Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5COINMASTER++WHİTES <>5Dfx E-Spectrum Serisi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Dfx E-Spectrum Serisi

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234 12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Ekim 2017/2008 Saat 21:31

AMELE KODLU ARKADAŞA CEVABEN.............................................................................O.N.K....

ALL METALE ALIP DENE AYIRIMSIZ YAP ALETİ   AYIRIM İÇİNDE ÇALIŞIYORSUN ONDAN OLUYOR BU DURUM

Bİ DE VERDİĞİM PROGRAMI TAM EKSİKSİZ KUR  (DFX=300 ) ÜN ALTINDA DA VAR AYNI PROGRAM  ONU KUR KAYDET

SİNGA GRAPH  EKRANI TAM OLARAK ALL METAL İÇİNDE ÇALIŞIR   AYIRIMI DA BURDA   ARTILAR İÇİNDEYSE İKON HAREKETLERİ DEMEKKİ KIYMETLİ METAL OLUYOR AYIRIMSIZ EKSİ İÇİNDEYSE DE KIYMETSİZ DEMİR BİLEŞİKLERİ OLUYOR

BUNLARA RAĞMEN DEDİĞİN DURUM DEVAM EDİYORSA YANLIŞ  AYARLAR YAPILMIŞTIR KARIŞIKLIK VARDIR  VARDIR BİR SEBEBİ SENİN BU DEDİĞİN DURUM İLK DEFA SENDE OLUŞUYOR  ÇÜNKÜ  

SESİN BİTİĞİ YERDE FREKANS NOSUNUN BİTİĞİ YERDE YUKARDAKİ RESİMLİ İKONLARIN DONUKLAŞTIĞI YERDE  ALTTAKİ GRAFİK BAŞLAR DAHA CANLI ÇALIŞMAYA  FAKAT ALL METALL İÇİNDE ÇALIŞTIRACAKSIN TÜM AYIRIM SEKMELERİNİ KAPAT  ONDAN SONRA BAK

NE OLUP BİTİĞİNİ DE YAZ SONRA BURAYA  GENE DEVAM EDİYORSA ALETİ BANA YOLLA

SAYGILARIMLAN........................................................................................................O.N.K...

NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
heddam Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 21/ocak 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 12
  Alıntı heddam Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Ekim 2017/2008 Saat 15:07
DFX SERİLERİNDE ALLMETAL DERKEN  COINS, COIN & JEWERLY, RELIC vd. GİBİ AYRI BİR MOD MU OLUYOR YOKSA BU ALLMETAL BİR MODE DEĞİL BU BAHSEDİLEN MODLAR İÇERİSİNDE YAPILAN AYARLAR İLE ELDE EDİLEN, AĞIZ ALIŞKANLIĞINDAN, SÖYLEMDEN DOLAYI AYRI BİR  MODMUŞ GİBİ ANLAŞILAN BİRŞEY MİDİR ?CEVABINIZI BEKLİYOR, İYİ ÇALIŞMALAR DİLİYORUM.
...KOLAY GELSİN...

Düzenleyen heddam - 29/ocak 2017/2009 Saat 14:06
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Kasım 2017/2008 Saat 11:50
HEDDAM ARKADAŞA // CEVABEN..................................................................................O.N.K....

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR...............osman naci kanat........................O.N.K..

Arkadaşım herhangi bir ağız alışkanlığınlan söylenen bir durum değildir her marka ve çeşitteki makinelerde   
DİSC/ON     açıktır
DİSC/OFF    kapalıdır

YANİ AYIRIM VAR AYIRIM YOK   DİYE BURDAN KAPATIP AÇIYORSUNUZ  AYIRIM A  GRİNCE  AYIRIMSIZLAN BULUNAN 1 METREDEKİ BİR CİSMİ  AYIRIMLI OLARAK GÖREMESSİNİZ SEBEBİNE GELİNCE DE   AYIRIMSIZ HİÇBİR ENGELLEME YANİ FİLTRELEMELERDEN GEÇİRİLMEDEN SİNYAL GİDER ENGELSİZ OLDUĞU İÇİN AZAMİ DERİNLİĞE ULAŞIR  AMA AYIRIMA GRİLİNCE YARISI DÜŞER  FİLTRELEMELER SEBEBİ İLEN   OLAY BUDUR  BU DURUMLARDA BÜYÜK BAŞLIKLAR DEVREYE SOKULURLAR

