Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5HONDA CY50 VE XL50 MOTORSİKLET TÜRLERİNİN TAMİR <>5YAŞAM VE DEFİNECİLİK
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

YAŞAM VE DEFİNECİLİK

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
aztek Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 25/Ekim 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 10
  Alıntı aztek Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: YAŞAM VE DEFİNECİLİK
    Gönderim Zamanı: 30/Temmuz 2017/2012 Saat 13:42
naci  baba  uzun  zaman  oldu  yazamadim  gecen  hafta  ekvator dan   bu  senin  de  tavsite ettigin  garrett  gold  panning  kit   siparis ettim  bu  izmirdeki  garrett  subesinin sattigindan   hakikaten  cok  super  cok  kaliteliler   kuru  yada  islak  olarak   altin arayabiliyosun   bu  altin  yikama  tabaklariyla   henuz  cikamadim   ama  bu  yakinlarda  patia diye bi  nehir  var   ilk   firsatta  gidicem  bakalim  bide  baslangic  icin   bu  baunty   hunter  tracker 4 adinda  bi  makine de siparis ettim  yasadigim  bolgede  galeras adinda   bi de volkan   var  zaten  bilirsin bu  volkanik  araziler  cok  bereketli  oluyo  her acidan  lavlarla  yuzeye  cikan  mineraller  ve  metaller  nehir ruzgar gibi  dis etkenlerle  dogaya  yayiliyo   bizlerede   cikarmasi kaliyo eger  biseyler  cikarirsam   isallah  video da cekebilirsem  siteye  eklerim   bu arada   ellerinden   operim   saglik sihhat  nasip etsin allah  isallah   
AZTEK
Yukarı Dön
aztek Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı aztek Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Mart 2017/2012 Saat 19:35
zuver amcayada uzuldum  allah  mekanini cennet etsin
AZTEK
Yukarı Dön
aztek Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı aztek Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Mart 2017/2012 Saat 19:16
naci  baba valla  yazan ellerine saglik   ne diyim  cok sagol cok  makbule  gecti   bu  bilgiler  ellerinden  operim  biz daha  genciz  daha  27 ye anca  bastim  ya guzel  en  azindan   bak  boyle   anlaticak  maceralarin  olmus  benim  dedelerim  vefat  ettiler  ya soyle eskilerden  dinlicek bi  kisi  bile  kalmadi  diyorum  ama artik sen  varsin   simdi  dusunuyorumda  yazilarinla  insanlari  mest ediyosun  mest oldum  yani   hele  yanindayken  konusmana doyum olmaz  he  ellerinden  operim allah saglik  sihhat   versin isallah  yanina  gelip seni  dinleme imkani  da buluruz naci baba
AZTEK
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Mart 2017/2012 Saat 16:55

