Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5COINMASTER++WHİTES <>5Dfx 300 E-Spectrum Serisi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

dfx 300 hakkında

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
cello01 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 01/ocak 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 5
  Alıntı cello01 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: dfx 300 hakkında
    Gönderim Zamanı: 24/Kasım 2017/2012 Saat 14:50

yaklaşık bir ay kadar bu siteyi inceledim naci babanın paylasımlarının hepsini okudum diyebilirim internetten alış veriş riskli diye düşünen bir insandım  ama yanıldım  06 11 2012 istanbul tees den dfx 300 ü satın aldım ve sevk adresi olarak naci babanın adresini verdim aldığım gün de program ücretini daha makine naci abinin eline ulaşmadan gönderdim. sağolsun çok ilgilendi. bir hafta kadar makine ile ilgilendi sağolsun. ve arayıp sık sık bilgi verdi bir hafta sonra makinemi kargo ile çok intizalı bir şekilde gönderdi. aleti aldıktan 1 hafta sonra araziye çıktım yaklaşık 3 saatlik bi tecrube yaşadım sitedeki yazıları okadar çok okumuş olmalıyım ki sanki yıllardır elimdeydi alet sırf değerlide çalıştım çünkü arazi sürülen bir topraktı hatta sürülüp tapanlandıktan sonra gezdim hiç üzmedi sinir etmedi ufak bi parçada buldum bazı büyük demirlerde + (artı) gösterdi ama toprağı ayağımla hafif attığımda hemen demire dönüp sesi kesti. sonra derine aldım aleti topraktan kayalık bölüme geçtim makine track uyarısı vermeye başladı anlamadım eve gelip baktığımda arazinin değiştiğini söylüyormuş şaşırdım topraktan kayaya geçtiğini sana söylüyor. gelelim kayalık tecrubesine baktığım alan roma nekropolü güzel bir zemin altı oda girişini gündüz işaretlemiştik akşam derin aramada mezarın üstünde gezindim bi noktada - 90 - 70 arası ve aynı noktada +23 gibi rakamlar aldım tabi çalışma yapamadık henüz. naci baba ya sorum kayadan bu rakamı almak ne ifade ediyor aşşağıda mezar olduğundan %100 eminim ama dönem soygunu olmuşmu onu bilemem şimdilik tecrubem bu kadar genel olarak benim ve yanımdaki elemanın ortak görüşü makine çok iyi çok akıllı tek sıkıntı ışık olayı her girişte ayarlıyorsun gece için tabi aslında tetiği çekip menu basınca açılıyor ama programa girip a.c. sense yapacaksın alt oka basınca ligth a giriyor bide şarj giriş kapağını tutan kolçaklar biraz basit ama bir alet değil bir yardımcı gibi... okadar ben osman naci kanata çok teşekkür ediyorum bu konuda tereddütleri olanlar bana özelden mesaj atsın tabiki adanada yaşayanlar. yüz yüze konuşup yardımcı olabilirim. saygılar.. teşekkürler O.N.K.

Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Kasım 2017/2012 Saat 17:28

CELLO-01--------ARKADAŞA HİTABEN

ARKADAŞIM  YAZIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM  SAĞOL..HEMEN HEMEN BİR İLK BUNCA MAKİNE PROGRAMLAMIŞIM SAYISINI BİLMİYORUM KALKIP DA HİÇBİRİ TEK KELİME BİLE YAZMADI NİYE YAZMAZLAR NİYE TELEFONLAN ARAMAZLAR DİYE DÜŞÜNDÜĞÜM ÇOK OLMUŞTUR SONUÇTA ELBET BİR AKSAKLIK YANLIŞ GİDEN BİŞİ OLSA MUHAKKAK ARANACAKTIM DEMEKKİ HER ŞEY MUNTAZAM ÇALIŞIYOR DİYE DÜŞÜNÜYORUM BAŞKA BİR İZAHI YOKTUR..
SADECE BİR ARKADAŞ SENİN GİBİ AYNI ŞEKİL ALDI 2 AY ÖNCE PROGRAMLANDI VE GİTTİ SES SEDA YOKTU GEÇENLERDE ARADI TELEFONLAN BİR KALENİN DIŞI DUVAR KESİMLERİNDE YANINDA BİR ARKADAŞINLAN 2 AYRI MAKİNE OLARAK ÇALIŞIYORLARMIŞ ..DEDİ Kİ ARLADAŞIN ELİNDEKİ MAKİNE NEDE  NE EKRAN VAR NE BİŞİ DİREKT SESE DAYALI BİŞİ ÖTÜMÜ KAZIYOR  MALI ALIYOR  NE MARKA DEDİM MİNELAB MIŞ  DİYORKİ ONUN DERİNDEN ALDIĞINI BU WHİTES ALMIYOR  NE OLACAK ŞİMDİ  AC SENSİ YÜKSELTİYORMUSUN O NEDİR DEDİ ??????
HALBUKİ ELİNDEKİ KILAVUZUN HER YERİNDE VAR TAM İZAHLI ŞEKİLDE  MAKİNE ELİNDEMİ EVET ELİMDE ÇALIŞIYORMU EVET ÇALIŞIYOR  AŞAĞI OKLU TUŞA BAS BAKAYIM SONRA EKRANA BAK NE YAZIYOR ORDA  HAH DEDİ AC SENS SAYI 45 DE GÜLDÜM KENDİ KENDİME ŞÖYLE YAP BÖYLE YAP  ORANIN TOPRAĞI EN SON MÜSADE ETİĞİ SAYI 80 DE KALDI ÇEK TETİĞİ GİR ARAMAYA  PULSE DEN TAMAMDEDİ GİRDİ  TAMAM DEDİ ALIYOR ŞİMDİ  İYİ ÇALIŞIN ARTIK ÖYLE ..  YARIM SAAT SONRA YİNE TELEFON AÇTI GÜLÜYOR BELLİ Kİ YANINDAKİNLEN EĞLENİYOR  NE OLDU DEDİM BENİM BAŞIMA GELEN ŞİMDİ ONUN BAŞINA GELDİ ONA GÜLÜYORUM DEDİ O DA BANA ÇOK GÜLMÜŞTÜ ŞİMDİ BEN BİŞİ BULUYORUM GEL BAK BAKİYİM BURAYA DİYORUM ONUN MAKİNEDEN TISS ÇIKMIYOR  KAFAYI YEME SIRASI ŞİMDİ ONA GELDİ DEDİ ..GEÇENLERDE DE BİRİSİ AEGLE II  NE DİYORDU 10 SANTİMMİ NE ÇEKMİYOR DİYORDU O DA AC SENSTEN HABERİ YOK ONA DA SÖYLENDİ ADAM BİNBİR KERRE ÖZÜR DİLEDİ .....
YANİ BU ÖRNEKLER ÇOĞALTILABİLİR DE BUKADARI ŞİMDİK KAFİDİR ..

ARKADAŞIM DİREKT  SESSİZ  2 .Cİ PROGRAM İÇİNDE ÇALIŞ  DAHA BAŞKA ŞEYLER BULMA İMKANIN OLACAKTIR  SIRF KIYMETLİ KISMI SADECE ALTIN--GÜMÜŞ -- LERE ÇOK HASSASDIR DİĞERLERİNE ES GEÇME İHTİMALİ VARDIR
BİR DE ÇALIŞIRKEN  AŞAĞI OKLU TUŞA BAS AC SENSTEN YÜKSELT SAYIYI NEREYE KADAR  PARAZİTLENMELER SESLER OLUŞANIN BİR ALTINA İN SESLER KAYBOLUNCA ORDA BIRAK
BAŞKA MAKİNEDE HİÇBİR ŞEYE DOKUNMA  GERİSİNİ BİLGİSAYAR HALLEDER  SEN SADECE BAŞLIĞI GEZDİR BİR DE AC SENSE GİR DÜŞÜR VEYA NE KADAR TOPRAKTA MÜSADE VARSA O KADAR DA YÜKSELT  BAŞKA HİÇBİR YERİ ELLEME HEPSİ BU ..

