Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5COINMASTER++WHİTES
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

SPECTRA VX3 ÇIKTI YENİ

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: SPECTRA VX3 ÇIKTI YENİ
    Gönderim Zamanı: 31/ocak 2017/2012 Saat 14:32

HERKESE SELAM

SPECTRA V3i  LERDEN SONRA 2012 YILININ İLK AYINDA 
SPEKTRUM SERİLERİNİN EN SONU
SPECTRA VX3 Ü ÇIKARDI HABERİNİZ OLSUN

dede
 vx3    ün videosu direkt  U.S.A  FABRİKA PROGRAMLI DEĞİŞTİRİLEMEZ ŞEKİLDİR  BUNLARA YÜKLEME PROGRAM ATILAMIYOR HABERİNİZ OLSUN...

dededededede

Düzenleyen nacibaba - 12/ocak 2017/2013 Saat 20:43
Yukarı Dön
HASANXX Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 06/Aralık 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 9
  Alıntı HASANXX Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Şubat 2017/2012 Saat 10:50
naci baba spextra vx3 serisi  de ayrıca programlanması gereken bir makinamıdır yoksa kendi programında varmı  diğer xlt dfx ler gibi program atılabiliyormu bu makina hakkında bilginiz varsa paylaşırmısınız  teşkkürler saygılar
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Şubat 2017/2012 Saat 13:15

HASANXX       ARKADAŞA VE İLGİLENEN TÜM ARKADAŞLARA CEVABEN........................ONK.....

ŞİMDİ ŞÖYLE SÖYLİYEYİM  VE ÇOK İYİ DİNLEYİNİZ

EVVELKİ ŞIKTAKİ MAKİNELERDE YANİ  XLT----DFX---DFX=300  LERDE TEK FREKANS GÖNDERME VE ALMAÇ ŞEKLİNDE İDİ  VE BUNLARLAN AŞAĞI YUKARI 1 HAFTA BİLGİSAYAR BAŞI YÜKLEMELERLEN  DAHA SONRA ARAZİ TANITIMI İÇİN DAĞ BAYIR  GEZMELERLEN OLUŞUYORDU  BİLDİĞİNİZ ÜZERE

ŞİMDİ İSE SİSTEM SİL BAŞTAN YENİDEN YAPILMIŞTIR  VE SPEKTRUM ANALİZLER DEVREYE SOKULMUŞ 3 RENK TE AYRI AYRI  3 AYRI FEREKANSLAN  AYNI ANDA İŞLEME TABİ TUTULMUŞTUR  BU 3 AYRI FREKANSIN DUYARLI OLDUĞU METAL GRUPLARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULURSA  EKRANDA BULUNAN CİSMİN HANGİ FREKANSA DAHA DUYARLI CEVABI DA KESİN OLARAK GÖZÜKMEKTEDİR BUNU AYIRMAK İÇİN DE 3 AYRI RENK KULLANILMIŞ VE BÖYLELKİKLEN KULLANICIYA KOLAYLIK OLUYOR ..
BUNDAN ÖNCEKİ  SPECTRA V3  SERİLERİNDEKİ 3 AYRI FREKANSIN  AYNISI BU YENİ ÇIKAN SON MODEL OLAN ((SPECTRUM  VX3  )) DE DE AYNI TÜR FREKANS 3 LÜSÜ KULLANILMIŞTIR  YAPILAN İLK İNCELEMEM DE  2 İ MODEL DE ÇOK BÜYÜK BENZERLİKLERLEN BERABER DAHA AÇIK NET VE GELİŞTİRİLMİŞ KISIMLAR KULLANILMIŞ  HER İKİ MAKİNE DE DE  PROGRAMLAR YİNE EVVELKİLER GİBİ YAPILDIĞI ÜLKE ESAS ALINARAK TÜM AYARLAR YAPILANDIRILMIŞ YANİ  HANGİ ÜLKE MONTAJI İSE O ÜLKENİN ŞARTLARI GEÇERLİ OLARAK SATILIYORLAR  .

