Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5ÇUBUK SİSTEMİ <>5YENİ ANLATIM YENİ İZAHLAR
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ermeniler hakkında

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
mjoyyy Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 24/Ağustos 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 10
  Alıntı mjoyyy Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ermeniler hakkında
    Gönderim Zamanı: 22/Mart 2017/2013 Saat 16:22
ermeni evleri hakkında bilgisi olan varmı?

Düzenleyen mjoyyy - 22/Mart 2017/2013 Saat 16:23
ışık saçabilmek için önce yanmak gerek
Yukarı Dön
mjoyyy Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı mjoyyy Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mart 2017/2013 Saat 12:35
hiç bilgisi olan yokmu
Yukarı Dön
cappadokyalı Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 02/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 14
  Alıntı cappadokyalı Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mart 2017/2013 Saat 12:51
ermeni evlerinde,alta yazdıklarımdan mal alnmış,fakat bu her evdede olacak diye bir kaide yoktur yinede incelenmesinde fayda var.
1.avluda veya bodrumda bulunan havuzun altında küçük mahzen olabilir?
2.kuyunun ağzından itibaren 1mt.aşağısında veya kuyunun hemen yanında kör pencere olabilir?.genellikle kuyuda tünel girişi başlar.
3.duvar bulunan taşlardan,çok geniş olanının içi boş olabilir? bu taşlar genelikle mutfak duvarında veya pencere altlarında olur.
4.bodrum tavanındaki 2 ağacın arasında kaya parçası varsa? içi boştur
5.avluda tulumbanın atık su için yapılan kanalı,yer altındaki tünelin şeması olabilir?
6.bodruma inen merdivenin sahanlığının altında ve yan duvarlarında gizli pencere olabilir?
7.bodrumun avluya bakan küçük penceresinin içinde olabilir?
8.avluda bulunan incir ağacının dibinde olabilir?
9.bodrum kapısının eşiğinden 1 adım ilerisinde olabilir?
10.ermeni evlerinde şömine dibinde oda var denilir,fakat ben şimdiye kadar şömine altında odaya denk gelmedim,açılmışını bile görmedim.(belkide ben rastlamadım)
11.ermeni evlerinde pencere veya kapıların taşında,oyma ve parmak genişliği kadar taşı kesilmiş görseniz.bilinki gizli pencere var.

bende gördugum örnekleri söleyim...

sahte soba bacası 1 ıncısının yanında 1.5 m kadar yan tarafında agzı sıvalı 1 tane vardır içinde küp ters yatmıs 7 adet.....
şömınenın iç sol duvaru tam karsı duvarı kasa idi ve şömınenın içinden bacaya dogru bakın ellinizin uzana bıldıgı yerde raf gibi ckıntı var ordada bisiler olabılır

ağırn girişinde eşikte taş taşın ustune ay seklınde oyma ve altında hediye

hayvan yalagnda istavroz beya oyma tam altı

ermenı evlerınde bahcesinde ağaç dibindeki kuynun agız kısmında hediye

duvarlarında cakılı çivi varsa tam arkası.

evden girdikten sonra geniş antre olur salona basamak ile cıkılıyorsa o basamaklar horosan

manol duvardaki çivileri daha tam çözmüş değilim.fakat duvardaki halklar hakında tecrübelerim olmuş,bazı evlerde kemerin ortasına gömülen halkanın altında gizli kuyu var
duvarlardaki halkalar ise; sağa,sola döndürülmüş olanları görürseniz?? karşı cephesine bak başka bir halka daha vardır.bu halkalar birbirlerini takip ettirir takii son halkaya,son halkanın dış kısmını değilde iç kısmını,dikkatli inceleseniz genişlik-incelik verilip V gibi yapılmış olduklarını görürüsünüz,V yi anlatmaya gerek yok sanırım. ALINTIDIR...
ilim paylaştıkca çogalır...
Yukarı Dön
mjoyyy Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı mjoyyy Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mart 2017/2013 Saat 13:20
tşkkurlker
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı cappadokyalı Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mart 2017/2013 Saat 14:24

DİKKAT---- BAŞKA SİTEDEN İZİNSİZ ALINTI YAPIP BURDA YAYINLAMAYIN
                     SONRA DAVA AÇARLAR BİR SÜRÜ BAŞ AĞRISI OLUR BİDAA BU
                      GİBİ ŞEYLERİ LÜTFEN YAPMIYALIM....

SAYGILAR.......................................................................................NACİBABA..............ONK..

Düzenleyen nacibaba - 23/Mart 2017/2013 Saat 16:33
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı cappadokyalı Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Mart 2017/2013 Saat 15:50
TAMAM NACİ BABA BİR DAHA OLMAZ
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı cappadokyalı Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Mart 2017/2013 Saat 16:16
BEN PAYLAŞIMI SİLECEKTİM AMA OLMADI İSTERSEN SEN SİL NACİ BABA İZİNSİZ ALINTI YAPMAYIZ BUNDAN SONRA.. İNŞ
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50