Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5DEFİNE ARAMALARI
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

bu isaretin anlami nedir?

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
basri.sali Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 26/Mayıs 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 6
  Alıntı basri.sali Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: bu isaretin anlami nedir?
    Gönderim Zamanı: 14/ocak 2017/2012 Saat 15:35

Gonderdigimiz isaretin anlamini yorumlamaya bilecekmisiniz? Biz define olduguna eminiz ama sifreyi cozemiyoruz.Bu isaretin bir yilan isareti, arkasindaki yuvarlak oymalar ve cizgiler resimde goruldugu gibi olarin anlami ne demek olabilir? Biz 30 metre civarinda oldugunda eminiz.Yanarken gorduk,burasi kayali bir tepe.Biz baya aradik.bunun tam olarak yerini bulamadik.Kuyu olduguna tahmin ediyoruz.bize yardimci olursaniz seviniriz.TESEKKUR EDERIZ!!!

Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/ocak 2017/2012 Saat 15:55
Yılanın boyunu ölç. Sonra 2 ile çarp. Santim olarak ne kadar geliyorsa o kadar güneye doğru adımla. Orda dur. Sonra tekrar batıya yönel ve çıkan sonucun yarısının 3 te biri kadar adımla. Orda dur ve düşün acaba ben ne yapıyorum diye. Madem eminsin burda define olduğuna bu kadar saçmalığı neden yaptım diye bir düşün ve aklın başına gelirse dön evine ve kendine gel.

ARKADAŞIM BU ŞEKİLDEKİ AÇIKLAMALARINIZ BİRAZ AYIP KAÇIYOR  HERKEZ KENDİNCE BİŞİLER BULUP YAYINLIYOR OLABİLİR OLAMAZ VE SİZLERİN GÖREMEDİĞİ İŞLER VAR BU İŞARETLERDE BUNLAR DOĞAL DEĞİL  KALEM ÇEKİÇTEN GEÇMİŞ HABERİNİZ OLSUN  BİLMİYORSANIZ BİŞİ YORUM YAZMAYIN..

..................................................................................NACİBABA.....................................ONK....
Yukarı Dön
karagün Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 02/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 57
  Alıntı karagün Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/ocak 2017/2012 Saat 17:21
:)))))
Yukarı Dön
amedli Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 12/Aralık 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 7
  Alıntı amedli Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/ocak 2017/2012 Saat 06:06
bunlar doğal işaretler bence fazla üstünde durmayın bu şekilde yılan işareti olmaz
keşişler dağı
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı basri.sali Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/ocak 2017/2012 Saat 09:01
insan gibi soruyoruz herhalde...kim yardim ede bilirse sagolsun.okadar...................insanla dalga gecmeyin...
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/ocak 2017/2012 Saat 11:51

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR

BU BİRİNCİ RESİMDEKİ  AYI PENÇESİ Mİ TEREDDÜTDE KALDIM  VEYA BU BİR VAHŞİ HAYVAN PENÇE İZİ İSE ORALARDA BİR MAĞRA VARSA MAKİNEYLEN İÇİNİ ÖNÜNÜ TAVANLARINI BİR MAKİNEDEN GEÇİR

2 İNCİ RESİM SE > TAM SAĞINA GELEN YERE İŞLENMİŞ BİR YELKENLİ GEMİ ŞEKLİ ÇOK AÇIK GÖRÜLÜYOR SOLU KÖŞESİNDE DE BİR ADA GÖZÜKÜYOR  ADAYI VARSA O BÖLGEDE DENİZ VE BİR ADA  ORDA GİDİLİP ARAŞTIRILACAK

DİĞER AŞAĞIDAKİLER İÇİN BİŞİ DİYEMİYECEĞİM ÇEKİLEN RESİMLERDEKİ GÖRÜNTÜ ŞEKİLLERİNİ BEN BU YAZDIKLARIMA BENZETİYORUM YANILIYOR DA OLABİLİRİM SANA KOLAY GELSİN

SAYGILARIMLAN.........................................................NACİBABA...............................ONK....

Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı basri.sali Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/ocak 2017/2012 Saat 08:51
dede  COK sagolun usta!!! ALLAH  razi olsun!!! Clap
   Resimde galiba pek belli olmuyo ama bu bir yilan isareti.bu govdesi olmayan yilan.Kafasi var sadece,gozleride iyi gorunuyo,Dil yapik yok.mal yilanin altinda olabilir mi?aslinda o cok buyuk bir kaya.yilanin kafasinin baktigi yerdede baska isaret bulduk-resimleri gonderiyorum.yorum yaparsaniz sevinirim.yilanin kafasini ustinde 3 yuvarlak oyuk yapik var,resimde iyi gorunmuyor.Bu nedemek olabilir acaba?Bu isaretleri bir tepede bulduk,yaninda ne ada ne deniz neden dere var,su yok hic. SAYGILARRRRR !!!

dededede
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/ocak 2017/2012 Saat 09:06

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR VE SAYGILAR

TEK BİR SORU
BU YERDE  (  U   )  ŞEKLİNDE BİR DERE VARMI VEYA DERE YATAĞI VEYA AKAN BİR DERE ONU BELİRT   ESKİ YOL DA OLABİLİR...

SAYGILARIMLAN....................................................................NACİBABA........................ONK....
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı basri.sali Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/ocak 2017/2012 Saat 10:37
EVET usta. isaretin dibinden eski at yolu var.  eskiden yerlesim yermis. yukarida degirmen varmis. ruzgar degirmeni. su an ormanlik. bir tepe. kuyu tahmin ediliyor...SAYGILARIMLAN...cok sagolun...ALLAH razi olsun !!!
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/ocak 2017/2012 Saat 11:44
          sol tarafı.............................ortası................................sağı kısmı

şimdi, sağı kısmı bir yelkenli gemiye çok benziyor üstünde yelkeni de mevcut burnu da tamamdır hatta geriye giden kabarık dalgaları bile mevcut.
bu yer falezli yükek olabilir orta yazısının üstü bir dağ yolu gibi
ve sol tarafta bir ada görünümlü bir kaya var üstünde de uzunlamasına bu kayanın üstüne yarım tünelleme girilmiş ve yanlardan alttan üstten sanki burda bir delik varmış bu şekil görünümlü bir taşı bu deliğe tıkamışın gibi bir durum gayet açık belli BAK ŞİMDİ GEMİYİ YEL DEĞİRMENİ FARZED SOLDAKİ O KAYAYI DA BİR MAĞRA AĞZINA KAPANMIŞ BİR KAYA FARZET  DEMİYORUM BU İŞİN TAM ÇÖZÜMÜ BUDUR AMA BİR KURCALA  O ESKİ YOL DEDİĞİN YER ZATEN KAYA ÜSTÜNE ÇİZİLMİŞ O YILAN DEĞİL  ONUN KIVRIMLARINA GELEN İŞARETLERİ BAZ AL ORALARI ARAŞTIR TAMAMMI  HADİ KOLAY GELSİN

UFAK BİR BİLGİ  OKUYUNUZ BU KONULARDA......................nacibaba.....................onk..

bence bu resimlerdeki şekillere bakaraktan ki çözümler tamamiylen kendi fikir ve görüşlerimi belirtir ben öyle görüyorum bir başkası daha farklı görebilir her ihtimali değerlendirmek gerekiyor bu durumlarda çünkü o devirde buraya bir para koyucu varsa tamamiylen kendi aklınca yaptığı işaretler geçerlidir herhalde o devirlerde bir para koymanın işaretler dili diye bir resimli kalınca kitabı yoktu .. bu mantıksızdır bir kaplumbağa ,,bir yılan,,tavşan,,ayı ,,kurt,,köprü,,tırnaklı tırnaksız hayvan ayak izi ,,,ayı izi,,insan ayağı veya eli veya göz,, bunlar dünyadaki o devirlerdeki tüm para koyucu saklayıcılarının ortak işareler anlamlarıdır bu sayılanlar bunlar oralarda da var burda da var her yerde var bu hayvanlar  ağaçlar tabiat deniz nehirler ...

