Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5COINMASTER++WHİTES <>5XLT
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

v3-vx3>LERLEN ARTIK İLGİLENMİYORUM

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234 6>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Mayıs 2017/2012 Saat 17:28

GÖKKUŞAKLI XLT   E   ARKADAŞA

İLK ÇIKANINDA  TEK BİR AYRILMIŞ HAFIZA VARDI VE 20 GB  KAPASİTEDE İDİ  BEN BUNU 8 E BÖLÜP  PROGRAMLADIMDI  ÇÜNKİ 8 ÜNİTEDE DAĞITIM VARDIR  ..FAKAT BÖYLE OLDUĞU HALDE  SONRADAN ANLADIM Kİ  KENDİ ANA SABİT PROGRAMLARINDAN  KOPMUYOR AYRILMIYOR  BU DA NE DEMEK OLUYOR.
ŞİMDİ BANA  KAPASİTESİ YÜKSEK TAMAMEN  APAYRI MAKİNENİN TÜM BRİMLERİNDEN TAMAMEN BAĞIMSIZ  SIFIR BİR BOŞ HAFIZA LAZIM  BU SON DFX=300 E KADAR VARDI  FAKAT BU SPECTRUM V3  LERİN ÇIKMASI İLEN  BUNU KALDIRMIŞLAR  FAKAT İLK ÇIKANDA BİR HAFIZA MEVCUTTU ONU DA SONRADAN KALDIRDILAR  NEYE İSTİNADEN ANLAMIŞ DEĞİLİM ŞİMDİ BU İLK ÇIKANDA  VAR OLAN HAFIZAYI KENDİ MENÜ SİSTEMİNE PARELLEL KURDUĞUNDA  BEN O PROGRAM MENÜSÜNDE NE GİBİ DEĞİŞİKLER YAPMAK İSTİYORSAM YAPABİLMELİYİM YANİ O MENÜ BANA KARIŞMAYACAK  KARIŞIRSA BEĞENMEYİP KAFASINDAN BENİM YAPTIĞIMI DEĞİŞTİRİR SEKTEYE UĞRATIRSA BEN ONU NE YAPAYIM .YANİ BAŞINDA BİR DENETMEN VAR KONMUŞ BU DA HER ŞEYE KARIŞIYOR  AKIL ALICAK GİBİ DEĞİL YANİ KISACASI  TÜM MENÜLER PROGRAMLAR FABRİKA KURULU SİSTEMLERE GÖRE HAREKET EDİYORLAR KULLANICI SADECE ÇALIŞMA ESNASINDA BU FABRİKA PROGRAMININ BİRİSİ VEYA HEPSİ İÇİNDE DEĞİŞİKLİKLER YAPABİLİYOR O DA O MENÜNÜN MÜSADE ETİĞİ  KADARINDA.
SONRA KAPA AÇ HOOP BİR BAKIYORSUN TEKRAR FABRİKA PROGRAMLARINA DÖNMÜŞ TÜM YAPILANLAR BU ADAMIN CANINI SIKIYOR BİR SEÇENEĞİ DAHA VAR  YİNE AYNI ŞEKİLDE YAPIP KİTLİYORSUN DA AÇIP KAPAMADA SİLİNMİYOR DA  BATARYAYI ÇIKAR TAK YAPTINMI HEPSİ GİDİYOR  YİNE FABRİKA PROGRAMINA DÖNÜYOR YANİ NERESİNDEN BAKARSAN BAK  BENİM AÇIMDAN SIFIRDIR BU İŞ  NİYE  DİYECEK OLURSAN .
HER BİR AYARIN BAŞI VE SONU BİR KAPASİTESİ VARDIR   DİYELİMKİ FABRİKA AYARI  SINIRLI KOYMUŞ VE BAŞI SONUNA DA BİRAZ TOLERANS TANIMIŞ  AMA ÜLKEMİZDE ÖYLE YERLER VARDIR Kİ BU TOLERANSLARIN YA ÇOK ÜSTÜNE ÇIKAR YADA ÇOK ALTINA İNER  BU DURUMU DÜZELTMİYE  AYARLAMAYA DA İMKAN YOKTUR  NE OLUCAK BU DURUMDA BU DURUMU YARATAN BİR BÖLGEDE ÇALIŞAMIYACAKSINIZ  DEMEKTİR DÖN GERİ NE ANLADIM BEN BUNDAN   6000 D  BİLE BUNU YENER GEÇER  45 SENE ÖNCEKİ BİR MAKİNE .....?????????

