Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5COINMASTER++WHİTES <>5Dfx E-Spectrum Serisi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Dfx E-Spectrum Serisi

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 7891011 12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
amale Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 03/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 109
  Alıntı amale Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Nisan 2017/2010 Saat 10:59
naci abi cihaza illada akü baglayıp kullnamak istedigimizde bir devre resmi vermiştin diyot direnc baglıyodun o devrenin resmini sietede bulamıyorum abi o devreyi tekrar verirmsin akünün cıkışına 1n 4007 diyot ve  taş direnc baglıyoduk onu nasıl yapılacagını unuttumm Smile ben şimdi xlt nin pil dizilen kutunun içine 12 volt 1.2 amperlik bir akü yerleştirmeyi pilanllıyorum hem böylece uzun süre calışır cabuk bitmez hem cihaz daha güclü olur düşüncesindeyim bu işşler şarzlı pillerle olmuyor voltaj 3 volt eksik kalıyorr alkalin pilde 10 saat anca dayanıyo her seferinde 10 tl vermek zorunda kalıyoz abi bu işe bi care bulmak için en akıllıcası aküde dogru düzgün bir kısa devre koruması ile yapılırsa bişi olmaz sizin fikrinize göre baglayıp bu sorundanda kurtulmuş oluruzz 12 voltluk 1.2 amper akü xlt için amperi yüksekmi düşükmü 1.3 amperde var hangisi uygun sizce
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Nisan 2017/2010 Saat 11:58

ARKADAŞIM MERHABA SELAM

ŞİMDİ 1.5 AMPER  12 VOLTU GEÇMİYEN EN UFAK AKÜ TİPİ İÇİNDİR BU VERDİKLERİM  BUNDAN DAHA DA UFAKLARI YOKTUR  SADECE BUNLAR İÇİNAŞAĞIDAKİLERDEN BİRİNİ UYGULAYABİLİRSİN  KOLAY GELSİN..

dededededededede
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
amale Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı amale Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Nisan 2017/2010 Saat 12:19

Yukarı Dön
amale Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı amale Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Nisan 2017/2010 Saat 13:26
naci abi şemalar için cok teşekkür ederim gercekten bana lazımdı bu şemalar ben şama 1 olanı uygulıcam en kolayı ve basit olanı bu lm li olanıda yaparım pil kutusunun içine saıgmaz cok tefarruata gerek yok lm li devre ile şma 1 de 2 tane 0.1 pf 100 voltluk kondansatör uygulamışssınız 0.1 pf benim bildigim 100 nf yapıyor oda olur illada 0.1 pf bulmak şart degil elektronikden anlamayan arkadaşlar için izahda bulunayım dedimm şimdi resminide verecem dededede1.5 mf da olur bu kondansatörler uydu cihazlarının ve tv lerin beslemelerinde ilk 220 voltun girişinde kullnılıyorlar filitre kondansatörleri degişik ebatta olanları var tabi daha kücük olanlarıda var ama bunlar olursa daha iyi olur en güzl filitreyi bunlar yaparr kücük olanlarda faz kayması oluyo yani mikro cip tarzında olanlarda dahalık xlt alamadım alınca bu devreyi uygulayıp siteye koyacam nasıl yapıldıgını herkes görür........
Yukarı Dön
memet Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 25/ocak 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 66
  Alıntı memet Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Nisan 2017/2010 Saat 20:20
ÇOK ÖNEMLİ NOT<>  BU İLK AÇIŞTA EKRANDAKİ GÖSTERİLEN BATARYA VOLTAJININ O ANKİ ŞEKLİNE VE VOLTAJIN DURUMUNA GÖRE TÜM ALET KENDİNİ KURACAKTIR  BU VOLTAJDA BİR VOLT EKSİLMESİ HALİNDE ALETİ KAPAYIP YENİDEN AÇIP TÜM BU İŞLEMLERİ YENİDEN YAPMAK ZARURİDİR YAPILMASSA İÇİNDEN ÇIKAMIYACAĞINIZ KARIŞIKLIKLAR OLUŞUR

