Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5PROGRAM HAKKINDA BİLGİ
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

xlt--dfx--dfx=300--spectra Vserileri

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: xlt--dfx--dfx=300--spectra Vserileri
    Gönderim Zamanı: 21/Ekim 2017/2011 Saat 20:26

DİKKAT OKUYUNUZ ÖNEMLİDİR

Her kimin elinde bu makinelerden varsa ve yapılmamış programlanmamış
ise muhakkak surette yaptırma-
ları şart ve zaruridir aksi takdir-
de makineniz size tarzancana
işler yapacaktır bu durum da is-
tenmiyen durumlar yaratacaktır
ilk önce bu durumu belirteyim
AŞAĞIDA OKUYACAĞINIZ ÖZET ANLATIM  %10 LUK BİR BİLGİDİR  VE ÇOK SIKLIKLAN SORULAN SORULARDAN DERLENMİŞ OLUP SADECE BİLGİ AMAÇLI OLARAKTAN VERİLMİŞTİR.....................DUYURULUR..............ONK..
VE BAZILARI VE FİRMALAR KENDİLERİNİ İŞİN EHLİ SANAN BİR ÇOK KİŞİLER DE BU İŞİN BÖYLE OLMADIĞINI NACİBABANIN SİZLERİ KANDIRDIĞINI
KAZIKLADIĞINI BOŞUNA PARA VERDİĞİNİZİ İMAA
EDİCEKLERDİR VE HER YERDE DE BUNU YAPMAKTADI-
RLAR BU SÖYLENENLERE HİÇ KİMSENİN İTİBAR ETMEM-
EMESİ TARAFIMDAN ŞİDDETLEN DUYURULUR ÇÜNKİ  BU
İŞLERİ  VE İŞİN NE OLDUĞUNU BİLMİYEN KİŞİLERDİR
VEYA KASTİ SÖYLEMLERDİR ..
MAKİNENİZİN BİR PROGRAMLANMADAN Kİ HALİNİ VE
ŞEKLİNİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN VE PROGRAMLAN-
DIKTAN SONRAKİ DURUMU DA GÖZ ÖNÜNE ALIP BU KISIM  İÇİNDEKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ YAZABİLİRSİNİZ
NACİBABA MI DOĞRU SÖYLÜYOR YOKSA BUNLARI
SÖYLİYENLER Mİ O ZAMAN HERŞEY ANLAŞILIR DİYORUM

BU KISIMI SİZLERE BIRAKIYORUM...

NOT> PROGRAMIN TÜM İŞİ BİTİP DE MAKİNE SİZE GELDİĞİNDE YAPACAĞINIZ TEK İŞ 4 AYRI PROGRAMDAN BİRİNİ SEÇİP SADECE TOPRAK VE HAVA AYARINDAN SONRA SİZE BAŞLIĞI TOPRAK ÜSTÜNDE GEZDİRMEKTEN BAŞKA YAPACAĞINIZ  HİÇBİR ŞEY YOKTUR ALET VERİLEN PROGRAMLAR VE VERİLER DOĞRULTUSUNDA TAMAMEN KENDİ BÜNYESİ İÇİNDE HER İŞİ YAPICAKTIR SİZE DE KAZIP BAKMAKTAN BAŞKA BİR İŞ KALMIYACAKTIR...

BU KADAR KARMAŞA  OLAN BİR MAKİNE TAMAMİYLEN BU ŞEKLE GİRMEKTEDİR  VE HİÇ BİLMİYEN ANLAMIYAN DAHİ GAYET BASİT BİR ŞEKİLDE BU MAKİNELERİ KULLANIR HALE GELİCEKTİR..UNUTMAYINIZ..

TÜM ARKADAŞLARA SELAMLARIMLAN.................................................NACİBABA..............ONK..

(XLT) Sİ OLANLAR  DFX VE DFX=300 Ü OLANLAR  SPECTRA SERİLERİNDEN OLANLAR  BURDAKİ YAZIYI ÇOK DİKKATLİ OKUYUN VE DEVAMLI SORU SORMAYINIZ AZICIK FORUMLARI ARAŞTIRIP OKUYUNUZ HER MAKİNE HAKKINDA ÇOK GENİŞ BİLGİ ZATEN YAZIYOR FAKAT BUNLARI BULUP OKUMAK YERİNE HEMEN TELEFONA SARILIYORSUNUZ BUNU ARTIK YAPMIYALIM  YAZILANLARI OKUYALIM... BURDA HERKESİN ANLIYACAĞI BİR LİSANLAN BU MAKİNELERDE YAPILAN PROGRAM NEDİR NE DEĞİLDİR BU ANLATILACAKTIR

XLT  DE  DFX  DE  DFX=300 DE  VE SPECTRA  V  SERİLERİNDE  KULLANILAN TEKNİK TAMAMEN BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİDİR  VE VERİLEN PROGRAMLAR DAHİLİNDE ÇALIŞIRLAR  YAPILMIŞ VERİLMİŞ YÜKLENMİŞ  PROGRAMLAR NE DENLİ ÇOK  İŞE YARAR ŞEKİLLERDE İSE  MAKİNE DE O NİSPETTE SİZE İŞ YAPICAKTIR..

BOŞ SIFIR BİR BEYİN DÜŞÜNÜN YENİ DOĞMUŞ ÇOCUK MİSALİ  BU ÇOCUK SENELER GEÇİCEK BÜYÜCEK OKULA GİDİCEK ÖĞRENİCEK DAHA YÜKSEĞİNE GİDİP MESLEĞİNİ ÖĞRENİCEK VE SENELER GEÇTİKÇE DAHA ÇOK ŞEYLER ÖĞRENİCEK BUNLARI ÖĞRENEBİLMEK AŞAĞI YUKARI BİR 30 YILINA MAAL OLUCAKTIR  KİMSE HEMEN HİÇBİŞİ ÖĞRENEMEZ......................ONK.....

VE HİÇ KİMSE DE ŞIP DİYE DEFİNECİ VE MAKİNECİ OLAMAZ BUNLAR GERÇEKTİR HEMEN GİT SATIN AL MAKİNEYİ ÇIK ARAZİYE  BUDA OLMAZ YILLARINI VERİCEN ARKADAŞ YILLARINI...

ŞİMDİ BU ADI MODELİ YUKARDA GEÇEN BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİNLEN YAPILMIŞ MAKİNELER
BİLEN İÇİN DE BİLMİYEN İÇİNDE ÇOK YARARLI OLMUŞLARDIR BU MAKİNELERDEN BİRİ BURAYA BANA GELİP DE PROGRAMLANIRSA SONUCUNDA NELER OLUYOR O ANLATILACAKTIR
VE İDAA EDİYORUM Kİ KİŞİ İSTER BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ OLSUN İSTER FERİŞTAHI OLSUN BEN YAPARIM PROGRAMLARIM DİYEN SADECE KENDİNİ KANDIRIR BU İŞ BİLDİĞİNİZ GİBİ DEĞİL ÇOK KARMAŞIK BİR İŞTİR...

WHİTESİN  AMERİKA,,,KANADA,,İNGİLTERE,,ALMANYA,,AVUSTURALYA MONTAJ HATLARI MEVCUTTUR.. VE BU ÜLKELERİN DEFİNECİLERİ MAKİNE KULLANICILARININ TÜM ÖZELLİKLERİ AYRIDIR  AYNI ZAMANDA BU ÜLKELERİN TOPRAK YAPILARI HAVA ATMOSFERİK  ŞARTLARI DA AYRIDIR HİÇBİRİ BİRBİRİNİ TUTMAZ BU SAYILAN ÜLKELERDEN  BİR TÜRK VATANDAŞI BU MODELLERDEN Bİ TANE GETİRDİ DİYELİM VEYA TÜRKİYE İÇİNDEKİ HERHANGİ BİR SATIŞ NOKTASINDAN ALDINIZ DİYELİM VE KURUP TA ARAZİYE İLK ÇIKTIĞINIZDA BAKIN NELER OLUCAKTIR....