BİR DE ŞUNU İYİ BELLEYİN DEMİRİN ÜSTÜ KOYU KAHVERENGİ PAS YAPMIŞSSA BU BAKIR FİLİZLENMESİDİR TOPRAK İÇİNDEYKEN ++ 60--70  GİBİ RAKKAMLAR VERİR DIŞA ÇIKIP DA HAVALANDIMI DA  DEMİR KENDİNİ BELLİ EDER BUNU BİLİN  ZATEN BAŞINA GELMİŞ

55 DE KURŞUNLAR ÇIKAR MİLADİ ÜSTÜ AYNEN TAŞ ŞEKLİNİ ALMIŞTIR ÇOĞU DİYOR BU MAKİNE TAŞA BAĞIRIYOR HALBUKİ YAR İÇİNİ KUŞUN OLDUĞUNU GÖRÜCEKSİN ..

KAYADA BAĞIRDIĞI NOKTADA GİZLİ YAPILMIŞ DEFİNE ÇUKURU VARDIR O YERİ KIRIN İÇİNDEKİLERİ DE ALIN .. KAYANIN HER YERİNE ÖTMEZ BİR NOKTADA BAŞLAR BAĞIRMAYA ..

YENİ SÜRÜLMÜŞ ALT ÜST OLMUŞ HAVALANMIŞ TARLARDA TESADÜFİ İŞLER OLUŞUR BU TARLALARDA ARAMA YAPILMAZ ANCAK OTURUR NADASA BIRAKILIR BİR İKİ DE YAĞMUR YER ONDAN SONRA O YERDE ARAMA YAPILIR

LODOS HAVAYI SAKIN KİMSE KAÇIRMASIN  MAKİNELERİN EN HOŞLANDIĞI HAVA TÜRÜDÜR VE BU ÖZELLİĞİ SENELRDİR ARAŞTIRMAMA RAĞMEN BİŞİ ELDE EDEMEDİM NİYE LODOS  SONRA
BIRAKTIM ÜZERİNDE DURMADIM AMA EN İYİ MALLAR BU HAVADA ÇIKIYOR  SAATLERİ DE GECE 7 İLEN  01 ARASIDIR  AYIN TAM DOLUNAY OLDUĞU ZAMANLARDA DA HAVANIN AÇIK BERRAK OLMASI ŞARTI İLEN GENE İYİ ŞEYLER ÇIKAR DA LODOS GİBİ DEĞİLDİR

TEKTEKÇİLİĞİN ZAMANI VE AYLARI   EYLÜL--EKİM--KASIM AYLARIDIR BUNU DA UNUTMAYINIZ

EKSİ 90  FERRO DEMİRDİR
ARTI 90  İNCE BEYAZ TENEKELERDİR
EKSİ  70  BU DA DEMİRLERDİR--------------VE DE SES ÇOK KUWETLİYSE  METEOR TAŞI DA OLABİLİR   BU SAYILARA ÇOK VURUYOR ..
ARTI 23   SAYISI DA UFAK İNCE SARI  VE BENZERİ MADDELER OLABİLİR

ÇALIŞTIKÇA PİŞİCEKSİN DAHA ÇOK YENİSİN  HEM OKU HEM TATBİKİNİ YAP

SON OLARAK ŞUNU DA SÖYLİYEYİM  2.Cİ PROGRAM SESSİZ DE ÇALIŞIRKEN BİR YERDE BİŞİYE DENK GELİRSİN BUNU ARTI ŞEKLİNDE BAŞLIĞI SALLA EĞER Kİ SES ÇOK KUVETLİ NET PRÜZSSÜZSSE  BU MUHAKKAK İYİ BİŞİDİR EKRANA BİLE BAKMANA LÜZUM YOKTUR AÇ VE O HER NEYSE AL  BEN GECE ZİFİRİ KARANLIKTA ÇALIŞTIĞIM İÇİN  DİREKT SESE BAKARIM  SES NETSE AÇ AL AMA SESTE KIRIKLAR  İSTEMEME GİBİ DURUMLAR OLUŞURSA GEÇ ONU DEMİRDİR ..

