U İYİCE ETKİNLEŞTİRMEDEN İBARETTİR ZATEN 4.CÜ AYIRIMSIZ KISIMDA BU PROGRAM ETKİNLEŞTİRİLMİŞTİR  VE DÜNYA DIŞI CİSİMLERİN  BİLGİLERİ VERİLMEKTEDİR  1GB VERİDİR
TAMAMI  FREKANS KISMINDA  EKSİ 00 DAN EKSİ SONU 95  BU BÖLGE FREKANSI İÇİNDE BULUNAN TAŞIN YAKLAŞIK ANALİZ DEĞERLERİ BİLE BU PROGRAMLAN ALINABİLMEKTEDİR  AYNI ŞART İÇİNDE  ++++ARTI AYIRIM İÇİNDEKİ FREKANSLARA DA YANSIYAN HERHANGİ BİR ŞEY VARSA TAŞ ÜSTÜNDE   00 İLEN ++++++++++++95 ARALIĞININ HERHANGİ BİR FREKANSINDA DA GÖRMEK MÜMKÜNDÜR  ++ KISIM AYIRIMIN %100 OLAN 2.Cİ PROGRAM İÇİNDE (SESSİZ MOD ) KISMINDA  VARSA ++LIK FREKANSLAR MAKİNE VERİYOR  KIRINTI DAHİ OLSA ALGILAMA MEVCUTTUR   DUYURULUR.............................NACİBABA...................ONK.....

BU BAHSİ GEÇEN DEDEKTÖRLER NORMAL DEFİNE DEDEKTÖRÜDÜR YALNIZ BU 3 Ü BİLGİSAYARLIDIR VERİLEN PROGRAMLAR DAHİLİNDE SAHİBİNE İŞLER YAPAR  BU MODELLERDEN HERHANGİ BİRİNİ  AZİM ELEKTRONİK İZMİR ADRESİNDEN  VE İSTANBUL TEES ELEKTRONİKTEN SATIN ALDIKTAN SONRA PROGRAM İÇİN MECBUREN BANA YOLLAYACAKSINIZ  VE SİZE ÖNERİLEN BÜYÜK DE BİR BAŞLIK ALACAKSINIZ HEPSİ BUKADARDIR  KONU İLEN DAHA FAZLA DETAY BİLGİ ALMAK İÇİN BANA TELEFON AÇINIZ
0 536 565 80 55 TEN  24/7 

GÖKTAŞLARI TÜRKİYENİN HER YERİNDE VARDIR HATTA BELKİ BAHÇENİZDE BİLE VARDIR  GÖRÜNÜMÜĞNÜ AYNI BOYUTTAKİ NORMAL BİR TAŞLAN KIYASLADIĞINIZDA NORMAL TAŞIN BİRKAÇ MİSİ AĞIRLIĞINDA OLDUĞUNU HİSSEDERSİNİZ VE GÖRÜNÜMÜ DE DÜNYA TAŞLARINA BENZEMEZDİR  VE ÇOK BÜYÜKLERİ DÜŞMÜŞSSE 4--5 METRE TOPRAĞIN İÇİNE DE GİREBİLİR TAZE İSE BİR UFAK ÇAPLI KRATER AÇMIŞ TAM EN SON NOKTASINDA  YÜZEYE DAHA YAKIN OLABİLİR   VE MAKİNE BU TAŞA  ÇOK CANLI CEVAPLAR VERİR  ZANNEDERSİNİZ Kİ BİR TENEKE VEYA BİR KÜP ALTIN BULDUM DER GİBİ SİNYAL GENİŞLİĞİ YAPAR  HER YERDE VARDIR HER GÜN BİNLERCESİ DÜNYAYA DÜŞMEKTEDİR  YANIYOR TABİ UFALIYOR ÇOOOK ESKİLERDEN KALANLAR İSE BAYAĞI BÜYÜK İŞTE O AMERİKALI GÖKTAŞI AVCILARININ BULDUKLARI BÜYÜKLÜKTE  VİNÇLEN TAŞINANLARI DA VAR UFAKLARI DA VAR HER ÇEŞİDİ VARDIR...

