Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5MAKİNELER KONUSUNDAKİ <>5DEDEKTÖRLERDE ARANAN UNSURLAR
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni GPR Sistemi

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 4567>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Nisan 2017/2009 Saat 13:53
Orjinalini yazan: fethi

hangi dedektorlerden bahsediyorsun 28 cm
bende pulse var
başlığına gore 2 mt hatta 5,5 mt de toprak altında denenmiştir
sen eskiay arkadaş baya eski kalmışsın adın gibi
Sayın fethi, sen DELTA dan bahsediyorsun sanırım. O devre büyük cisimlerde 120 cm ye kadar toprak altında mineral durumuna göre iyi bir performans sağlıyor, ama benim bahsettiğim, 50 kuruş boyutlarınad bir metal para çapıdır; ve yarışmalar tek para üzerinden yapılır, toprak altına koca bir soba gömerek değil. Madem ki, ciddi ciddi bir bilgi paylaşımı yapacağız, lütfen olayı saptırmadan olduğu gibi yazalım. Aksi halde sadece ve sadece kendimizi kandırmış oluruz ki, çubuk üzerine asla çıkamaz hiç bir detektör devresi. İddaa ediyorum en iyisi çubuklardır. Derinlik kazabileceğin menzile kadar erer. Benden bu kadar, sataşma yerine lütfen gerçekleri paylaşın değerli dostlar. Hepinize sevilerimi ve saygılarımı sunarım, Allahın selameti üzerinizde olsunve sizleri sazan avcılarından (GPR cihazları pazarlamacılarından) korusun.
Yukarı Dön
zaman41 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 03/Haziran 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 40
  Alıntı zaman41 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Nisan 2017/2009 Saat 00:50
eskiay arkadaşım sizde naci ustanın çubuklarından varmı?
performansı nedir gizli saklanmış şeyleri bulabiliyormu? yani almaya deyermi gerçekten?
VATAN SAĞOLSUN
Yukarı Dön
zaman41 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 03/Haziran 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 40
  Alıntı zaman41 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Nisan 2017/2009 Saat 01:09
eskiay ve emfad arkadaşım epey bir tartışmadır sürüp gidiyor.

alman malı emfad cihazı hakkında bildiklerimi söyleyeyim. BENDE EMFAD CİHAZI YOK.

avrupa ülkelerinde bizdeki gibi dedektör satıcılarının pek yalanı dolanı yok .bizde resmen
yolunacak kaz gibi görüyorlar ve dedektörlerini haddinden fazla övüyorlar.
berlin'de dayım türkiyeye getirmek için emfad pro cihazı alıcaktı.  satıcı neler söylemiş aynen aşağıda yazdığım gibidir.

BU CİHAZ DEFİNE ARAMA AMACI İLE SADECE TÜRKLER TARAFINDAN TALEP EDİLİYOR

ALMAN MÜŞTERİLER TARAFINDAN SADECE İNŞAAT SEKTÖRÜ VE ALT YAPI ÇALIŞMALARI İÇİN SATIN ALINIYOR.

TÜRKİYEDE SÖYLENDİĞİ GİBİ 12 METREYE KADAR ASLA ÇEKMEZ SİZİN İŞİNİZE BU CİHAZ GELMEZ

yani satıcının dayıma söyledikleri buymuş biz telefonla konuştuk  ben şok oldum adam resmen cihazı kötülüyor,
üstelik rakip firma filanda deyil resmen bu cihazın satıcısı bu aslında bir dürüstlük örneğidir.

yani ben sadece dayımın yalancısıyım bu cihazı belki türkiyede verimli bir şekilde kullanıp görüntü alabilen arkadaşlar vardır.

bu cihazı kullanan arkadaşlar varsa bilgilerini paylaşırlarsa seviniirim.

SAYIN ARKADAŞIM VE TÜM ARKADAŞLARA DUYURULUR.............................................O.N.K....

ALMAN SATICININ TÜM DEDİKLERİ AYNEN DOĞRUDUR  BİREBİR BEN DE DEVAMLI AYNI ŞEYİ SÖYLÜYORUM BİR BİLDİĞİM VARKİ HERHALDE  DEVAMLI SÖYLÜYORUM  KESİNLİKLEN HİÇKİMSE BU CİHAZLARA KANMASIN  

BAK ÖZELLİKLEN DE KIRMIZI İLEN YAZIYORUM

SAYGILARIMLAN...........................OSMAN NACİ KANAT..........................................O.N.K....