DERİN ÇALIŞACAKSAN 4 .CÜ PROGRAMI SEÇ VE BURDA AYIRIM YOKTUR AMA AYIRIMI EKRANIN ALTINDAKİ EKRANDA ÇOK NET GÖRÜRSÜN  ARTI İÇİNDEKİ ÇIKAN İKONLAR KIYMETLİDİR  EKSİ İÇİNDEKİ İKONLAR DA DEMİRDİR ..

HADİ KOLAY GELSİN SANA ...

SAYGILAR.........................................................................NACİBABA............................ONK....
Yukarı Dön
cello01 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı cello01 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Kasım 2017/2012 Saat 18:13

saygılar naci abi kayadan aldığım sinyalle ilgili biraz detaylı açıklama yapmak istedim senin fikrini daha ayrıntılı almak açısından. belki arkadaşlarada yardımcı olmuş oluruz. internetten bir örnek resim aldım açılmış bir zemin altı kaya mezarı.. sinyal aldığım yer bu tip açılmamış bir oda mezar. örnek resimde işaretlediğim kırmızı içindeki dairenin olduğu yerden sinyal aldım define çukuru olduğunu düşünmüyorum aşağıdaki odanın mezarlarından birinin üzerinde olduğumu düşünüyorum .aldığım sinyal değerlerini yazıyorum

-90  - 80 arası ve +23 ler civarı aynı noktada çok hafif başlığı sallamamla aldığım değerler aynı noktada farklı metaller olmalı senin fikrin nedir ? saygılar  

dede
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Kasım 2017/2012 Saat 20:07

CELLO-01-----------ARKADAŞA

--90       --80          BUNLAR DEMİRDİR
+ 23       DE GENELLİKLEN SİGARA JİLETİNLERİ GİBİ MADDELER OLMAKTA
DEMEKKİ BURDA ÇALIŞILMIŞ  VE SAĞDA SOLDA BİŞİLER DE ATILI  YANİ ÇÖPLÜK İŞLERİ DEDİĞİMİZ MADDELER ...

ŞİMDİ BAŞLIĞI AYIRIMLI İÇİNDEYKEN SAĞA SOLA HIZLAN SALLIYACAN Kİ AYIRIM TAM GERÇEKLEŞSSİN  AĞIR AĞIR YAPARSAN AYIRIM YAPILAMAZ

AĞIR AĞIR OLARAKTAN  4.CÜ PROGRAM İÇİNDE ÇALIŞICAN  BURDA İSTEDİĞİN GİBİ  AĞIRLAŞABİLİRSİN   AMA AYIRIMDA ASLA SAĞA SOLA HIZLAN BİR GEÇİR O MEDDE ÜSTÜNDEN

ŞİMDİ BEN SANA  PRATİK OLSUN BİLGİ OLSUN DİYE BİR ÖNERİ GETİRİCEM  YALNIZ BU DENEME SADECE  BİŞİLERİN FARKINA VARMAK İÇİN YAPILIR GERÇEKTE ASLA YAPILMAZ

YERE YARIM METRE ARALIKLARLAN EN UFAK PARADAN EN BÜYÜĞÜNE KADAR TEK DÜZ BİR SIRA DİZİVER  SONRA  BAŞLIĞI İLK BAŞA KOYDUĞUN PARA ÜSTÜNDE BİR ARTI ŞEKLİ YAP
VE GÖRECEKSİNKİ ÖTME ÇOK DAR BİR ALANDA OLUŞACAKTIR..
SONRA 2.CİSİNİ SONRA 3.CÜSÜNÜ VE KAÇ TANE DİZDİYSEN SIRAYLAN HEPSİNDE AYNI DENEMEYİ YAP VE BURDA GÖRECEKSİN Kİ   PARALAR BÜYÜDÜKÇE   SİNYALİN GENİŞLİĞİ DE ARTACAKTIR  BU DENEMEDEN SONRA AYNI SIRAYI ARTI ŞEKLİNDE DEĞİL DE HER PARANIN ÜSTÜNDE BAŞLIĞI BİR DAİRESEL ŞEKİLDE GEÇİR  BU DENEYDE HACİM SESİN YAPTIĞI GENİŞLİĞİ DAHA DA FARKEDİCEKSİN  BU ÇALIŞMADAN SONRA  GEÇİYORUZ 2.Cİ DENEYE

