Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5DEFİNECİLİK BİLGİ BANKASI
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

arkadaşlar bunun ne olduğunu bilen varmı ?

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
tekno_V Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 02/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 60
  Alıntı tekno_V Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: arkadaşlar bunun ne olduğunu bilen varmı ?
    Gönderim Zamanı: 30/Mart 2017/2013 Saat 15:36
dededede CAPI YAKLAŞIK 7 CM  AĞIRLIK 206 GR. KİMSE SAHTE DEMESİN KAZIDA BİZZAT KENDİM BULDUM

Düzenleyen tekno_V - 30/Mart 2017/2013 Saat 15:38
Irmağı takip eden, denizi bulur.
...SAYGILAR...
Yukarı Dön
tekno_V Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı tekno_V Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Nisan 2017/2013 Saat 13:59
ne oldugu hakkında fıkrı olan yokmu
...SAYGILAR...
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Nisan 2017/2013 Saat 13:47

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR

BU ZANNEDERSEM  KİLİSE MANASTIR GURUPLARININ  PAPAZ KEŞİŞ  LERDE RASTLANAN BİR KIDEM MADALYON ŞEKLİ OLUYOR 40 KÜSUR YIL ÖNCE BUNUN AYNI BİR BENZERİNİ BEN DE BULDUMDU SİKORPİON MANASTIRINDA  BUNUN NE OLDUĞUNU  RAHMETLİ ERDOĞAN ATAK  İLEN DE ÇOK KAFA YORDUK O YURT DIŞLARINA BİLE YOLLADI BUNUN  RESİMLERİNİ  AMA HİÇBİRYERDEN BİŞİ GELMEDİ  DERKEN AYNI KİLİSE GURUBUNA BAĞLI 3 KM GERİDEKİ BİR KİLİSE HARABESİNDEN DE AYNISI ÇIKTIYDI  BU 2 KATLI KAYAYA OYMA ŞEKİLLENDİRİLMİŞ BİR YAPIYDI AŞAĞI ÖRME ŞEKİLDEKİ DUVARLARI TAMAMEN YIKILMIŞ SADECE ANA KAYADAKİ ESERLER DURUYORDU VE 2 KATTA YAN YANA 2 ODA YAPILMIŞ  ÜSTLERİ HERHALDE DAM  İMİŞ AMA GÖKYÜZÜ GÖZÜKÜYORDU TABİİ BU 2 ODANIN  ÖNÜ 2 METRE BALKONLUK GEZİNTİYERİ YAPILMIŞ  VE SAĞINDAN AŞAĞI  MERDİVENLEME YAPMIŞLAR AŞAĞI BU MERDİVENDEN YUKARI BU GEZİNME YERİNE TAM ÇIKINCA SAĞDA BİR UFAK  YER DAHA VARDI BURASI DA TUVALET OLUYOR KUBUR ÇUKURU DA MEVCUT GAYET NET  AYNI BUGÜNKİ TUVALET TAŞLARI ŞEKLİNDEYDİ  İŞTE BU 2 ODANIN DUVARLARINI PENCERE ETRAFLARINI ARARKEN SOLDAKİ ODANIN  PENCERESİNİN TAM ALTINDAN  BİR SAĞLAM SİNYAL ALDIM  BAKIYORUM ÖYLE GÜZEL YAPILMIŞKİ SANKİ KENDİ DOĞAL KAYASI GİBİ AMA SIVAMA YAPILMIŞ BURDAN  NASIL DİYEYİM TARİFİ BUGÜĞNKİ AZ GENİŞ OLAN SALLAMA ÇAY KUTULARI GİBİ  EBADDA PAS İÇİNDE BİR KUTU ÇIKTI  HİÇ ELLEMEDEN AŞAĞI İNİP ARAÇTAN KALIN DERİ ELDİVENLERİ ALDIM ÇÜNKİ EVVELDEN BU GİBİ BİŞİDEN ÇOK TATANOZ İĞNESİ YEMİŞ BİRİ OLARAKTAN ÖYLE ALDIM ZATEN ÇEKMEMLEN BİRLİKTE DAĞILDIYDI KUTU İÇİNDEKİLER YERE DÜŞTÜ
BİR ADET BU MADALYONDAN  DÜŞTÜ  BİR ADET GÜMÜŞ ÜSTÜ KIRMIZI TAŞLI AMA DEĞERSİZ BİR TAŞMIŞ  İLK GÖSTERDİĞİMDE ÖYLE DEDİLER AMA TAŞI IŞIĞA TUTUNCA  İÇİNDE ŞAHANE RESMEDİLMİŞ BİR MERYEM ANA KUCAĞINDA İSA PEYGAMBER VAR   BUNU NASIL YAPMIŞLAR VE NİYE KIYMETSİZMİŞ DEYİP VERMEDİM SAKLADIM ONU BİR  KAÇ SENE . 4 TANE ÇUHADIZA BENZER İĞNE  5 TANE DÜĞME BENZERİ BİŞİLER 5 TANE  AİNİON  UFAK KEÇİLİLERİNDEN GÜMÜŞ HEPSİ O KADAR  FALAN FİLAN  BU GİBİ YERLERDEN BUNLAR ÇIKTIĞI İÇİN TÜM YORUMLAR BU YÖNDE 
MADDESİ-------BAKIR SAF
ÖN RESİM ----KABARTMA  GİBİ YEDİRME KAZITTIRMA TEKNİĞİNLEN YAPILMA 
ARKA TARAFI ---- XXXI    LER  GİBİ İŞARETLER DE RÜTBE DERECELENDİRME ŞEKLİ OLUYORMUŞ   ???

İLK BULUNANIN BENDE RESİMDEKİ BAŞLIK AYNI TAMAMDIR AMA KİŞİ BAŞKA 
ARKASINDAKİ XX  LERTDE  1.CİDE ŞÖYLE       XXXV
..........................................2.CİDE DE ŞÖYLE     XXXII

HEPSİ O KADAR  BUNLAR PARA DEĞİL MADALYON OLMAKTADIR VE ÇERÇEVELERİ VARMIŞ ZİNCİRLİ BOYUNA ASMAK İÇİNMİŞ ONLARI BULAMADIM .

BU İŞE AİT BİLGİLER OLAN BENİM DEFTERİ BULAMADIM GEÇEN SENE BİR SAĞLAM ZELZELE OLDU BURDA BÜTÜN RAFLAR AŞAĞI İNDİYDİ  HERŞEY KARIŞTI BİRBİRİNE ONU ARAMAKTAN SANA HEMEN CEVAP YAZAMADIM VARDI BÖYLE BİR BİLGİ DE  NERDEYDİ SONRA HATIRLADIM ANA DEFTERDE VARDI  ARADIM HEM ONU BULDUM HEM 4 SAAT DE TASNİFLEME YAPTIM  BİR HAFTA TAM ÇALIŞSSAN ANCA BU KARIŞIKLIK DÜZELTİLİR ONA DA VAKTİM YOK TABİ HER NEYSE.................... 

SAYGILAR..................................................................................NACİBABA....................ONK....                                                   
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
tekno_V Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı tekno_V Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Nisan 2017/2013 Saat 14:22
baba çok tşk ederim verdiğin bilgıler ıcın pekı bunu ne yapmalıyım sence degerlı bır parcamı ?
...SAYGILAR...
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50