Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5Tarihî Süreçte; <>5Mezar Çeşitleri - Yüzey Araştırmaları - İlgili Haberler <>5Tarihî Eser Operasyonları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

700 bin Dolar 'lık Marsyas Heykeli (Görüntülü )

 Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
magistratus Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Magistratus

Kayıt Tarihi: 31/Aralık 2017/2006
Son Giriş: 15/Şubat 2017/2011
Konum: Globe
Durum:
Gönderilenler: 397
  Alıntı magistratus Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 700 bin Dolar 'lık Marsyas Heykeli (Görüntülü )
    Gönderim Zamanı: 06/Kasım 2017/2008 Saat 16:45
     Bir istihbaratı değerlendiren Bilecik Emniyet Müdürlüğü Organize Suç ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 aylık tahkikatın ardından 12 gün süren teknik ve fiilî takibe başladı.

     Savcılıktan alınan izinle Marsyas'ın heykelini satmak isteyen 3 kişiyle irtibata geçildi. Bu esnada Emniyet Genel Müdürlüğü de bilgilendirildi. İl Emniyet Müdürü'nün bizzat yönettiği operasyon için özel eğitimli bir Polis görevlendirildi. Arkeolog olan ve yanında büyüteç bulunan bir polis memuru alıcı kılığına girip kaçakçılarla irtibata geçti. 3 zanlı önce parayı görmek istedi.

     Kaçakçılık Daire Başkanlığı'ndan gönderilen 700 bin dolar zanlılara gösterildi. Bunun üzerine zanlılar, deneyimli polisi 3 mekan değişikliği ardından ve gözlerini bağlayıp bir çiftliğe götürerek heykeli gösterdi.

     Bu esnada 15 ayrı ekip de zanlıları takibe devam etti. Kaçakçılardan birisi ise alıcı kılığındaki polislerden birisiyle otelde bekledi. Daha sonra Bilecik Terminali'ndeki mal tesliminde, kaçakçılık polisinin operasyonuyla Y.Ç. (36), S.Y. ve Ü.A. isimli zanlılar gözaltına alındı.     Zanlılardan Y.Ç.'nin bir Ermeni Mezarlığı'ndan heykel söktüğü iddiasıyla sabıkasının bulunduğu öğrenildi.

     Sorgulamalarında heykeli bir köylüden aldıklarını ifade eden zanlılar, 2863 Sayılı Kanuna Muhalefet iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi. Savcının tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk ettiği zanlılar, denetimli takip altına alınarak serbest bırakıldı.

     Zanlıların her gün karakola giderek imza verecekleri öğrenildi.Öte yandan, Kültür Bakanlığı'ndan bir uzman Bilecik'e gelerek heykel hakkında gerçek raporu verdi.İlgili bilirkişi raporunda; “Yüksekliği 114 cm olan kaide içinde,  ayak kısımları kırılmış bir durumda 74 cm  yüksekliğinde  mermerden yapılmış yekpare parça heykeldir. Heykel sağ tarafından yükselen ağaca , elleri başının üstüne bağlanmış bir şekildedir. Sakallı bir yüz işlenişine sahip  heykelin  yüzünde açı çeker bir ifade vardır. İzlenen bu tasvirler bu heykelin Marsyas ve onun derisini yüzen İskitliye aittir ve söz konusu eser 3386 ve 5226 sayılı yasalar ile değişik 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kanunu kapsamı içerisindedir." dedi.     Mahkemenin geniş kapsamlı inceleme için bir bacağı kırık olan kral heykelini Sultanahmet Kültür Tabiat Varlıkları Kurumu'na göndereceği öğrenildi.

     Dünya'da sadece 3 tane olan Marsyas Heykellerinden birisi Manisa müzesinde, diğerinin de Yunanistan'da olduğu ve Manisa ilininin adını Kral Marsyas'tan aldığı biliniyor. (CİHAN) (Cihan Haber Ajansı)


.: MARSYAS'IN HİKAYESİ :.

     Marsias, Yunan mitolojisinde, Frigyalı ünlü bir satyrdir. Armoniyi icat ettiği söylenen Hyagnis'in oğludur.