BU KONUYU KIRMIZI OLARAK YAZIYORUM
BİZİM MAKİNE SATICILARI VE İTHALCİLERİ GEREK AMERİKA GEREK AVRUPA GEREK İNGİLTERE  FABRİKALARINDAN İTHAL EDERLERSE VE BU ŞEKİLDE DE SATIŞA SUNARLARSA  VE BU ŞEKİLDE DE SATIN ALAN BİR ARKADAŞ BUNU BU ŞEKİLDE KULLANMIYA KALKARSA VERECEĞİ PARA BOŞA GİDECEKTİR BUNUN ÜSTÜNE BASA BASA SÖYLÜYORUM  VE KİM KALKAR DA BU SÖYLEDİKLERİME İTİRAZ EDER ABUK SABUL ŞEYLER SÖYLEMİYE DE KALKARSA  BOZGUNCUNUN VE YALANCININ DA DİK ALASIDIR DİYORUM PEŞİNEN  VE HER KİM KARŞI GELİR DE HERHANGİ BİR İDAADA BULUNURSA O İDAA ETİĞİ ŞEYİ AÇIK V E SEÇİK NET BİR ŞEKİLDE BURDAN YAZMASI BENİM SÖYLEMLERİMİ ÇÜRÜTMESİ LAZIMDIR EĞERKİ BÖYLE BİRŞEYLER DE SÖZ KONUSU OLURSA BEN BU SİTEYİ HEM KAPARIM HEM DE BU İŞLERDEN VAZGEÇER KÖŞEME DÖNERİM  ONUN İÇİNDİR Kİ HER KİM ELEŞTİRİ YAPICAK KARŞI GELECEK ŞEYLERİ VARSA BEN NASIL NET AÇIK HERŞEYİ AÇIKLIYORSAM O KİŞİNİN DE AYNI BÖYLE YAPMASI LAZIMDIR  2 KELİME İLEN BURAYA YAZIP KİMSE KAÇAMAZ..ONK...

ŞİMDİ BU SON 2 MODELDE KULLANILAN FREKANS LAR
2.5  KHZ
7.5  KHZ
22.5 KHZ
BU 3 FREKANSI KULLANARAK  BERABERCENE DE ÇALIŞILIYOR İSTENİLİRSE SADECE SEÇECEĞİNİZ 2 TANESİNLEN DE ÇALIŞILIYOR VEYA TEKİNLEN DE ÇALIŞILIYOR

ŞİMDİ DİYECEKSİNİZ Kİ   DFX VE DFX=300 LERDE DE   2 AYRI FREKANS VAR  ONLAR NASIL OLUYOR DERSENİZ VY 2 AYRI FREKANSI SEÇİMLEN TEK OLARAK ÇALIŞTIRABİLİYORSUNUZ HANGİSİNİ TERCİH EDERSENİZ SADECE ONU TIKLAYIP KULLANIYORSUNUZ BUNA DİKKAT EDİN HER KİM SÖYLİYECEKSE  YANİ TEK BİR FREKANSLAN TOPRAĞA AYNI ANDA GÖNDERME VE ALMA ŞEKLİNDE ÇALIŞILIYOR

BU YENİ SİSTEMLERDE  DE DE 3 AYRI FREKANSI TOPRAĞA GÖNDERİYORSUNUZ VE 3 AYRI FREKANSIN CEVABINI DA AYNI ANDA ALIYORSUNUZ  VE BU 3 AYRI FREKANSLARA DUYARLI MADENLERİ DE EKRANDA NET VE HASSAS BİR BİÇİMDE FARKETME OLANAĞINA SAHİP OLUYORSUNUZ  BUNA GÖRE DE
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII   >>(22.5 )  KHZ LEN TEMSİL EDİLİYOR

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII   >>( 7.5 )   KHZ LEN TEMSİL EDİLİYOR

IIIIIIIIIIIIIIIIII    ( 2.5  )KHZ LEN TEMSİL EDİLİYOR

ŞİMDİ BURDA BU İZAHLARI UZATIRSAK DESTAN YAZMIŞ OLURUZ  YENİ BAŞLADIĞIM VE OKADAR ZOR OLAN VE ÇOK VAKİT ALICAK  OLAN  BU 2 AYRI CİHAZIN KATOLOGLARINI ÇIKARIYORUM DETAYLARI ORDAN TAKİP EDİCEKSİNİZ BURDA SADECE SORDUĞUN SORUNUN CEVABINA BİR AÇIKLIK GETİRMEK İÇİN BUNLARI YAZIYORUM HEPSİ OKADAR