ONUN İÇİNDİR Kİ HER PARA KOYUCU O YERDE KENDİNCE BİRTAKIM BİR İZLER ŞEKİLLER BIRAKACAKTIR  BU PARA KOYUCUNUN BU ŞEKİLLERİNİ BİR BAŞKALARININ ÇÖZMESİ ÇOK ZORDUR YAPTIĞINI SADECE KOYAN BİLİYOR DİĞERLERİNE DE KAFA ÇALIŞTIRMAKLAR KALIYOR İHTİMALLER KALIYOR ACABALAR VS VS GİDER DE GİDER ..

ONUN İÇİNDİR Kİ HİÇKİMSE AMA HİÇKİMSE BEN İŞARETLERİN DİLİNİ BİLİYORUM BEN ORDUNALYUS PROFÖSÖRÜM BU KONUDA BU KONUDA KAÇ TANE KİTABIM VAR GİBİ ŞEYLER SÖYLEMESİN BENİM NAZARIMDA  BOŞTUR.. ÇÜNKİ BİLİNMİYENDİR HER İŞARET  BU GİBİ YERDE OTURUCAN KAFANI ÇALIŞTIRICAN HER İHTİMALİ BENİM ÇUBUK SİSTEMİ İLEN SORGULAYACAN VE MAKİNE İLEN DE TASDİK EDİCEKSİNİZ BU YOLLA EN KOLAY ÇÖZÜMLERE ULAŞILIYOR...ÇUBUK İŞİN SORUNUN NEVİSİNİN HEM RENGİNİ HEM KOKUSUNU ALIYOR KENDİ BEYNİNİN DÜŞÜNÜP TE ÇÖZÜMLEYEMEDİĞİNİ İNSANDA VAR OLAN BU SİSTEM KOLAYCA ÇÖZÜYOR  BU LAFIMA DA DUDAK BÜKENE ŞÜPHEYE DÜŞENE DE SÖYLİYECEKLERİM ŞUNLARDIR ÇOK DİKKATLİ DİNLEYİP ANALİZ EDİNİZ NE İNSANLAR BOŞTUR NE DE YARATICI  YARATICI YARATIRKEN YARATIĞI ŞEYE ONUN VAR OLMASI YAŞAMASI İÇİN HER TÜRLÜ BİLGİYİ OLGUYU DA BERABERİNDE BEYNİNİN BİR TARAFINDA KULLANILMAK ÜZERE HER DAİM HAZIR BEKLER GEREKTİĞİNDE DE DEVREYE GİRER AMA BUNU KENDİ AKLINLAN KENDİ BİLGİNLEN KENDİ UYANIKLIĞINLAN DA BULABİLİRSİN BAZI ARAÇLARI DEVREYE SOKARAKTA BULABİLİRSİN BU İŞ BÖYLE......ŞİMDİ ......................................nacibaba......................onk....

ben diyorum ki %100 ----------%milyarkere milyar doğrudur doğruluğu şaşmaz inkar edilemezdir bazı şeyler vardır inkar eden zaten  kafir olur..............................................onk..

