Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5COINMASTER++WHİTES <>5Dfx E-Spectrum Serisi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Dfx E-Spectrum Serisi

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 45678 12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ahev Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 13/Kasım 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 13
  Alıntı ahev Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Mayıs 2017/2009 Saat 12:57
selamünaleyküm
bu proğram  tam ayırımlı değil ancak ses ile cismi tesbit edebilir ve daha derinden anlayabiliriz inş

dfx kullanan arkadaşlardan ricam bu  proğram ve varsa kendi kullandıklarını buraya yazarlarsa  herkes istitifade eder

AHEV  SELAMLAR SAYGILAR ..........................................................................................O.N.K..

SAĞOLASIN ARKADAŞIM   TEK UĞRAŞAN SENSİN TAA NEZAMANDAN BERİ BIKMADAN USANMADAN  DEVAMINI GETİRİRSİN İNŞAALAH   ÇALIŞMALARA DEVAM DİYORUM MALÜM BEN EPEYİ ZAMANDIR SİTEDEN UZAK KALDIM BU TAŞINMA İŞİNDEN DOLAYI  FAKAT 1 MAYIS İTİBARI İLEN ALLAHA ŞÜKÜR BİTTİ DE KURTULDUM 6 AY SÜRDÜ  TEK TEK  SIRALI TAŞINMA BEN DE KOPTUM AMA BİTMEYECEK DİYORDUM BİTTİ NEYSEKİ BU YENİ YER DE ALMADI EŞYANIN YARISI KAPININ 2 YANI NAYLON ALTINDA DURUYOR   100 METRE YERE SIĞAMADIM ANLIYACAĞIN  HER NEYSE BUNLAR SÖKÜLECEK MALLAR SÖKÜLDÜKÇE DIŞARDA HİÇBİŞİ KALMIYACAK   TAM KARŞIMDA DA ÇOCUK BAHÇESİ VAR TOP OYNUYORLAR DELİ HEPSİ TOP KAÇ SEFER DÜKKANIN KAPISINDAN İÇERİ GİRDİ ŞİMDİ YAKIN OYNUYAN OLURSA ALIYORUM TOPLARINI VERMİYORUM NAYLONU YIRTILAR KAÇ YERİNDEN BİR ALEM İŞTE NE YAPARSIN ÇİLE   SEN NELER YAPIYORSUN ANLAT AZICIK MSN KAPALI BENİM DÜŞMANLAR ORDAN DALIP ÇÖKERTMEYE ÇALIŞTIKLARI İÇİN HİÇ AÇMIYORUM VE RAHATIM DA ŞU ANDA    PAYLAŞTIKLARIN İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİM KAL SAĞLICAKLAN

SAYGILARIMLAN....................OSMAN NACİ KANAT.................................................O.N.K.

Düzenleyen nacibaba - 05/Mayıs 2017/2009 Saat 14:44
ALLAH'A ABD VE ASKER OLANA HERŞEY MUSAHHAR OLUR . R .N K.
Yukarı Dön
kartal Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 04/Nisan 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 11
  Alıntı kartal Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Mayıs 2017/2009 Saat 16:33
ahev kardeşim çok  çok teşekur ederim vermiş olduğun purağramı  eepromprağramına yukledik  en kısa zaman da deneyeceğim inşallah bizi uğraştırmaz kardeşim slm ve sevgiler hoş çakal
Yukarı Dön
gezgin Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 18/Haziran 2017/2011
Durum:
  Alıntı gezgin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Mayıs 2017/2009 Saat 17:57
Sevgili Naci Amca benim 2006 yılında İmir Azim den aldığım DFX - E dedektör var.Eskiden yapmıyordu ama şu anda aleti açıp arama yaptığımda dedektör sanki inliyor.Sürekli zemin sesi kesik kesik oluyor.Seste anormalleşmeler oluyor.Daha önce yapmıyordu.Temiz ve sürekli bir zemin sesi alıyordum.Normal fabrika programlarında da aynı.Bir de bir şey daha sormak istiyorum.Ben cihazın kutusunu zara vermeden açıp ekrandan gelen soketi çıkarmıştım.O soketin tersi düzü varmı?O soket her şekilde yuvasına giriyor.Ben ters düz göremedim.Anormallik bundan olabilir mi?Biraz uzun oldu ama yardımcı olursanız sevinirim.Allah size uzun çmür versin.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Mayıs 2017/2009 Saat 06:43
GEZGİN  KODLU ARKADAŞA CEVABEN.......................................................................O.N.K.....