MAKİNE ÜSTÜNDEKİ HAZIR KURULMUŞ OLAN TÜM PROGRAMLAR BİZİM ÜLKEMİZİ TANIMIYACAKTIR VE TAMAMEN TARZANCANA İŞLER YAPICAKTIR   AYNI ŞU MİSALE BENZER......
SABAH EVİNDEN ÇIKMIŞ İŞİNE GİDEN BİR AMERİKALIYI IŞINLAYIP İSTANBULUN TAKSİM MEYDANINA BIRAKALIM VE SEYREDELİM BU ADAMIN HALİNİ  LİSANI BENZEMEZ OTURMASI KALKMASI YEMESİ İÇMESİ BENZEMEZ BU ADAM MERAMINI ANLATACAK KENDİ LİSANINDA BİR KİŞİYİ ÇOK ZOR BULUCAKTIR VE SİZLERCE TARZANCANA  VE İÇİNE DE İŞARET DİLİNİ AZICIK DA KUŞ DİLİNİ HARMANLAYARAKTAN BİR DİALOG KURMAYA GİDİLSE BİLE İŞİN NE OLDUĞU ÇOK ZOR ÇÖZÜLECEKTİR GERİSİNİ SİZLERİN HAYAL MERKEZLERİNİZE BIRAKIYORUM   İŞTE
ELİNİZDEKİ MAKİNE DE SİZİN TOPRAĞINIZLAN HAVANIZLAN BÖYLE ANLAŞAMIYCAKTIR ISRAR EDİP DE ARAMAYA DEVAM EDERSENİZ  YAPILAN TÜM İŞ TAMAMİYLEN TESADÜFLERLEN NETİCELENECEKTİR BUNU BİLİNİZ..............................................................................ONK..

DÜNYANIN NERESİNDE HANGİ BİR DEDEKTÖR FABRİKASI DEDEKTÖR ÇIKARIYORSA İLK UYUM AYARLARI ORADA YAPILIĞINDAN,, ÇALIŞTIRILACAĞINDAN ALET O YERE GÖRE ADAPTE EDİLMİŞ OLUCAKTIR VE HALİYLEN DE BU TOPRAKLARI HİÇ TANIMAYACAKTIR.
EEE ESKİ ANALOGLAR ÇALIŞIYORDU DA BU BİLGİSAYARLILARA NE OLDUKİ ÇALIŞMIYORLAR DİYEBİLİRSİNİZ HAKLI OLARAK BUNUN AÇIKLAMASI DA ŞÖYLEDİR..

ANALOG ESKİLERİN KUTULARI ÜSTLERİNDE BİR SÜRÜ DÜĞMELERİ AYARLARI VARDI DEĞİLMİ
BU AYARLAR  ARTI  ORTASI SIFIR SAĞ İÇİ SONU EKSİ   OLARAK TASARLANMIŞLAR VE ÇOK GENİŞ BİR AYAR KAPASİTESİNE SAHİPTİLER BU AYARLARLAN DA SİZİN TOPRAĞINIZI ALETİN TANIMASI ALETİN ÖTMESİ KESİLİNCE BİTİYORDU..
AMA DİGİTALLER BASMALI TÜRLER VE DE BİLGİSAYARLILARDA BU OLANAKLAR ZORLAŞMAKTA BİLGİSAYARLIYA NE YAPACAĞINI NE EDECEĞİNİ BİLGİ OLARAK VERİRSEK AYNI VERDİĞİMİZ İSTEDİĞİMİZ KONUMU ELDE EDEBİLİRİZ DİGİTALLERDE  BİR BÜYÜK İRİCE VE ÇOK AYAKLI BİR ENTEGRE VARDIR VE BUNUN TAM ORTASINDA DA UFAK BİR CAM BÖLME MEVCUTTU İŞTE BURDAN DIŞARDA BİLGİSAYARDA HAZIRLANMIŞ BİR PROGRAMI BURDAN OPTİK OLARAK VERİYORUZ AMA BU BELLİ BİR SINIR İÇİNDE ONUN DIŞINA ÇIKAMAZ NE VERİLMİŞSSE SADECE ONU ALGILAR VE İŞE ÇEVİRİR  AMA BİLGİSAYARLI İŞLEMCİLİ BİR DEDEKTÖR BÜNYESİNDE NE DENLİ ÇOK BİLGİ VARSA BUNLARI HARMANLAR TIPKI BİR İNSAN BEYNİ GİBİ İŞLER SONUÇ ÇIKARIR BU SÜRE GÖZ AÇIP KAPAMADAN DAHA KISA BİR SÜREDE OLUR......

BEN NE YAPIYORUM  SIRASI İLEN AŞAĞIDA BULUCAKSINIZ  BU BİLGİLERİ HANİ ÇOĞU ARKADAŞ SİTEM EDİP DURUYOR NEYMİŞ BU 500 TL ALINIYORMUŞ PROGRAMA  BUNU BABAM DA YAPAR HESABI YAPANLAR İÇİN BU AŞAĞIDAKİ OKUDUKLARINIZ ÖZETİN ÖZETİN ÖZETİDİR

İLK ÖNCE BULUNDUĞUNUZ YANİ ARAMA YAPACAĞINIZ YERİN  ATMOSFERİK TAM BİLGİLERİ İLEN  TOPRAĞIN NEVİSİ BİLGİLERİ ALINIR ÇÜNKİ TÜM AYARLAR BU 2 LİNİN ÜSTÜNE KURULUR
BUNUN İÇİN BUNU YAPABİLMEK İÇİN ÇOK BÜYÜK EMEK VE ZAHMETLERLEN GİDİCEKSİNİZ TÜM TÜRKİYENİN HER YERİNİ GEZİP HER YERDEN  HAVA TOPRAK BİLGİLERİNİ ALMANIZ ŞARTTIR  BU İŞ SIFIR RAKIMDAN O YÖRENİN EN YÜKSEK YERİNE KADAR HER 100 METREDE BİR KONTROLLÜ OLARAK ALINIR KAYDEDİLİR. BUNUN YANISIRA  AYNI ŞEKİL VE ŞARTTA DA BU YERLERİN DENİZE GÖLLERE YAKINLIKLARI DA DİKKATE ALINARAKTAN YAPILIR VE ÖYLESİNE ZOR BİR İŞTİRKİ  KİMSE SORMASIN..BEN BUNU 50 SENEDE TAMAMLADIM TAM OLARAK ÇIKARILMASINI VE BU BİLGİLER  CD LERDE TOPLANDI SONRADAN BU CD LERDEKİ BİLGİLER BİLGİSAYAR YAZILIMINA DÖKÜLDÜ VE DVD LERE AKTARILDI İLK BİLGİLER DEFTERLER DOLUSU İDİ  ELLE YAZIMDI ..
VE BU TEMEL OLAN BİLGİYİ  MAKİNENİN HAVA VE TOPRAK AYARI İSTEDİĞİ KISMA YERLEŞTİRDİM BURDAKİ İŞ DE KISACA ŞÖYLE OLMAKTADIR..
HAVA AYARI İÇİN BAŞLIK YERDEN YUKARI VE BASIYORUZ AİR  E O ANDA MAKİNE İÇİNDE BULUNAN  TÜM HAVA ŞARTLARI BASINÇLAR ISIL DERECELERİ VS VS BUNLARI ALIR HESAPLAR SON İŞLEMLERİ ALIP GELİR İŞLEMCİ KAPISINA BEKLEMİYE KİMİ BEKLİYOR TOPRAK AYARINDAN GELİCEK OLAN BİLGİYİ İKİSİ AYNI ANDA RAPORLARI İŞLEMCİYE VERMEK ZORUNDALAR TOPRAK AYARI İÇİN BAŞLIĞI TOPRAĞA KOYUP TA  GND YE BASILINCA ALET BU SEFER TOPRAKTAKİ TÜM BİLGİYİ ALIP GELİR HAVA AYARININ YANINA İKİSİ RAPORLARINI AYNI ANDA VERİNCE BİLGİSAYAR BU 50 YILLIK BİRİKİM İÇİNDEN ALDIĞI RAPORA UYAN YERİ ARAMIYA BAŞLAR NERESİ UYUYORSA YER ORASIDIR VE KİTLER YER TÜRKİYENİN BİR BÖLGESİDİR....BUNDAN SONRAKİ İŞLEM BU RAPORLARDAKİ BİLGİLERE GÖRE MAKİNENİN TÜM İÇ AYRI AYRI ÇALIŞAN KISIMLARINA İLETİLİR SEN AYARINI ŞURAYA SEN ŞURAYA ÇEK DİYE EMİRLER YAĞMIYA BAŞLAR VE HER BİRİM KENDİNE AİT GELEN AYARI O KADEMEYE ÇEKER
SONUÇTA MAKİNE KENDİNİ TAM OTOMATİK BİLGİSAYAR KONTROLLÜ OLARAK AYARLAMIŞ OLUR O YER İÇİN SİZ DE SADECE BAŞLIĞI TOPRAK ÜZERİNDE GEZDİRMEK KALIR BAŞKA HİÇBİŞİYİ ELLEMESSİNİZ ...BU YAPILAN TÜM İŞLEMLER GÖZ AÇIP KAPAMA SÜRESİNDEN DAHA KISA BİR ZAMAN İÇİNDE GERÇEKLEŞİR..

