Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5MAKİNELER KONUSUNDAKİ <>5DEDEKTÖRLERDE ARANAN UNSURLAR
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni GPR Sistemi

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 23456 7>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bre Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 20/Şubat 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 1
  Alıntı bre Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/ocak 2017/2009 Saat 15:49
Naci baba GOLDEN KİNG diye yeni bir radar çıkmış. Dünya bunu konuşuyormuş! Nedersin selam

ARKADAŞIM MERHABA...............................O.naci kanat...............................................O.N.K...

Bana  öyle bir haber gelmedi hiçbir yerde de duymadım  ve tüm bu radar konuları benim için geçersizdir  hikayedir tümü ....

Bunların hepsi   sadecene toprak katmanlarını  incelemeye yarıyan tür şeylerdir metali asla görmezler 

VE  SON OLARAKTAN SÖYLİYECEĞİM  EN SON DEĞİŞMEZ HAKİKAT  [ KİM NE TÜR BİR HAZİNE V EYA DEFİNE BULMUŞ BU TÜR CİHAZLARLAN ]  VE BULUNDU DİYEN KİŞİNİN RESMİ NOTERCE  VE HATTA BENİM GÖZÜMÜN ÖNÜNDE BULSUN ÇIKARSIN BEN BU İŞLERİ BIRAKICAM

ÖZEL NOTTUR>> WHİTESİN DFX TÜRLERİNDE Kİ  EKRANIN ALTINDAKİ YATAY SİNGA GRAPH EKRANI NI  İYİCENE TÜM BU İŞLERLEN UĞRAŞANLAR İLGİLENSİN  ESAS RADAR ORDA VAR YALNIZ YATAY BİR ÇİZGİ ÜZERİNDE  HAREKETLİ İKONLAR MEVCUT  BU İKONLARA BAKILARAKTAN O YAKALANAN METALİN NE OLDUĞUNU ANLAMAK MÜMKÜNDÜR VE  EKSİLER İÇİNDEKİ İKON HAREKETLERİ DEMİR AKSAMLARI TEMSİL EDİYOR   ARTILAR İÇİNDEKİLER DE AYIRIM İÇİNDEKİLERİ TEMSİL EDİYOR  VE İŞİN EN ENTRESAN YANI BU GRAFİK  ( ALL METALL ) İÇİNDE ÇALIŞIYOR YANİ AYIRIMSIZ KISIM İÇİNDE AYIRIMI DA GÖREBİLİYORSUN

VE BUNU FİRMA  UĞRAŞIYOR  AYRI BİR EKRANDA  RESİM OLARAK YANİ BULUNTUNUN ŞEKLİNİ ŞEMALİNİ NET BİR BİÇİMDE EKRANDA GÖRME OLANAĞINI YAKALAMAK İÇİN UĞRAŞIYORLAR  VE TÜM HERKESİN BAHSETİĞİ BU ŞU ANKİ GPR CİHAZLARI İŞ YAPSAYDI BU KOCA FABRİKA VE YÜĞZLERCE MÜHENDİSİ BU HAZIRI ALIP KULLANIRDI  DİMİ DEMEKKİ BU BAHSETİKLERİNİZİN TÜMÜ BU İŞLER İÇİN GEÇERSİZ KALIYORLAR VE BAŞKA ŞEKİL ALTERNATİFLER ARANIYOR  MADEMKİ BU BAHSETTİKLERİNİZ GPR CİHAZLARI HAKKATEN MADENİ DE GÖRÜYORSA  NE LÜZUMU VAR HALEN UĞRAŞMALARA ............

VE BU GPR  LERİN RENK KATMANLARI İLEN VERİLEN VERİLERİ ÇÖZMEK DE AYRI BİR UZMANLIK İŞİDİR SEN BEN ONUN İŞİ DEĞİLDİR BİR DE BU VAR ........