ARKADAŞIM  Bİ TON PARA VERİP ALIYORSUNUZ  ŞİMDİ DURUP DURURKEN HEM DE BİLMEDEN ETMEDEN NİYE CİHAZIN İÇİNİ AÇARSINIZ İÇİNİ MERAK EDİYORSAN BAK SİTEDE HER YERİNDEN ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAFLARI VARDIR VE SEN GİDİP TE ÖYLE BİR İŞ YAPMIŞSSINKİ EN SAKADINI  YAPMIŞSSIN   EĞER O SOKEDİ BİR TERS BİRDE DÜZ TAKIP DENEDİNSE DERHAL PİLLERİ ÇIKAR İÇİNDEN YA İZMİRE ALDIĞIN YERE GARANTİSİ VARSA BİLE ŞU ANDA BİTMİŞTİR AÇTIĞIN İÇİN  NORMAL NE ÇIKARSA ARTIK ŞANSINA KALMIŞ BİR İŞTİR YADA BURAYA BANA YOLLUYACAKSIN TERCİH SENİNDİR

O SOKEDİN BİR KÖŞESİNDEKİ TERMİNALLERDEN AKIM +- DE GİDİYOR HEM 9.8 VOLT HEM 4.5 VOLT HEM 3 VOLT  SEN BUNU TERS TAKARSAN HİÇ OLMUYACAK YERLERE AKIM VERİYORSUN VE TAM ZARAR BURDA BAŞLIYOR DENEMELER YAPMA DAHA FAZLA İŞ AÇARSIN BAŞINA HİÇ AKIM VERME BATARYAYI TAKMA DİREK YA BANA YA İZMİRE YOLLA

SAYGILARIMLAN ......................OSMAN NACİ KANAT...........................................O.N.K

ADRES OLARAK //>    OSMAN NACİ KANAT         // GELİBOLU ARAS KARGO DEDİNMİ GELİR DİREKT BANA   KUTU AMBALAJINI ÇOK İYİ YAP KUTU İÇİNDE OYNUYAN BİŞİ BIRAKMA VE NEYİ VARSA KOMPLE HERŞEYİNLEN BERABER YOLLA

NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
gezgin Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı gezgin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Mayıs 2017/2009 Saat 11:29

Sevgili Naci Amca çok iyi diyorsun.Haklısın,bilmediğin şeyi niye karıştırırsın?Naci Amca ben bu durumdayken aleti fazla kullanmadım.Kullanmadığım zaman da zaten bataryayı çıkarırım.Sevgili Naci Amca sizden çok fazla şey öğrendim.Ama işte bir cahillik yaptık.Ben bu işin bana maliyetini sormak istiyorum.Çünkü şu sıralar bayağı sıkışık durumdayım.Bu konuda bilgim olursa ona göre kendime yön vereceğim.Sakın beni yanlış anlama.Çoğunun yaptığı gibi fakir fukara edebiyatı yapmıyorum.Yardımların için şimdiden teşekkür ederim.Saygılar.Allah ömrünüzü uzun ve sağlıklı etsin.

Yukarı Dön
ahev Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı ahev Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Mayıs 2017/2009 Saat 12:25
SELAMÜNALEYKÜM

SAYIN HOCAM HÜRMET EDERİM....
İŞLERİNİZDE KOLAYLIKLAR VE SIHHATLİ BİR ÖMÜR DİLERİM...