DFX  LERDE BU SİSTEM  ((  AUDİO  DISC))  OLARAK GEÇER

SAYGILARIMLAN......................................................................................................O.N.K.....
Yukarı Dön
osman Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 29/Nisan 2017/2009
Durum:
Gönderilenler: 5
  Alıntı osman Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Kasım 2017/2008 Saat 12:46
NACİBEYG  SELAMGLAR

Şimdig sizge bişi sorgmak iterim  beng ve 3 oglumlan beraberg 28 snge oldu alamaniadayız ve 14 sengedird  dedectörler  satış  işgleringlen bakıyruz   sizgin site gi uzgun zamgandır  tacip ediyorguz  ençohk whites  satırız  UK/CERMANGY/SWİDEN/GRECE/ lede  şugbelerimiz  mevgutur  ..
Amga sorungumuz sizisiniz  sizgden birg şeyi  isterim  americano ilgen avrugpa  malgı arasgnıda  ne farg vardırg  ki siz terci daim  usa  dang yangasınızg bunung cegvabını isterimg

saygılargımglan     mahir/29 
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Kasım 2017/2008 Saat 16:42
ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR.................................................................O.N.K....

Yazınızı biraz zorluklan okuyabildim  burda hangi konuya değinmek istediğiniz tam anlaşılmıyor sadecene bir kaç ihtimal vardır bende bunlara göre cevap yazıyorum siz ona göre yine yazarsınız

Anladığım kadarı ilen bir kaç avrupa ülkesinde mağzası olan ve sırf dedektör satan bir firmasınız   yanlış anlamadıysam
Sorununuz  niye benim veya cümle hatası mı griyor buraya bunu da düzeltirseniz iyi olur

En belirgin yeri de avrupa whiteslerlen  amerikan  u.s.a   menşeeli dedektörler arasında n e farklar vardır demek isteniliyor

ŞİMDİ ARKADAŞIM BAKINIZ   BU FARK KONUSU BU SON GÜNLERDE BENİM DE BAŞIMI ÇOK AĞRITMAYA BAŞLADI   BEN SİZE ÇOK KISA VE ÖZ BİŞİ YAZICAM  BU DEDİĞİMİ YAPARSANIZ FARKI KENDİNİZ KENDİ GÖZÜNÜZLEN GÖRÜCEKSİNİZ  VE SONRA BANA HAK VERECEKSİNİZ
VEYA KIZICAKSINIZ VEYA BAŞKA ŞEYLER NE BİLEYİM...........................................................

ŞİMDİ SATICI OLDUĞUNUZA GÖRE BİR   (U.S.A)  ORİJİNAL  /XLT VEYA DFX VEYA DFX-300 = HERHANGİ BİRİNİ ALINIZ  KOYUN MASAYA VE ARKA KAPAĞINI SÖKÜNÜZ ALETİN İÇİ ZATEN PARÇALAR YUKARI SİZE DOĞRU BAKAR

BUNUN YANINA DA BİR İNGİLİZ ALMAN İSVEÇ HERHANGİ BİRİNİ GETİRİN VE ONUN DA ARKA KAPAĞINI SÖKÜN  VE MALZEME YAPISINI KOMPLE İNCELEMEK İÇİN ESKİ İŞİNİN EHLİ BİR ELEKTRONİK MALZEME SATIŞI YAPAN BİR ELEMEN İLEN  BİR DE YANINA TEKNİK BİR ELEMAN GETİRİN VE HER İKİSİNİ DE İNCELESİNLER İNCELEDİKTEN SONRA SİZE NE DİYECEKLER ???

BUNU BURAYA YAZINIZ  BEN HİÇBİŞİ DEMİYORUM  KENARDA SEYİRCİYİM   BURAYA DA DOĞRU OLARAKTAN YAZILSIN YALNIZ SAPMALAR OLMASIN