VE ŞUNUN BİLİNMESİNİ İSTERİM Kİ  BU ALETLERİN AYARLARINI YAPABİLMEK İÇİN HERHALDE BİR BİLGİSAYAR UZMANI OLMAK GEREK GENE DE YETMİYOR ÇOK İLERİ MAKİNECİLİK BİLGİSİ GEREKLİ  VE SPECTRUM SERİLERİNİN HEPSİNLEN ÇALIŞMAK GEREKİYOR  YANİ İLK ÇIKANDAN BUGÜNE DEK OLAN TÜMÜNÜ KULLANMAK LAZIM ŞART  ÜSTÜNE DÜŞÜP BIKMADAN SIKILMADAN  DENEYLER YAPARAK ÇALIŞMAK GEREKİYOR..

VE EN ÖNEMLİ KISIM DA   XLT--DFX---DFX=300 LERDE BİR BOŞ BEYİN VARDI O DOLDURULUYOR ALET TE BURDAN BAKIP ANINDA ALDIĞI İSTEDİĞİ BİLGİLERİ KULLANARAKTAN İŞLEM YAPIYORDU  OYSA ŞİMDİ BU BEYİNLER AYRI AYRI YÜZLERCE İÇ MENÜLERİN  KENDİ İÇ BİRİMLERİNE VERİLMİŞ  HANGİ MENÜYSE ALIYORSUN KARŞINA BAKIYORSUN NELER YAPABİLME İMKANLARI VAR  NEREYE KADAR SINIRLI  YOKSA SINIRSIZMI NEDİR  VE TÜRKİYEDEKİ O MENÜNÜN KULLANACAĞI ŞARTLAR NELERDİR ONA GÖRE PROGRAMLIYORSUN Kİ BİTMEK BİLMİYEN BİR SÜRÜ MENÜ DİZİLERİ AKILLARA ZARAR İŞ YANİ
İŞTE KENDİMİ BUNLARA HAZIRLIYORUM O KADAR ZOR BİR İŞ Kİ ALTINDAN KALKMAK ÇOK ZOR EVVELDEN HAZIRLADIĞIM CD LERDEN ÇEKİYORDUM  VE MAKİNE BİLGİSAYARI YAPIYORDU BU İŞLERİ ŞİMDİ TEK TEK YÜKLENİCEK Kİ  BELKİ BİR CİHAZIN YÜKLENİP BİTİRİLMESİ 15 GÜNLEN 1 AYI BULUCAK  VE ARAZİDE DE HER MENÜYE BİLGİ GEÇMEK İÇİN YÜZLERCE MENÜYE ARAZİNİN HER SAFHASINDA BİLGİ GEÇİLİCEK  NASIL OLACAK BEN DE BİLMİYORUM AMA MADEM BU İŞE SOYUNDUK YAPIYORUZ OLACAK HERHALDE ...

BU ZORLUKLARI YAPTIĞIM  KATALOG TERCÜME VE AÇIKLAMALAR SAFHALARINDA DAHA İYİ GÖRÜCEKSİNİZ YALNIZ TÜRKİYE MAKİNECİLERİNİN BU MAKİNELERİ KULLANMA YETENEĞİ ÇOK ZAYIFTIR  ÇÜNKÜ ÇOK KARMAŞADIR YAPILMASI ÇOK ZOR MENÜLERLEN DONATILMIŞTIR
DEDİĞİM GİBİ KİŞİNİN ÇOK İYİ BİLGİSAYARDAN ANLAMASI LAZIMDIR++VE İLK SPECTRUMLARDAN BERİ HER MODELİ KULLANMIŞ OLMASI ŞARTTIR ++BİLGİ BECERİSİ YÜKSEK OLMALIDIR..