     Efsaneye göre, M.Ö. 4000 yıllarında, Tanrıça Athena geyik kemiği (ya da bir başka söylenceye göre Büyük Menderes Çayı'nın kaynağındaki bir gölde yetişen uzun sazlar) üzerine delikler açarak ilk flütü icat eder. Buluşu ile gurur duyan Athena, tanrılar önünde çalmak için tanrıların ziyafetine katılır. Şölende Aphrodite ve Hera, flüt çalarken yüzünün aldığı şekille alay edince Athena sinirlenir ve toplantıyı terkeder. Ida Dağı eteklerinde bir su kaynağına gidip yansımasında, çalarken yanaklarının şiştiğini ve çirkinleştiğini görünce, flütü lanetleyip atar ve onu tekrar kullananı çok büyük cezalara çarptırılmasını diler.

     Bundan haberi olmayan çoban Marsias kırlarda dolaşırken flütü bulur, çalmaya başlar ve sesine hayran kalır. Bir tanrıçanın eseri olduğu için çok güzel sesler çıkaran flütü büyük bir beceriyle çalan çoban Marsias, çok güzel ezgiler çıkarmaya başlar.

     Ünü kısa sürede çevreye yayılır, güzel sanatların ve müziğin tanrısı Apollon'a kadar ulaşır. Apollon da müziğe düşkündür ve lir çalmakta çok ustadır. Kimse onunla yarışmaya cesaret edemez. Tanrı Apollon , Marsias'in müzikteki şöhretini kıskanır ve onu herkesin önünde yarışmaya davet eder. Yenenin yenilene istediği cezayı verebileceğini belirtir. Yarışma, tanrı Timolos'un dağı olan Bozdağ'ın eteklerinde, Frigya Kralı Midas'ın başkanlığındaki üç kişilik bir jüri heyeti ve halkın önünde yapılır.
 

dede     Apollon liriyle tanrısal ezgiler çalarken sanat ve su perileri olan müzler, koro halinde eşlik ederler. Marsias flüt çalmaya başlayınca tanrı Apollon'dan aşağı kalmaz, o da çok güzel ezgiler çalar. Halk Marsias'ı alkışlayıp, tempo tutar. Apollon'un cezalandırmasından korkan jüri kararını açıkladığında, Kral Midas adil davranarak iki puan sayılan oyunu Marsias'a verir ve berabere kalırlar. Hikayenin bu noktasında, Apollon'un nasıl meydan okuduğu ile ilgili iki farklı inanış vardır.
 
dede

     Birincisine göre Marsias, beraberlikten hoşnut, ayrılmak üzere iken Apollon lirini baş aşağı çevirip aynı melodiyi çalar, Marsias'tan aynısını yapmasını ister. Jüri, bu meydan okumanın adil olduğuna karar verir. Flütün tersten ses çıkarmaması yüzünden Marsias yenilir.

    
Diğer inanışa göre ise berabere kaldıklarını gören Apollon, lirini çalarken şarkı söylemeye başlar. "İşte" der şarkısında, "Sen de aynısını yap! Kavalını çalarken şarkı söylemeni istiyorum!". Marsias itiraz eder, karşılaştırılması gereken aletin kullanımındaki ustalıktır, sesin değerlendirme dışı kalması gerekir. Apollo, buna karşılık olarak, Marsias'ında flütünü üflerken temelde aynı şeyi yaptığını, enstrümanının sesine kendi sesini kattığını iddia eder. Jüri, Apollon'un iddiasını kabul eder. Marsias, deneyip yapamadığını görünce Apollon'un oyununa geldiğini farkeder. Apollon gibi çalamayacağını itiraf etmek zorunda kalır ve yarışmayı kaybeder. 

     Apollon, Midas'ın oyunu Marsias’tan yana kullanmasına çok kızar. Kulaklarının iyi işitmediğini ve insana özgü kulakları hak etmediğini söyleyerek Midas'ın kulaklarını uzatıp eşek kulaklarına çevirir. Marsias'ı da kayalıkta bir zeytin ağacına astırıp diri diri derisini yüzdürür ve çeşitli işkencelerle öldürtür.

     Marsias'ın ölümüne üzülen kayaların ağlayarak Suçıkan kayalıklarını oluşturduğu söylenir. Bir başka söylenceye göre flüt ustasına üzülen sanat perileri müzler (müza da denir) öylesine ağlamışlardır ki gözyaşları dağların arasından akıp Marsias ırmağını oluşturmuştur. Yine bir başka söylence de Apollon'un daha sonradan yaptığına pişman olduğu, lirini kırıp bir daha hiç çalmadığı ve Marsias’ı bir ırmak haline getirdiği yolundadır.