SAYGILARIMLAN..........................OSMAN NACİ KANAT..............................................O.N.K....
Yukarı Dön
osman Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 29/Nisan 2017/2009
Durum:
Gönderilenler: 5
  Alıntı osman Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Kasım 2017/2008 Saat 13:15
Nacibey  merhaba  geçen gün babam yazmış size fakat imlaa bozuklukları vardır konuşması da aynıdır 2 sene önce geçirdiği bir trafik kazası sonucu bunlar üzerinde kaldı  neyseki bukadarlan atlattık buna da razıyız bu durumdan ötürü çok özür dileriz  ben 3 no faruk  en küçükleri oluyorum  şimdi biz burda dedektör satış işleri ilen uğraşıyoruz çeşitli markalarlan çalışıyoruz yalnız ağırlıklı konumuz bu WHİTES  mallarıdır ve siz diyorsunuzki  orijinal amerikanını alın  ingiliz alman gibi avrupa montajlarını almayın diyorsunuz  ve bu durum biz satıcıları çok mağdur etti sıkıntımız bundan yanadır ve tüm olay ımız bundan ibarettir .

Ve siz cevap yazmışsınız iki cihazın da içini açıp inceleyin ama bunu yaparken bir elektronik parça satış elemanı ama eski işinin ehli olsun bi de elektronikçi  ye bu ikisini inceletiniz ve onlar size ne fark var söyliyecek demişiniz bu yapıldı  sonucu aynen yazıyorum

1- elektronik parçacı ilk önce her ikisini de inceledi parçalara baktı ve dediki  amerikan olanı billahssa resistanslar (frist  grade)  yani süper birinci kalite  üstü ne yazıyorsa çalışma anı da devreden  ne yük geçerse geçsin hep aynı değerde  kalan parçalar grubunda .
2-ingiliz ve alman  için diyeceği  de tümü piyasa malı  fazla söze gerek yok diyor  sadecene amerikadan gelen motorola  işlemci ve dağıtıcı etrafındakiler  kaliteli parçalar diğerleri piyasa malı ve tüm iç aksamı pc boardı da dahil çok fark mevcut arada .

3-elektronikçi arkadaşımız da devamlı iş yeri olan tamirci  ve 51 yaşında mühendis aynı zamanda kendisi  arkadaş ta hemfikir diğer arkadaşlan ve onun bilemediğini bu arkadaş tamamlıyor  bu da diyorki bu devrelerin tümü birinci kalite elemanlarınlan yapılması lazımdır aksi takdirde çok büyük sorunlar yaşanır çalışma anında en birincisi aleti bir türlü devrede tutamassınız tutmak için bu aletin süper bir uzmanı olmanız gerekir v e tüm menülerlen devamlı oynuyaraktan  ancak iş yapar bir hale getirebilirsiniz diyor.

Ama U.S.A  da böyle bir sorun yok  siz de bunu anlatmak istiyorsunuz  ve anladık
ve amerikanlan  avrupa arasındaki fiat da böylece meydana çıkıyor  yarı yarıya avrupa malı ucuzdur bunu anladık sebebini
size yaptığımız haksızlıklardan dolayı babam be kardeşlerim namına sizden özür dileriz.

ve amerika sadecene kendi iç piyasasına malı veriyormuş başka ülkeye sadecene izmir azim elektroniğe dünyada tek dış bayisi oraymış bu da 30 yılı aşkın bir anlaşma ların her iki tarafın da bu güne kadar sadık kalındığı ve hiçbir sorun yaşanmadığından ötürü bu ayrıcalığı yapıyorlarmış  ve biz de yakın bir zamanda azimlen bir anlaşma yapıp ondan amerikan malı olanlardan getirip satmıya başlıyacağız tabiki anlaşabilirsek  olucak bunlar konuşulucaktır

Size  işlerinizde başarılar dileğimizlen tekrar özür diler ellerinizden öperiz saygılar sunarız
                                                                                                  FARUK/S.E

Düzenleyen nacibaba - 26/Kasım 2017/2008 Saat 18:00
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Kasım 2017/2008 Saat 18:09

OSMAN BEY / FARUK BEY/MAHİR BEYLER

ARKADAŞIM MESAJINIZI ALDIM BENLEN HEMFİKİR OLMANIZA SEVİNDİM  BU DEDİĞİMİ İLK YAPAN BİR FİRMASINIZ VE KATIKSIZ DOĞRUYU DA YAZDIĞINIZ İÇİN SİZLERE TEŞEKÜRÜ BORÇ BİLİRİM

BUNDAN SONRAKİ TÜM ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM

SAYGILARIMLAN.......................OSMAN NACİ KANAT...................................................O.N.K..