HAA DERKİ KİŞİLER BU MAKİNELERDEN ALSAK  DAHA MI İYİ EDERİZ EVVELKİLERDEN DAHA MI İYİDİR SORUSUNA  BENİM EN SON CEVABIM ŞÖYLE OLACAKTIR..
TABİKİ YENİLİKLER İYİDİR DE  GELİŞEN TEKNOLOJİYE AYAK UYDURMAK ÇOK  ZORDUR  TAMAMEN İÇ İÇE OLMAK VE MADDİ İMKANLARIN İYİ OLMASI GEREKİYOR SAYICAN PARAYI ALICAN BAŞLIYACAN ÇÖZMİYE BİLMECE ÇÖZER GİBİ  BİŞİLER YANİ ..
OYSA AL BİR DÜZGÜN ESKİ TİPLERDEN  HİÇ BÖYLE ŞEYLERE GEREKSİNİM DUYMADAN ÇALIŞ DİYORUM  VE NE KADAR MODERN OLURSA OLSUN  BİR  MAKİNE  BUNUN TEMELİNDE İNSANIN KULAĞI YATAR .. KİŞİ NE DENLİ ÇOK SENELER MAKİNECİLİK YAPMIŞSSA NEYİN NE OLDUĞUNU KULAĞININ DUYDUĞU SESTEN ANINDA TESPİT EDER  YANİ HER TÜR DEDEKTÖR SES ÜZERİNEDİR TEFERUAT ÜSTÜNE DEĞİLDİR TEFERUATLAR DEVAMLI HEM KAFA KARIŞTIRIR HEM ZAMAN KAYBINA SEBEB OLUR .HEM KULLANICIYI YILDIRIR  BU SÖZLERİMİ BENİM BU ÖNERİLERİMİ TAKMADAN ALAN VE DAHA İLK KULLANIMDA ANLIYAN KİŞİLERDİR .TABİKİ GERİ DÖNÜŞÜ DE SATILIK İLANI VERMEKTEN GEÇER ..
BU V3İ   LER  VE VX3  LER LÜXTÜR KULLANIMI ZORDUR  KEYFİYET SİZLERİNDİR.
HAA DERSENİZ SEN OLSAN NE ALIP KULLANIRDIN DİYE CEVABIM YA XLT  YA DFX  YA DA DFX =300 Ü TERCİH EDERDİM  BUNDA DA SAMİMİYİM..

SAYGILARIMLAN.........................................................NACİBABA.................................ONK....

Yukarı Dön
HASANXX Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 06/Aralık 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 9
  Alıntı HASANXX Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Şubat 2017/2012 Saat 08:42
naci baba ayrıntılı bilgi verdiğin  ve zamanını ayırdığın için çok teşekkür ederim sağolasın varolasın.

Yukarı Dön
amale Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 03/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 109
  Alıntı amale Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Şubat 2017/2012 Saat 07:46
naci abi bu konuyu unutma vx3 hakkında düşüncelerini yazıcaktınn  Smile  şimdi ben bişi anlatayım önceee v3i ile vx3 dikkat edinn bu ikisi arasında ekran görüntü frekanslar şekil şemal aynııı ama gel gelelim programlaama meselesine biz dfx de ne yapıyoruz giriyoruz relıcden programı yapıyoruz eproma kaydediyoruz vx3 de eprom yok yani yaptınız programı bir yere kadedemiyorsunn programı tyapıp kullnıyorsun pilin söktünmüü o program gene orj fabrika programına döönüyorr vx3 böyleee.....şimdi gelelelim v3i ye bu alette özellik cok istedin programı yap eproma kaydett 5 tane kayıt hafıza yeri var kendi orj program sayısıda fabkisyon 10 tane v3i daha özeliklii ayar noktası çokk  StarStarStar şimdi vx3 sade basit kolay o yüzden ucuz genede herşeyi naci abiii daha iyi bilirrr ben  nettee bukadar araştırdım kendi sitesinde yazılanlar bunlarrr v3i de türkce menü var vx3 de yok mesela  pro bir kullnıcı için v3i daha iyii neden derseniz cünkü yok yok herşey varrr vx3 ün ayar noktası az acemiler için
Yukarı Dön
amale Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı amale Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Şubat 2017/2012 Saat 07:09
naci abii gene ben beni siteden kovana kadar yazacam Smile kafama herzmana takılan bir soru şimdi abi vx3 serilerinde 2.5 khz 7.5 khz 22.5 khz var tektekde kullanılabiliyo 3 aynıı andada soru şu tek khz kullnmakmı daha iyi yoksa coklu frekans kulnmakmı daha iyi bende dfx var genelde 15 khz kullnıyorum şunu farkettimm kayalık alanlarda 3.5 khz acınca cihazda sapıtma cok oluyo vdı num kararsızlaşıyo cihaz sanki sinirli calışıyo derin olsun diye 3.5 khz de calışmak istiyoz şimdi vx3 de 2.5 khz var avantajı olurmu madenli ve kayalık alanalar için hangi frekansı tercih etmeliyiz birde rakım yüksek 1.500 mt diyelim mesela mxt modeli 15 khz de calışıyo tek frekanslı bir cihaz sarılara cook duyarlı olmasına ragmen bu frekansın kayalık alanda iyi calışmadını söylüyolar dfx de corallata en iyi veri olayı var yani 2 frekansın aynı anda calışması olayı bu durumdada tek frekansa göre derinligin daha cok düştünü söylüyenler varr abi şu kayalık alanda frkans secim olaynı bizi fırcalamadan bi anlatsan vallaa daha soru sorup seni sinirlendirmicem Cry
Yukarı Dön
amale Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı amale Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Şubat 2017/2012 Saat 07:14
arazi yapısının resimlerini gönderiyom naci abii dededededede
Yukarı Dön
amale Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı amale Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Şubat 2017/2012 Saat 07:24
hdededededededededede
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Şubat 2017/2012 Saat 13:12