EVDEN GİT YENGE GÖRMEDEN  MUTFAĞI BİR KARIŞTIR  UFAKTAN BÜYÜĞE KADAR OLAN NE METAL ŞEKİLLER BULUYORSAN HEPSİNİ AL  ÇAY BARDAKLARI ALTI OLAN  TABAKLARDAN DA AL  ÇATAL KAŞIK BIÇAK DA AL  METAL KUTULAR BULURSAN UFAK ORTA BÜYÜK ONLARI DA AL
ÇELİK TENCERELER KAPAKLARI UFAK BÜYÜK  HEPSİNİ AL KOY BİR TEMİZ ÇUVALA  VEYA EVİN SALONU GENİŞSSE YER AÇ KENDİNE  TAM ORTALIK YERE  ORDA DA DENEYEBİLİRSİN  VEYA EVİN İÇİNDE MAKİNE İLEN GEZ KAPI DEMİRSE ONA TUT BUZDOLABINA TUT  BURDAKİ AMAÇ MADDENİN BÜYÜKLÜĞÜ VE KÜÇÜKLÜĞÜNE GÖRE MAKİNEDEKİ SESİN YAPTIĞI ALANDIR  GENİŞLİK TİR  İŞTE BUNLARI BELLERSEN ARAZİDE DE BİR ŞEYE DENK GELİRSEN  BU ÖLÇEKLERİ KULLAN  DERSİN BU UFAK BİR MADDE  BU ARTA BÜYÜKLÜKTE BU ÇOK BÜYÜK  BUNLAR ÇOK MÜHİMDİR  VE HER GÖSTERDİĞİN MADDENİN VDİ NOSUNA BAK FREKANS NOSUNA KAÇ NO YAZIYOR BUNLARI DA BELLE HAH BU DEMİR DERSİN BU BAKIR DERSİN  BÖYLELİKLEN  NE OLDUKLARINI VE GENİŞLİK SİNYALİNE BAKARAKTAN DA O MADDENİN  EBADINI BELİRLERSİN  TEK YANILGI ÇOK UZUN SENELER TOPRAK ALTINDA YATMIŞ BİR DEMİRİN ÜSTÜNE YAPTIĞI BAKIR FOSİLİ PATİNDİR  BUNU MAKİNELER  DEĞERLİ  BAKIR OLARAK ALGILAR  AMA SESE BAK SESTE KIRIKLIKLAR  İSTEMEME GİBİ BİR DURUMLAR OLUŞUR  O ZAMAN ANLARSIN BUNUN DEMİR OLDUĞUNU  İYİ SAF BİR MADDE ÇOK GÜZEL CANLI PÜRÜZSSÜS BİR SES VERİR ÇOK NETTİR BU SES  AŞAĞIDAKİ GRAFİK EKRANDA DA ÇIKAN İKON UZUN SÜRE GERİYE İNMEZ İŞTE BU O MADDENİN İYİ OLDUĞUNA İŞARETTİR  HEM YAZI ÇIKAR BU EKRANIN ÜSTÜ BİR YERDE  ( BEST DATA ) DİYE BU KAZILIR DİYOR  YANİ

BU KIRMIZI İLEN İŞARETLEDİĞİN YERDEN SES CANLIMI ÇOK MU ÇIKIYOR  VE GENİŞLİĞİ NEKADAR YUKARDAKİ ÖRNEKLERE BAKARAKTAN YAZ  DETAY VER