ÜSTÜNDE YOĞUN ŞEKİLDE UĞRAŞILAN SİSTEM  TOPRAK İÇİNDEKİ CİSMİ  AYNI TOPRAK  ÜSTÜNE ÇIKMIŞ VE ELİNE ALMIŞIN BAKIYORSUN HALİNİ GÖRÜNTÜLEMEK İSTENİLİYOR  ÖYLE RENK KATMANLARI ACAİP ŞEKİLLER VS VS  DEĞİL  BAK AYNAYA KENDİNİ GÖR  BAK EKRANA TOPRAĞIN İÇİNİ DE ÖYLE GÖR SİSTEM BU BUNA UĞRAŞILIYOR VE HALEN UĞRAŞILIYOR  BUNU BULABİLMEK İÇİN DE TÜM DÜNYANIN HER YERİNDEKİ MÜHENDİSLER GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR ÇÜNKÜ İLK BULAN İŞİ BİTİRİCEK  VE BELKİ DÜNYANIN EN ZENGİNLERİNDEN DE BİRİ OLUCAK   

VE BU GPR KONUSUNU DA ARTIK BIRAKIN ÜSTÜNE DÜŞMEYİN ÇÜNKÜ SİSTEMİN AMACI BAŞKA DEFİNECİLİK İŞİNE GİRMEZ   DEFİNECİLİK İŞİNDE DE YAPTIĞI İŞLER KISITLIDIR   MEZARLARI BULABİLİRSİN HEYKEL O DA MERMERDEN OLUCAK ONLARI BULUR  BUNLARA BENZER İŞLER MADENİ AKSAM YOKTUR............

SAYGILARIMLAN.........................................................................................................O.N.K...

Düzenleyen nacibaba - 30/ocak 2017/2009 Saat 20:30
Yukarı Dön
GPR Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 04/Ekim 2017/2017
Durum:
Gönderilenler: 20
  Alıntı GPR Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Şubat 2017/2009 Saat 08:54
Orjinalini yazan: galyalı

bilmediğiniz makineyi karalamayalım lütfen benim arkadaşımda var ve makinenin performansına bizzat şahit oldum herkeze tavsiye ederim

eSSELAMUN ALEYKUM

BAK GUZEL KARDESIM NIYETIN NEDIR BILMIYORUM AMA SENINDE BU MAKINA HAKKINDA EN UFAK BILGIN YOK ARKADASININDA. BOYLE BIRZ SISTEM ICAT EDILMEDI  BANA AYRILAN BOLUMDE BOYLE SACMA REKLAMLAR YAPMAYIN.

BAHSETTIGIN  MARKADA RADAR TEKNELOGISINDEN HIC BIR ESE YOKTUR NORMAL BIR DETEKTORDUR. GPR RADAR KONUSUNA BEN HAKIMIM .
COK BEGENIYORSAN GIT AL MILLETIN BEYNINI BULANDIRMA.
BILMEDEN KARALAMA YAPMAYIN DIYORSUN AMA SEN BILMEDEN TANIMADAN REKLAMINI YAPIYORSUN........... BU NASIL IS???

YALANDAN IBARET SIRF DETEKTOR GOREVI YAPAN BIR CIHAZDIR O CIHAZ. HAKIKAT BURDA DIR.

SAYIN NACIBABA DAN RICA EDIYORUM GEREKSIZ KIRLENMIYI SILSIN.

SAYGILAR
HELAL DAIRESI GENIS KEYFE KAFIDIR,HARAMA GIRMEYE LUZUM YOKTUR.DALALET YOLU KARANLIK VE ELEMLI NE ZORUN VARKI ORADAN GIDIYORSUN HEM BAK TEVHID YOLU NEKADAR GUZEL VESAFALI ORAYA GIR KURTUL.Bediuzzaman..
Yukarı Dön
GPR Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 04/Ekim 2017/2017
Durum:
Gönderilenler: 20
  Alıntı GPR Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Şubat 2017/2009 Saat 14:40
ESSELAMUN ALEYKUM
DEGERLI
ARKADASLAR GPR KONUSUNA BIR MUDDET ARA VERMEK ZORUNDAYIM BAZI SIKINTILARDAN DOLAYI...
INSALLAH SELAMETE CIKINCA DEVAM EDECEGIZ.
HAKKINIZI HELAL EDIN.