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR VE SAYGILAR

NE DEMEK KOVMAK VS VS KONUŞUYON  BENİM AÇIMDAN DA HERKESİN AÇISINDAN ÇOK İYİ OLUYOR BU SORDUKLARIN KEŞKİ HERKES SENİN GİBİ OLSA DA SORSALAR..
SORULARINA GENİŞ BİR AÇIKLAMA HAZIRLIYORUM SONRA İŞLİYİCEM BURDAN .

GÖRÜNDÜĞÜ KADARI İLEN ARAZİN İYİ ÖYLE TAMAMI KAYALIK BİR YER DEĞİL
ŞU SÖYLİYECEĞİM AYARLARI DENE BİR BAK BAKALIM NASIL OLUCAK  BUNLAR ÇOK ZORLU YERLER İÇİNDİR

ZANNEDERSEM SEN TÜRKİYE ŞARTLARI İÇİN PROGRAMA BANA YOLLAMADIN DİREKT ÖYLE KULLANIYORSUN  ÖYLEMİ HATIRLADIĞIM KADARINLAN  PROGRAMLANMIŞ OLSA O ŞİKAYETLERİN OLMAZDI  ZATEN İŞİNE BAKARDIN..

1>SILEND SEARCH )> ( ON) YAP  SESSİZ MODA GEÇ Kİ PARAZİTLERİN %70 İ KAYBOLSUN
2> AC/SENSİ  O GİBİ YERLERDE DÜŞÜR ALETİN RAHATLADIĞI KONUMDA BIRAK
3>((BLOCK  EDİTTEN GİR ))
----95-------------------------------------00+++++++++++20
         bu arayı tamamen çıkar  kapat yani algılamasın  sonra devam ediyoruz
                 ++20+++++++++++++++++++++++90.
      sadece 20 ilen 90 arasını kabul et  yani açık bırak   sonra
                           +++++90+++++++95
                          arasını da kapat   ve çık burasını kontrol etmek için de
4> (DISC  EDİT ) TEN  GİR EKSİ KISIMI VE ARTI KISIMI 95 TEN 95 E TARA BAK YAPTIĞIN OLMUŞMU OLMAMIŞMI  OLMUŞSSA TAMAMSA DEVAM EDİYORUZ

5>( BOOTLECAP REJECT )  TİN SAYISINI AZ DAHA YÜKSELT  MESELA 8 E DOĞRU O ARALARDA
6>(HOT ROCK )> BUNUN SAYISINI 18--19--20  YAP BU ARALARA AL
7>( GROUND FİLTER ) İN  SAYISINI YÜKSELT 5--6 GİBİ BİR DENE
8>3 KHZ E DE CEVAP VEREN  METALLERİN İYİLERİ VARDIR  15 KHZ DE VERENLER VARDIR  AYNI YERİ  2 DEFA GÖZÜN YİYORSA BİRİNCİ DE 3 KHZ DE ARA  SONRA AYNI YERİ SONRASI 15 KHZ DE ARA