ŞİMDİ BAZI ACEMİ MAKİNECİLER AÇIP TELEFONU DİYORLARKİ NACİ ABİ METHETİĞİN MAKİNE TAŞLARA BAĞIRIYOR BU NASIL MAKİNE  FİLAN DİYE SİTEM EDERLER ŞİMDİ BUNLAR 2.KISIMA AYRILIYOR  1> MİLADİ KURŞUNLAR FAKAT ÜSTÜ AYNI TAŞ GÖRÜNÜMÜNDE KABUK (PATİNA ) YAPMIŞ ANCAK ORTASINDAN 2. YE YARARSAN NE OLDUĞU MEYDANA ÇIKIYOR  ÖBÜRÜ DE İŞTE BAHSİNİ ETİĞİMİZ METEOR TAŞIDIR..SAYIN ARKADAŞLAR MAKİNELER OTA TAŞA BAĞIRMAZ ELBETTE MAKİNENİN BİR BİLDİĞİ VARDIR AMA O BULDUĞUNUZUN GÖRÜNÜMÜ SİZİ HUYLANDIRIR ŞÜPHELENDİRİR  MAKİNE O TAŞA BAĞIRIYORSA MUHAKKAK ONDA BİR İŞ VARDIR ..
NOT>Bir gece  tektekteyim  arazide  alet birden kopardı kendini bu ne yaa dedim az kazdım bir mermer taşı aynı tuğla kadar aynı görünümde buna bağırıyor kıyamet koparıyor allal allah dedim hiç orda uğraşmadım  koydum bagaja  şarköye geldik tabiki sabaha karşın patırdı edilmez herkes uyuyor ertesi güne bıraktım kırıcam bunu bakıcam nedir diye ertesi günü akşama doğru geldim dükkana bu aklıma geldi aldım elime ağır çekici dükkanın dışında kaldırımın üstünde daha birinci vuruşta 2.ye ayrıldı tam ortasından bi de ne görelim  bir uçaktan atılan uçaksavar mermisi  gelmiş bu mermerin tam ortasında durmuş aynı matkaplan oymuşun gibi giriş yerini de toprak çamur kapamış görünmüyordu ama kırılınca o da gözüktü bu taş ve içindeki mermisi ilen beraber istanbul beşiktaştaki deniz müzesinde durmaktadır  bir yüzbaşı vardı arkadaş o müzeden şarköylüydü bunu ver bana müzeye koyucam dedi ve hakkaten de çocuk koydu  müzede bu taş ve içindeki..

KONU 2> Bir gün de marsilya italyan tuğlaları çok eski bir yıkıntılık çiftlik evinde aramadayız birden alet öttü içerden bak dışardan bak tuğlaya ötüyor neyse yine onu da aynı şekil bagaja kodum ertesi günü kırdığımızda içinden 2 adet gümüş roma parası çıktıydı
bu şekilde kiremitler de var tuğlalarda var bunlar daha hamurken yoğrulurken ya içine düşüyor ya bilerekten konuyor ya da binayı yaptıran koyduruyor (uğur ) inancı içinmiş  bazı eski evleri yıkıp yenisini yaparlarken o eskiliğin temelinden avuçlan atılmış o zamanın paraları çokça çıkar bunları kendi gözümlen de gördümdü....  

SAYGILARIMLAN..................................................NACİBABA......................................ONK....
Yukarı Dön
atlantis77 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 05/Temmuz 2017/2020
Durum:
Gönderilenler: 9
  Alıntı atlantis77 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Şubat 2017/2012 Saat 09:09
Herkese selamlar,
Öncelikle böyle bir konu açtığı icin Naci baba ya teşekkürler.
Göktaşı rumuzlu arkadaşla dahil olmak üzere bu konu üzerinde çalışan cok az kişi var ülkemizde.maden teknik arama,bir özel üniversite doçenti ve tubitak konu hakkında çalışmalarda bulunuyor.tübitak daha cok gözle görülen metoroit cukurların belirlenmesinde(uydu dan gözükecek şekilde) ilgileniyor,Mta cıkarılan ve numune olarak gönderilen parcaların analizini yapabiliyor,özel üniversite doçenti ise her ikisi ilede ilgileniyor,hatta kraterlerde sondaj çalışmaları yapıyorlar.
Biraz Kaba şekilde meteroitlerin özelliklerinden bahsedeyim:

3 çeşit meteroit var.1 taş bazlı 2 demir bazlı 3 taş ve demir bazlı.

taş bazlı meteroitler en zor bulunanlarından genellikle cöllerde ve kutuplarda göz ile arama yapılıyor cünkü makineye cevap vermiyor bu taşlar genelliklede bir avuç büyüklüğünde oluyor.Bilim insanlarının en cok ilgisini cekenler gurubunda,seneler önce kutuplarda bir bilim adamı marsdan gelen bir taş buluyor ve icinde karbon bazlı moleküller buluyorlar kızılca kıyamet kopuyor ve Obama cıkıp acıklamada bulunuyor taşla ilgili.
Taşın nasıl bulunduğu neden marsdan geldiğini söyledikleri ve bulunduktan seneler sonra niye araştırmaya tabi tutulduğu ayrı ve uzun bir konu.