BUNLARIN OLMAMASI İÇİN BU LAPTOP BATARYALARI YAKIT HÜCRELİ OLANLARDAN DEVRE YAPIP BU ŞEKİLDE BİR BATARYA KULLANILIRSA 1 AY GECELİ GÜNDÜZLÜ ÇALIŞMADA   12 VOLTTAN 11 RE KESİNLİKLEN DÜŞMEZ VE ÇOK RANDIMANLI AYNI SEVİYEDE ALET ÇALIŞIR
TABİKİ BUNLAR EK BÜTÇELERİ MEYDANA GETİRİR  YANİ BUNU MUHAKKAK SURETTE YAPTIRINIZ DİYORUM<> BU DURUM TEKTEKÇİYSENİZ DEVAMLI HERGÜN SAATLERCENE VEYA SABAHLARA KADAR ÇALIŞAN KİŞİLERE TAVSİYEDİR YOKSA GİDİN ORAYA BURAYA BAKIN KISA ZAMAN ARALIKLARI ŞEKLİ İSTEMEZ KENDİ BATARYALARINI KULLANIN SÜREKLİ ÇALIŞMALARDA BUNU İSTER  BUNU DA BURDAN BELİRTEYİM......................................O.N.K.

DEMİŞSİNİZ...
  NACİ HOCAM MAKINAM DFX SPECRUM    .BU MAKINAYI Bİ TÜRLÜ 12 VOLTTA TUTAMADIM.EN FAZLA 15 DK 11 V TA ÇALIŞIYOR DİĞERİ10 VOLT VE BUDA MAKINANIN RANDIMANINI DÜŞÜRÜYOR.
  SİZDEN EĞER MUMKUNSE LEPTOP AKUSU VEYA NE OLURSA MAKINAYIDA FAZLA HIRPALAMADAN NASIL BİŞEY YAPABİLİRİZ.
 BEN ELEKTRONIKTEN ANLAMAM .SİZDEN RİCAM ÜCRET İ NEYSE BEN KARŞILARIM (İMKANIM DAHİLİNDE İSE YOKSA BÖLE İDARE EDERİZ NE YAPALIM)BANA YAPIP YOLLAYABİLİRMİSİNİZ.BİR DE DAHA ÖNCE MSN DEN GÖRÜŞEBİLİYORDUK ADRESİNİZMİ DEĞİŞTİ ACABA YOSA FIRSATMI BULAMIYORSUNUZ.
        BU EMEKLERİNİZDEN DOLAYI KENDİM ADINA MİNNETTAR BORÇLUYUM .ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN.KOLAY GELSİN
Yukarı Dön
memet Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı memet Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Nisan 2017/2010 Saat 20:52
http://www.avantajonline.com/pinfo.asp?pid=19679
BU LİNKTEKİ LEPTOP BATARYASI YAKIT HÜCRELİMİ ACABA .BİR SÜRÜ BATARYA İLE KARŞILAŞTIM KAFAM KARIŞTI SİZİN ZAMANINIZ VARSA BUNUN FİYATLARINI OLURUNUDA SÖYLEYİP YAPABİLİRSENİZ  PARAYI YOLLAYAYIMMI.BİR YORUM BEKLİYORUM SİZDEN NACİ HOCAM
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Nisan 2017/2010 Saat 21:07