Notlar;
# Efsanenin detayları, bazı kaynaklarda farklılık göstermektedir.
# Apollon'un, kır tanrısı keçi ayaklı flüt ustası Pan ile de bir yarışmaya girdiğine dair bir efsane vardır.
# Bugün Afyonkarahisara 106 km uzaklıktaki Dinar ilçesi sınırları içinde bulunan ve Büyük Menderes Nehri'nin kaynaklarından birini oluşturan Suçıkan mevkiinin (eski adı ile Apameia’nın) Marsias ve Apollon arasındaki müsabakanın cereyan ettiği ve sonrasında Marsias'ın derisinin yüzüldüğü yer olduğu rivayet edilmektedir. Yine rivayete göre, Marsias, Frigya'nın (başka bir deyişle yine Dinar'ın yer aldığı bölgenin) Kelanai (veya Calaenae) şehrinde doğmuştur.
# Marsias'ın gözyaşları ile oluştuğu rivayet edilen ve antik çağda Marsias Irmağı olarak anılan akarsu, günümüzde, Muğla ve Aydın il sınırları içinde yer alan ve yine Büyük Menderes Nehrine dökülen, Çine Çayı'dır. Çine Çayı'nın geçtiği Gökbel Vadisinde üzerinde Roma döneminde inşa edilmiş olan ve yayaların geçişine hala hizmet veren Marsiyas köprüsü bulunmaktadır.


Yukarı Dön
eagle2sl Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 12/Eylül 2017/2008
Son Giriş: 01/ocak 2017/2010
Konum: vgbr
Durum:
Gönderilenler: 15
  Alıntı eagle2sl Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Kasım 2017/2008 Saat 06:24

selamün aleyküm tarihi eser kaçakcılıgı yapan kişiler yani sonucda ekmek parası kazanmak için bu işi yapıyorlar onlarda bizim gibi makinacı veya defineci adam satarken yakalanmışsa onlariçin ağır tahrik edici yazılar yazılmamalı bu insanlar askermi öldürmüş cinnayetmi işlemişki yazılarınızda .zanlılar yakalanmış zanlılar böyle olmuş .kelimesini yazıyorsunuz sayın site yöneticileribuduruma yarın sizde biraz para ugrunabuduruma  düşe bilirsiniz yaparsanız sizedemi zanlılar yakalnmış yazısını vursunlar manşetlere bence bu yazıyı yazan site yöneticileri büyük bir yanlışlık yapmışınız bu yazılarınızı düzeltin birdahada bu işe gönül koyanların isimlerini zanlılar diye yazmayın.eyerki yazılarımda bir yanlışlık varsa üyeliğimi iptal edebilirsiniz.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++
 
 
SAYIN ARKADAŞLAR
 
BU AEGLE SLII   ÜYE ABUK SABUK HAL VE HAREKETLERİN İÇİNDE  OLMAKLAN BERABER SONUNDA  BURDAB BU SİTEDEN HERKESE ANA AVRAT KÜFÜR ETMİŞ VE OLMADIK SÖYLENEMİYECEK TÜRDEN DE HAKARETLERDE BULUNMUŞ OLUP ZATEN TAAA O ZAMANLAR SİTEDEN İLİŞİĞİ KESİLMİŞTİR  KİŞİ NE OLDUĞUNU BELLİ ETMİŞTİR  VE TÜM FİKİRLERİ KENDİSİNE AİTTİR  FİKİR DENEBİLİRSE TABİKİ  HER NEYSE UMUMUN BU ŞAHISLAN  BİLGİSİ OLSUN DİYE BU YAZIYI BURAYA YAZDIM ..
 
 
.........................................................................NACİBABA..................ONK..
 
 
Yukarı Dön
magistratus Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Magistratus

Kayıt Tarihi: 31/Aralık 2017/2006
Son Giriş: 15/Şubat 2017/2011
Konum: Globe
Durum:
Gönderilenler: 397
  Alıntı magistratus Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Kasım 2017/2008 Saat 08:16
Merhaba Değerli Üyemiz;
Türk Dil Kurumu Türkçe Sözlüğünde, hukukî bir sıfat olarak karşılığı; " Zanlı = Şüpheli "dir.
Gördüğünüz gibi  fiili bir durumun, hayatın akışı içerisinde vuku bulmuş [ doğru / yanlış ] bir eylemin hukuki ifadesi olup tahrik ve hakaret anlamı taşımamaktadır.
Katkılarınızın devamını bekler, Saygılar sunarız ( Nokta )


Düzenleyen magistratus - 26/ocak 2017/2009 Saat 15:47
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Aralık 2017/2008 Saat 16:00
SELAMÜNALEYKÜM................................................................................M.A.K.A.K..........
 