BUNDAN SONRA TÜRKİYENİN HER TARAFINDAN TOPLANILMIŞ NAYLONLAR İÇİNDE VE ÜSTLERİNDE TAM ADRESLERİ OLAN MİNERALLİ TÜM TAŞLAR TOPRAKLAR TUĞLA VE KİREMİTLER AKLA NE GELİRSE  KAÇBİN PARÇA ÇEŞİTTE .. BUNLAR MAKİNEYE TANITILIYOR BU İŞ TE SAÇ BAŞ YOLDURAN CİNSİNDENDİR ÇÜNKİ HAVA VE TOPRAK AYARININ TESPİT ETİĞİ YERLERDEKİ BULUNAN MİNERALLER YUKARDAKİ SAYILANLAR BÖLGE İÇİN TANITILIR BİR DE GENELLEME OLARAK TANITILIR TÜM TÜRKİYE SATHI OLARAKTAN..

BUNDAN SONRA BENİM ARAZİDEKİ STANDIMA GELİNİR BURDA HEM SIFIRDAN BAŞLAYIP BÜYEREKTEN GİDEN METALLER 5.5 METRE SON OLARAK  VE BU METALLERİN ESKİLİKLERİ TANITILIR  BAK BU 10 BİN YIL ÖNCESİ 5 BİN YIL ÖNCESİ 2 BİN VE MİLADİ SONRASI MİLATTAN GÜN ÜMÜZE KADAR BULUNAN TÜM PARALAR OBJELER TEK TEK HAFIZAYA ALINIR <AYNI ANDA DA METALLERİN VE PARALARIN DERİNLİK AYARLARI SON REDDELERE GETİRİLİR
GÖNDERME VE ALMAÇ KISIM AYARLARI EN SON HADDE ÇEKİLİR ÇÜNKÜ BULAR KISITLI DIRLAR 1 METREYE FABRİKASYON AYARLIYSA BEN EN SON HAD NERESİ ORAYA KADAR AÇIYORUM O BİR METRE OLUR 2 VEYA 2.5 M  ARTAR..

BUNDAN SONRA MAKİNE SU ALMIYACAK ŞEKİLDE SAPIN SONUNA DEK DENİZ İÇİNE VEYA GÖLE SOKUP O AYARLARI DA YAPILIR VE BEKLENİLİR ISLAK  TOPRAK YAĞMUR YAĞARKEN Kİ  ANDA SİSTE ÇİĞ DÜŞMESİ ŞEKLİNDE Kİ ANLAR  LODOS HAVADAKİ AYARLARI SIFIR DERECE VE DAHA AŞAĞISI DON MUŞ TOPRAKLARDA VS VS  BUNLAR DA YAPILIR...

NOT> BU YAPILAN İŞLERİN %90 NI  KAYITLI OLAN DVD LERDEN AKTARILMAKTADIR MAKİNENİN ANLIYACAĞI DİE ÇEVRİLMİŞ 60 SENELİK BİR EMEĞİN MAHSÜLÜDÜR .........ONK..
İŞLEMCİ NE DENLİ BİLGİLENDİRİLİRSE SİZE O KADAR ÇOK İŞ YAPICAKTIR BİLMEDİĞİ BİLEMEDİĞİ NOKTADA  TÜM BİLGİLERDEN  BİŞİLER ÇIKARIP MUHAKKAKKİ BİR YOL YORDAM HER ZAMAN BULUCAKTIR YANİ BEN BUNU BİLMİYORUM ANLAMAM ETMEM HİÇBİRZAMAN DİYEMEZ HAL ÇARESİNİ KENDİ BULUR..KÜTÜPHANESİ ÇOK ZENGİNDİR..

SİZ BAŞLIĞI 5 SANTİM YERİNDEN İLERİ OYNATIĞINIZ ZAMAN TÜM BU YAZILANLARIN HEPSİ YENİDEN HESAPLANIR MUAZZAM BİR KARMAŞA BAŞLAR MAKİNEDE  AMA TELAŞ VE  HEYACAN EL AYAK DOLAŞMASI MAKİNE İÇİN GEÇERLİ DEĞİL İNSANLAR İÇİN GEÇERLİDİR BU DA UNUTULMAMALIDIR MAKİNE SADECE VERİLEN BİLGİLERİN DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞACAKTIR  HİÇ YORULMADAN DİNLENMEDEN UYUMADAN...

BUNLARA EK DAHA BİR SÜRÜ İŞLER YAPILMAKTADIR MESELA BENİM 50 YILLIK DEFİNECİLİK BİLGİLERİMDEKİ KULLANIM ŞEKİLLERİ BULMA YETENEKLERİ ANALİZLER ANLAMA KAVRAMA SERİ SONUÇLAR GİBİ ....

DİYORLARKİ BAZILARI CİHAZIN ÜSTÜNDE BİR GİRİŞ SOKETİ VS YOK SEN NERDEN GİRİP DE PROGRAMLIYORSUN CİHAZI  VARDIR  DA SİZLER GÖREMESSİNİZ ANA KART ÜSTÜNDEDİR BU YUVA KUTU İÇİ MECBUREN AÇILDILDIKTAN SONRA ERİŞİM SAĞLANMAKTADIR GERİSİ BANA KALMIŞTIR BU KADAR BİLGİ YETER........................................nacibaba........................onk...

NOT>>DEVAM EDİCEKTİR............................................................NACİBABA..................ONK.. 

Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Kasım 2017/2011 Saat 18:53

DİKKAT ÖNEMLİDİR
        OKUYUNUZ

TÜRKİYENİN HERHANGİBİR YERİNDEN BANA GELEN TELEFONDA DENİLİYORKİ İŞTE BEN  XLT VEYA DFX VEYA DFX=300 İSTİYORUM  SİZDE VARMI ****

HAYIR BEN SADECE TAMİR AYAR BAKIM VE YÜKLEME İŞLERİ YAPIYORUM  AMA SİZE EN YAKIN ŞU VİLAYETTE ŞU SATICI MEVCUT ORAYLAN İRTİBATA GEÇİNİZ PROGRAM İÇİN DE BURAYA YOLLAYINIZ DİYORUM..

BU ARKADAŞ HANGİ SATICI İLEN İRTİBAT KURSA DENİLİYORMUŞKİ  NE ALAKA PROGRAM FİLAN  YOK ÖYLE BİŞİYİ ZATEN PROGRAMLI GELİYOR DENİLİYORMUŞ ..

BAZI  FİRMALARDA BİZ ZATEN YAPIP HAZIR ŞEKL SİZE YOLLUYORUZ NACİBABANIN YAPTIĞININ ZATEN BİZ 100 KATINI YAPIYORUZ  VE SABİT MAKİNE FİATI İÇİNDEDİR BU PROGRAM

YUUUUUUUUUH BE  NE ATAR TUTARMIŞSSINIZ BE  BEYLER  BEN SİZE MÜŞTERİ YÖNELTİYORUM  SİZLER Bİ DE KALKIP NE CEVHERLER YUMURTLUYORSUNUZ  BİRAZ AYIP OLMUYORMU BU HALLER SİZLER ANCAK SATIŞ YAPARSINIZ VE MÜŞTERİYE DE ZAR ZOR MAKİNENİN %3 LÜK BİR İZAHINI ANCAK YAPARSINIZ
KULLANIMINDAN BİHABERSİNİZ ATMAYA TUTMAYA DA GELİNCE MALGALDA KÜL BIRAKMAZSSINIZ  NE DİYEYİM ALLAH AKIL FİKİR VERSİN BUNLARI SÖYLİYENLERE............................ONK..

BEYLER  BEYEFENDİLER ARKADAŞLAR YUKARDA BAŞTA  ZATEN ÇOK KISA BİR ÖZETLEN NELERİN YAPILDIĞI ANLATILMAKTADIR
FAZLA SÖZE GEREK YOKTUR..

VE DİYORUM Kİ HANGİ SATICI BU ŞEKİLLERDE KONUŞURSA O DÜKKANI TERKEDİN BAŞKA TARAFA YÖNELİNİZ BİR SÜRÜ SATICI MEVCUTTUR HANGİSİ KAFANIZA YATARSA DÜZGÜNSE ONLAN ALIŞVERİŞİNİZİ YAPINIZ DİYORUM VE BUNLARIN ANLATIKLARI MASALLARA DA KANMAYINIZ....

SAYGILARIMLAN................................NACİBABA..............ONK..