NOT>> İYİ BİR TEKTEK YERİN VARSA  BU 3 KHZ İLEN 15 KHZ İ BURDA DENE VE ÇIKANLARA BİR BAK HANGİSİNDE İYİ OLUYORSA O KHZ İ KULLAN
>>ŞAYET 3 İLEN 15 KHZ LERİ KULLANMASSAN DEVREYE SOKMASSAN SENİN AÇINDAN DAHA İYİ OLUR ŞÖYLEKİ  MAKİNE KENDİ İÇ FREKANSI OLAN 6 KHZ İN KATLARINI OTOMATİKMAN KULLANIR BU DA DEMEKTİRKİ  00 İLEN 100 KHZ+++++ LAR İÇİNDE DE  TÜM FREKANS AÇIK SERBESTTİR   100--------------00  ARASI EKSİLER İÇİ DE SERBESTTİR  YANİ ÇOK GENİŞ BİR BANTI SIKLAŞTIRILMIŞ OLARAK TÜMÜ MEVCUTTUR HERHANGİ BİR KAYBIN YOKTUR  HER TÜRLÜ METALİ ALGILAR MERAK ETME SORUNSUZ OLARAKTAN

BU TÜR MAKİNELERDE  TEK TEK SEÇİMLİ GEÇMELİ FREKANSLARDA ŞÖYLE BİR TABLO OLUŞUYOR AŞAĞIYA BAKIVER

00IIII1IIII2IIII3IIII4IIII5IIII6IIII7IIII8IIII9IIII10.......................>>>>>böyle gider uzar
bu şekil  toplu tx ve rx tir  bu cetvele göre de  3khz seçersen şöyle oluyor
oo.............................3.............................6........................9...>>>>>>genişletilmiş  oluyor
15 khz i seçersen de iyice genişletilmiş oluyor
00............................................................................15................................................30 >>>
yani anlayacağın ne denli genişletirsen  başlık o andaki toprak içindeki hiçbişiyi atlamadan algılaması demek oluyor  çok metaller veya birbirine çok yakın duran paralar gibi durumlarda bu kullanımlar iyidir  ama toplu  kullanımda  bir paranın yanındaki bir başka parayı tekmiş gibi algılıyor ikisini net ayıramaz fgrekans aralığı dar olduğundan  iş zor olur  bu şekil genişletmelerde işler kolaylaşır

mesela el telsizleri (scanner ) lerde de  5khz  10khz   12.5 khz  20--30--40--50  khz diye tümünde muhakkak surette vardır ne yapıyor bantı genişletiyor dar alanı genişletip ordaki var olan istasyonları çok daha net algılıyorsun birbirine karışması önleniyor vs vs

bizim bu işte de bunun aynısı oluyor  maddeleri birbirinden ayırmak bu vesile ilen makinenin çok daha verimli bir ayırım yapıp ekranda son neticeyi vermesi  şeklidir bu iş ..

V3  VE VX3 LERİN EKRANINDA  HEM TEKLİ OLARAKTA ÇALIŞIYORSUN İSTERSEN 3ÜNÜ DE KATARAK ÇALIŞIYORSUN BU SAYEDE  3 AYRI BULUNTUYU  3 AYRI KATMANDA GÖRÜYORSUN

2.5 KHZ A YEŞİL RENGİ KOYMUŞ
7.5 KHZ  A KIRMIZI RENGİ KOYMUŞ
22.5  KHZ DA MAVİ RENGİ KOYMUŞ

2.5 UĞA...........7.5 UĞA.........VE DE  22.5   KHZ BU BANTLARI BERABERCE ÇALIŞTIRDINMI  TOPRAK İÇİNDEKİ BU FREKANSLARA DUYARLI OLAN METALLER DE  BU 3 RENK İÇİNDE YAKALANIYORLAR VE GÖRÜYORSUN DA  BUNU DA NERDEN ALIP GETİRİP YAPMIŞLAR
(TONE-AUDİO FREKANS ) KISMI  0 İLEN 255 AYRI SES TONU ÜRETEN BİR FREKANSTIR VE BU HER SES TONLARINA DUYARLI TOPRAK İÇİ METALLERİ VARDIR  BU METALLER BELLİ BİR TON SESİNDEN HOŞLANIRLAR VE ONA DOĞRU MEYİLLENİRLER  BU HER MAKİNEDE OLMASI GEREKEN BİR MODDUR VE VARDIR BU SES MAKİNENİN KENDİ SESİDİR BUNUN BİÇİMİNİ DEĞİŞTİREBİLİRİZ  AMA ÇOK PROFESYONEL OLMAMIZ GEREK O KULLANDIĞINIZ MAKİNE İLEN BÜTÜNLEŞMENİZ LAZIMDIR ..TÜM MAKİNELERDE ((BULUNAN METALİN)) MAKİNEYE YANSIYAN TON SESİ  O MEDDENİN NE OLDUĞUNUN DELİLİDİR ANLIYABİLİRSEN TABİİ