 
NADİDE BİR PARÇAYMIŞ. EH, BU İŞLERİN DE BİR GERÇEĞİ BU, ALLAH KURTARSIN, OLUR BÖYLE VAKALAR, TÜRK POLİSİ HER ZAMAN YAKALAR. FAKAT BU GÜNLERDE CEZAEVLERİ DE TIKA BASA DİYORLAR, ÇEKİLİR Mİ CEZA BİLEMEM, ALLAH SABIRLIK VERSİN...
 
 
 
SAYGILARIMLAN..........................................................................................M.A.K.A.K........
Yukarı Dön
magistratus Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Magistratus

Kayıt Tarihi: 31/Aralık 2017/2006
Son Giriş: 15/Şubat 2017/2011
Konum: Globe
Durum:
Gönderilenler: 397
  Alıntı magistratus Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Şubat 2017/2011 Saat 14:23
Yukarı Dön
gold Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 04/Mayıs 2017/2010
Son Giriş: 20/Mayıs 2017/2013
Konum: İstanbul
Durum:
Gönderilenler: 39
  Alıntı gold Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Şubat 2017/2011 Saat 16:56
Devlet bunlara sebebiyet vermeyecek kanunlar çıkarmalıdır.Sistem milli olmalı.Dışarı çıkmasını istemiyor hiç bir vatan evladı da istemez.Ama bunları bulanlara ödülünü verin.
Hem hapse girmez insanlar hemde devlet kazanır.
Adam diyor tarlamda bulduklarımı verdim elime bir fiş verdi gönderdiler.1 yıl sora müzede de olmadığını söyleyen bir çok insan var.
Bunları niye görmüyorlar..
Yukarı Dön
darbaz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 17/Haziran 2017/2010
Son Giriş: 15/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 45
  Alıntı darbaz Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Şubat 2017/2011 Saat 13:46
Sözkonusu heykelin cıktıgı yer  Tarsustur.Şu an İstanbul Arkeoloji Müzesinde  sergilenmektedir. Sol bacağında  bir çatlak  bölümü vardır. Sanırım bu yakalanan onun  sahtesi  olmalı.Bir ara  Çanakkale bölgesinden birileri tarafından piyasaya sürülmek üzere resimleri elden ele geziyordu. İşin ilginci ise sol bacağında  aynı yerde çatlağı vardı
 
 
Marble statue of Hanging Marsyas from Tarsos

Museum: Archaeological Museum, Istanbul, Turkey
Date: 2nd century AD
Period: Hellenistic - Roman Imperial

 


 
 
 
Benim nacizane fikrim  700 lira bile etmeyeceği yönünde
 
Yukarı Dön
magistratus Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Magistratus

Kayıt Tarihi: 31/Aralık 2017/2006
Son Giriş: 15/Şubat 2017/2011
Konum: Globe
Durum:
Gönderilenler: 397
  Alıntı magistratus Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Şubat 2017/2011 Saat 04:59
Yukarı Dön
darbaz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 17/Haziran 2017/2010
Son Giriş: 15/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 45
  Alıntı darbaz Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Şubat 2017/2011 Saat 12:56
magistratus  arkadaşım verdiğin bilgiler için teşekkürler.inşallah başkalarıda bunlardan  faydalanıyordur.
yukarıda sözünü ettiğimiz marsyas ın   3ü bir arada olanını aşağıya çıkarmaya çalıştım. solda olanı istanbulda müzede  olanı diğerleri ise sagda solda  dolaşanlarıdır. dikkat ederseniz formları aynıdır.
 
 

 

bir anda ortada bukadar fazla aynı malzeme  dolaşırsa orda sahtekarlık kokusu çıkıyor demektir


Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Kayıt Tarihi: 29/Ağustos 2017/2008
Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Konum: T.C---Gelibolu-
Durum:
Gönderilenler: 2336
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Şubat 2017/2011 Saat 16:43
 
 
HERKESE MERHABALAR SELAMLAR
 
ŞİMDİ B EN SİZLERE BİŞİ DAHA YUMURTLIYAYIM BURADAN  EYİ DİNLEYİNİZ ..
 