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,NACİBABA..ONK,

ARKADAŞIM   BU BATARYALAR YAKIT HÜCRELİDİR DOĞRUDUR FAKAT ÇOK DAYANIKLI VE ALETİNİZİ KAPAYINCA DA KENDİ İÇ REAKSİYONU İLEN HARCADIĞINI KENDİ KENDİNE YERİNE KOYUYOR  BÖYLE BİŞİ BUNLAR VE 24 SAAT Bİ FİL DEDEKTÖRLEN ÇALIŞ BU BATARYA TAM OLARAK HAZIR DOLUYSA TAAA BİR AY SONRA FİLAN ŞARJA BAĞLARSINIZ VE ŞARZ ADAPTÖRLERİ DE ÇOK ÖZEL BİR YAPIDIR  PİYASADAN AL BİR ŞARZ CİHAZI TAK FİLAN OLMUYOR HEPSİ SENİN CİHAZININ  ÇEKTİĞİ ÇALIŞTIĞI GÜÇLERİ NEYSE ONA GÖRE AYARLANIP TA ÖZEL OLARAK YAPILIYOR  VE BUNLAR ÇOK PAHALLIDIR  BUNLAR YENİ NESİL DİZÜSTÜLERDE KULLANILIYOR ESKİLERDEKİ  LER OLMUYOR  BUNU DA BİLMEKTE FAYDA VARDIR  ONLAR UCUZ HA ŞARZLI PİL SİSTEMİ ALMIŞIN HA ESKİ DİZİÜSTÜ FARKETMİYOR AMA BUNLAR BAMBAŞKA BİR ŞEYDİR   BİR TANESİ 3.5--4 VOLT ÜRETİYOR  VE 4 TÜP LAZIM BUNLARDAN 12 İ TAMAMLAMASI İÇİN  PİL KUTUSU 4 ADEDİ ALMADIĞINDAN 3 LÜSÜNÜ VE 4 VOLTLUKLARINI KULLANMAK GEREK  3X4=12 EDİYOR VE KUTUYA SIĞIYOR

BU İŞ İÇİN ADAPTÖR DE DAHİL KOMPLE 200 TL Yİ BULUYOR BİLGİNE....

NOT> BU DURUMDA PİL KUTUSU KAPAĞI DA ÇIKARILIYOR KAPAKLAN OLMUYOR BATARYA YÜKSEK GELİYOR CİHAZA KAPAKSIZ SÜRÜLÜYOR İNCE YALITKAN KONULUYOR KAPAK YERİNE
EN SIHATLİ İŞ ALETİ DE BURAYA YOLLARSAN 1 GÜNLÜK İŞİ VARDIR  KISA SÜREDE TEKRAR ELİNE GELİR HEPSİ   AYRICA BİRİ ŞARZLI BİRİ DE PİLLİK KUTUN VARSA PİLLİK YEDEK OLARAK KALIR ŞARZLININ İÇİNE YAPIYORUZ YİNE 2 ADET KUTU ELİNDE OLUR

SAYGILAR.............................................................................NACİBABA......................ONK...
Yukarı Dön
memet Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı memet Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Nisan 2017/2010 Saat 21:15
EĞER HALLEDERSENİZ DİĞER AYIN 15-17 SİNE HESABINIZA YATIRIRIM.O ZAMAN YAPARSINIZ.CİHAZIM DFX .
Yukarı Dön
memet Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı memet Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Nisan 2017/2010 Saat 21:24
SADECE PİLLİK KUTUM VAR YAPILIRMI  CİHAZLA BERABER YOLLARIM İNŞ.

Düzenleyen memet - 28/Nisan 2017/2010 Saat 21:27
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Nisan 2017/2010 Saat 21:29

SEN NE ZAMAN MÜSAİT OLURSAN O ZAMAN YOLLARSIN  CİHAZIN DFX Mİ BAŞKA MODEL Mİ

DFX---XLT----DFX=300     LERİN MUHAKKAK SURETTE TÜRKİYE ŞARTLARINA DÖNDÜRÜLMESİ YENİDEN PROGRAMLANMASI VE ARAZİ ŞARTLARI TESTLERİNİN YAPILMASI ŞARTTIR YOKSA TESADÜFİ ÇALIŞIRSIN  TÜRKİYE İÇİNDE BUNDAN DA OKUYORSUN MUTLAK HABERİN VARDIR
YAPILMAMIŞSSA BİR ARA ONU DA YAPTIR İSTERSEN ONUN DA FİATI 500 TL KOMPLE ONDAN SONRA TAM  UYUMLI VE ÇOK GÜZEL OLUYOR

SAYGILAR......................................................................................NACİBABA..................ONK...
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 7891011 12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50