YİNE BAŞKA BİŞİ  POMPALAYARAKTAN TOPRAK AYARI HAVA ZATEN HİÇ YOK  BU POMPALAMA ŞEKLİNDE HEM HAVA HEM TOPRAK AYARI DENGESİ BULUNUYORMUŞ  HADİ ORDAN BE  BUNU GARRETT DE DE VAR DA YARIM SAATTEN SONRA TOPRAĞA ALIŞIYOR  ONA MI ÖZENDİNİZ VEYA GARRETT EN BİR MÜHENDİS Mİ ARAKLADINIZ VEYA CASUS MU GİRDİ FABRİKANIZA 

3 SİSTEM 3 AYRI RENK 3 AYRI FREKANS  NE LÜZUMU VARDIR  BU AYRILMIŞ FREKANSLAR SINIRI İÇİNDE DAHA DUYARLI HALE GELİYOR  YANİ 00 İLEN 95 KHZ ARASINI HER DEDEKTÖR BİR BÜTÜN OLARAK KULLANIR  BU BÜTÜN OLAN FREKANS BANDININ ÇEŞİTLİ YERLERİNDE MADENLERİN KENDİLERİNE HAS  OLAN FREKANSLARA DUYARLIDIR BU DA BANTI DARALTMAK SURETİNLEN SADECE O METALLERE DUYARLI ŞEKLE GETİRİLİYOR  SONUÇ VE ÖNERİ NEDİR

SEN BU BANDI BİR BÜTÜN OLARAK YAPSAYDIN  00------------50-----------100  KHZ  OLARAK
SONRA DA YA BİR DÖNERLİ SİWİÇ VEYA TEKLİ BASMALI TUŞLAR KOYSAYDIN MESELA   3KHZ TUŞUNA BASINCA   00 İLEN 3 KHZ ARASINI SEÇERDİNİZ HEM DE GENİŞLETİLMİŞ OLARAKTAN  VEYA 10KHZ TUŞUNA BASINCA  NE OLURDU 00 İLEN 10 KHZ ARASI ÇOK GENİŞLETİLMİŞ OLARAK GELİRDİ  BU BÖYLE 100 KHZ E KADAR DEVAM EDER  GİDER NE LÜZUMU VARDIR KAFA KARIŞTIRAN İŞLERE  Bİ SÜRÜ KALABILIKLARA  KİM YAPACAK BUNUN AYARINI BİZİM DEFİNECİNİN %99 U GECE ÇALIŞIR NASIL OLUCAK BU AYARLAMA İŞİ  HEM SONRA TAM GENİŞ TAFSİLATLI BİR TÜRKÇE AÇIKLAMASI YOKTUR  SİZ HER KULLANICIYI SÜPER DEDEKTÖR KULLANICI MÜHENDİSİ Mİ ZANNEDERSİNİZ  BENİ ZORLUYOR  BAŞTAN BİR KERRE  MİLLETİ HAYDİ  HAYDİ NASIL ZORLAMASINKİ .
FAZLA UZATMADAN KISACA SON OLARAK DA SÖYLİYECEKLERİM ŞUNLARDIR
1> ACAİP BİR KARMAŞALIK VARDIR MAKİNE  AYARLAMA KULLANIMINDA
2>HAVA VE TOPRAK AYARI ZATEN SAÇMADIR SÖYLİYECEK BİŞİ YOK KONUDA
3>3 FREKANS 3 AYRI EKRAN GÖRÜNTÜSÜ BU DA SAÇMADIR LÜZUMSUZDUR TAMAMEN
4>HAFIZANIN OLMAYIŞI EN BÜYÜK SORUNDUR  BURDAN ZATEN TAM KAYBEDİYOR
5>PROGRAM DEĞİŞTİRMEK İÇİN EKRANI IŞIKLANDIRMAK LAZIM  GECE BU OLMAZ
YANİ DAHA BİR SÜRÜ ŞEY SIRALIYABİLİRİM DE BU MAKİNELERDEN ALMIŞ OLANLARI FAZLA ÜZMEYELİM DİYE KISA KESİYORUM ..