dededededededede

dededededededede

dede

YUKARDAKİ RESİMLERDE  AÇIKÇANA  ORİJİNAL  U.S.A  MALI OLAN DFX  İN İÇİ EMRİME ÜSTÜ PARÇALARI  GÖRÜNMEKTE VE ETİKETTE DE AMERİKAN MALI OLDUĞUNUN İSPATI  (U.S.A  ) DİYE AÇIKÇA YAZMAKTADIR  

ÖNEMLİ NOT> KAPAK DIŞ KISIM ÜZERİNDE AMERİKAN BAYRAKLI VE MADEİN AMERİCA  YAZISINA VE  RESMİNE  KİMSE ALDANMASIN   ESASI BATARYA KAPAAĞINI AÇIP İÇ KISIM ÜZERİNDEKİ  SERİ NOSUNUN YAZILI OLDUĞU ETİKETE BAKINIZ   BURDA  (UK ) YAZISI VARSA İNGİLİZ MONTAJI   (P.R.J )  (G.B)  GERMANY   SWIDEN   AUST   CANADA  MEXİCO    BUNLAR  HANGİ ÜLKEDEKİ FABRİKALARIN MONTAJLARINI  GÖSTERİRLER

ÖNEMLİ NOTTUR  ///>  DFX=300  **** DFX*****XLT****TM-808 =  BU MODELLER  U.S.A  ORİJİNALİNİN   YARI FİATINA ÜLKEMİZDE SATILMAKTADIR   AVRUPADAN GELENLERE KIYASLAN   ŞİMDİ BEN DİYORUMKİ İTHAL EDEN VE SATAN ARKADAŞLAR  BİZİM SATIŞLARIMIZA ENGEL OLUYORSUN SENİ İŞTE MAHKEMEYE VERİCEZ ŞÖYLE YAPICAZ BÖYLE YAPICAZ DİYECEĞİNİZE BU ARADAKİ FİAT UÇURUMUNU BANA İLK ÖNCE GENİŞ İZAH EDİN DE BEN DE ANLIYAYIM ........

MADEMKİ  AYNI GÖRÜNÜM  AYNI YAPI  HERŞEYİ AYNIDIR   PEKİ BU ARADAKİ FİAT NİYE BÖYLEDİR   BEN BUNU   ANLIYORUM HEM DE ÇOK İYİ ANLIYORUM  DA  ANLAMIYAN KESİMLERE BİR AÇIKLAYIVERİNİZ ÇÜNKİ BURDA BİR BÜYÜK ÇELİŞKİ VARDIR ....

SAYGILARIMLAN.......................OSMAN NACİ KANAT................................................O.N.K... 

Düzenleyen nacibaba - 18/Aralık 2017/2008 Saat 19:29
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Aralık 2017/2008 Saat 19:37
HERKESE  SELAMLARIMI SUNARIM............................................................................O.N.K...

BU YAZIM ÜZERE GELEN BİR TELEFONDA ARKADAŞ DİYORKİ ........

ARADAKİ FİAT FARKI  AMERİKADAN TÜRKİYEYE KADAR OLAN YOL UZUNMUŞ ?? BUNDAN KAYNAKLANIYORMUŞ   AVRUPA BİZE YAKINMIŞ   BÖYLE DİYOR

YORUM SİZLERİNDİR   BEN ARADIĞIM CEVABI BULAMADIM...............

SAYGILARIMLAN.........................................................................................................O.N.K...
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Aralık 2017/2008 Saat 23:20
XLT-----DFX arasında yapı itibarı ilen hiçbir fark yoktur dfx in yeni model olması sebebi ilen biraz daha fazla programlar konulmuştur ama bunlar da fuzilidir bence her ikisinin de kartı işlemcisi ekran faktörleri birebirdir aynıdır

YALNIZCANA ŞU ÖNEMLİ FAKTÖR VARDIR SADECENE XLT LERE TAKILAN ÇİFT BAŞLIKLI ARAMA APARATI VARDIR BU DFX E TAKILMAZ DFX İÇİNDE DAHA BÖYLE BİR SİSTEM ÜRETİLMEDİ FARK BUDUR GERİSİ AYNIDIR

DERİN ARAYACAĞIM VE ÇİFT BAŞLIK TAKICAM DERSEN XLT Yİ ALICAN
AMA BANA ÇOK DERİNLER LAZIM DEĞİL ÇİFT BAŞLIKLAN DA İŞİM YOK DERSEN TABİKİ DAHA MODERN OLAN EKSİKSİZ OLAN DFX İ SECECEKSİN

XLT eski DFX yeni teknojidir demiştiniz. DFX 300 ise DFX'den sadece 30 cm daha derindir diyorsunuz.