ARKADAŞLARIN PROĞRAMI YÜKLEDİKTEN SONRA ARADAKİ FARKI HEM MÜŞAHADE ETME HEMDE MUKAYESE ETME AÇISINDAN EVDE DİĞER KULLANDIKLARI PROĞRAMLARLA  ÖLÇEREK  ARADA  DERİNLİK  BAKIMINDA FARK OLDUĞUNU DENEMELERİNİ VE DAHA SONRA ARAZİDEKİ ÇALIŞMADA  DENEYİMLERİ YAZMALARINI  ÜMİT EDİYORUM..
Yukarı Dön
ahev Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı ahev Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Mayıs 2017/2009 Saat 12:31
AYRICA  İSTEYEN ARKADAŞLAR

AUDIO THRESHOLD  :( BİRAZ YÜKSELTİLEBİLİR,İSTEĞE BAĞLI)
BEN 15  İLE 25  ARASI ÇALIŞIYORUM  HERKES KENDİ KULAK DURUMUNA GÖRE AYARLAYABİLİR
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Mayıs 2017/2009 Saat 17:03
GEZGİN  //> KODLU ARKADAŞA CEVABEN.......................................................................O.N.K..

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR

CİHAZI DİREKT BANA BURAYA YOLLA  YA YAZILIMIN  KÜÇÜK BİR BÖLÜMÜ ZARAR GÖRMÜŞ OLABİLİR YA DA ANA KART 2 SİNDEN BİRİDİR AMA HANGİSİ  İNŞAALAH YAZILIMIN  AZ BİR KISMI DIR   DİĞERİ OLURSA KOMPLE YENİ BİR ANA KART GEREKİR  Kİ BUNDAN ÖNCEDE GÖRMEM BAKMAM GEREKEN YERLERİ VARDIR BELKİDE SIFIR BİR DURUMLAN KURTARIR CİHAZI GÖRMEDEN HİÇBİŞİ DİYEMEM YANLIŞ OLUR   SEN EN İYİSİ EN KESTİRMEDEN YOLLA BEN SANA  BAKINCA SÖYLERİM SON DURUMUNU ARTIK ONDAN SONRA KARARINI VERİRSİN  SENLEN KONUŞULMADAN CİHAZ YAPILMAZ ZATEN

ADRES VE TEL NOLARINI BİLDİR GÖNDERİRSEN  TAM OLARAKTAN

SAYGILARIMLAN......................OSMAN NACİ KANAT................................................O.N.K....
Yukarı Dön
gezgin Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı gezgin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Mayıs 2017/2009 Saat 15:27
SEVGİLİ NACİ AMCA BAHSETTİĞİM SOKET EKRANA GİDEN KABLOLARIN OLDUĞU SOKETTİ.AŞLIĞA GİDEN SOKETİ ÇIKARMADIM HİÇ.BEN MÜŞTERİ PROGRAMARINI İLK FABRİKA PROGRAMLARINA GERİ DÖNDÜRDÜM.ŞU ANDA MAKİNEDE ZEMİN SESİNİ DÜZGÜN ALIYORUM.İNLEME KALMADI.BU İNLEME ACABA YÜKLEDİĞİM PROGRAMLARDAN MI İLERİ GELİYORDU?BÖYLE PROGRAM YÜKLEYİNCE ACABA BÖYLE ŞEYLER YAPAR MI?SAYGILARIMLA ALLAH SİZE UZUN .RAHAT VE SAĞLIKLI BİR YAŞAM BAHŞETSİN.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Mayıs 2017/2009 Saat 09:30
GEZGİN KODLU ARKADAŞA CEVABEN............................................................................O.N.K..

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR...............osman naci kanat........................O.N.K..

Arkadaşım senin neler yaptığını nereleri karıştırdığını ben burdan bilemem alet bana gelip te ben bunu kendi fabrikasının  bana özel verilmiş dvd den yüklemeli bir programı vardır bu program zaten direkt laptopta yüklüdür ve bu laptop kesinliklen telefon hattına bağlanmaz sadecene tamirde ayarda kullanılır  buna bağlayınca senin aldığından beri neler yaptığın nereleri değiştirdiğin ve tüm ayar yanlışlıkları vs vs hepsi burda ekrana yansır ve sırasına göre düzeltilir  2inci programa girilirse bunda da fabrika ayarlarının tümü yüklüdür  ayrıca amerikan 30--40--50--60--70   yıllık fabrika hesabına çalışan  definecileri vardır ve bunlar devamlı her tür arazilere göre program üretirler bunları dvd ye aktarıp fabrikaya yollarlar whitesxin dünyanın önemli noktalarında  fabrikaları montajhaneleri vardır  bu yerlerdeki definecilerden de toplanan ayar verileri komple tümünü bilgisayara verirler ve bilgisayar hepsinin içinden en verimlisinin ortalamasını seçer  ve bu artalama yıda  işte her makinenin üstüne sabit kalıcı fabrika ayarları diye geçerler ..