ŞİMDİ ARKADAŞLAR BURDA SÖYLİYECEKLERİMİ ESAS DİKATE ALINIZ ..
KARMAŞIK KULLANIMLI MAKİNELERDE BİR BOŞ KAPASİTELİ HAFIZANIN OLMASI ŞARTTIR NİYE ŞARTTIR DİYENLERE DE CEVAP ŞUDUR.
DİYELİM  XLT  BU DA KARMAŞIK BİR MAKİNEDİR  EĞERKİ BU HAFIZA ÜSTÜNDE OLMASAYDI OLACAKLAR AYNI ŞU ANDA BAHSİ GEÇEN  V3 LERLEN AYNI OLACAKTI .

BİR MAKİNENİN KULLANIMI ÇOK BASİT VE HERKESÇE YAPILMASI ESASDIR  NE KADAR KOLAY BASİT OLURSA O MAKİNE DEFİNECİ CAMİASINDA TUTULUR  FAKAT TÜM MAKİNE İMALATÇILARI  BUNLARI GÖZARDI EDİP  ŞATAFATA KUTU ÜSTÜ BİR SÜRÜ LUZUMSUZ AKSESUARLARA YER VERMEKTE BİR SÜRÜ DE LÜZUMSUZ MENÜLER İCAD EDİP KOYMAKTADIRLAR  BU GÜNÜMÜZDE BİR DÜNYAA YARIŞIDIR  HİÇKİMSE DİYORUM BU SÖZÜME KULAK VERİN  BİR HERHANGİ ALETİ ALIRKEN ONUN ESTETİĞİNE DİZAYNINA GÖSTERİŞİNE TAV OLUP DA ALIYOR HALBUKİ BİR DEDEKTÖRDE BENİM İÇİN TEK GEÇERLİ OLAN CİĞERİDİR İÇİDİR  VE ÇALIŞMA İLKESİ YAPTIĞI İŞTİR BEN BUNA BAKARIM CİCİSİNE BİCİSİNE ASLA BAKMAM .. AMA MİLLET BUNA GİDİYOR SONRA DA BİTON SORU SUAL VE MEMNUNİYETSİZLİKLER ŞİKAYETLER  ARDI ARKASI KESİLMİYOR ..
( XLT )  ( DFX )  ( DFX=300 ) LERİ BAKIN PROGRAM SONRASI KULLANICIYA NE ŞEKLE GETİRİYORUM
MAKİNEYİ AÇIYORSUN
AŞAĞI OKLU TUŞA BASIP BENİM 4 SEÇENEKLİ PROGRAMLARA GELİP BURDAN YAPACAĞIN İŞİN TÜRÜNE GÖRE BİR PROGRAMI SEÇİP O PROGRAMI ÇAĞIRMAK
SONRA ZATEN MECBURİ İSTİYOR HAVA AYARINI YAPIYORSUN ARKASINDAN TOPRAK AYARINI YAPIYORSUN VE ANINDA ÇALIŞMAYA BAŞLIYORSUN BAŞKA HİÇBİRŞEYİ ELLEMİYORSUN  GERİSİNİ KURULMUŞ PROGRAM  VE BİLGİSAYAR YAPIYOR SENİN YERİNE TAMAMEN OTOMATİK OLUYOR  ANCAK SANA BİŞİ BULDUĞUNDA 4--5 ÇEŞİT GÖRÜNTÜLÜ VE SESLEN HABER VERİYOR  .... ŞAYET BU PROGRAM YAPILMASA İDİ AKIBET AYNI  V3 LEN EŞİT HALE GELİCEKTİ

V3  DE DE BU HAFIZA İSTENİLEN NİTELİKTE OLSAYDI  AYNI BU YUKARDA ANLATIĞIM ŞEKİLDE OLUCAKTI  BUKADAR BASİT BİR KULLANIMI OLUCAKTI OLMAYINCA DA  BU MAKİNELER BANA GELMEZ KİMSE DE KUSURA BAKMASIN DİYECEKLERİMİN ÇOK KISA ÖZETİ BUKADARDIR