Naci Bey daha önce böyle bir yazınızı kaydetmiştim. Buna göre XLT'nin derinliği daha iyi diyorsunuz.

Tam olarak derinlik karşılaştırmalı bir tablo verirseniz. Bizler için daha aydınlatıcı olacaktır.

ARKADAŞIM TAM OLARAK DERİNLİK  ÖLÇÜSÜNÜ HİÇBİR KİMSE SANA VEREMEZ  VE YAPILMIŞ OLAN ANALİZLERİN TÜMÜ BU YABANCI MENŞEELİ OLAN YAYINLARDAKİ ALET DERİNLİK KARŞILAŞTIRMALARI NDAN VE BİZDEKİ BAZI YAPILANLARDAN BAHSEDİYORUM BURDA

HANGİ ŞAHIS VEYA KURULUŞ VEYA  FABRİKA VEYA BU İŞ İÇİN TEZGAH KURMUŞ FİRMA   BURDA HERKES ÇOK DİKKAT ETSİN <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
>>KİM  HANGİ YERDE HANGİ ÜLKENİN NERESİNDE BU TESTİ YAPIYOR VE YAZIYORSA ALINAN TÜM BU ÖLÇÜMLER  DİREKMAN SADECENE ORAYA AİT ÖLÇÜLERDİR BU  ÖLÇÜM SADENE ORASI İÇİN GEÇERLİ OLUP  DÜNYANIN HERHANGİ BİR YERİNDE BU ÖLÇÜMÜ OKUYUP TA KENDİ TOPRAĞINDA HER KİM DENERSE   YANILDIĞINI ANLAR  ANLIYAMIYAN BU YANLIŞ TEST DER GERÇEĞİ BUDUR ....O.N.K.

ARKADAŞLAR İNTERNETTEKİ YABANCI SAYFALARDAKİ VEYA BİZDEKİ VERİLEN VERİLERE KİMSE MUTEBER ETMESİN  KİM NERDE BULUNUYORSA  BULUNDUĞU YERİN TOPRAK VE HAVA ŞARTLARI GEÇERLİDİR TEK GERÇEK DE BUDUR ..
VE HİÇBİR YERİN TOPRAĞI SİZİN BÖLGENİZ TOPRAĞINI TUTMAZ .....................O.N.K..
BU KONUNUN GERÇEKLERİ VE GERÇEK DIŞI OLANLARI AŞAĞIDA ÇIKARILMIŞ OLUP BUNLARI DİKKATLEN İNCELEYİNİZ..

YANLIŞ İŞLER VE DOĞRU YAPILAN İŞLER

1>BİR DEDEKTÖR  1 LİRA EBADINDA BİR PARAYI   3000  SENELİKSE VE DEVAMLI AYNI YERDE KALMIŞSSA BUNU DEDEKTÖRÜNE GÖRE  50 CM İÇLERİNDE ALGILAR RAHATLIKLAN

2>YUKARDAKİ ANLATILAN DEĞERDEKİ AYNI PARAYI  EĞER TOPRAK TEMİZSSE HİÇBİR ENGEL YOKSA BU DERİNLİK DAHA DA ARTAR

3>BİR DEDEKTÖRÜN DERİNLİK ALGILAMASI FAKTÖRÜ  ALGILANICAK OLAN METALİN EBADININ BÜYÜK OLMASI İLEN ORANTILIDIR   MADDE NE DENLİ BÜYÜKSE DERİNLİK DE O NİSPETTE ARTACAKTIR ( BU KANUNDUR)
BUNA MUKABİL MADDE NE DENLİ UFAKSA DERİNLİK DE O NİSPETTE AZALACAKTIR