SAYGILAR.................................................................................NACİBABA....................ONK.... 
Yukarı Dön
cello01 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı cello01 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Kasım 2017/2012 Saat 05:02
önerilerin için teşekkürler naci abi dediklerini yapacağım.. sesi aldığım noktanın genişliği 50cm çapında bi daire düşün okadar küçük bir alan. ses aslında pürüzsüs diyemem değerler arasında hızlı geçişler vardı sesi net kestiremedim dar alanda farkılı metaller olmalı  değerler karışıktı makina yanıldı dedim uzaklaştım tetiği çekip değerleri sıfırladım gezezek aynı yere tekrar geldim ve aynı noktada aynı değerleri aldım bu tip mezarlarda ölünün eşyalarıyla gömüldüğünü biliyoruz demir eşyada olabilir diye düşünüyorum. derinde çalıştım aslında  singa grapha bakmadım belki orda değerler daha yüksekti. saygılar...

Düzenleyen cello01 - 25/Kasım 2017/2012 Saat 05:09
Yukarı Dön
sonumut Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 10/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 46
  Alıntı sonumut Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Aralık 2017/2012 Saat 08:56
Herkese selamlar

Naci baba size bir şey soracaktım.Bende DFX 300 var.Karlı bir arazide arama yapabilirmiyiz.Yapa bilirsek eğer toprak ayarını nasıl yapmalıyız (karı temizleyip toprağa tutarakmı yoksa karın üstünden yapsak olurmu).
fıscher
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Aralık 2017/2012 Saat 15:13

ARKADAŞIM MERHABA SELAM

BU DURUM PROGRAMSIZ BİR DFX=300 DE TAMAMEN  KARLA KAPLI VEYA SUYLA KAPLI BİR TPRAK YÜZEYİ MAKİNE İÇİN KISA DEVREDİR YANİ ARAMA YAPAMASSINIZ YAPSANIZ BİLE TÜM NETİCELER OLUMSUZ VE YANLIŞLARLAN DOLU OLACAKTIR ..

PROGRALAMADAN ÖNCE BU HUSUSLAR BELİRTİLİRSE  ŞÖYLE Kİ

1--SIFIRIN ALTI SON 30   EKSİ DERECEDE ÇALIŞTIRMA
2--SIFIR DERECEDE  ÇALIŞTIRMA
3--TOPRAK YÜZEYİNİ SU BASMIŞ  1 KARIŞ KADAR BUNUN İÇİNDE ÇALIŞMALAR
4--KARLI TOPRAK YÜZEYİ ÇALIŞMALARI  20CM İLEN 50 CM KAR KALINLIĞI SADECE
5--TATLI SU --NEHİR İÇİ SAPIN MAKİNEYE 4 PARMAK KALA KADAR SUYUN İÇİNDE ÇALIŞMA
6--AYNI  (5) TEKİ DURUMUN DENİZDEKİ  TUZLU SUDAKİ ÇALIŞTIRILMASI

BU 6 MADDEYE EK OLARAK  SIFIR RAKIMDAN  4 BİN METRE YÜKSEKLİKTEKİ ALANLAR İÇİN DE  BU ŞARTLARA GÖRE YAPILANDIRILMIŞ  ( PROGRAMLAMA YAPILMIŞ OLMASI ŞARTTIR )

NOT -- MAKİNELERİN TÜMÜ KURU TOPRAK YÜZEYLERİNDEKİ ÇALIŞMALARI KAPSARLAR
SADECE İNGİLİZLERİN  ÜLKESİ DEVAMLI YAĞMURLU ISLAK VE ÇAMURLU BİR TOPRAK YAPISI OLDUĞUNDA BU ŞARTLARA GÖRE ÖZEL MAKİNE ÇIKARIYORLAR  YANİ MAKİNE ÜSTÜNDEKİ BİR SEÇMELİ AYAR İLEN  ---KURU TOPRAK----İSLAK TOPRAK----ÇAMURLU TOPRAK----SU İÇİNDEKİ TOPRAKLAR ---NEHİR YATAKLARI VE DENİZLER   GİBİ ÖZEL YAPILI SEÇME ANAHTARLI CİHAZLAR DA VARDIR .. AYRICA  EN BÜYÜK İŞİ DE KAR ALTINDA KARAYOLLARINDA KALMIŞ HİÇ GÖRÜNMİYEN ARAÇLARA ZARAR VERMEMEK İÇİN KAR KÜREYİCİLERİN ÖNLERİNE TAKILAN  DEDEKTÖR ŞEKİLLERİ DE VARDIR  KISACA HER İŞE GÖRE İŞ YAPAN CİHAZLAR MUHAKKAK VARDIR  AMA SİZİN ŞEKLİNİZ BAŞKADIR..