Yukarı Dön
xlt Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 06/Aralık 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 9
  Alıntı xlt Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Kasım 2017/2011 Saat 16:33
selamlar naci baba anlatnların için çok tşk ederim güzel konuya deyinmişsin ama bir sorum olucak yanlış anlamayın lütfen bu adı geçen cihazlardan bu güne kadar bir çok çihaz programladınız sanırım şimdi soruyorum forumdaki tüm kullanan arkadaşlara size program için yollayopta program yapıldıktan sonraki çihazın perfonmansını anlatan kimse yok neden acaba ? mesela bende xlt spectrum kullanıyorum vede size yollamadım yaklasık 1996 da alındı makina o gun bu gun kullanılıyor babadan ogula ve bir hatası yok bu gun çıkan cihazlara cok fark atar custom programlarını kendime göre ayarladım hafızaya aldım kaçırma şansı %5 den azdır. durum böyle iken yinede size yollansa şu anki mevcut durumundan farklı ne olabilir çihazda acaba 1 gr olan bir parayı gümüşü 63 cm den çıkardım sizce bu deger iyi bir deger deyilmidir hocam saygılar diliyorum
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Kasım 2017/2011 Saat 13:25

XLT---KODLU ARKADAŞA CEVABEN

Sorularını sırasınlan cevaplamaya çalışayım..

İlkbaşta sizin karekter yapınız zor iknaa olan ve herşeyden şüphe duyan bir mizacınız olduğu  yazılarınızdan anlaşılmaktadır..
Bu mizaç aslında iyidir de fazlası da aşırıya kaçar ,kişi yapacağı alacağı bişiyi daha almadan sorgular enine boyuna yani gözü kapalı balıklama bir işin üstüne atlamaz herkesin dediğine de inanmaz  ancak iknaa olunca inanır bu da zordur bir türlü karar veremez hep  ( acaba ? ) larda akıl takılır bu özellik yaşamınızı da çok etkiler hata yaşam içinde hep acaba larla ömür geçer gider geriye de bakıldığında hep pişmanlıklar sıralanır tabikii görebiliyorsanız her neyse  mevzumuz bunlar değildir,,

Şimdi arkadaşım elinizdeki  (XLT) ister eski olsun ister orta ister sonu olsun hiçbişi farketmiyor çünki yapı dizayn montaj aynıdır.Çünki bilgisayar teknolojisinlen üretilmiş ve verilen programlar dahilinde size iş yapıcak bir dedektör vardır elinizde  bu ne demek oluyor daha da açalım işi ( bunları defalarcana her yerde yazdım  ya okuyorsunuz dediğim gibi iknaa olamıyorsunuz yine dile getirip soruyorsunuz hatta eminim şu yazdıklarıma bile pek inanacağınız  iknaa olacağınız bana gelmiyor kusura bakmayınız )
Bu şekil üretilmiş bir dedektörde mecburen fabrikasınca hazırlanmış ön programlar yer alıcaktır v e kullanıcıya yapacağı iş şekline göre program üretilmiş sabit kaydedilmiştir silinemez  ama o anda kullanıcı ileri düzey bir kullanıcı ise sadece o anlık bu 50 ye yakın menülerde değişiklikler yapabilir  sonrası aç kapa yine fabrikasyon yapılmış şekle döner bu her defasında böyledir.......................
Bu ayarlar fabrika tarafından ortalama baz alınıp da kurulan ayarlar şeklidir tahminidir....
Bu ilk tezgahtan montajı bitmiş çıkan  bir makinenin beyni tamamiylen boştur sıfır şekildir
bu ilk her açışta gelen programlar cd lere kaydedilmiştir ordan programlarlar bu işten sonra da fabrika standındaki alanda 100 senelik gömülmüş olan her tür metalde denenir bundan sonra ambalajlamaya gider sonra stoklara ve gideceği yerlere göre tasnif edilirler........

ŞİMDİ TÜM DİKKATİNİZİ  BURDA ANLATILAN OLAYA VERMENİZİ RİCAA EDİYORUM...........onk.
Bu ilk hazır verilen programları nerede veriyorlar??
Ve hangi standda deniyorlar ??
Montaj hangi ülkede yapılıyorsa ilk çalıştırma da o ülkenin  şartlarında yapılacaktır..
deneme standı nerede ise ve o standda ne gibi metaller varsa tamamı o ülke topraklarında çıkan metallere karşın tanıtma yapılacaktır  varmıdır yanlış olan bişiyi??

Amerika neresi türkiye neresi  ne coğrafyası ne havası ne insanı hiçbişisi bizim ülkeyi tutmaz
doğrumudur yanlışmıdır ?
Hal böyle olunca kısaca oranın programı ilen donatılmış bir makine bizim ülkemizde apışır kalır niyemi  veya diyicen benim makinem tıkır tıkır iş yapıyor hiçbir sorunum yok dersen o ayrı iştir senin bileceğin iştir ben bişi diyemem.. dersen tüm yazılanları anlatılanları çiğnersin ben de derim ki arkadaş sen bildiğin gibi devam et çünki başka söylenilicek bişi yoktur....
Şimdi bir misalle >>Amerikanın newyork şehrinde sabah işine giden bir adamı farzımal ışınlıyalım getirip istanbulun taksim meydanına bırakıp izlemiye alalım ....
İşte bu adam ne kadar aptallaşırsa şaşırırsa bizim  (xlt ) de öyle şaşıracaktır  adam el kol hareketlerinlen (tarzancana ) meramını anlatmıya çalışacaktır çünki kendi lisanını bilen yoktur panik yapıcak korkucak velhasıl herşey olucaktır ne yemesi içmesi ne lisanı ne oturup kalkması kısaca hiçbirşeyi bizim insanımıza benzemez zıttır..ama tarzancana her ülkede geçerli bir konuma sahiptir işte makine de aynen tarzancana işler yapıcaktır tamamen tesdüfü işlerdir bu makineylen çalışmak.. Ama siz hayır deyin aksini söyleyin öyle böyle deyin ne derseniz deyin iş değişmez.....

<>  diyorsunuz ki bunca makine programlamışssınız bir allahın kulu çıkıp ta burda yazmıyorki   evvelden şöyleydi programdan sonra böyle oldu vs vs  diye .. bu işler kişilerin tasarrufuna kalmış işlerdir isteyen yazar isteyen yazmaz ve yazanlar varda siz görmemiş olabilirsiniz..
Bi de şu açıdan baksak  tamam adam yollamış ben yapmışım yollamışım yanlış giden bişiler olsaydı burda veryansın ederler yerden yere vururlardı değilmi ağızlarına ne gelirse yazarlar ve de herkes de okurdu demekki sessizlik iyi bişi demekki tüm yaptıranlar memnunlarki sesleri çıkmayıp işlerine bakıyorlar  ama varsa yine de memnun olmuyan yazssın burdan...