4>AYIRIMSIZ (ALL METAL) İÇİNDEKİ BİR ÇALIŞMADA ALGILANAN DERİNDEKİ BİR MADDEYİ   BU NEDİR DİYE AYIRIMLI ŞEKLE ÇEVİRİP BAKTIĞINIZDA HİÇBİR SES DUYAMASSINIZ
DİKKAT Kİ NE DİKKAT ///> ŞİMDİ BURDA 2 FAKTÖR MEYDANA GELİR   BİRİNCİ ŞIKTA ALL METAL POZİSYONUNDA MADDEYİ YAKALADINIZ  DİYELİM 1.5 METREDE BU MADDE  OLSUN  AYIRIMA GEÇERSENİZ ARAYA GİREN AYIRIM FİLTRELERİ YÜZÜNDEN  BU DERİNLİK  AYIRIMDA 75 CM DÜŞER VE  1.5 METREDEKİNİ GÖREMEZ EĞER BU ÇOK KIYMETLİ BİR ŞEY İSE DEMEK AYIRIM CEVAP VERMEDİ BU DEMİR DEYİP GEÇERSENİZ BELKİ DE HAYATINIZIN EN BÜYÜK BIR ŞANSINI KAÇIRMIŞ OLABİLİRSİNİZ   BU KONUYU ÇOK İYİ DÜŞÜNÜN ...........................................O.N.K...

5>AYIRIMSIZ  ŞEKİLDE ARAYA HİÇBİR FİLTRELEME GİRMEDİĞİNDEN ÇOK DERİNE İNEBİLİRSİNİZ AMA BURDAKİ YAKALANAN MADDE DEMİR DE KIYMETLİ DE OLABİLİR BUNUN AYIRIMINI  ALL METALDE YAPAMASSINIZ  ANCAK KAZIP ÇIKARIP BAKACAKSINIZ ARTIK ŞANSINIZA KALMIŞTIR  DEFİNECİLİĞİN CİLVELERİNDEN BİRİDİR BU DURUM...

6>DİKKAT>>>AYIRIMLI ŞEKİLDEKİ ARAMALARDA SADECENE KENDİ EN SON 22 LİK KAFALARI KULLANINIZ DAHA BÜYÜK VE ÇOK BÜYÜK KAFALAR TAKILIRSA AYIRIM ÇALIŞMAZ  KENDİ ORİJİNAL KAFASINDAN BAŞKA Kİ TAKILAN TÜM KAFALAR ALL METAL  AYIRIMSIZ KANALLARDA KULLANILIR  AYIRIM DA SADECENE WHİTESLERDE  BİR TENEKE EBADI KIYMETLİ METALE KENDİ BAŞLIĞINLAN 2 METRELERDE AYIRIMLI OLARAK CEVAP ALINIR DİĞER DEDEKTÖRLERDE BU DURUM 1.20---1.30   LARDA KALIR....................................................................................................................O.N.K....

7>DİKKAT>> AYIRIMLI KISIM İÇİNDEKİ ARAMALARDA BAŞLIĞIN ÇOK HIZLI SALLANMASI GEREKİR  SAĞA VE SOLA OLARAKTAN  Kİ EN UFAK BİŞİ BİLE TUTULSUN
AYIRIMSIZ ARAMADA BU İŞLEM GEÇERSİZDİR AĞIR AĞIR VE SALLAMASIZ İŞ YAPILIR

8>AYIRIMLI ŞEKİL İÇİNDE ÇALIŞILIRKEN >>DEDEKTÖRÜNÜZ ÜZERİ SİSTEMDE VARSA  DERİLİK ÖLÇER DENİLEN SİSTEM  Kİ ESASINDA BU DERİNLİK ÖLÇME DEĞİL YAKALANAN MADDEYİ TAM BAŞLIĞIN ORTA YERİNE GETİRMEKTİR MAKSAD  ŞİMDİ BU MADDENİN BİR KIYMETLİ PARA OLDUĞUNU VARSAYALIM  VE ELİNİZDEKİ KESER GİBİ KAZICIYI BİLİNÇSSİZCE SALLARSANIZ BU PARAYI EZEBİLİR  İKİYE DE AYIRABİLİRSİNİZ  BUNLARIN OLMAMASI İÇİN BU SİSTEMİ DEVREYE SOKUP TAM PARAYI BAŞLIK ORTASINDA MARKALAYIP BAŞLIĞI AYNI YERİN ÜSTÜNDE AZ YUKARI KALDIRIN VE İŞARET PARMAĞINIZI TAM BAŞLIK ORTASINA GELEN HİZADA TOPRAK ÜZERİNE KOYUN VE ALETİ YANA BIRAKIN YER İŞARETLİDİR ŞİMDİ BU YERİN ATRAFINDAN TOPRAĞI AÇINIZ VE TOPRAKLAN BERABER BU MADDE KESERFE HİÇ DEĞMEDEN DIŞARI ÇIKICAKTIR ALETİ ALIN VE ÇIKAN TOPRAK ÜZERİNDE BAŞLIĞI GEZDİRİN VE SESİN GELDİĞİ YERDEDİR MADDE VE TOPRAĞI AVUÇLAYIP BAŞLIĞIN ÜSTÜNE DÖKÜN YOK GELMEDİ 2 İNCİ AYNISINI YAPIN BİRİNDE MUTLAK BAŞLIK ÜSTÜNE DÜŞÜCEKTİR  VE O TOPRAK KÜMESİ İÇİNDE O MADDEYE ELİNİZ DEĞDİĞİNDE SESTE DE DEĞİŞİKLER OLDUĞUNU GÖRECEKSİNİZ SONUÇTA MADDEYİ ELİNİZE ALIRSINIZ  TEKTEKÇİLİKTE BU ŞEKİL DAİMA  EN GEÇERLİ KURALDIR....O.N.K.