BİR TAKIM SEYYAR HER YERİ GEZEN İNSANLAR VARDIR BUNLAR SENELERDİR DOLAŞIRLAR VE DE HEP AYNI İŞİ YAPARLAR ÜSTLERİ BAŞLARI ESKİLİKTİR SAKALLARI UZUNCADIR  SAÇLARI DA BAZILARININ UZUNCA BAZILARI TOPUZ YAPMIŞ ERKEK  DİR YANİ BUNLAR .. KENDİLERİNİ DAİME SANKİ PARAYA MUHTAC ŞEKİL YAPARLAR  ORTA BİLE DEĞİLDİR HALLERİ  ESASINDA BU HAL VE BU ŞEKİL İŞLERİ İCABIDIR BİR ŞEHİRDE  İSE GRANT TUVALET ALTINDA SON MODEL OTOSUNLAN GEZER AYNI ANDA HÜVİYETİ DE DEĞİŞMİŞTİR GÖRSEN DERSİN BU BİZİM ADAMA NE ÇOK BENZİYOR HATTA SAKALLARI DA TAKMADIR BIYIKLARIDA  KAFADAKİ   O GRUBET SAÇ DA TAKMA DIR  BUNLARIN İŞİ GÜCÜ KÖYLER VE KASABALARDAKİ  DEVAMLI TARLALARINDA PARA BULANLARI SENELERDİR TANIRLAR VE DÜŞÜK FİYATLARDAN BU PARALARI TOPLARLAR BİLLAHHSSA GÜMÜŞÜN ÜZERİNDE ÇOK DURURLAR VE GENELDE GÜMÜŞ TOPLARLAR  BURAYA KADAR BU İŞİ ANLADINIZ HERHALDE BUNDAN SONRASI DA ŞÖYLE İŞLİYOR..
 