SAYGILARIMLAN..................................................................NACİBABA.........................ONK... 
Yukarı Dön
yusuf öztürk Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 02/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 104
  Alıntı yusuf öztürk Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Mayıs 2017/2012 Saat 15:55
merhaba nacibaba
Bu makinada ayarlama sizin yazdıklarınız gibi değil,bir program üzerinde bir değişiklik yaptıktan sonra eğer makinayı kapatırsan o değişiklikler kayd olur ama eğer makina açıksa ve o anda pili çıkarırsan o değişiklik kayd olmaz ve eğer makinayı (aç kapat)'la kapatıp sonra pili çıkarırsan yaptığın değişiklikler ayarladığın durumda kalır.
Bu makinanın çalışmasında bir sorun yok ama şimdiye kadar ben bunun toprak ayarını yapmasını öğrenememişim.
Nacibaba ben xlt'nin soruları bölümünde daha derindeki değerli eşyaları kulaklıkla duyabilinmesini yazmışsınız,ben bu makinada daha derini aramak için ac sens ayarını veya herhangi bir ayarı bulamadım,lütfen daha derindeki eşyaları kulaklıkla nasıl bulabilmem hakkında daha detaylı bilgi verin.
Teşekkürler
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Mayıs 2017/2012 Saat 19:36

HERKESE SELAM SAYGILAR........................DERLEME ....NACİBABA..............................ONK.....

SPECTRA VX3  EN SON ÇIKANI  HAKKINDAKİ AÇIKLAMALAR  2 KISIMDA TOPLADIM BUNLARI BİRİ TARTIŞMAYA AÇIK OLAN BÖLÜMDÜR  İKİNCİSİ DE TARTIŞMASIZ SON NİHAYİ KARAR BÖLÜMÜDÜR .
KIRMIZI İLEN YAZILI KISIMLAR TARTIŞMAYA AÇIK NACİBABANIN KONUYA DİREKT BAKIŞ AÇISINI YANSITIR.
SARI İLEN YAZILI KISMLAR DA  TARTIŞMASIZDIR  BU KISIMDA SON NİHAYİ KARAR LAR YAZILIDIR..

dedeŞİMDİ >bu yandaki kataloğun orijinal yazısını  büyüterekten okumaya çalışınız  ve orda ne yazıyorsa burda da ben diyorum ki sadece kendi ana menüleri içinde kendinizce bir değişiklikler yapıyorsunuz  en nihayi kesin sonuçta da  ister kaydı muhafaza et ister bırak silinsin ister kendin geri al sil  ne yaparsan yap  her şeyi dene  sonra gel benim istediğim şey varmı yokmu ona bir bak  yoktur ben bulamadım bulan varsa desinki  sen görmemişin bak burda desin .....................onk...

BEN DİYORUM Kİ  BU MAKİNEDE 8 AYRI HAFIZA YAPILMIŞ  MENÜLERİN  KENDİ İÇİ İDARELERİNİ KONTROL ETMEDE VE BUNLARI YİNE KENDİ İÇİNDE DEĞİŞİKLİKLER YAPMADA SADECE  SONRA BEĞENMEDİN VEYA YAPTIĞIN AYAR TUTMADI  DEĞİŞTİR  YİNE KENDİ İÇİNDE  VEYA İSTEMİYORSUN DÖN  FABRİKA AYARINA  TAMAMMIDIR BANA GÖRE TAMAMDIR..