Düzenleyen nacibaba - 25/Nisan 2017/2009 Saat 16:32
VATAN SAĞOLSUN
Yukarı Dön
ugur69 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 21/Aralık 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 29
  Alıntı ugur69 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Nisan 2017/2009 Saat 08:30
slm arkadaşım bu çubukları almadan önce bu işe gönül vereceksin kalpten bu işe inanacaksın naci baba 55 yıldan bahsediyor 73 yaşında bir adam çubuklardan evvel naci babayı araştır sen  kimdir nedir karekteri nasıldır güveneceksin inanacaksın alıp deniyeceksin ve göreceksinki olumsuz söylenenlerin hepsi yalanmış kimsenin söylediklerine bakma teknoloji elinde yaz googleye naci usta diye yaz çıkanları bi oku bakalım kimmiş naci usta kendin karar ver  güvenilip güvenilmiyeceğine  
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Nisan 2017/2009 Saat 13:50
Orjinalini yazan: zaman41

eskiay arkadaşım sizde naci ustanın çubuklarından varmı?
performansı nedir gizli saklanmış şeyleri bulabiliyormu? yani almaya deyermi gerçekten?
Sayın zaman41 arkadaş, Naci Baba'nın çubukları ciddi bir çalışmanın, emeğin sonucu ortaya çıkmıştır. Evet, bu çubuklar gerçekten işe yarıyorlar. Amam öncelikle kullanabilmek başta gelir. entramanları iyi yapmalısınız, göeceksiniz, çalıştıkça gelişeceksiniz ve sonuç alacaksınız. Ben aldım ve çok memnunum, zaten benim üzerine düştüğüm mesele define aramaktan da öte, kurak alanlarda su aramaya yöneliktir. Belki sizlere komik gelebilir, ama benim bulunduğum coğrafyada su, altından değerlidir; ister ziraat amaçlı, isterse bir dama bir kalem hayvanlar için su bulunması veya yazlık bir eve kuyu açılması gibi çalışmalarda nereye baktıysam, boş çıkmadı. Bir kaç seferde bronz denk getirdim. Demek altın olsa bulacaktı gezdiğim yerlerde. Tavsiye ederim, fakat öncelikle evde çalışmalısınız. Bu sitede çubuklarla yapılması gereken ön çalışma Naci Baba tarafından bilakis verilmiştir. Okursanız, göreceksiniz. Ya arkadaşlar, zaten maliyeti çok düşük, 250 ila 300 ytl arası. Bu para sizin iki aylık sigara veya kontur paranız bile değil. Alın deneyin. Binlerce lira para vermeyin işe yaramayan detektörlere, hele ki, GPR falan gibi uyduruk cihazlara beş altı bin tl gibi paralasınızı sakın ola kaptırmayın, benden söylemesi. Her şeyi açık açık yazmaktan çekinmem, kimseye borcum yok, eğerkim çubuklar işe yaramasaydı, açıkça yazardım, isterse Naci Baba darılsın, ama yarıyorlar ve bence fazla söze gerek yok, kullanın. Göreceksiniz, nasıl işe yaradıklarını. Saygılar ve sevgiler, Allahın selameti üzerinizde olsun arkadaşlar, kardeşler.
Yukarı Dön
fethi Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 20/Temmuz 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 17
  Alıntı fethi Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Nisan 2017/2009 Saat 06:01
Orjinalini yazan: eskiay

hangi dedektorlerden bahsediyorsun 28 cm
bende pulse var
başlığına gore 2 mt hatta 5,5 mt de toprak altında denenmiştir
sen eskiay arkadaş baya eski kalmışsın adın gibi
Sayın fethi, sen DELTA dan bahsediyorsun sanırım. O devre büyük cisimlerde 120 cm ye kadar toprak altında mineral durumuna göre iyi bir performans sağlıyor, ama benim bahsettiğim, 50 kuruş boyutlarınad bir metal para çapıdır; ve yarışmalar tek para üzerinden yapılır, toprak altına koca bir soba gömerek değil. Madem ki, ciddi ciddi bir bilgi paylaşımı yapacağız, lütfen olayı saptırmadan olduğu gibi yazalım. Aksi halde sadece ve sadece kendimizi kandırmış oluruz ki, çubuk üzerine asla çıkamaz hiç bir detektör devresi. İddaa ediyorum en iyisi çubuklardır. Derinlik kazabileceğin menzile kadar erer. Benden bu kadar, sataşma yerine lütfen gerçekleri paylaşın değerli dostlar. Hepinize sevilerimi ve saygılarımı sunarım, Allahın selameti üzerinizde olsunve sizleri sazan avcılarından (GPR cihazları pazarlamacılarından) korusun.