YAPILAN  TAMAMEN YANLIŞ OLANLAR

1/A=  DEDEKTÖRÜ MASA ÜSTÜNE YATIRIP  BAŞLIĞA DEĞİŞİK MADDELERİ YAKLAŞTIRIP DENEMELER YAPMAK  TAMAMEN YANLIŞ İŞLERDİR

2/B=TOPRAĞI YENİ AÇIP SANTİMETRE ŞEKLİNDE   ÖLÇÜ ALIP YİNE ÜSTÜNÜ TOPRAKLAN ÖRTÜP DEDEKTÖRLEN ALIYORMU ALMIYORMU GİBİ DENEMELER TAMAMİYLEN YANLIŞTIR
NOT= YUKARDAKİ ŞEKİLDE GÖMÜLEN CİSMİN ÜSTÜNDEN EN AZ BİR 5 YIL GEÇERSE  EH İŞTE BİRAZ DOĞRU OLARAK CEVAP  ALINIR ESASI  EN AŞAĞI 20 YIL  GEÇMESİ GEREKTİR   BUNU SIKLIKLAN YAPAR ARKADAŞLAR  1/A   DAKİ DE HERKES DENEMİŞTİR  BU  2 İ ŞIK YANILTICI VE ALDATMACADIR   BUNA İNANINIZ

3/C= BU YUKARDAKİ  2/B  DEKİ ŞEKİLLERİN ÇOĞU DEDEKTÖRDEKİ AYIRIMLARDA DAİMA ÇÖPLÜK MODU DENİLEN  TOPRAĞA YENİ KARIŞMIŞ MADDELERDİR

ALET AYIRIMDA İKEN ÇOK GÜZEL ÖTTÜ AÇTIM   PASLI BİR TENEKEMSİ MADDE ÇIKTI  BU DEMİR OLMASI LAZIM VE AYIRIMDA DA HİÇ ALGILAMAMASI LAZIM DEĞİLMİDİR NİYE BÖYLE YAPIYOR ???
ARKADAŞLAR ÇOK PASLI DEMİRİMSİ MADDELER  BU PASIN YARATIĞI  BAKIR OKSİTİNE KAÇAR  VE ALET BUNU BAKIR OLARAK GÖRÜR AMA BU MADDE TOPRAK DIŞINA ÇIKIP TA HAVAYLAN TEMASI HALİNDE ALETLEN TEKRAR BAKMADA DEMİR OLARAK ALGILAYACAKTIR  BUNUN DA FARKINA VARINIZ

4/D= ŞİMDİ BAZI DENEYİMLİ ARAYICILARIN YAPTIĞI YANLIŞLARDAN BAHSEDİCEM ARKADAŞIN BELLİ BİR BÖLGESİNDE %80 AĞIRLIKLI OLARAK ALTIN PARA ÇIKIYOR  BUNUN YANINDA GÜMÜŞ TE BRONZ DA BAKIR DA MEVCUT AMA O İLLE DE ALTINA KAFAYI TAKMIŞ   DFX    XLT TÜRLERİ TAA İLK ÇIKAN İŞLEMCİ AEGLE  LERE KADAR OLAN TÜM ALETLERDE   SIRF BU ÇIKAN ALTINA AYARLANIP ALTI ÜSTÜ NE VARSA ÇIKARILABİLİNİR   VE SADECENE O ALTINDAN GELİRSE TUTULUR CEVAP ALINIR BAŞKA NE GELİRSE HEPSİ YOK EDİLİR   AMAAA BU İŞİN DE RACONU VARDIR

