Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5RESİMLER - FOTOĞRAFLAR - HARİTALAR -BELGELER <>5RESİMLİ - RESİMSİZ İŞARETLER
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

kaya üzerindeki sıralı oymalar

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
trmytwins Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 08/Mart 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 3
  Alıntı trmytwins Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: kaya üzerindeki sıralı oymalar
    Gönderim Zamanı: 14/ocak 2017/2012 Saat 09:41
KAYA 1: 3 adet sıralı oyma

hosting images

3 adet sıralı oyma olan kayanın tam görüntüsü

image hosting jpeg

KAYA 2: buda oymalı kayanın 50 metre civarında üzerinde murç izi olan bir kaya

jpg image hosting

murç izinin yakından görünümü

hosting images

KAYA 3: bu kaya sıralı oyma olan kayaya 25mt uzaklıkta

image hosting jpeg

bu resim yukarıdaki 3 nolu kayanın sağ kısmı

jpg image hosting

KAYA 4: bu kayada kare oyma var buda sıralı oyma kayaya 50mt uzaklıkta kuzey yönünde

image hosting png

adult image hosting

KAYA 5: kayanın şekli tabutu andırıyor ve üzerinde murç izi var.kare oymanın olduğu kayanın hemen yanında bulunuyor

jpg image hosting

upload images

adult image hosting

murç izinin yakından görünümü.4cm derinliği var

jpg image hosting

bu gizemli yer işte bu tepenin içinde bulunuyor

gif image hosting

bu sıralı oyuklar ne anlama geliyor.bu görüntülerin devamıda gelecek yorumlara göre...nacibaba şu eşsiz yorumlarından bitanede benim için yaparmısın lütfen ben pası verdim gol senin.at şu golüde bu esrarengiz yer aydınlansın...tabiki diğer arkadaşlarında yorumlarını bekliyorum...paylaştım,paylaşalım saygılar...
Yukarı Dön
fakabas Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 18/Ekim 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 176
  Alıntı fakabas Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/ocak 2017/2012 Saat 07:13
Kardeş burası mezarlık alanıdır ki bunu sıralı çzgiler (zincir) ifade eder.üç basamaklı kaya iki ihitmal verir ya giriş var üç basamaklı yada bu ç mezarın alt alta olduğunu ifade eder.kare oyma ise kaya mezarı ama oda  tarzında ki bunuda zemin altında araman lazım.burada  ayrıca kablumbağaya benzemesede(bağasız) kafa itibariyle benzerliği  var ki kafa  geriye doğru olduğundan arka tarafı yada tam tersi ön istikameti yoklamakda fayda var .ayrıca üzerindeki küçük oyma nedeniyle yanlarını ve altını bir elden geçirmede yarar var .tabi makina ve naci amcanın çubukları ile burada bir etüd yapamnızda fayda var.nacizane görüşüm bu ama işaretlerin güzel ama tam bir bilği birikimine ulaşmadan çalışma yapmak hayal kırıklığı yapabilir.Allah kolaylık versin.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50