Bakınız  günümüzden geriye 5 bin yıl diyelim v e bu yıllardan günümüze kadar toprak içinde kalmış her tür ve cinsteki metallerin  madensel frekansları katiyen birbirini tutmazlar 2.bin yıl önceki  çıkan bir gümüş para  ve yine bin yıl önceki bir gümüş para da asla frekans konusunda birbirini  tutmaz .Ayrı ayrı frekans noları gösterirler ama aslında her ikisi de gümüştür fakat aradaki geçen sene farkları vardır ...
Bak arkadaşım rahmetli  erdoğan atak  ki numusmatik kitaplarındaki paraları önlü arkalı  çekebilmek için bundan 30 yılı geçik bir süre evvel  tam 1 sene müzelerlen uğraştı sonunda izni kopardı ben de bu paraların frekans nolarını alabilmek için berabercene savaş verdik ve tam 63 müzeden onun kitapları derlendi ben de tüm onun kitaplarındaki paraların  frekans nolarını tek tek çıkardım 4 sene sürdü bu iş ..
Sonuçta tüm türkiyedeki çeşitli medeniyetlere ait bakır,bronz,gümüş,altın ,kurşun ,billon vs vs binlerce parayı kaydettim....Çünkiiii  makine bunları tanırsa çok iyi avcılık yapar ve doğru kararlar vermesi sağlanır .Aynı anda da paraların metal yapılarını tanıyor bileşiklerini tanıyor mesela bu bölüm makine içinde sadece birkısmını teşkil ediyor böyle yüzlerce kısımlar mevcuttur..
MESELA>Yine bu yukardaki işin bir benzerini tam 50 yıla yakın bir zamanda bitirmişim nedir bunlar diye sorarsan  kısaca şöyle izah edeyim..
şimdi burda anlatacağım özet mevzuu makinenin temelini teşkil ediyor  tüm iç brim ayarları buradan çıkıcak bilgileri kullanıp kendilerini otomatik olarak ayarlıyorlar bu kısım çok karmaşıktır çok zordur hele dizilimi sıra ve yükleme saç baş yoldurmuştur..
<> Çoğu arkadaşlar bilmediklerinden kendilerine ters ve şüphe ilen yaklaşım içinde oldukları konunun başında gelen unsur  / altımetre --hidrometre --barometre--derece +- vs vs gibi ölçümler makine kutusu içine sığarmıymış? ammada palavra  diyorlar ama unutukları bişi vardır benim kolumdaki saatte bu sayılanlardan çok daha fazlası mevcuttur hatta grafiklerlen de göstermektedir bakınız makine ilk (AIR ) hava ayarını istediğinde  bulunduğunuz o yerdeki tüm verileri ve bilgileri alıp işlemci girişi kendi bölümüne gelip beklemiye başlar niye  bekliyor  toprak ayarı verilerinin de gelmesi ilen her ikisi ellerindeki veriyi işlemciye verirler işlemci bu bilgileri değerlendirip bu alınan şartlara göre makinenin tüm iç ayar bölümlerine tek tek haber yollayıp  her bölümün ne kadar nereye kadar kendilerini ayarlıyacağının ilk bilgisidir v e ayarlar süretlen yapılır aslında bunların tümü yani bu anlatılanların hepsi siz başlığı bir milim  dahi oynatığınızda büyük bir hızlan değişir yenileri yapılır bu süreler göz açıp kapama süresinden daha hızlıdır ve alet çalıştığı süreç devam eder gider...
tüm türkiyede ne kadar vilayet kaza kasaba köy mezra varsa ve bu yerlerin denizden göllerinden en yüksek dağlarına kadar olan ölçümler zaten 50 yıl içinde kaydedilmişti
MESELA>>Siz sıfır bir rakımdan başlayıp da önünüzdeki yüksek bir dağa tırmanıyorsanız  burda altımetre yükseklik olarak ölçmiye başlıyacaktır bu yüksekliğe bağlı olarak barometre de havanın basıncını ölçecektir aynı anda ısı nın durumu ve nem olayı  ve yükseklere çıkıldıkça oksijyen azalacaktır makine tüm bu değişen faktörlere göre devamlı kendini ayarlıyacaktır...
<> Ve çıkılan gezilen her yerdeki toprak yapısını toprak içi tepkimelerini  madensel tüm mineral çeşitleri ilen madensel olmayıp da makineyi rahatsız eden mineral çeşitlerini kısaca toprak içinde ve kabukta ne varsa tümü tanıtılmaktadır

<> Bulunduğunuz  yeri nasıl tanıyor>?>
      Alfabetik sıraya göre dizilmiş tüm şehirler kasabalar köyler mezralar bu yerlerden alınan tüm bilgiler kayıtlıdır  ve siz hangi yerde aleti çalıştırıp da hava ve toprak ayarını yaptıysanız bilgisayar aldığı bu ilk verileri bu liste ilen karşılaştıracaktır neresi bu verilere uyuyorsa o yere kitlenir genelde bu kitlendiği yer %100 doğrudur işte bunun üstüne tüm diğer ayarlar otomatik yapılırlar alet çalışmaya başlar o bölge için............
YANİ HANGİ BİRİNİ YAZAYIM SANA  SAYFALAR DOLUSU TUTAR BENİM DE O KADAR VAKTİM YOKTUR BU KONUYU  XLT ANLATIM KISMINDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YANİ SİZİN MEVCUT MENÜLER ÜSTÜNDEKİ YAPTIĞINIZ DEĞİŞİKLİKLER İLEN BU İŞLER MAALESEF OLMUYOR BU İŞLER MAKİNE ÜSTÜNDEKİ MEVCUT 4 AYRI EEPROM HAFIZALARA YÜKLENİYOR KENDİ PROGRAMLARI BİR KENARA BIRAKILIP BU KISMA GEÇİLİYOR BURDAN SEÇİP GİRİYORSUNUZ  AYRICA BENİM 50 YILLIK TÜM DEFİNECİLİK BİLGİLERİ DE GEÇİLİYOR BU ALETE NE KADAR BİLGİ YÜKLENİLİRSE O KADAR FAZLA İŞ YAPICAKTIR  SİZİN DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ GİBİ DEĞİLDİR BU İŞLER...
VE HALEN ŞÜPHE DUYUP DUYMAMANIZ DA YİNE SİZE KALMIŞTIR

SAYGILARIMLAN..........................................................................NACİBABA..................ONK....
Yukarı Dön
xlt Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı xlt Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Aralık 2017/2011 Saat 15:15
Orjinalini yazan: nacibaba

XLT---KODLU ARKADAŞA CEVABEN

Sorularını sırasınlan cevaplamaya çalışayım..

İlkbaşta sizin karekter yapınız zor iknaa olan ve herşeyden şüphe duyan bir mizacınız olduğu  yazılarınızdan anlaşılmaktadır..

Bu mizaç aslında iyidir de fazlası da aşırıya kaçar ,kişi yapacağı alacağı bişiyi daha almadan sorgular enine boyuna yani gözü kapalı balıklama bir işin üstüne atlamaz herkesin dediğine de inanmaz  ancak iknaa olunca inanır bu da zordur bir türlü karar veremez hep  ( acaba ? ) larda akıl takılır bu özellik yaşamınızı da çok etkiler hata yaşam içinde hep acaba larla ömür geçer gider geriye de bakıldığında hep pişmanlıklar sıralanır tabikii görebiliyorsanız her neyse  mevzumuz bunlar değildir,,

Şimdi arkadaşım elinizdeki  (XLT) ister eski olsun ister orta ister sonu olsun hiçbişi farketmiyor çünki yapı dizayn montaj aynıdır.Çünki bilgisayar teknolojisinlen üretilmiş ve verilen programlar dahilinde size iş yapıcak bir dedektör vardır elinizde  bu ne demek oluyor daha da açalım işi ( bunları defalarcana her yerde yazdım  ya okuyorsunuz dediğim gibi iknaa olamıyorsunuz yine dile getirip soruyorsunuz hatta eminim şu yazdıklarıma bile pek inanacağınız  iknaa olacağınız bana gelmiyor kusura bakmayınız )

Bu şekil üretilmiş bir dedektörde mecburen fabrikasınca hazırlanmış ön programlar yer alıcaktır v e kullanıcıya yapacağı iş şekline göre program üretilmiş sabit kaydedilmiştir silinemez  ama o anda kullanıcı ileri düzey bir kullanıcı ise sadece o anlık bu 50 ye yakın menülerde değişiklikler yapabilir  sonrası aç kapa yine fabrikasyon yapılmış şekle döner bu her defasında böyledir.......................

Bu ayarlar fabrika tarafından ortalama baz alınıp da kurulan ayarlar şeklidir tahminidir....

Bu ilk tezgahtan montajı bitmiş çıkan  bir makinenin beyni tamamiylen boştur sıfır şekildir

bu ilk her açışta gelen programlar cd lere kaydedilmiştir ordan programlarlar bu işten sonra da fabrika standındaki alanda 100 senelik gömülmüş olan her tür metalde denenir bundan sonra ambalajlamaya gider sonra stoklara ve gideceği yerlere göre tasnif edilirler........

ŞİMDİ TÜM DİKKATİNİZİ  BURDA ANLATILAN OLAYA VERMENİZİ RİCAA EDİYORUM...........onk.

Bu ilk hazır verilen programları nerede veriyorlar??

Ve hangi standda deniyorlar ??

Montaj hangi ülkede yapılıyorsa ilk çalıştırma da o ülkenin  şartlarında yapılacaktır..

deneme standı nerede ise ve o standda ne gibi metaller varsa tamamı o ülke topraklarında çıkan metallere karşın tanıtma yapılacaktır  varmıdır yanlış olan bişiyi??

Amerika neresi türkiye neresi  ne coğrafyası ne havası ne insanı hiçbişisi bizim ülkeyi tutmaz

doğrumudur yanlışmıdır ?

Hal böyle olunca kısaca oranın programı ilen donatılmış bir makine bizim ülkemizde apışır kalır niyemi  veya diyicen benim makinem tıkır tıkır iş yapıyor hiçbir sorunum yok dersen o ayrı iştir senin bileceğin iştir ben bişi diyemem.. dersen tüm yazılanları anlatılanları çiğnersin ben de derim ki arkadaş sen bildiğin gibi devam et çünki başka söylenilicek bişi yoktur....

Şimdi bir misalle >>Amerikanın newyork şehrinde sabah işine giden bir adamı farzımal ışınlıyalım getirip istanbulun taksim meydanına bırakıp izlemiye alalım ....