TOPLANAN BU GÜMÜŞLER  BEKIRLAR BRONZLAR ANTEPE GİDİYOR BURDA BULUNAN BİR SON DERECEDE İŞİNİN EHLİ SANATKAR HATTAT VARDIR BU ALIR BUNLARI ERİTİR HAMMEDEYE DÖNÜŞTÜRÜR  BU KİŞİ BUNDAN 25 YIL EVVELİ ASKERDEN YENİ GELMİŞ VE PARA KOLLEKSİYONERLİĞİNE YENİ ACEMİ ŞEKİLDE SOYUNMUŞ BABASINDAN DA KALAN İYİ BİR MİRASI DA BU İŞE YATIRAN BİR ZAT  EVİ BARKI ARABASI TOPRAĞI HALİ VAKTİNDE  BİR KİŞİ  VE ÇOK İYİ NİYETLİ SENİN SÖZÜNE BAKIP ALIM YAPAN ŞEKİL HAL BÖYLE OLUNCA BU ARKADAŞA Bİ TON SAHTE MALI GÖMDÜLER  HEM DE KİMLER KİMLER YAPMADIKİ BU İŞİ ANLADI AMA ÇOK GEÇ UYANDIRAN OLMADI HABİRE PARASINI YEDİLER  SONUNDA UYANDI BİR SİLKİNDİ  VE OTURUP GÜNLERCE DÜŞÜNMİYE BAŞLADI SONUNDA ÖYLE BİR KARAR VERDİKİ  SORMAYIN .. KARARI BU BENİ VURANLARI BEN ÇOK DAHA GÜZEL VURUCAM DEDİ VE SOYUNDU BU SAHTECİLİĞİN  EN PÜF NOKTALARINI ÖĞRENMEK İÇİN İTALYADA VE FRANSADAKİ 2 ADRESTE 5 SENEYE YAKIN KURS GÖRDÜ  YALNIZ BU ADRESLER İMİTASYON YAPIYOR VE ALANA DA BUNUN HAKİKİ OLMADIĞINI İMİTASYON OLDUĞU SÖYLENİYOR VE ORANIN BİR FATURA GİBİ   BİŞİSİNİ DE VERİYORLARDI  ONLAR   BOZUK KAREKTERLER DEĞİLLERDİ  HER TÜRLÜ NESNENİN TIPATIP AYNISI YAPILIYOR BU ATELYELERDE UZMANLARI BİLE ÇOK ZOR AYIRIYORLARDI  VE GENELDE %80 HAKİKİ RAPORLARI VERİLDİ  BU İLERDE %90 LARA KADAR ÇIKTIYDI   MALI YAPMAK İŞİN KOLAY TARAFIYDI DA ESKİTMESİ ÇOK BÜYÜK BİR SANATTI  BİZİM ÜLKEMİZDE  DE PATİNAYA ÇOK ÖNEM VERİLİR VE BU ALANDA ÇOK UZMANLAŞMIŞ KİŞİLER DE VARDIR  VE BU GENCİN AKLI FİKRİ ESAS BU PATİNA İŞİ ÜSTÜNDE TAM UZMANLAŞMAK ŞEKLİYDİ VEDE KENDİ UĞRAŞLARI İÇİNDE MUAZZAM BİR SİSTEMİ DE BULDU  VE BUNUN ÜSTÜNE DE BELKİ DÜNYAA ÜZERİNDE SAHTE PARANIN ÜSTÜNDEKİ PATİNAYI YEMİYEN UZMAN DA YOKTU  HERKES YERDİ TAMAM DERLERDİ HAKİKATTIR  TÜM RAPORLAR  İŞTE BU GENÇ SONUNDA DÖNDÜ TÜRKİYEYE  KURDU EVİNİN BODRUMUNA BİR ATELYE BAŞLADI BURDA SAHTE VE EN KIYMETLİ PARA SERİLERİNİ ÜRETİP PATİNALAMIYA ÇIKANLARI DA SON BİR KONTROLDEN SONRA  EL ALTINDAN ELDEN BİR İKİ ÇIKARMIYA BAŞLADI BİLLAHSSA ONU ZAMANINDA DOLANDIRANLAR İLK ADRESTİ VE TÜMÜ DE BUNUN ARACISININ KAPISINDAYDI   KENDİ HİÇ GÖZÜKMEDİ HİÇ PİYASAYA ÇIKMADI ADAMLARI VASITASI İLEN TÜRKİYENİN HER YERİNDE PAZARLADI  GÜN GELDİ BİLGİSAYARLAR ÇIKTI VE BİLGİSAYARLARA BAĞLI İŞ YAPAN TEZGAHLAR YAPILMIYA BAŞLANDI VE BU GENÇ İÇİN BU  BULUNMAZ BİR NİMET OLDU MADEN KAZIYICISI  DİYE BİR ROBOT ÜRETİLMİŞTİ  İNGİLTEREDE  HAKİKİ BİR PARAYI YAN KEFEYE KOYUYORSUN BU İŞLENİLECEK  TARAFA DA DARASI ALINMIŞ AYNI ÖZGÜL AĞIRLIKTA  BOŞ HAM GÜMÜŞÜ KOYUYORSUN VE 1 SAAT İÇİNDE ARKASINI ÖNÜNÜ SANA KAZIYIP ÇIKARIYOR VE İĞNE DELİĞİNİ UCUNU DAHİ ATLAMIYOR NUMUNE ÜSTÜNDE NE GÖRÜYORSA HAMA AYNISINI İŞLİYOR  BU MAKİNELERDEN 4 ADET ALDI GETİRDİ  BEN KENDİSİNE 1 SEFER GİTTİMDİ O DA ESKİ ARKADAŞLIK HATIRINA ORALARDAN GEÇİYORDUM AÇTIM ONA BİR TELEFON  SOKAK KULUBESİNDEN NERDE OLDUĞUMU SÖYLEDİN  BİR ARAÇ GELDİ SİYAH RENKLİ BİR MİNÜBÜS   ARKA KISMA GİRDİM KOLTUĞA OTURDUM KAPI YANINDAKİ ADAM ÇAM YARMASI KAPIYI KAPATTI BİDE SAĞA SOLA BAKTIM DIŞARSI ARACIN İÇİNDEN HİÇ GÖZÜKMÜYOR YANİ NEREYE GİTİĞİN BELLİ DEĞİL  HUYLANMIYA DA BAŞLADIM  AMA BELİMDE SİLAHIM DA VAR TEK GÜVENCEM O  HA BİRE ORDAN ORAYA GİRİYORLAR ANLADIM DOLAŞTIRIYORLAR  SONRA BİR YERE GELDİK BİR BAHÇE DEMİR KAPISI SESİ OLDU ARAÇ HAREKET ETTİ AZ GİTTİ DURDU VE 5 DAKKA KADAR BEKLEDİKTEN SONRA ÇAM YARMASI KAPIYI AÇTI  İNDİK BAKTIM SAĞA SOLA  KAPISI DA KAPANMIŞ GARAJ İÇİNDEYİZ DIŞARSI FİLAN GÖZÜKMÜYOR DİP KISIMINDA BİR KAPI VAR ORDAN GİRDİK BİR KORİDOR VE SAĞDA BİR KAPI GİRDİK DEVHASSA BİR ATELYE TEZGAHLAR Bİ SÜRÜ ALET ADEVAT  VE BİZİMKİNLEN Bİ KUCAKLAŞTIK ORDA . BAYAĞI TAKILDIM AMA O ATELYEDEN DIŞARI HİÇ ÇIKMADIK  SONRA YİNE AYNI ŞEKİLDE BENİ GETİRDİLER GERİ..BU ARTIK BU İŞİ BENİMSEMİŞ VE YAPIP SATIYOR TEK BİR KİŞİ TEK BİR UZAMNIN UZMANI DAHİ DİYEMEDİ BU SAHTEDİR DİYE ANLAYIN ARTIK .
 