YANİ BU 8 MENÜDEN HERHANGİ BİRİ İÇİNDE  O MENÜNÜN FABRİKACA YAPILMIŞ DÜZENİ İÇİNDE  VERİLEN İZİNLEN BURDA BİR BAŞ BİR SON VARDIR  VE FABRİKA BU BAŞI İLEN SONU SINIR İÇİNDE KENDİNCE BİR YER BELİRLEMİŞ ORASINI KENDİNE SABİT YAPMIŞTIR BUNA DA FABRİKA SABİT PROGRAMIN YERİ DEMİŞ İŞTE SEN BUNUN ALT SINIRI İLEN ÜST SINIRI ARASINDA KENDİNCE BİR YER BELİRLEYİP ORDA BIRAKIYORSUN  AMA BU DEMEK DEĞİLDİR Kİ TAMAMEN  SEN AKLINCA FİKRİNCE BU AYARI YAPMIŞIN KAZIN AYAĞI ÖYLE DEĞİLDİR  TAMAMEN  FABRİKA AYARI İÇİNDEKİ BİR SINIRI DEĞİŞTİRİYORSUN BU YAPTIĞIN AYAR ZATEN MAKİNECE KONTROL ALTINDA TUTULMAKTA VE O AYARIN BİLGİSİ İÇİNDE HAREKET EDİYORSUN  KENDİNCE DEĞİL YANİ O AYARA BAĞIMLISIN  HALEN ..

BEN DİYORUMKİ  BU 8 HAFIZALI PROGRAMLARA  TAKILMADAN HİÇ ONLARIN GÖZETMENLİĞİ ALTINDA KALMADAN TAMAMEN APAYRI BAĞIMSIZ  BİR OLANAKLAN  İŞ YAPABİLMEK ..
BU NASIL YAPILIR BU İŞ  FABRİKASINCA  MAKİNEYE BU 8 MENÜYÜ KONTROL ETME SONSUZ PROGRAMLAR YAPABİLME  KULLANICI NE İSTERSE FABRİKA DENETİM MEKANİZMASINDAN TAMAMEN BAĞIMSIZ OLARAK  İŞ YAPABİLME HÜRRİYETİNE SAHİP OLMASI İÇİN  TAMAEN HER ŞEYDEN AYRI OLARAK BOŞ KAPASİTESİ GENİŞ BİR HAFIZANIN MAKİNE İÇİNDE BARINDIRILIYOR OLMASI GEREKİRDİ  (( BU YOK KONMAMIŞ )) İŞTE EN BÜYÜK EKSİK BUDUR.
EĞER Kİ BU HAFIZA OLSAYDI  DİYELİM BİR MENÜNÜN SINIRLARI VAR NE AŞAĞISI NE YUKARSI ÇIKAMIYORSUN SADECE O MENÜNÜN MÜSADE ETİĞİ SINIR İÇİNDE GEZİNİYORSUN  BU HAFIZA OLSAYDI  NE BU MENÜ BE  BU MENÜNÜN 7 SÜLALESİNİ BULURDUN HEM YUKARI DOĞRU HEM AŞAĞI DOĞRU VE İSTEDİĞİN BİR ŞEKİLDEKİ PROGRAMINI ORAYA KURARDIN  BU SEFER NE OLUYOR MAKİNE SENİ DENETLİYEMİYOR SEN ONU DENETLİYORSUN HÜKÜMDAR SENSİN  DİREKT SENİN KANUNLARIN GEÇİYOR MAKİNENİN FABRİKA PROGRAMLARI HİÇ KARIŞAMIYOR  ÖYLECE UYUYORLAR ARTIK O ŞEKLE GELİRDİ  VE BU MAKİNE İÇİNDE SEN  NE İSTERSEN ONU YAPMA  OLANAĞINA  KAVUŞURDUN  YANİ BU MAKİNEYİ KAFANA GÖRE YAZ BOZ TAHTASI GİBİ İSTEDİĞİN ŞEKİLDE İÇİNDEKİ TÜM OLANAKLARI NDAN DA FAYDALANARAKTAN KURARDIN ..
DAHA DA AÇIKCASI  BU MAKİNE İÇİNDEKİ TÜM MENÜLER NA KADAR PROGRAM VARSA HEPSİNİ TÜMEN TÜMEN KARŞINA DİZERSİN  SEN DE YÜKSEK BİR YERE ÇIKIP BAKARSIN  HEPSİNE  VE DERSİN Kİ SEN 10 ADAM AL GEÇ ŞURAYA SEN 50 ADAM AL GEÇ ŞURAYA  BÖYLE BÖYLE KENDİ PROGRAMLARINI DÜZERDİN AMA YOOOOOK  KOYMAMIŞLAR  ..

SONUÇ EN SONU>>KİM ALIRSA BU MAKİNELERDEN TAMAMİYLEN FABRİKA PROGRAMLARININ ESİRİDİR  BAŞKA HİÇBİRŞEY YAPAMASINIZ  TEK KELİME İLEN SONUÇ BÖYLEDİR ..