İşte bu adam ne kadar aptallaşırsa şaşırırsa bizim  (xlt ) de öyle şaşıracaktır  adam el kol hareketlerinlen (tarzancana ) meramını anlatmıya çalışacaktır çünki kendi lisanını bilen yoktur panik yapıcak korkucak velhasıl herşey olucaktır ne yemesi içmesi ne lisanı ne oturup kalkması kısaca hiçbirşeyi bizim insanımıza benzemez zıttır..ama tarzancana her ülkede geçerli bir konuma sahiptir işte makine de aynen tarzancana işler yapıcaktır tamamen tesdüfü işlerdir bu makineylen çalışmak.. Ama siz hayır deyin aksini söyleyin öyle böyle deyin ne derseniz deyin iş değişmez.....

<>  diyorsunuz ki bunca makine programlamışssınız bir allahın kulu çıkıp ta burda yazmıyorki   evvelden şöyleydi programdan sonra böyle oldu vs vs  diye .. bu işler kişilerin tasarrufuna kalmış işlerdir isteyen yazar isteyen yazmaz ve yazanlar varda siz görmemiş olabilirsiniz..

Bi de şu açıdan baksak  tamam adam yollamış ben yapmışım yollamışım yanlış giden bişiler olsaydı burda veryansın ederler yerden yere vururlardı değilmi ağızlarına ne gelirse yazarlar ve de herkes de okurdu demekki sessizlik iyi bişi demekki tüm yaptıranlar memnunlarki sesleri çıkmayıp işlerine bakıyorlar  ama varsa yine de memnun olmuyan yazssın burdan...

Bakınız  günümüzden geriye 5 bin yıl diyelim v e bu yıllardan günümüze kadar toprak içinde kalmış her tür ve cinsteki metallerin  madensel frekansları katiyen birbirini tutmazlar 2.bin yıl önceki  çıkan bir gümüş para  ve yine bin yıl önceki bir gümüş para da asla frekans konusunda birbirini  tutmaz .Ayrı ayrı frekans noları gösterirler ama aslında her ikisi de gümüştür fakat aradaki geçen sene farkları vardır ...

Bak arkadaşım rahmetli  erdoğan atak  ki numusmatik kitaplarındaki paraları önlü arkalı  çekebilmek için bundan 30 yılı geçik bir süre evvel  tam 1 sene müzelerlen uğraştı sonunda izni kopardı ben de bu paraların frekans nolarını alabilmek için berabercene savaş verdik ve tam 63 müzeden onun kitapları derlendi ben de tüm onun kitaplarındaki paraların  frekans nolarını tek tek çıkardım 4 sene sürdü bu iş ..

Sonuçta tüm türkiyedeki çeşitli medeniyetlere ait bakır,bronz,gümüş,altın ,kurşun ,billon vs vs binlerce parayı kaydettim....Çünkiiii  makine bunları tanırsa çok iyi avcılık yapar ve doğru kararlar vermesi sağlanır .Aynı anda da paraların metal yapılarını tanıyor bileşiklerini tanıyor mesela bu bölüm makine içinde sadece birkısmını teşkil ediyor böyle yüzlerce kısımlar mevcuttur..

MESELA>Yine bu yukardaki işin bir benzerini tam 50 yıla yakın bir zamanda bitirmişim nedir bunlar diye sorarsan  kısaca şöyle izah edeyim..

şimdi burda anlatacağım özet mevzuu makinenin temelini teşkil ediyor  tüm iç brim ayarları buradan çıkıcak bilgileri kullanıp kendilerini otomatik olarak ayarlıyorlar bu kısım çok karmaşıktır çok zordur hele dizilimi sıra ve yükleme saç baş yoldurmuştur..

<> Çoğu arkadaşlar bilmediklerinden kendilerine ters ve şüphe ilen yaklaşım içinde oldukları konunun başında gelen unsur  / altımetre --hidrometre --barometre--derece +- vs vs gibi ölçümler makine kutusu içine sığarmıymış? ammada palavra  diyorlar ama unutukları bişi vardır benim kolumdaki saatte bu sayılanlardan çok daha fazlası mevcuttur hatta grafiklerlen de göstermektedir bakınız makine ilk (AIR ) hava ayarını istediğinde  bulunduğunuz o yerdeki tüm verileri ve bilgileri alıp işlemci girişi kendi bölümüne gelip beklemiye başlar niye  bekliyor  toprak ayarı verilerinin de gelmesi ilen her ikisi ellerindeki veriyi işlemciye verirler işlemci bu bilgileri değerlendirip bu alınan şartlara göre makinenin tüm iç ayar bölümlerine tek tek haber yollayıp  her bölümün ne kadar nereye kadar kendilerini ayarlıyacağının ilk bilgisidir v e ayarlar süretlen yapılır aslında bunların tümü yani bu anlatılanların hepsi siz başlığı bir milim  dahi oynatığınızda büyük bir hızlan değişir yenileri yapılır bu süreler göz açıp kapama süresinden daha hızlıdır ve alet çalıştığı süreç devam eder gider...

tüm türkiyede ne kadar vilayet kaza kasaba köy mezra varsa ve bu yerlerin denizden göllerinden en yüksek dağlarına kadar olan ölçümler zaten 50 yıl içinde kaydedilmişti

MESELA>>Siz sıfır bir rakımdan başlayıp da önünüzdeki yüksek bir dağa tırmanıyorsanız  burda altımetre yükseklik olarak ölçmiye başlıyacaktır bu yüksekliğe bağlı olarak barometre de havanın basıncını ölçecektir aynı anda ısı nın durumu ve nem olayı  ve yükseklere çıkıldıkça oksijyen azalacaktır makine tüm bu değişen faktörlere göre devamlı kendini ayarlıyacaktır...

<> Ve çıkılan gezilen her yerdeki toprak yapısını toprak içi tepkimelerini  madensel tüm mineral çeşitleri ilen madensel olmayıp da makineyi rahatsız eden mineral çeşitlerini kısaca toprak içinde ve kabukta ne varsa tümü tanıtılmaktadır

<> Bulunduğunuz  yeri nasıl tanıyor>?>

Alfabetik sıraya göre dizilmiş tüm şehirler kasabalar köyler mezralar bu yerlerden alınan tüm bilgiler kayıtlıdır  ve siz hangi yerde aleti çalıştırıp da hava ve toprak ayarını yaptıysanız bilgisayar aldığı bu ilk verileri bu liste ilen karşılaştıracaktır neresi bu verilere uyuyorsa o yere kitlenir genelde bu kitlendiği yer %100 doğrudur işte bunun üstüne tüm diğer ayarlar otomatik yapılırlar alet çalışmaya başlar o bölge için............

YANİ HANGİ BİRİNİ YAZAYIM SANA  SAYFALAR DOLUSU TUTAR BENİM DE O KADAR VAKTİM YOKTUR BU KONUYU  XLT ANLATIM KISMINDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YANİ SİZİN MEVCUT MENÜLER ÜSTÜNDEKİ YAPTIĞINIZ DEĞİŞİKLİKLER İLEN BU İŞLER MAALESEF OLMUYOR BU İŞLER MAKİNE ÜSTÜNDEKİ MEVCUT 4 AYRI EEPROM HAFIZALARA YÜKLENİYOR KENDİ PROGRAMLARI BİR KENARA BIRAKILIP BU KISMA GEÇİLİYOR BURDAN SEÇİP GİRİYORSUNUZ  AYRICA BENİM 50 YILLIK TÜM DEFİNECİLİK BİLGİLERİ DE GEÇİLİYOR BU ALETE NE KADAR BİLGİ YÜKLENİLİRSE O KADAR FAZLA İŞ YAPICAKTIR  SİZİN DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ GİBİ DEĞİLDİR BU İŞLER...

VE HALEN ŞÜPHE DUYUP DUYMAMANIZ DA YİNE SİZE KALMIŞTIR

SAYGILARIMLAN..........................................................................NACİBABA..................ONK....

selam naci baba cok özür dilerim bayadır giremedim vermiş oldugun acıklamalar icin eline yüregine saglık usta Allah Razı olsun elbetteki bu cihaz nerede cıktı ise onun programları yüklü buna saygı duyuyyorum fakat sadece merak ettigim bir konu oda şudur bende sizin kadar olmasamda 30 yıllık elektronikciyim meslegim software yazılım iişiyle ugraşıyorum pekela yazılım atıtıgımızda niçin menüler türkceye dönmüyor usa dan cıktı gibi menüler yine tüm menüler aynısı ama menülerin icindeki degerleri bulundumuz yere göre ayar yapıyoruz yanılıyormuyum usta buda demek oluyorki benim anlayabildim kadari ile ( KULLANICI + MAKİNA KARI KOCA ) olunmalı iyice tecrube etmeli bu olduktan sonra sorun ortadan kalkıyor sanırsam....SAYGILAR .......
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Aralık 2017/2011 Saat 20:01

ARKADAŞIM YENİDEN MERHABA SELAMLAR VE SAYGILARIMLAN............nacibaba.............onk...