Ama burda bir risk daha vardır  o da bu fabrika ayarında çalışılırken hangi ayarı istiyorsan kendin kafana göre değiştirebilirsin  fakat aleti kapatıp yeniden açarsan otomatik olarak  yeniden fabrika kurulu programlarına döner senin yaptığın tüm değişiklikler kaybolurlar

Ancak bu yapmış olduğun değişiklikleri makine üzerindeki 4 adet eeprom hafızalardan birine kayıt edersen emeğin boşuna gitmez  orada 100 yıl durur silmessen veya üstüne yeni bir program kaydetmessen durur ve her zaman çağırıp kullanabilirsin

Şimdi çok önemli bir faktör daha vardır  o da tüm dünyaa genelinde en eski uygarlıklar ve insanlığın başlama yerleri bizim topraklardadır  türkiyenin her yerinde bir uygarlık vardır ve topraklarımızın  %95  volkanik şekillerden uzaktır  buna göre de her türlü katman ve cinste engelli engelsiz değişik engellerde topraklarımız vardır  türkiyenin hiçbir yerindeki bir toprak verisi başka hiçbir yeri tutmaz hal böyle olunca da her yerde alet ayar ister fabrikası genellemeleri ve kurulan programların tümü ülkemizde geçersizdir  bazı yerler tutabilir ama çoğunluk olarak tutmaz

BURDA İLK DEFA AÇIKLIYACAĞIM BİR DURUM DAHA VARDIR FABRİKA TAMAMEN BUNUN ÜSTÜNE EĞİLMİŞ HARIL HARIL YAZILIMCILAR ÇALIŞIYORLARDIR BUNU DA MÜSADELERİNİ ALARAK YAYINLIYORUM ..........................................................................................O.N.K....
Olay şudur whitesin tüm işlemcili makineleri   temel olarak baz olarak kendini kurabilmek için  hava ve toprak ayarları bilgilerine şiddetlen ihtiyaç duyarlar  ve mekine bu bilgiler üzerine kendini kurar bu işlem düzgün yapılırsa kullanıcıya artık pek iş düşmez  alet kendi halleder gerisini size de dolaştırmak kalır
Yapmıya uğraştıkları olaya gelince aynı bir bilgisayara nasıl bir program kuruyorsanız cd den veya dvd den  mesela bir yazıcı için vs gibi   fabrika mühendisleri de aynı şekilde toprak ve hava ayarından ilk gelen bilgiler ışığında  otomatik kendi kendini  50 menüyü tam olarak mm trik olarak ayar yapıcak bir programlan uğraşıyorlar  bu iş şimdiye kadarki cihazların bilgisayarlarında ortalama varsayımlar üzerine işliyordu şimdi alınan tam bilgiyi tam olarak doğru yansıtılaraktan kendindxen ayarlıyacak size sadecene aç ve hava ayarı toprak ayarı ve dolaşın şekli kalıcak başka hiçbir şeyi ellemiyorsunuz   ama bu hal tüm dünyada geçerli olacak şekilde  yapılacak benimki ise sadecene tüm türkiye geneli için yapılanıdır  ve işlemcinin tamamına yakınını kaplamaktadır  çünkü ben bunu verdikten sonra makineye araziyi tek tek tanıtıyorum olayları ve sıfır rakımdan en yüksek yere kadar olan yerleri  ve kendi definecilik bilgilerini ve son olarakta merdiven basamağı şeklindeki 40 küsür seneye yaklaşan objeleri   derinliklere göre bak bu budur  tanı şeklinde  yapılmaktadır bu iş 15 gün arazide 1 hafta da burda atelyede bilgisayardan işlemlerlen oluşmakta olduğundan fabrika bu şekillerlen uğraşamaz  buna vakti yoktur   daha da gider de şimdilik bu kadar

SAYGILARIMLAN.........................................................................................................O.N.K..

Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 45678 12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50