KAR ALTINDA KALMIŞ BİR  YERE HEDEFE GİDİLEN MECBURİ BİR YOL DA SADECE ASKERİ  ALANLARDA KULLANILAN  BU DA İNGİLİZ YAPIMI ( SADECE ASKERİ VE POLİS BİRİMLERİNE SATILAN )  KAR ALTINA SAKLANMIŞ BUBİ TUZAKLI PATLAYICILAR VE MAYINLARI BULMAYA YÖNELİK CİHAZLAR DA VARDIR ..

BİR  XLT  VEYA  DFX  VEYA DFX--300  OLAN PROGRAMLI  NE İSTENİLİRSE YAPILABİLEN BİR WHİTES CİHAZINDA BU GENEL İSTEKLER PROGRAMLANABİLİNİR VE DE ÇALIŞABİLİNİR  AMA BUNUN DA BELLİ BİR SINIRLARI VARDIR  İLK ÖNCE TOPRAK ÜSTÜNDEKİ SU VEYA KARI YENİCEK BİR FİLTRELEME DEVRESİNİ KURUYORSUNUZ BUNU GEÇEN SİNYAL TOPRAK İÇİNE NUFUS EDİYOR BURDAKİ 2.Cİ FİLTRELEME DE  BU TOPRAĞIN SATHI İLEN BU SU VEYA KAR SUYU TOPRAĞIN KAÇ SANTİM AŞAĞISINA NUFUS ETİĞİ HESAPLANIP GERÇEK ARAMA BUNDAN SONRA BAŞLAR ( DA ) DASI DA VARDIR BU İŞİN 2 FİLTRE DEVREYE GİRDİMİ DE DERİNLİKTEN ÖDÜN VERMEK VARDIR ÇÜNKÜ ÇOK ZORLU 2 İŞLEMDEN SONRA TOPRAK İÇİNE NUFUS EDİLDİĞİ İÇİNDİR   YANİ DİYECEĞİM EN SON ŞEY BUNLARIN HEPSİ OLUR DA BU İŞLERİ YAZ AYLARINA TOPRAĞIN KURU OLDUĞU ZAMANLARA BIRAKIRSANIZ ÇOK DAHA İYİ SONUÇLAR ALIRSINIZ  BU ŞARTLARDA HER ŞEY ÇOK ZORDUR .

ALETİNİZ TARAFIMDAN PROGRAMLI DA DEĞİLSE  DEVAMLI BOŞA UĞRAŞIYORSUNUZ DEMEKTİR ELİNİZDEKİ WHİTES 300 MODELİ  U.S.A İSE  AMERİKAYI TANIR   U.K  İBARESİ VARSA İNGİLTEREYİ TANIR  BUNLAR BATARYA KAPAĞI İÇİNDEKİ ETİKETTEN ANLARSINIZ  VE TÜRKİYEYİ TANIMADIĞI İÇİN TÜM İŞLERİNİZ DEVAMLI TARZANCANA VEYA TESADÜFÜ OLUR BUNU DA BİLİNİZ ..