BAK  PROGRAMCIYIM ELEKTRONİKÇİYİM DİYORSUN ?????

ŞU XLT Yİ  HALEN İYİCE İNCELEMİYORSUN  SANA DAHA AÇIKCANA YAZAYIM  BENİM GİZLİ SAKLI BİŞİYİM YOKTUR...KAFA KARIŞTIRICI ŞEKİLLER DE YAPMIYORUM SADECE DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE İNCELEMİYORSUN YANİ SUÇ YİNE SENDE BENDE DEĞİL BAK ŞİMDİ............>>>>>>>

1> ALET ZATEN FABRİKASINCA  KENDİ TOPRAK VE HAVA ŞARTLARI +KENDİ KULLANICILARI VE USUL ŞEKİLLERİ+KENDİLERİNE HAS DEFİNECİLİK YÖNTEMLERİ+KENDİ TOPRAKLARINDAKİ ÇIKAN TÜM MADENLER+ TÜM KOŞULLAR VS VS GİDER DE GİDER ZATEN PROGRAMLAMIŞLAR
VE İÇİNDE BİR UFAK ENTEGREDE DE (ÜSTTEN PENCERESİZ) YANİ SİLİNİR YENİDEN YAZILIR BİR ŞEKİL DEĞİL YAPISI ÖYLE İNGİLİZCE TÜM MENÜLER PROGRAMLAR NE GELİYORSA İNGİLİZCE DİLİNDE İMAL EDİLMİŞ BİR ENTEGRE DEVRE SİLİNİP YAZILIR OLMADIĞI İÇİN DE HİÇBİR LİSANA DA ÇEVRİLEMİYOR ANCAK BUNU YAPAN FİRMAYA TÜRKÇE ŞEKLİNİ VERİCEN O DA TÜRKÇEYE GÖRE BİR ENTEGRE İMAL EDİCEK VE BUNU SÖKÜP TÜRKÇEYİ TAKARSAN TÜM MAKİNEDE EKRANDA NE VARSA TÜMÜ TÜRKÇELEŞİCEK BUNU YAPTIRMAK ÖZEL İMALATA GİRER WHİTESİN YAPTIRMASI  VE HANGİ ÜLKELERE SATIŞA YOLLUYORSA ONA GÖRE LİSANLI YOLLAMALI BENİM BUNA GÜCÜM YETMEZ TÜRKİYEDEKİ HİÇBİR SATICI FİRMANIN DA YETMEZ BUNDA HEMFİKİRMİYİZ YOKSA BAŞKA BİR İTİRAZIN OLUCAKMI VARSA YAZIVER BİZAHMET

2> İLK AÇIŞTA HER DAİM GELEN HAZIR PROGRAMLARI  AŞAĞI OKLU TUŞA BASIP GEÇİYORUZ SON HAZIR PROGRAMDAN SONRA BİZE VERİLEN 4 TANE AYRI BOŞ EEPROM HAFIZA LARA GELİNİR BEN BUNLARI DOLDURUYORUM BENİM FABRİKASYON GELEN MENÜLERLEN İŞİM YOK ONLAR ONLARA AİTTİR BİZİMKİLER DE BİZE AİTTIR. BUNDA DA HEMFİKİRMİYİZ DEĞİLMİYİZ..

3> BU 4 AYRI VERİLMİŞ BÖLÜM 4 E AYRILIP AYRI ŞEKİLLERDE PROGRAMLANIYOR  ÇÜNKİ
DEFİNECİLİĞİN DE AYRI ŞEKİLLERİ OLDUĞUNDAN BUNLARI BÖYLE YAPMAK MECBURİYETİNDEYİM  MESELA
A>TEKTEKÇİLİK SİSTEMİNİ İLK HAFIZA YA YERLEŞTİRİYORUM VE TEKTEKÇİLİK SİSTEMİ İÇİNDE ŞİMDİYE DEK Kİ 50 SENEYİ GEÇİK BEN NE BİLİYORSAM  TÜMÜ VERİLİYOR BUNLAR NE EKRANA ÇIKAR NE SANA GÖZÜKÜRLER BU BİLGİLERİ İŞLEMCİSİ YERİ ZAMANI GELDİĞİNDE KULLANIYOR VE DOĞRU NETİCELER ALINMASI SAĞLANIYOR YAPILAN İŞİN..BİR İNSANIN BEYNİ NE KADAR BİLGİSİZSSE O KADAR CAHİLDİR HİÇBİŞİDEN HABERİ YOKTUR AMA O KİŞİNİN BEYNİ NE KADAR BİLGİYLEN DOLUYSA O KADAR ZEKİ UYANIKTIR HER İŞİN ÜSTESİNDEN ANINDA GELİR SEVİYEDEDİR PRATİK ZEKA DA EKLENİRSE O KİŞİ SÜPER OLUR BENİM DE YAPTIĞIM İŞ BU BOŞ BEYNİ BİLGİLERLEN DONATMAK Kİ TOPRAKTAKİ HER BULDUĞU İÇİN İÇERİ BİLGİ BANKASINA SORUYOR ÇÜNKÜ  VE CEVABINI HEMEN ALIP İŞLEME SOKUP KULLANICIYA BİR CEVAP VERMESİ LAZIM BU SORULAR GÖZ AÇIP KAPAMA SÜRESİNDEN KISA VE YÜZLERCENE AYRI SORULARDIR HEM TOPRAK HAKKINDAKİ HEM HAVA ATMOSFER HAKKINDA HEM TOPRAK İÇİ TOPRAK ÇEŞİDİ  O BULUNAN METALİN SİNYAL YOĞUNLUĞU FREKANSI PATİNA CANLILIĞI VS VS SORAR DA SORAR NE KADAR BİLGİ VERİLMİŞSSE O KADAR ÇOK ANALİZ YAPAR  BU KISIM AYRI BİR KISIMDIR MAKİNENİN KENDİ KENDİNE KARAR MEKANİZMASI ÇALIŞMASI ŞEKLİDİR BUNU NE GÖREBİLİRSİNİZ NE DUYABİLİRSİNİZ .....BURAYA DA MAKİNE KUTUSU SÖKÜLÜP KARTIN ÜSTÜNDEN BİR YERDEN GİRİLMEKTEDİR YÜKLEME BU YOLLAN YAPILMAKTADIR DIŞTA HAZIRLANMIŞ CD LERDEN BİR DİZÜSTÜ BİLGİSAYARLAN GİRİLİR BUNLAR AŞAĞI YUKARI 50 SENEYİ GEÇİK BİLGİLERDİR ÇOK BÜYÜK ZAHMETLERLEN HAZIRLANIP BİLGİSAYAR DİLİNE ÇEVRİLTMİŞTİR İŞLEMCİSİ 10 GB YÜK KAPASİTELİDİR KENDİ AÇILIŞTA GELEN TÜM U.S.A PROGRAMLARIN TOPLAM KAPSADIĞI ALAN 800MB DİR Kİ BU 10 GB BANA YETMİYOR SIKIŞTIRMALARLAN İŞLEM YAPILMAKTADIR
VE SONUÇTAKİ EN ZAHMETLİ BÖLÜMÜ DE BU BİLGİLERİN MAKİNECE MENÜLERE DAĞITILMASI HER BİLGİNİN HER MENÜDEKİ AYARIN YERİNİ DEĞİŞTİRMESİ KOMUTLARI Kİ 50 MENÜYÜ GÖZ AÇIP KAPAYANA KADAR DEĞİŞTİRİR BU İŞ BAŞLIĞIN YERDE 1 CM OYNAMASI İLEN YENİDEN TEKRARLANIR  EKRANDA SINGA GRAPHIN ÜSTÜNDE BEST DATA VE OWERLAD YAZILARI İLEN SİZE BİLDİRİLİR BİRİ TOPRAK AYARINI YENİLEDİM SENİN YERİNE BİRİ DE TÜM İÇ MENÜLERİ YENİLEDİM SİZİN YERİNİZE DİYE DE İKAZLAR..BU KONULARDA ÇOK DETAYLI YAZILAR YAZDIM AÇIKLADIM  BUNLARI OKUYUP İNCELEMİYORSUNUZ DEMEKKİ BOYUNA SORU SORMA İÇİNDESİNİZ.