Demir bazlı meteroitler en kolay bulunanlardan makineye cok cabuk tepki veriyor.içinde %18 oranında nicel bulunduğu icin analiz sırasında hemen göktaşı olduğu belli oluyor yani öyle cok çetrefilli bir laboratuar analizine gerek yok.atmosfere giriş esasında 3000 dereceye kadar ısındığından üzere pütürlü ve çekicle dövülmüş gibi olur,mıktanısa cevap verir.Koleksiyonerlerin özellikle amatör olanların en cok ilgilendiği taş türü.

Taş ve demir bazlı meteroitler ise bulunması kolay ama analizi en zor olanlardan.cünkü eriyik haldeki demir bulunduğu coğrafyadaki taş ilede karışıp şaşırtabiliyor.görünüşleri en güzel ve pahalı olanlar.genellikle ince bir tabaka halinde satılıyor,içindeki saydam görünümünü çecitli minerallerin yüksek ısıya maruz kalması sağlıyor ve rengarekler.bu taşlar spekülasyona cok acık ancak uzman kişiler tarafından incelenip,kesilip biçildikten sonra sertifika veriliyor.

Son olarakta meteor avcıları tv showundan bahsetmek istiyorum.America lıların iş anlayışı cok farklıdır.para kazandıkları işe kesinlikle hobi olarak bakmazlar.Bizim gibi haftasonu şöyle bir geziyim biraz temiz hava alayım,yürüyüp,arkadaşlarla hoş sohbet vakit geciriyim iki lafın belini kırayım yoktur.Ama bu benim işim ve para kazanmam lazım derler".this is my job" atasözleridir.

Bu yüzden programda tamamen show ve para kazanmak icin yapılır.Cekici hale getirmek icin taşlar hep son anda bulunur,olur olmaz zorluklar cıkar,çeçit çeşit makineleri vardır.gittikleri gördükleri yerleri anlatan söyleşilerde bulunurlar.Dikkat ettiyseniz taşlar bulunduktan sonra akibetleri belli değil,50-100 bin dollar eder diyorlar ama kaca sattıklarını hic göstermiyorlar,taş bulundu iş bitti.göstermelik bir analiz tamam.Konu hakkında bilgililer,ekipmanları var,uzmanları var.Ama parayı taşdan nasıl kazandıklarını göstermiyorlar.

Kolleksiyoncuların veya antikacıların şöyle bir huyu vardır.mesela plak kolleksiyoncularına kutuyla icinde bir sürü plak getirilir,koleksiyoncu şöyle bir üstün körü bakar plaklara ve aralarında ender bir tane görür ama karşısındakine caktırmaz.sonrada hepsi icin 1000 tl veririm der halbuki sadece o ender parça 3000tl değerindedir.benim düşündüğüm şovu yapanlarda böyle ender parcalardan parayı kazanıyorlar ve karşındakilerine söylemiyorWink.

Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Şubat 2017/2012 Saat 09:30

ATLANTİS77    ARKADAŞ MERHABA SELAM VE SAYGILAR

Konuda bilgin var bayağı burasını boşlama hepiniz ve de diğer tanıdıklarınızı buraya çekin burasını genişletin tabiki her alanda olduğu gibi bilgi birikimi tek kişide de toplanır çoğul olarak ta  ben bu konunun her safhasının ve akla gelebilecek hertür yanını  evirip çevirip inceleme altına girmesini istiyorum  bu ayrı bir iş ayrı bir bölüm ayrı bir heyecan ı  kapsayan bir ortam  konuda bişiler yapabilmek dış mihraklı aynı uğraşanların  elde etikleri resimler  satışlar kolleksiyonlar bu işin heyecanı yani kısaca tüm safhalarını  anlayabilmek ..

BU SAYFA SİZİN SİTE SİZLERİN  BULUN YAZIN YAYINLAYIN  BİŞİLER YAPIN İŞTE BEN DE DEVAMLI ARKANIZDAYIM ...

SAYGILARIMLAN....................................................NACİBABA....................................ONK.... 
Yukarı Dön
atlantis77 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 05/Temmuz 2017/2020
Durum:
Gönderilenler: 9
  Alıntı atlantis77 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Şubat 2017/2012 Saat 08:42
bu arkadaş programı yapanlardan bir tanesi metoroitde taş-demir karışımı ve U.s.a de bulunan en büyük taş(zaten bu sayede ünlü oldu)

Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 23456 12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50