*> İLK ÖNCE TÜM FREKANSLAR AÇIKKEN BU MADDEDEN BİR KAÇ TANE YAKALAMANIZ LAZIMDIR VE BU ALTIN PARANIN TOPRAK İÇİNDEYKEN EKRANDAKİ GÖSTERDİĞİ FREKANS NOSU MUTEBER ALINIR   VE BU NONUN ALTI VE ÜSTÜ SİLİNİR SADECENE O BIRAKILIR İŞİN DOĞRUYA KAÇAN YANI BÖYLEDİR
VE BU ŞEKİLDE YAPANLAR TOPLAR ÇOĞU DA BUNU BİLMEYİP ÇIKTIKTAN SONRA BAKIYOR ALTIN VE KOYUYOR ALTINI TOPRAK ÜSTÜNE VE GELEN NOYU BIRAKIP DİĞER ALTINI ÜSTÜNÜ SİLİYOR VE BU ŞEKİLDE ARIYOR  ARIYOR  ARIYOR YOK BİŞİ YİNE TÜM FREKANSI AÇIP ARIYOR VE BAŞLIYOR YAKALAMAYA  KALKIP BUNUN SEBEBİNİ SORUYOR  YA ARKADAŞ TOPRAK İÇİNDEYKEN FREKANS 50 İSE ÇIKTIKTAN SONRA BAKTIĞINDA 30 VEYA 45 TE  40 TA GELEBİLİR SEN 50 Yİ BIRAKIP DİĞERLERİNİ SİLİYORSUN ESAS TOPRAK İÇİNDEKİ SAYIYI MUTEBER AL  ANLADIN  ANLADIM..................................................................................................................O.N.K.
KİMİSİ DE BULDUĞU ALTINI DEVAMLI YANINDA TAŞIYOR ARAYACAKKEN  BU ALTINI REFERANS GÖSTERİP MAKİNEYİ ŞARTLIYOR BU DA YANLIŞ TABİİ

SONUÇ OLARAKTAN  SİZ SİZ OLUN HİÇBİRŞEYİ KAÇIRMAMAK İÇİN  DEMİRİ KAPAYIP 20 SAYISINDAN SONRA 90 A KADAR OLAN BÖLGEYİ AÇIK BIRAKIP ÇALIŞINIZ YUKARDAKİ ÖNERİLERİ DE DİKKATE ALINIZ

TÜM DEDEKTÖRLERDE DE DERİNLİK ŞEKİLLERİ HERKESİN KENDİ BÖLGESİNDEKİ OLAN DERİNLİKLER GEÇERLİDİR   BUNU DA DİKKATE ALINIZ

DFX  TEN SONRA ÇIKAN DFX=300 DE  30 CM LİK BİR DERİNLİK ARTIŞINA SAHİPTİR  YANİ DFX İN BULDUĞU DERİNLİĞE  300 LEN BİR 30 CM İLAVE EDİNİZ HEPSİ BU

SAYGILARIMLAN.......................OSMAN NACİ KANAT...........................................O.N.K...

Yukarı Dön
ato33 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 23/Aralık 2017/2016
Durum:
Gönderilenler: 6
  Alıntı ato33 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Aralık 2017/2008 Saat 14:14
Hocam merhaba yeni siteniz hayırlı olsun daha önceden define comda sizinle beraber mj,falan atıyodum,bende bir süredir sitelere takılmıyom.inşallah bu yeni sitemizle daha iyi işler bilgi alışverişi sizin degerli bilgilerinile bizleri aydınlatmaya devam edersiniz,Hocam geçen yıl d f x almıştım sizinle görüşmüştüm.hocam makinayı 7.8.aydır kulanmıyodum,geçengün gezeyim dedim hocam makina hava ayarını vermiyo.yani makinayı havaya kaldırıp BİB.sesi gelmesi gerek hocam şimdi hava ayarı bir türlü olmuyo.hocam beni bilgilendirirseniz mutlu olurum ellerinizden öperim .SAYGILARIMLA.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234 12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50