4>MAKİNEDEKİ MENÜLERDEN DEĞİŞİKLİKLER YAPILIP KULLANMA ŞEKLİNİ SÖYLÜYORSUNUZ
BENİM YAPTIĞIM 4 AYRI ÇEŞİT PROGRAMI ASLA DEĞİŞTİREMEZSSİNİZ DEĞİŞTİRİRSENİZ ARTIK BU 4 TANESİNDEN HANGİSİ İLEN OYNANDI İSE ARTIK O KISIMDAN HAYIR GELMİYİCEKTİR VE TEKRAR BANA BURAYA GELİP DÜZELTİLMESİ ŞART OLUCAKTIR VEYA PROGRAMI ÇAĞIRIRKEN BİR ALTI OLANA KAZAYLAN BASIMDA DA TÜM O KISIMDAKİ PROGRAM SİLİNİCEK HASARLANICAKTIR KISMEN VEYA TÜMÜYLEN BUNLAR DA VARDIR..
SİZ ANCAK MENÜLERDEKİ DEĞİŞİKLİKLERİ BİLİNÇLENMEK ÖĞRENMEK ŞEKLİ İLEN U.S.A KISIMLARINDAKİ BİR PROGRAMDA YAPABİLİRSİNİZ VE ALETİ AÇ KAPA ŞEKLİNDE DE TÜM YAPTIĞINIZ DEĞİŞİKLİKLER ESKİ ORİJİNAL YERLERİNE GELİCEKTİR AMA BİZİM EEPROMLARDA BU OLMAZ BİZİMKİLER TAMAMEN OTOMATİK ŞEKİLDİR SİZ ALETİ AÇIP  BİZİM 4 AYRI ŞEKİL OLAN PROGRAMDAN BİRİNİ SEÇİP  BİR HAVA VE TOPRAK AYARINDAN SONRA BAŞKA HİÇBİŞİ İLEN OYNAMADAN SADECE BAŞLIĞI TOPRAK ÜSTÜNDE GEZDİRİYORSUNUZ GERİ KALAN TÜM İŞLERİ ALET KENDİ YAPMAKTA VE EKRANA SİZE BİLGİ OLARAK GEÇMEKTEDİR  ..

U.S.A HAZIR PROGRAMLARINDAN BİRİNE KİTLENİP DE GEZERSENİZ BU 50 MENÜ DEVAMLI SİZDEN DEĞİŞİKLİKLER İSTİYECEKTİR 50 SİNE DE YETİŞMEK BİRAZ MANTIK DIŞIDIR ÇÜNKİ AMERİKAN TOPRAĞI HAVASI VE ŞEKİLLERİNE GÖRE ŞARTLANDIRILMIŞ HAZIR PROGRAMLAR OLDUKLARINDAN SİZİN TOPRAK VE TÜM ŞEKİLLERİNİZ MAKİNE BEYNİNE AYKIRI GELİCEKTİR DEVAMLI HER KARŞILAŞTIĞI SORUNDA ( BU NEDİR ) SORUSUNU SORUCAKTIR EE TABİİ KARŞILIĞINI DA ALAMADIĞINDAN DEVAMLI HATALAR YAPICAKTIR BU ŞEKİL İÇİNDE DEVAMLI TARZANCANA VE TESADÜFİ İŞLERE YÖNELİCEKTİR ALET  YANİ BU ŞEKİLDE ÇALIŞAMASSINIZ DEMİYORUM ÇALIŞIRSINIZ DA %5 İ GEÇMEZ BU ÇALIŞMALAR BOŞUNA EMEK VE VAKİT ZİYANLIĞINA SEBEB OLUNUR....

SON OLARAK VE DAHA AÇIK TA ŞÖYLE İZAH EDİLEBİLİNİR
4 AYRI EEPROM DA Kİ KAYITLI OLAN O PROGRAMA GÖRE ŞARTLANDIRILMIŞ TÜM BİLGİLER BENİM TÜRKÇE İFADELERİM BİLGİSAYAR PROGRAMCISI VASITASI İLEN BİLGİSAYAR DİLİNE ÇEVRİLMEKTE VERİLMEKTEDİR BİLGİSAYARIN ANLIYACAĞI DİL DE TÜM DÜNYADA AYNIDIR TIPKI MORS ALFEBESİ GİBİ  1 VE 0 LARDAN İBARET BİR DİL
BUNLAR HAZIRDIR  VE CD LERDE YÜKLÜDÜR BURDAN  YÜKLENİLMEKTEDİR SADECE ARAZİ O ALETLEN GEZİLEREKTEN VERİLMEKTEDİR TÜM MESELELERİ YERİNDE TANITALARAKTAN DA AYRICA BELİRTİLMEKTEDİR ..AYRICA MAKİNE SAHİPLERİNİN ÇOĞU KENDİ BÖLGELERİNDE Kİ MİNERALLER+KAYALAR+TOPRAK ÇEŞİTLERİ + KENDİ BÖLGESİNDEKİ BULDUKLARI AYRI CİNS PARALAR YANİ MAKİNEYE ZORLUK ÇIKARICAK VEYA MAKİNECE KABUL EDİLMESİ İSTENİLEN HERŞEYİ YOLLAYIP BURDA BUNLAR DA TANITILMAKTA BAK İŞTE BUNLAR İSTENİLİYOR BUNLAR İSTENMİYOR ŞEKİLLERİ DE MEVCUTTUR.. BAŞKA DA BULUNAN PARALAR VE METALLERE GÖRE TANITALARAKTAN ÖNCELİKLER VERİLMEKTE VEYA SIRF O METALLER BIRAKILIP DİĞERLERİ ÇIKARILMAKTADIR YANİ MÜŞTERİ NE GİBİ BİR EYLEM İSTİYORSA MAKİNEDE O DEĞİŞİKLİKLER DE YAPILMAKTADIR BU İŞLER ÇOK YÖNLÜ ZAHMETLİ VE ZORDUR  ANLAŞILMASI ANLAŞILMAMASI KAFA KARIŞTIRMASI DA BUNLARDAN KAYNAKLANMAKTADIR.
AÇIKCASI GÜNÜMÜZDE AKILLARA ZARAR İŞLER BİLGİSAYARLARLAN YAPILMAKTADIR MADEM SİZ DE BU İŞİN İÇİNDESİNİZ ANLAMANIZ GEREKİR OLAN BİTEN YAPILAN İŞLERİ TERS GELMEMESİ LAZIMDIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM..

SAYGILARIMLAN..........................................................................NACİBABA................ONK...
Yukarı Dön
xlt Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı xlt Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Aralık 2017/2011 Saat 15:09
selam naci ustacim degerli bilgilerin icin ayri ayri tsk ediyorum ellerine yuregine saglik aciklamlarin icin sen isinde gercekten ustasin yillarin verdigi birikim var usta buna saygi duyuyorum bir cok cihazi gozu kapali ayar yapacagin da suphesiz buna inaniyorum calismalarinda basarilar dilerim ustacim Allah yardimcin olsun saygilar sunuyorum
Yukarı Dön
poyraz0442 Açılır Kutu Gör
wxt
wxt
Simge

Son Giriş: 02/Haziran 2017/2020
Durum:
Gönderilenler: 7
  Alıntı poyraz0442 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/ocak 2017/2012 Saat 13:35
iyi akşamlar naci hocam dfxlerin içerisinde gprs varmı yer bildiriyormu
olgun bir buğday başağının başı eğiktir eğer dik duruyorsa içi koftur
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/ocak 2017/2012 Saat 14:14

POYRAZ O442  ARKADAŞ'A

ARKADAŞIM UFAKTAN DALGANI MI GEÇİYON BENLEN NİYETİN NEYSE ORTAYA DİREKT KONUŞ BÖYLE DOLAMBAÇLARA LÜZÜM YOKTUR ..
GPRS  ALETİ AYRI ŞEY DEDEKTÖR AYRI ŞEY  DEĞİLMİ..DAĞDAKİ ÇOBAN BİLE BİLİR BU İŞİ .
HERNEYSE DAHA DİKKATLİ OL SORULARINDA.

........................................................................................NACİBABA..........................ONK.....
Yukarı Dön
poyraz0442 Açılır Kutu Gör
wxt
wxt
Simge

Son Giriş: 02/Haziran 2017/2020
Durum:
Gönderilenler: 7
  Alıntı poyraz0442 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/ocak 2017/2012 Saat 13:55
hocam iyi akşamlar beni yanlış anladınız gprs ten kastım dfx cihazlarının içinde arama yapıldığı zaman polise jandarmaya sinyal veren yani  yer belirten cihazın olup olmadığıydı saygılarımla
olgun bir buğday başağının başı eğiktir eğer dik duruyorsa içi koftur
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50