SONUÇLARA GELİNCE ..
ZANNEDİYORMUSUNUZ Kİ 3 AYRI FARKLI KHZ VE BAŞLIKTAN 3 AYRI SİNYAL MİNYAL FİLAN ÇIKIYORMUŞ HAYIR  ALAKASI BİLE YOKTUR BUNU KENDİ BÜNYESİ İÇİNDE ELEKTRONİK OLARAK YAPIYOR ŞÖYLE Kİ..

00..........10............20.........30.........40.........50........60.........70.......80........90...95.....100KHZ

2.5  KHZ=  DEMİŞ VDİ NOSU    (70)    yanlışın başı burda  bir kerre 2.5 khz dedinmi 00 ilen 25 khz aralığına denk düşer bunun başı (demirler ilersi çöplük kısmı daha ilersi de işe yaramaz maddeler kısmıdır) 20 den sonrası başlar işe yarayan maddelere giriş kısmıdır
yani khz ile konuşursak genel kanunu budur bu işin onların dediği gibiyse bunlar başka alanlarda konuşuyorlar demektir..
TÜM MAKİNELERDE ORTAK İÇ SABİT FREKANSIN  (  6.5  khz yani  6.500 khz olması esasdır)
burda da kendilerinin verdiği frekans (6.592 )khz dir  bu tamamdır buna diyecek bişi yoktur
en üsteki verdiğim çizelge her makinenin kullandığı frekans cetvelidir 00 ilen 100 khz  bu toplu olarak bir düz ipe serilmiş  frekanslardır  ve maddeler bu ipe dizili olan bazı frekanslara duyarlıdırlar  gider ona yapışır her maden ,, başka yere gidip de yapışmaz ,, yapışırsa ekran verileri yanlış olmuya başlar bu da makinenin ayarlarının kaçık olduğu anlamına gelir..
7.5 KHZ  E DEMİŞ =85 KHZ ARALIĞI  ne alakası vardır  eğer böyle yapılmışssa tamaen tersdir   7.5=75 khz dir ve bakırın sonu bronzun içine girer   80 den sonrası beyaz maddelere düşer denk  ve (8.9 yani 89 )=  999.999 saflıkta gümüşe denk düşer
22.5 khz  de eder 22 khz e denk düşüyor 500 fazlalığı vardır yani genişletilmiş frekans aralığını temsil ediyor > 91 khz e denk düşürmüş  ???? ne diyeyim bilemiyorum ki  90 khz ince tenekelere giriyor geniş yüzeyli  ve skalada 90 ilen 95 aralığında çıkar bunlar khz olarak  yani bu anlatım ve izahlarda bir terslik vardır ya ben anlamıyorum  veya onlar mı yanlış yapıyor artık bilenler karar versinler. ve amerikan gümüşü ve madenlerinden bahsediyor  demekki onların topraklarında bu frekanslar geçerli oluyor bizde tamamen tersi oluyor  bundan yola çıkarsak  demekki onların düzenlediği menü frfekans aralıklarında biz bişi bulamıyacağız veya altın diyorsa  teneke çıkıcak  gümüş diyorsa demir çıkıcak bu manaya gelir .
YAPILAN DENEMEDE DE  EN BAŞTAKİ VERDİĞİM SKALA TUTUYOR  BUNLARIN DEDİKLERİ DEĞİL ZATEN ÇELİŞKİ BURDA BAŞLIYOR
DEMİRSE 00 ARALIĞINDA ÇIKIYOR 
JİLETİN ,,YALDIZLAR VS LER DE 5--10 ARALIĞINDA ÇIKIYOR  
24 AYAR ALTIN 50 DE ÇIKIYOR
MİLADİ TAŞLAŞMIŞ KURŞUN 55 TE ÇIKIYOR 
BAKIR 60 --65 ARALIĞINA DENK DÜŞÜYOR
BRONZ 70--80 ARALIĞI İÇİNDE 
GÜMÜŞ 89 TAM SAFI BURDA 
90--95 ARALIĞI DA İNCE TENEKELER 