İŞTE İNŞAATLAR IN TÜMÜ BU TON SESİ ÜSTÜNE YAPILIRLAR YANİ İLERİ DÜZEY MAKİNELİCİLİKTE  MAKİNE ÜSTÜNDEKİ SİZE VERDİĞİ GÖRSEL VERİLERİN TEMELİ BURDA YATIYOR .
ÇOK İLERİ DÜZEY BİR MAKİNECİNİN DAHA KAZMADAN BU ÇIKICAK DEMESİ VE HAKKATEN DE KAZILDIĞINDA ONUN SÖYLEDİĞİNİN ÇIKMASI ŞEKLİDİR BU  O MAKİNECİNİN MAKİNESİ ÇOK İPDİDAİ  ÇOK ESKİ BİR MODEL OLABİLİR HİÇBİR KONFORU DA YOKTUR AÇ ÇALIŞ GİBİ DE OLABİLİR AMA O KİŞİ SENELERİNİ VERİP  KULAĞINI TÜM O TOPRAK İÇİNDEKİ GELEN SESLERE KENDİNİ ALIŞTIRMIŞTIR  YANİ KENDİ KENDİNİN AYIRIMCISI OLMUŞTUR  MAKİNEDE AYIRIM YOK ADAMIN BEYNİNDE AYIRIM VAR  İŞTE BU ŞEKİLLER ZOR OLDUĞUNDAN HERKESİN DE BUNLARI YAPAMIYACAĞI VARSAYIMINDAN FABRİKALAR DA KULLANICILARA BÖYLE BİR SÜRÜ AYIRIM MODLARI GELİŞTİRİYORLAR Kİ ANLIYABİLESİN DİYE  AMA AYIRIMIN TEMELİ SES VE SESİN TONLARININ BİÇİMİDİR BURDAN AYIRIYOR İLERİ DÜZEY MAKİNELERDE BİR DE O MADDENİN DURDUĞU FREKANSA BAKAR  SESİN BİÇİMİNE BAKAR VE KARAR VERİR EKRANA YANSITIR BU BU ŞEKİL BİR MADDE DİYE  DAHA DA YAZARDIM AMA VAKTİM YOK BİR İLERKİ ZAMANDA DEVAM EDERİZ SEN NEYİ MERAK EDİYORSAN YAZ BEN CEVAPLARIM TAMAMMI..

SAYGILARIMLAN......................................................NACİBABA....................................ONK..
Yukarı Dön
ahev Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 13/Kasım 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 13
  Alıntı ahev Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08/Kasım 2017/2012 Saat 06:54

SELAM ARKADAŞLAR 

UZUN ZAMANDIR GİRMİYORDUM SİTEYE AYRICA 3 YILDIR ARAZİYEDE ÇIKMIYORUM ÖZEL NEDENLERDEN DOLAYI .GEÇEN YIL BENDEKİ DFX İ SURİYEYE SINIRINA MAYIN DÖŞENMESİNDEN DOLAYI MAYINLARI SÖKMELRİ İÇİN SURİYE MUHALİFLERİNE VERDİM  ŞU AN CİHAZ YOK  ,ŞİMDİ CİHAZ BAKIYORUM  YENİ ÇIKAN  WHİTES V3İ İÇİN GÖRÜŞME YAPTIM MEDH ETTİLER ANCAK CİHAZI ELİME ALMADIM VE İNCELEMEDİM ANCAK DÜŞÜNÜYORUM  DOĞRUYSA  1 LİRAYI  50 CM DEN ALIYORMUŞ  DENEMEDEN İDDİA ETMEM  ANCAK CİHAZIN MANTIĞI DFX DEN ÇOK FARKLI DEĞİL TAHMİNİM BAKALIM CİHACI BİR DENEYELİM ALMAYA KARAR VERİRİZ  TAVSİYELERİNİZİ VE TECRÜBELERİNİZİ BEKLERİM

Düzenleyen ahev - 08/Kasım 2017/2012 Saat 07:55
ALLAH'A ABD VE ASKER OLANA HERŞEY MUSAHHAR OLUR . R .N K.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50