bendeki delta pulse değil başka bir pulse adını vermiyeceğim.
ben tek para bazında demedim zaten pulseler tek para bulmaz bulsa bile 25cm  i geçmez

benim baz aldığım 25x25 ebatında yani bir küp para olçüsü.
1x1 başlıkla bu metali 2-25,5 mt
2x2 başlıkla                3,20-3,5mt den algılar

küp parada heryerde olmaz .eski medeniyet lere ait yerlerde
antik kentlerde bu pek gorülmez ,daha çok ermeni rum yaşantısı bolgelerde
eşkıya paraları .vesair yerine ve bolgesine gore değişir.
onemli olan nerde ne aradığını bilmektir.ve ona gore cihaz kullanmaktır

benim bolgem tek tek için müsait olsa .hiç uğraşmam pulse ile alırım bir tek tek cihazı
daha zevkli ve kazançlı olur

Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Nisan 2017/2009 Saat 12:12
Fethi arkadaş, umarım sağlam bir küp denk getirirsin. Ama çok şanslı olman lazım, neden mi? Açıklayayım. Bir, binlerce kilometrelik bir alanda gezerken tam üzerinden olmak zorundasın. İki, gömülü olduğu toprak katmanı mineral açısından sistemin kalibrasyonuna uygun düşmeli. Üç, sonuçta küp içerisinde olsa da, külçe olmadığından dolayı manyetik alana giren birbirinden ayrı altın paralar, (altın madenine her daim en zayıf çeker detektörler)  o kadar mesafeden indüklemeyi sağlayamaz. Siz sayın Fethi Bey, kütle halinde tek parça metal üzerinden denemelerinizi yaptınız sanırım; hiç, bozuk paraları bir araya getirerek bahsettiğiniz derinlikten denediniz mi? Sanmıyorum, deneyin ve ondan sonra buraya tecrübenizi lütfen bizimle paylaşın. Ben denedim; tek parça büyük kütlelerde aynen dediğiz gibi, ama maalesef, parçalı (bir para abadında) metallerin bir araya gelmesiyle oluşan birikimde, istese bu bir küpte olsun, bahsettiğiniz derinliğe ulaşabilmek imkansız. O puls detektörler genelde Avustralyada maden cevherelrinin bulunması amacıyla imal edilmiştir.

Size tavsiyem, öncelikle (olduya küp var bir yerlerde) bir çift çubuk edinmeniz, neden mi? yüzlerce kilometrelik alanı gezebilmek mümkün değil, ama bir çift çubuk sizi aradığınız malın üzerine götürecek yegane araçtır. Sonrası zaten basit, vur kazmayı al, eğer hayırlısıysa al, oldu buldun da karıyı boşamaya kalkacaksan bulama, sonradan görmek en kötüsü, kaldıramayacaksa biz naciz kulları Cenabıallahın, şımaracaksak, vermesin. Hayırlısıysa versin. Ben böylelerini tanıyorum, başıma geldi. İlk işleri karıları boşamak oldu ve ben de onlarla her türlü arkadaşlık ilişkimi bitirdim. Neyse, Allah herkese hayırlısıysa nasip etsin. Sevgi ve saygılarımla.

Not: sanırım bahsettiğini cihazın ismi Fethi arkadaş, Hammerhead olabilir. Ben bu işleri iyi bilirim, yüzlerce detektör topladım dostum, ama bilin ki şunu; çubukların üzerine tanımam. Gerisi oyuncak.
Yukarı Dön
fethi Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 20/Temmuz 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 17
  Alıntı fethi Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Nisan 2017/2009 Saat 17:05
teşekkürler .alakan için
gerçekten çubuk işe yarasa dedektorden  iyidir tabiki  .o konuda haklısın
zaten bütün denemelerime rağmen dedektorlere çok güvenmiyorum
ama yinede daha iyi bir yol goremiyorum
naci abi nin çubuklarından var bende ama çok iyi kullanamıyorum.bende tek çalışıyor ama
bu çubuk kullanma işini herkes beceremez.malesef beceremiyorum
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Nisan 2017/2009 Saat 18:38