ŞİMDİ BU ANLATIYOR  AYNI İLDE BUNA 5 KM UZAKLIKTA BİR BAŞKA TEZGAH DAHA VARMIŞ ONLAR DA 2 KARDEŞ İKİSİ DE HEYKEL UZMANI İTALYADAN BU İŞ ÜSTÜNE MEZUNLARMIŞ BUNLAR DA BU ÇOK DEVİRLİ DİŞÇİ MOTORLARI VAR YA ONLARA TAKTIKLARI ÇEŞİTLİ ŞEKİLLERDEKİ UÇLAR İLEN   NUMUNENİN AYNISINI YAPIP  O İŞİN DE BİR PATINASI VARMIŞ RENGİ MENGİ TUTMASI LAZIMMIŞ   ÇOK PARA GETİRECEK OLAN ESERLER ŞİMDİYE KADAR HİÇ AYNISI ÇIKMAMIŞ ESERLERİ İŞLİYORLARMIŞ VE ACAİP DE PARA YAPIYORMUŞ HEP DIŞA ÇALIŞIYORLARMIŞ  BU KARDEŞLERİN DE YAPILARINA ŞİMDİYE DEK HİÇBİR KİMSE DEMEMİŞ BUNLAR SAHTE DİYE ..
 
YANİ DİYECEĞİM O DURKİ  BU İŞLERİN BU ŞEKİLLERİ DE VARDIR KİMBİLİR HANGİ MÜZELERDE HANGİ KOLLEKSİYONERLERDE YURT DIŞLARINDA NERELERDEDİR LER VEYA EL GEZİYORLARDIR ..
 
ARADAN DA ÇOOK ZAMANLAR GEÇTİ Bİ DAHA DA KARŞILAŞMADIK  ONLAR TÜRKİYENİN BİR UCUNDA BEN BİR UCUNDA VE GİTİĞİMDE DE O KAPALI ARAÇLAN BENİ ALDIRDI  BANA  DA İTİMAD ETMEDİĞİ İÇİN ONA BU HEREKETİNDEN DOLAYI DA ÇOK KIRILDIMDI  UZAKLAŞMAMIN TEK SEBEBİ DE BUDUR ..
 
VE ŞİMDİ NE ALETLER NELER ÇIKTI  KİMBİ,LİR DAHA KAÇ TANESİ TÜREDİ NELER YAPIYORLARDIR 
 
SON DİYECEĞİM  BU KONUDA HERKES MAKİNESİNİN TABLASINA BAKSIN  DIIIT DEDİMİ HAH O İŞ HAKİKİDİR GERÇEK DE BUDUR GERİSİ ONDAN BUNDAN OLDUMU  %MİLYON KERE MİLYON ŞÜPHELİDİR  ZATEN ALICILAR DA ARTIK SADECE ÇOK ESKİ TANIDIKLARI MAKİNECİLERDEN ALIŞVERİŞ YAPIYORLAR BAŞKA KANALLARIN TÜMÜ KAPALI VE GEÇERSİZ KALMIŞTIR ŞU ANDA .
 
 
SAYGILARIMLAN.....................................................................NACİBABA....................ONK... 
 
 
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Powered by Web Wiz Forums Free Express Edition
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,109 Saniyede Yüklendi.