YANİ SKALADAKİ FREKANSI TAMDIR VDİ NOLARI 
2.5---7.5---22.5  KHZ LERDEKİ SÖYLENENLER DE SAFSATADIR  ALAKASI YOKTUR 
BUNLAR BANTI GENİŞLETİRLER BAŞKA BİR İŞE YARAMAZLAR  BU DA KAİDEDİR

İŞTE EKRANDA BU 3 RENKLİ AYIRIM ŞEKLİNİ BU KHZ FARKLARINA GÖRE GÖRÜYORSUNUZ AMA AMERİKAN BRİMİ ÖLÇÜSÜNDE OLARAKTAN SİZ BU EKRANA BAKMAYIN DİREKT VDİ FREKANS NOSUNA BAKIN O DOĞRUDUR  BİR DE SESE BAKIN  ARTI ŞEKLİNDE BAŞLIĞI BİR HEDEF ÜSTÜNDE GEZDİRİN SES ÇOK CANLIYSA KAZIN ALIN O HERNEYSE  HEPSİ BU ZATEN GECE DİREKT SESE BAKICAKSINIZ ..
YANİ MAKİNECİLİKTE TEK GEÇERLİ OLAY SESDİR ZATEN MAKİNELER SES ÜSTÜNE KURULUDUR GERİSİ SAFSATADIR  OLAY BUKADAR BASİTTİR ..

SAYGILAR...............................................................................NACİBABA.......................ONK...   
Yukarı Dön
amale Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 03/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 109
  Alıntı amale Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs 2017/2012 Saat 11:19
                  slm nacibaba ve değerli arkadaşlar..

spectra v3 gerçekten zor bir dedektör. ve ben şu an kullanıyorum ayrıca dfx 300 de var onuda kullanıyorum bundan öncede dfx vardı ondan öncede xlt vardı ve bu dedektörleri hep naci babanın verdiği proğramlarla kullandım, şu anda v3i yi kullanıyorum, v3i de gereksiz çok proğram var whites kullanmamış (dfx,xlt) birisi için gerçekten zor ben bir iki deneyimimden bahsetmek istiyorum.

1 - Toprak ayarı
Toprak ayarı başlığı toprağa yaklaştırıyoruz 5cm kadar veya topraktaki taşa torağa göre temas etmiyecek şekilde tetiği çekiyoruz sonra entere basıyoruz başlığı normal hızda yere pompalıyoruz taki ses sabitlenene kadar.  ses sabitlenmiyorsa toprak minerali çoktur veya toprak ayarı yaptığımız yerde metal vardır. metal yoksa, mineral fazladır bu durumda filtre bölümüne giriyoruz ordaki 5 hz,7,5hz, 10 hz,12,5 hz leri yükselterek  aynı işlemleri yapıyoruz yani toprak ayarı yapmaya çalışıyoruz mutlaka toprak ayarı alacaktır. toprak ayarını rahat yapabildiğimiz hz de bırakıyoruz, çok ötme yaptığında hashasiyet bölümündeki ayrım tüm metal rx kazancını düşürüyoruz ses stabil ve pürürsüz olacak şekilde, bundan sonra aramaya başlıyoruz, sık sık toprak ayarı yapmayı unutmayınız çünkü çok sık toprak ayarını kaçırıyor.    yardımcı olabildimse ne mutlu bana biraz acele yazdım kusuruma bakmayın kolay gelsin,,  ( hava testlerinde 1 ytl 50 cm yüzük 40 cm ,5krş 40 cm 7 cm çaydanlık kapağı 100 cm ,   hiç whites kullanmamış birisi için gerçekten çok karışık ve zor bir dedektör ...)
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı yusuf öztürk Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs 2017/2012 Saat 15:52
merhaba amale kardeş
Ben şimdiye kadar whites kullanmamıştım ve sizin yazdıklarınızdan çok faydalandım ve çok teşekkür ederim.
Benim dedektörüm spectra vx3'dür ve bunda filtre 5 ve 12.5 var ve ben Prospecting programını kullanıyorum,bu programda filtre fabrika tarafından 12.5'a ayarlanmış.
Ben şimdiye kadar doğru düzgün bir toptak ayarı yapabilmemişim,bazı yerlerde boşuna ötmüş ve kazdıktan sonra birşey bulamamışım.
Daha derindeki metalları kulaklıkla nasıl bulmam hakkında bilginiz var mı?
Teşekkürler