teşekkürler .alakan için
gerçekten çubuk işe yarasa dedektorden  iyidir tabiki  .o konuda haklısın
zaten bütün denemelerime rağmen dedektorlere çok güvenmiyorum
ama yinede daha iyi bir yol goremiyorum
naci abi nin çubuklarından var bende ama çok iyi kullanamıyorum.bende tek çalışıyor ama
bu çubuk kullanma işini herkes beceremez.malesef beceremiyorum
Ne demek, bizler burada niçin beraberiz, tabii ki, herkes bildiğini paylaşacak ki, bu site de amacına ulaşabilsin. Eğer en mütevazı bir katkı bile sağlayabildiysem, ne mutlu sevgili arkadaşlar ve dostlar. Herkese saygılarımla.

Not: çubuklarla çalıştıkça göreceksiniz ki, gelişeceksiniz. Hem, Cenabıallah hayırlısıysa versin, eğer hayırsızsa zaten hiç vermesin. Başlarken muhakkak bismillah çekin sevgili dostlar. Esen kalın.

Düzenleyen eskiay - 27/Nisan 2017/2009 Saat 18:40
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Mayıs 2017/2009 Saat 23:09

TÜM ARKADAŞLARA SAYGILAR SEVGİLER.....................................................................O.N.K....

ARKADAŞLAR BAKINIZ ŞİMDİ ANLATICAKLARIMA
KONU>>ALTIN OLARAK ÇIKAN PARALARIN ÇEŞİTLİLİKLERİ ADETLERİ  VE GÖMÜLERİ

DEDEKTÖRLERDE   EMİCİLİĞİ EN AZ OLAN MADEN TÜRÜ ALTINDIR  DOĞRUDUR
EMİCİLİĞİ EN FAZLA YÜKSEK %100 OLANI DA DEMİRDİR
ARKASINDAN   KURŞUN GELİYOR  ONDAN SONRA BAKIR+BRONZ+KALAY+CIVA+GÜMÜŞ+TENEKELER İNCE OLANLARI GENİŞ YÜZEYLİLER YANİ BUNDAN SONRASI YİNE DEMİRİMSİ AKSAMA DÖNÜYOR

TAM BİR SIRALAMA YAPILIRSA O DA ŞU ŞEKİLDE  FRFEKANSLARINA GÖRE  OLARAKTAN

00  >>TAM ORTASI  KOYU TAM DEMİRLER     EKSİ KISIM BU
00>IN ALTI  20  HİZALARI  FERRO  SIKIŞTIILMIŞ DEMİR TOZLARI
00>> ALTI  30---50 ARASI  SAÇ PLAKA TÜRLERİ
00>>ALTI    50-----90-----100      YUMUŞAK  DEMİR ÖZLERİ

00 >>ÜSTÜ+++++ARTI KISIM    KABUL EDİLEN ALGILANABİLEN MADEN TÜRLERİ
00>>ÜSTÜ++  0 İLEN 10 ARASI > İNCE ÇİVİLER  +GAZOZ KAPAKLARI+KOLA AÇACAKLARI
                        ÇÖPLÜK TABİRLİ KISIMDIR.........................................................................
00>>ÜSTÜ++  10 İLEN  20 ARASI=YAY+KAYIŞ GİBİ MADDELER+ SARIYA GRİŞ +ÇOK İNCE--
                         SARI MAMÜLLER YAŞMAK AYARI ÇOK DÜŞÜK ALTINLAR  OLABİLİYOR
00>>ÜSTÜ>++20  İLEN 30   ARASI =     TAM SARILAR  İLEN DÜŞÜK AYARLI ALTINLAR
OO>>ÜSTÜ++  30 İLEN 40 ARASI =SARILARIN SONU ALTININ 10 AYARI ÜSTÜNE GRİŞ
00>>ÜSTÜ++   40 İLEN  50 ARASI= TAMAMİYLEN ALTININ ÇEŞİTLİ AYARLARI
                         50+  ALTININ TAM 24  AYARI  BU FREKANSTA ÇIKAR
00>> ÜSTÜ++   55+ ÇOK ESKİ KURŞUNLARDIR ( not>) bu kurşunların görünümü aynen
                         taşa benzer  aldanmayın keseri vurun ortasına  içinin kurşun  olduğunu
                         göreceksiniz taşa ötüyor diye yanılmayınız  1000 sene öncesine aittirler
00>> üstü++    60 İLEN 73   ARASI SAF BAKIRLARDIR++++++++++++++++++++++++
00 ÜSTÜ  ++++ 73 İLEN 82   ARASI BRONZLARDIR++++++++++++++++++++++++++
00  ÜSTÜ>>++ 89  TAM GÜMÜŞÜN  FREKANSIDIR  999.9  SAF GÜMÜŞ+++++++++++++
00  ÜSTÜ>>++90  İLEN 96   ARASI BEYAZ İNCE TENEKELER GENİŞ YÜZEYLİ
++++++++++++++SONU...................................................................................................