HANIMINIZ  BİR DOĞUM YAPICAK ....TELAŞI BİR DÜŞÜNÜN KENDİ BAŞINA BUNU YAPAMAZ İLLE DE YARDIM ALMASI GEREKİR VEYA BİR BİLENİN YARDIMI GEREKİR VEYA HASTANE KOŞUŞTURMALAR  HAD SAFHADA NE O BİR ÇOCUK DÜNYAYA GELDİ SONUÇTA DEĞİLMİ...
BİDE ŞÖYLE DÜŞÜNÜN TÜM MAHLÜKAT YANİ HAYVANLARIN TÜMÜNÜN NE BİR EBELERİ NE AMBULANSI NE HASTANESİ NE BİŞİYİ  SADECE KENDİ BAŞINA 7--8--9--10-TANE YAVRUYU ARKASI ARKASI ÇIKARIYOR GIK DEMEDEN ÇIKANIN SONU İTİBARI GELİYOR GÖBEĞİNE ÇOK YAKIN YERDEN DİŞİ İLEN EZİP GÖBEĞİNİ KESİYOR SON O HAYVANA YARATICININ HEDİYESİDİR YAVRULARI YEMESİN DİYE HER YAVRUNUN YAVRUDAN BÜYÜK SONU VARDIR BUNLARI YER KARNI DOYAR ANINDA SÜT YAPAR MEMELERİ ŞİŞER VE YAVRULARI BAŞLAR BESLEMEYE  ONLARI BÜYÜTÜP DE KENDİ BAŞLARININ ÇARESİNE BAKANA KADAR BAKAR TEMİZLER BÜYÜTÜR KOLLAR KORUR GEREKTİĞİNDE TEHLİKE KARŞISINDA KENDİ CANINI HİÇE SAYAR DEĞİLMİ İNSAN DA AYNIDIR  PEKİ BU HAYVANLARIN BİR OKULU BİR OKUMUŞ DOKTORU  HASTAENELERİ KENDİLERİNİN YANİ İNSAN TARAFINDAN YAPILMIYANLARI SÖYLÜYORUM VARMI HAYIR PEKİ HAYVAN BUNLARI NERDEN NASIL BİLİYOR  BUNU İZAH EDERMİSİNİZ  SONRA ANA ÇOCUKLARINA ÖĞRETİYOR BURDAN YİYİCEKSİNİZ ABDESTİNİ ÇUKUR AÇIP YAPIP SONRA KAPATACAKSIN BU HAYVAN SENİN DÜŞMANIN KAÇ  BUNLAR YENİR BUNLAR YENMEZ GİBİ BİR SÜRÜ BİLGİYİ MDE ÖĞRETİYOR BU ANA NEREDEN BU BİLGİLERİ ALDI HANGİ ÜNÜVERSİTEYİ BİTİRDİ  YANİ BUNUN GİBİ BİNLERCE KARŞILAŞTIRMALAR YAPABİLİRİM  İNSANDA DA ÖYLE BÜYÜK İŞLER VARDIRKİ İNSANLAR BUNLARI BİLEMEZLER SADECE EVLİYA KISMI BİLİR O DA OKUMAKTAN ZİKİRDEN ALLAHA ÇOK YAKLAŞMAKTAN ÖTÜRÜ KENDİNE BEYNİNDEKİ BU KAPILAR AÇILMIŞTIR İNSAN HAVADA DA UÇAR AMA NASIL UÇTUĞUNU BİLEMEZ ANINDA BURDAN BİNLERCE KİLOMETRE ÖTEYE DE GÖZ AÇIP KAPAYANA KADAR GİDER AMA BİLEMEZ NASIL OLACAĞINI DENİZDE SUDA YÜRÜR AMA NASIL YAPILIR BİLEMEZ BUNLAR GİBİ BİR SÜRÜ ŞEYLER VARDIR AMA HEPSİ GİZLİDİR SAKLIDIR BÖYLE DE OLMASI GEREKİYOR ..
İNSANLAR ÇOOOK UZUNYILLAR SADECE BİR ŞEY ÜSTÜNDE GECELİ GÜNDÜZLÜ ÇALIŞIP BİR ŞEY İCAD EDECEK ŞEKİLDE YARATILMIŞTIR 2 İNCİYE ZATEN ÖMÜR YETMEZ............ONK......
İNSAN ZATEN ÖMRÜNÜN YARISINA YAKININI OKUYUP STAJ YAPIP BİR İŞE VAKIF OLUYOR ORTA YAŞLARINDA DA İŞTE MÜHENDİSLİKLER BİLMEM NELER GERİDE KALAN Bİ TON İŞ VAR HERKES BİR İŞE SARILIYOR ONUN ÜSTÜNE BİR ÖMÜR TAMAMLIYOR ÖMÜR ZATEN KISA.....