SAYGILAR
HELAL DAIRESI GENIS KEYFE KAFIDIR,HARAMA GIRMEYE LUZUM YOKTUR.DALALET YOLU KARANLIK VE ELEMLI NE ZORUN VARKI ORADAN GIDIYORSUN HEM BAK TEVHID YOLU NEKADAR GUZEL VESAFALI ORAYA GIR KURTUL.Bediuzzaman..
Yukarı Dön
derince Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 21/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 27
  Alıntı derince Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Mart 2017/2009 Saat 18:18
gpr ark. bi sorunmu var yanıt yok epeydirde yazmıyorsun merakla çalışmalarını bekliyorum enkısa zamanda
Yukarı Dön
fethi Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 20/Temmuz 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 17
  Alıntı fethi Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Mart 2017/2009 Saat 03:40
golden kıng denilen cihaz bir pulse dedektörün çektiğinin 3 te biri derinliğe bile inmiyor.denenmiştir.--kullanmayı bilmiyosun -- sloganını ağızlarına sakız etmişler
.jeosonar mesela ,kuyumcu arkadaş saf altın levha getirmiş.defalarca denememize rağmen
altın demedi değerli dedi.derinlik zaten yok .
hadi hepsini geçtim.firmayı beykozda doğal arazide teste çağırdım .geçiştirdiler

,benim 2 yılımı aldı bu yerli dedektör bozuntusu cihazlar.hakkımı helal etmiyorum.
beddua bile edilmeye müstahak.dedektöre verdiğim para önemli değil
insanı mahveden.
yolda izde yapılan masraf
umut
zaman kaybı
emek
başkalarına sebep olma ki ;biz önceden yerli cihazların yanında yer aldık
birçok araştırma ve testlerden sonra hatamızı anladık.ama bazı insanlarada
sebep olduk.malesef

ama şuan pulse bir cihaz kullanıyorum.kafam rahat elhamdülillah

Yukarı Dön
fakabas Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 18/Ekim 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 176
  Alıntı fakabas Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Mart 2017/2009 Saat 09:02
arkadaşlar şu bizim GPR NİCKLİ ARKADAŞDAN BİR HABER ALAN VAR MI? birara burada çalıştığı bir sistemden bahsediyordu
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Nisan 2017/2009 Saat 10:25
arkadaşlar ben bursa mudanyada yaşıyorum benim derdim boşluk bulmak bana yardımcı olun hangi makina iş görür şimdiden teşekkürler

ANCAK BOŞLUK VE MEZAR MAĞRA VS VS YERLERİ ÇUBUK SİSTEMİNLEN BULURSUN MAKİNELERLEN BU GİBİ YERLER BULUNMAZ   MAKİNELERLEN ANCAK MADENİ AKSAMLARI BULURSUN 

SAYGILAR..........................OSMAN NACİ KANAT..........................................................O.N.K... 