YAKIN TARİH 100--150---200  SENE ÖNCELERİNE KADAR  OLAN DEVİR İÇİNDEKİ UYGARLIKLARIN ÇEŞİTLİLERİNDE  Kİ GÖMÜLER KÜP İÇİNDE BAKRAÇ İÇİNDE HAYVAN DERİSİ İÇİNDE  BU GİBİYDİ  HALKIN PARALARI OLARAKTAN

BU SON 10 YIL İÇİNDE TRAKYADA KEŞAN GELİBOLU HATTINDAKİ KORUDAĞ TEPELERİNDE ORMAN YOLU ŞERİTLERİNİ AÇAN DOZERLERLEN TAM TEPE DORUK NOKTALARINDA BİR ARADA BİNLERCE OLARAK DÖKME KAPSIZ OARAK ÇIKMAKTADIR   BUNLARIN GENELDE EN ÇOĞU BİZANS  OLMAKTADIR   BİR BATINDA 5 BİN  10 BİN ADET ÇIKMAKTADIR  EN AZLARI DA 2 BİN  İLEN 3 BİN ARASIDIR SAYI OLARAKTAN

ECEABAT  İLEN GELİBOLU ARASINDAKİ TEPELERDE DE YİNE DOZERLERCENE RASTLANAN 2 BİN 3 BİN ADETLİK GÜMÜŞ YUNAN BAYKUŞLULAR SERİLERİNDEN  8-7-6-5-4  GRAMLIKLAR HALİNDE ÇİL OLMAYIP KULLANILMIŞ TÜR ŞEKİLDE ALINDIĞI DA OLMUŞTURKİ MİLATTAN ÖNCEKİ ZAMANINDIR BUNLARDA

BÖYLE BİR PARAYA MAKİNE İLEN GRİLDİĞİNDE  ALETİN ÖTMESİ KESİLMEZ ÇOK GENİŞ BİR ALAN İÇİNDE   BAZI  MAKİNELER DE BÖYLE BİR MALIN ÜZERİNDE FAZLACA TUTULURSA  ALETİN BOZULMASINA SEBEBİYET HATTA YANMASINA KADAR VARAN ARIZALAR DA TESPİTLİDİR   AYNI ŞEKİLDE BİR OTOMOBİLE YAKIN MESAFEDEN 5 DAKKAYA VARAN BİR SÜREDE ALET TUTULURSA KALICI HASARLAR DA OLUŞMAKTADIR  AYRICA ALETLERİN BAŞLIKLARINI EVDE İŞ YERİNDE BOŞTA DURURKEN  DEMİR SAÇ DOLAPLAR VEYA AKSAMLARA YAKIN KOYMAYINIZ BAŞLIK BOBİNİ BUNDAN ETKİLENİP ÇALIŞMA ANINDA  YANLIŞ İŞLERE SEBEBİYET VERMEKTEDİR  AYNI ŞEKİLDE BİR KAYAYA SER ŞEKİLDE BAŞLIĞIN ÇARPMASI VE SONRA ANORMALLİKLER OLUŞURSA DERHAL ALETİ KAPAYIP BAŞLIĞI ÇIKARIN VE MAALESEF YENİ BİR BAŞLIK  ALICAKSINIZ  ÇARESİ YOKTUR BUNU KORUMANIN BİR YOLU VARDIR ÇARPMALARIN ETKİLERİNİ ASKARİYE İNDİRMEK İÇİN  1 PARMAK KALINLIĞINDA  YUMUŞAK DOKUDA LASTİKLER VARDIR  ÇEPEÇEVRE BAŞLIĞIN ETRAFI KENAR KISMINA  JAPON YAPIŞTIRICI İLEN BU LASTİKLERDEN TAKILIRSA VURMALARDA BAŞLIK  HASAR  ALMIYACAKTIR

SAYGILARIMLAN......................OSMAN NACİ KANAT..................................................O.N.K.. 
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 4567>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50