SAYGILARIMLAN.........................................................................NACİBABA...................ONK...
Yukarı Dön
sonumut Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 10/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 46
  Alıntı sonumut Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Aralık 2017/2012 Saat 07:22
Naci baba açıklamaların için teşekkür ederim.Benim kullandığım cihaz 2 sefer sizde programlandı.
fıscher
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Aralık 2017/2012 Saat 09:25

PROGRAMLIYSA SADECE KAR TABAKASI HARİÇ GERİ KALAN NE VARSA TAMAMI YÜKLÜDÜR
YALNIZ BİR KARIŞ BUZ TABAKASI ALTI ÇALIŞMASI DA YÜKLÜDÜR  KARDA AZ OLURSA BİR KARIŞ 2 KARIŞ  OLUR NİYE OLMASIN DA BAŞLIĞI SADECE KARDA BİR KALINCA NAYLONA SAR
BAŞLIĞI DA BİLDİĞİN  KIRMIZI GRESLEN İYİCE HER YERİNİ AZ BİR KALINCA SÜR HER TARAFINA BİLAHSSA BAŞLIĞIN KENARLARINA VE KABLONUN BAŞLIK ÜSTÜNDEN ÇIKTIĞI NOKTAYA SONRA NAYLONU GEÇİR ÜZERİNE SAP KISMINDAN DA BÜZ VE BAĞLAMA PLASTİK KELEPÇE İLEN DE SIKIVER Kİ SOĞUKTAN BAŞLIK ÇATLAMA YAPMASIN .

NOT<<<<>>>>>ÇOK MÜHİMDİR BU İŞ

ARANAN YERE GELİNCE İLK ÖNCE BAŞLIĞI DIŞARI ŞIKAR 20 DAKKA KADAR SOĞUKTA KALSIN İYİCE O SOĞUĞU NUFUS ETSİN
SONRA GRESLE İYİCE
SONRA  POŞETİ GEÇİR  KELEPÇE İLEN SIK

AYRICA >>>> MAKİNE KUTUSUNA VE EKRANA DA HİÇ DELİĞİ OLMUYAN BİR NAYLONU GEÇİR KOMPLE  VE SAP KISMINDAN BUNU DA KELEPÇE İLEN SIKIVER
BURDA EN ÇOK ETKİLENEN DİGİTAL EKRAN LİKİT KRİSTALLER DİR DONMA YAPAR EKRAN DONAR  BU DURUM NORMALDİR SADECE BU DURUMDA SESE BAKICAN 4X4 LÜK BİR SES İYİ BİŞİDİR BUNA BAK KIŞ ŞARTLARI ÇOK ZORDUR ..

BU GİBİ DURUMLARDA DENİZ İÇİNDE Kİ ÖZEL YAPILI DEDEKTÖRLER KULLANILARSA ÇOK İYİ OLUR ONLARIN DIŞ KILIFLARI VE BAŞLIKLARI HEM BASINCA HEM SOĞUĞA ÇOK DAHA DAYANIKLIDIRLAR   BUNLARI BİLGİ İÇİN VERİYORUM .................................................ONK.....

SAYGILAR............................................................................NACİBABA.......................ONK.....
Yukarı Dön
cello01 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı cello01 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Aralık 2017/2012 Saat 07:19
naci usta iyi günler iyisindir inşallah umarım herşey yolundadır. bir sorum olacak biliyorsun dfx 300 aldım senin elindende geçti geçen araziye çıktım  toprak 5 gün önce yagmur yemiş fakat yinede ıslaktı 20 cm kazınca su çıkıyordu bu durum çekimi zayıflatır mı ? boş dönmedim yinede. ve ot çoktu başlıkda ıslandı sorun olmaz sanırım. en önemli sorum gezerken bazı yerlerde makina ötmeden +83  +92 gibi rakamlar veriyor ses vermediği için ve ekrana sürekli bakmadığım için geri dönüp o sinyali veren yeri bulamıyorum. genelde sessiz modda çalıştım madde dışarı çıkınca bazen sesi kesiyo tetiği çekip bırakıyorum ozaman buluyor bu normal bir durum sanırım henüz derinlik konusunda tatmin olmuş değilim bu çalıştığım yerler ilgili diye düşünüyorum. yalnız makinanın ayrımı hiç yanıltmadı henüz.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50