Düzenleyen nacibaba - 10/Nisan 2017/2009 Saat 14:23
Yukarı Dön
serkan Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 03/Kasım 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 8
  Alıntı serkan Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Nisan 2017/2009 Saat 12:48
selamün aleyküm naci baba bende yakın zamanda gördüğüm bir makineyi soracaktım izniniz olursa.makine plastik bir bavul içinde montajlı  4 adet bakır kazık var 30 cm boyunda kazıkları 5 şer metre arayla yere çakıyorsun.kazıkların üzerine makineden gelen kabloyu maşa ile tutturuyorsun.makine 32 metre derinliği alıyormuş.hangi kazıktan sinyal alınırsa diğer kazıkları onun yanına yaklaştırıp hedefi tam tesbit yapıyorsun.yer altındaki bütün metalleri ayrı ayrı üzerindeki saat gibi gösterge var ordan gösteriyor. bu makinenin sağlıklı çalışması ile ilgili bilginiz varmı vaya bu sistem gerçekten başlık takılarak arama yapılan dedektörlerden daha iyi olabilirmi.hani toprağa yüksek frekans verilemiyor geri yansıdığın için bu şeklide kazıklarla yüksek frekans verilip sağlıklı veriler alınabilirmi.yoksa budamı düzmece bizi aydınlatırsan sevinirim.hoşça kalın
Yukarı Dön
emfad Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 20/Ağustos 2017/2009
Durum:
Gönderilenler: 8
  Alıntı emfad Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Nisan 2017/2009 Saat 16:43
Orjinalini yazan: serkan

selamün aleyküm naci baba bende yakın zamanda gördüğüm bir makineyi soracaktım izniniz olursa.makine plastik bir bavul içinde montajlı  4 adet bakır kazık var 30 cm boyunda kazıkları 5 şer metre arayla yere çakıyorsun.kazıkların üzerine makineden gelen kabloyu maşa ile tutturuyorsun.makine 32 metre derinliği alıyormuş.hangi kazıktan sinyal alınırsa diğer kazıkları onun yanına yaklaştırıp hedefi tam tesbit yapıyorsun.yer altındaki bütün metalleri ayrı ayrı üzerindeki saat gibi gösterge var ordan gösteriyor. bu makinenin sağlıklı çalışması ile ilgili bilginiz varmı vaya bu sistem gerçekten başlık takılarak arama yapılan dedektörlerden daha iyi olabilirmi.hani toprağa yüksek frekans verilemiyor geri yansıdığın için bu şeklide kazıklarla yüksek frekans verilip sağlıklı veriler alınabilirmi.yoksa budamı düzmece bizi aydınlatırsan sevinirim.hoşça kalın

kardesim sen  (Accumaster pro) cihazindan bahsediyorsun bu cihaz bilimsel bir cihazdir ve resistivity sistemiyle calisir yani yere prolar araciligi ile elektrik akimi verilir yer altindaki maddenin iletkenli    yani OHM gerilirimi olculur onceden bu maddelerin hangi OHM geriliminde olcu verdigini bildigimizden ayni olcuyu  olcum sirasinda alirsan oradaki madde  o maddedir yok elektrik gerilimi hic ilerlemiyorsa yuksek OHM varsa orada bosluk vardir demektir cunki elektrik bosluktan gecemez yuksek OHM gosterir.

jeologlarin calistigi yer alti arastirmalarindaki bilhassa su aramada  kullandiklari bir cihaz turunun sisteminde calisir .
yanliz cihazi cok iyi bilmen ve kullanabilmen gerekir. alir almaz kose olurum hayaline kapilmayin  bu mevzularo ogrenmek gerek en ince ayrintisina kadar ancak o zaman verim alinabilir.
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Nisan 2017/2009 Saat 17:58
Bu GPR arkadaş bir türlü bahsi geçen cihazı tam layıkıyle anlatamadı. Eskiden yılancılar vardı. Kavanozun içinde ölü bir yılan gösterirler ve ben bu yılanı dirilticem diye insanları toplarlardı. Sonra ne mi olurdu, toplanan kalabalığa alakasız bir iksir çıkarıp satardılar, sözde hayat iksiri ayağıyla. Bana bu nostaljik geçmişi hatırlattı üslubuyla bu GPR arkadaş. Yahu bir türlü mantıklı açıklama getiremedi bahsi geçen cihazı hakkında. Gelsin de bu işi artık sonuçlandırsın, neredeyse yıl olucak.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 23456 7>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50