Yukarı Dön
amale Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı amale Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mayıs 2017/2012 Saat 04:38
Orjinalini yazan: yusuf öztürk

merhaba amale kardeş
Ben şimdiye kadar whites kullanmamıştım ve sizin yazdıklarınızdan çok faydalandım ve çok teşekkür ederim.
Benim dedektörüm spectra vx3'dür ve bunda filtre 5 ve 12.5 var ve ben Prospecting programını kullanıyorum,bu programda filtre fabrika tarafından 12.5'a ayarlanmış.
Ben şimdiye kadar doğru düzgün bir toptak ayarı yapabilmemişim,bazı yerlerde boşuna ötmüş ve kazdıktan sonra birşey bulamamışım.
Daha derindeki metalları kulaklıkla nasıl bulmam hakkında bilginiz var mı?
Teşekkürler

şimdi 12,5 hz mineral yoğunluğu fazla olan ıslak topraklarda kullanılmak zorundadır. derinliği düşüktür. 5hz ise mineral yoğunluğu olmayan yerlerde derinliği iyidir.  bununla birlikte tx bost ta devrede olursa yine derinliği çok etkiler rx kazancınıda mümkün olduğu kadar kulağı rahatsız etmiyecek şekilde ayarladığında zaten kulaklıktan gelen ses stabilken seste yukselme oluyorsa derinde bir metaldendir aynı zamanda ekranıda takip et v3i de seste çok az değişiklik varken bile ekranda derindeki metalin değerlimi değersizmi olduğu barlarda belli olur . ilk once hava testleri yaparak farklarını kulaklıkla hisset derinden gelenleride  ( DİKKAT ETMEN GEREKEN DERİNLİK ARTSIN DİYE KAZANÇLARI KESİNLİKLE YÜKSELTME YOKSA MAKİNANIN SESİNDEN BIKARSIN MÜMKÜN OLDUĞU KADAR STABİL OLSUN SESLER AYARLARI KURCALA NE NEYİ DEĞİŞTİRİYOR ÇOK DENEMELER YAP BENİM TAVSİYEM BUNLAR KOLAY GELSİN)
Yukarı Dön
amale Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı amale Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mayıs 2017/2012 Saat 04:57
    bir şey daha eklemek istiyorum
prosepting proğramda değilde mixet mode proda kullanmanı tavsiye ederim. bu proğramdada tone ıd kapalı olsun  accepten yani kabülden -40 lara kadar kabul et
Yukarı Dön
Bilgin Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 11/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 14
  Alıntı Bilgin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mayıs 2017/2012 Saat 08:35
Bende 2010 model Specta V3 var. Sadece fabrika ayarlarında kullanıyorum. 5 kuruş büyüklüğünden, 1 lira büyüklüğüne kadar her metali şimdiye kadar başarıyla tespit etti. Ama derinlik 15 cm.i geçemedi. Ben memnunum. Derinliği yeterli olmayabilir. Ayarları ile oynarsam belki derinliği artabilir ama gerek görmedim. Fabrika ayarlarında filtre rakamı 10 hz olarak ayarlanmış, buna rağmen yeterli buldum. Tx-Rx ayarları fabrika değerlerinde, hangi ayarın daha iyi olacağını bilemediğimden fabrika ayarlarında bıraktım. Bilsem, ona göre ayarlarım.
Yukarı Dön
amale Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı amale Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mayıs 2017/2012 Saat 11:02
             yukarıda bahsettiğim ayar noktalarına girerseniz derinliği artar. tabiki yeterli diyorsanız fazla karıştırmayada gerek yok iyi günler kolay gelsin
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı yusuf öztürk Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mayıs 2017/2012 Saat 14:43
selam amale kardeş
Benim makinamda mixed mod yok ve belli ki v3'le vx3 arasında bazı farklar var,eğer mümkünse siz bana bir mail adresi gönderin gönderin ve ben bu makinanın kullanma klavuzunu size gönderiyim.
Teşekkürler
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234 6>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50