YANİ DİYECEĞİM İNSANIN BEYNİNDE VAR OLUP TA ÇALIŞTIRMASINI BİLEMEDİĞİMİZ BİR KISMIN NASIL ÇALIŞTIĞINI HANGİ ARAÇLAN OLUŞTUĞUNU BEN TAM 55 YILDA BULDUM  BU BENİM ÇUBUK SİSTEMİDİR BUNA NE SORARSANIZ IŞIK HIZINDAN HIZLI ANINDA CEVABINI ALIYORSUNUZ BU İŞİ KENDİ BEYNİNİNİZİN  KENDİNİZ TARAFINDAN YETİŞTİRLMİŞ KISMINDAN ALAMASSINIZ ORDAKİ BİLGİ BECERİ NEKADARSA SADECE ONUNLAN İŞ YAPARSINIZ  YANİ YARATICI SİZE DOĞUMUNZDAN İTİBAREN BOŞ BİR HAFIZA HEDİYE ETMİŞTİR BUNU YAŞAMINIZDA NE ŞEKİLDE DOLDURURSANIZ ANCAK O KADARLAN İKTİFAA EDERSİNİZ BUNU DEMEK İSTİYORUM BU KISIM TAMAMİYLEN SİZE AİTTİR  BUNUN HARİCİNDE YÜZLERCE KAPALI ODALAR DA VARDIR BUNLARIN KİLİTLERİNİ ANCAK BAŞKA ŞEKİLLERDE O DA ANCAK 50--60--70--SENE SÜRE ÇALIŞMA SONUCU BİR TANESİNİ AÇABİLİRSİNİZ O DA SİZ O ODANIN İÇERİĞİNİN EHLİSİ İSENİZ GÜVENİLİR BİR KİMSE SİNİZSSE ANCAK OLUR Kİ BU ODANIN DA TAMAMI VERİLMEZ ANCAK İLK BAŞLARDA %5 LİK SONRADAN BUNU YÜKSELTEBİLİRSİNİZ DERECENİZE GÖREDİR FALAN FİLAN .............................NACİBABA........................ONK.......
BUNLAR DESTANIMSI ŞEKİLLERDE ÇOOOOK UZUN ANLATIMLARDIR BİZİM MİLLET TE OKUMAYI SEVMEZ ONUN İÇİN BURDA KESİYORUM ANLAYAN ANLADI ..........................ONK...

YANİ BURDA TEREDDÜT EDENLERE BENİM SİSTEMİMLEN DALGA GEÇENLERE  AŞAĞILAYANLARA KARŞIN BU YUKARDAKİ YAZIYI YAZMAK ZORUNDA KALDIM KUSURA BAKMAYIN...

HER YERDEKİ İŞARETİ HER SORUNU  SIRF DEFİNE DEĞİL AKLA GELEBİLEN HERİŞİN SORUSUNU SORUP ANINDA CEVAP ALABİLECEĞİNİZ VE SİZDEKİ BU BİLMEDİĞİNİZ BEYNİNİZİN BİR KISMINI KULLANIP İŞ YAPAN BİR İCATTIR 55 SENEDE TARAFIMDAN BULUNMUŞ VE TAMAMİYLEN HAKİKAT BİR ARAÇTIR
ÇUBUK SİSTEMİ  ++ MAKİNE =>>> BİRBİRİNİ TAMAMLIYAN TAM UNSURDUR  ÇUBUKLAN ANINDA VAKİT KAYBETMEDEN BULUCAN MAKİNE İLEN DE TASDİK EDİP EMİN OLUCAN VE İŞE BAŞLIYACAN HEPSİ BUKADAR BASİTTİR ..

VE BU İCAD BENLEN OLUŞTU BENLEN DE MEZARA GİRECEKTİR ARKASI DA YOKTUR
ÇÜNKİ BU SİSTEMDE VAR OLAN ÇOK  ÖZEL ŞEYLER YAPILABİLDİĞİ GİBİ ÇOK TEHLİKELİ ,İŞLER DE YAPILABİLİYOR ONUN İÇİN BU SİSTEMİN SADECE  %50 Sİ İNSANLARIN GÜNLÜK YAPABİLECEĞİ DİĞER İŞLERE AÇIKTIR GERİ %50 Sİ VE DAHA FAZLASI DA BENDE MAHFUZDUR .. BUNLAR İNSANLARA AÇIKLANAMAZ ŞEKİLLERDİR.

HEPİNİZE SAYGILARIMLAN...................................NACİBABA....................................ONK..

Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50