AZTEK ARKADAŞA

O ZAMANKİ DEVİRDE  İÇİNDEN GEÇTİĞİMİZ ARAÇLARI BIRAKTIĞIMIZ KÖYÜN MÜHTARI KASABAYA GİDİP  JANDARMAYLEN KONUŞACAKSINIZ VERİRLERSE Bİ İZİN İMZALI MÜHÜRLÜ BİR DE KAĞIT GETİRİRSENİZ GİDİN  NE YAPARSANIZ YAPIN YALNIZ HABERSİZ OLMAZ BU İŞLER  AMA SADECE KAMP KURACAKSANIZ  O BAŞKA GİDİN KURUN  .. DEDİ  DÖNDÜK GİTTİK JANDARMAYA  ANLATTIK Bİ DAA ANLATTIK  BAKIN DEDİ BURASI ORMAN BAŞINIZA BİŞİ GELİRSE MESULİYET KABUL ETMEYİZ  ONUN İÇİN DE SİZDEN İMZALI BİRER KAĞIT ALIRSAK BEN SİZE İZİN VEREYİM  SÖYLEYİN MUHTARA YANINIZA BİR DE KILAVUZ VERSİN  O DA SİZLEN ORDA KALICAK  ONUN MASRAFLARI DA SİZE AİT MUHTAR SİZE HER GÜN İAŞE ÇIKARICAK ONLARIN MASRAFI DA SİZE AİT TAMAMMI TAMAM DEDİK DÖNDÜK GELDİK ARAÇLARI BIRAKTIK MUHTARLIK ÖNÜNE KİTLEDİK ALDIK EŞYAMIZI AT ,,KATIR,,EŞEKLERDEN OLUŞAN BİR UFAK KERVANLAN YOLA DİZİLDİK  VE GELDİK YERE  AMAN YARABİİ ÖZNE BÖZENEMİ BURASINI YARATIN DEMEKTEN KENDİMİ ALAMADIM  DERE   ( Y ) ŞEKLİNDE BİR KOLU SOLU TARAFI  DEVAMLI AKAN BİR DERE DAĞLARDAN GELİYOR  100 METRE VAR YOK ÖTESİ DE  BU   Y    NİN BİR KOLU AMA KISA SAĞ TARAFI  BURASI DA DAĞIN İÇİNDEN ÇIKIYOR TAM   Y  NİN ORTASINA KALAN YER DE BELKİ 30--40 METRE YUKARDAN DÖKÜLEN BİR ŞELALE
YANİ HEM DAĞIN İÇİNDEN ÇIKIYOR HEM ŞELALE HEMDE AKAN BİR AYRI KOL DERE YATAĞI TÜM BU GİDİP DE GÖRDÜĞÜM YERLERİN FOTOĞRAFLARI YÜZLERCENE VARDI İŞTE BU ŞARKÖYDEKİ BÜYÜK DÜKKAN YANGININDA TÜM HATIRALARIM EVRAKLARIM RESİMLERİM  ASKERLİK ANILARI  OKUL YILLARIM KÜÇÜKLÜĞÜM HER ŞEY KÜL OLDU GİTTİ   3 SEFER DÜKKAN YANGINI GEÇİRDİM  ÇEŞİTLİ SENELERDE SEBEBLERİ BELLİ DEĞİL NASIL ÇIKTIĞI DA BELLİ DEĞİL ÖYLE KAPANDI GİTİ.. HERNEYSE  SONRA DURDUĞUMUZ YER YÜKSEKÇENEYDİ BURDA BU İŞ OLMAZ DEDİM KILAVUZ BEN SİZE BU MANZARAYI GÖSTERMEK İÇİN GETİRDİM AŞAĞIYA GİDİCEZ DAHA DEDİ VE KULAKLARIMIZIN İ,ÇİNE BAĞIRA BAĞIRA KONUŞUYORUZ ŞELALENİN GÜRÜLTÜSÜNDEN  NEYSE İNDİK AŞAĞILARA  ÇIKTIK BİR KUMUL SAHİLİMSİ YERE DERİNLİK DE DİZ BOYU 15  METRE DERENİN DE GENİŞLİĞİ VAR GÖZ KARARINLAN DERENİN DİBİ TAMAMI KUM SANKİ PLAJ GİBİ ŞELALENİN UĞULTUSU DA UZAKTAN HALEN GELİYOR  AMA RAHATSIZ EDİCİ DEĞİL ARTIK  ÇADIRLARI DEREDEN 20 METRE KADAR YUKARI SAĞLAM BİR YERE KURDUK BASARSA SAĞLAM BİR YAĞMUR BİZİ DE ALIP GÖTÜRMESİN DİYE  İRİCE TAŞLAR TOPLADIK BİR HAVUZ YAPTIK İÇİNE ATEŞ YAKMAK İÇİN  HAYVANLARDAN YÜKLERİ İNDİRDİK SONRA KILAVUZ ÖNE EŞEĞİ BAĞLADI ARKASINA SIRA ATI ONUN ARKSAI SIRA DA KATIRI EŞEĞE BİR ŞAKLATTI GİDİŞ O GİDİŞ NE YAPIYON SEN DEDİM O AKILLIDIR DOOĞRU EVE GİDİCEK DEDİ HAYRET DEDİM GİTMESİN BAŞKA YERE HAYATTA GİTMEZ DEDİ  BAK ŞİMDİ YENGE YİYECEK SU IVIR ZIVIRI KOYUCAK O DA BİR ŞAPLATICAK DOOĞRU BURAYA GELİCEK GÜLDÜK ÇOK AMA  HAKKATEN DE İŞ DEDİĞİ GİBİ OLDU ....UFAK JENARATÖRÜ ÇIKARDIK KURDUK KABLOLARI ÇEKTİM AMPÜLLERİ TAKTIM GECEYE HAZIRLIK YALNIZ DEDİ KILAVUZ BAKIN ASKER NÖBETİ GİBİ GECE NÖBET BEKLENİCEK HEM DE SİLAHLAN  TAMAM DENDİ VE GELDİK DEREYE   SIRAYA DİZİLDİK ARALIKLARLAN KİMİ DERE İÇİNDE AL KUMU ORİJİNAL ELEKLERLEN ELE  İLK GÜN ÇOK UFAK ALTIN PARÇACIKLARI BULDUK AMA ÇOK KÜÇÜKLER PİRİNÇ TANESİNİN YARISI YARISININ YARISI FİLAN ÜMİTLENDİK TABİİ BEN KAMÇILIYORUM ARKADAŞLARI BAKIN İYİ UYUYUP DİNLENİN YARIN KAFANIZ KADAR BÜYÜKLERİ BULUCAKSINIZ FİLAN GET LEN O KADAR DA BÜYÜK NERDE DALGA MI GEÇİYON FİLAN  İŞTE GIRGIR ŞAMATA  AKŞAMI ETTİK SONRAKİ GÜNLERDE DE YA BİRİMİZİN TEPSİSİNDE UFACIK Bİ TANE  FİLAN BUNLAR 1 HAFTADA PES ETTİLER  BİZ GİDİCEZ TUTTURDULAR  VE DE GİTTİLER KILAVUZ BUNLARI BIRAKIP DÖNDÜ YANINDA 2 KİŞİ DAHA GETİRDİ  SÖYLEMİŞTİM ONA PARASINLAN YÖVMİYELİ ADAM BUL  3 GÜN SONRA ONLAR DA SU KOYVERİNCE TOPLADIM TASI TARAĞI ELVADA DEDİM  BU İŞE O GÜNDEN SONRA BİR DAHA BÖYLE BİR İŞE DAHA GİRİŞTİM O DA AYNI HÜSRANLIKLAN BİTTİ  EKİBİN KAÇMASINA SEBEB DE AYILAR OLDU  KORKTULAR  BİR DE YİYECEKLERİMİZİ VERMEK ZORUNDA KALIYORDUK VURAMIYORSUN DA YASAK ANCAK TEHLİKE ARZEDERSE  ONU DA YARALAMIYACAN YARALADINMI BU SEFER KUDURUYOR TAM ÖLÜMÜNE HUCÜM EDİYORLARMIŞ VURDUN MU TEK SEFERDE KAFASINDAN VURUCAKMIŞIN  GÖVDEYE ATINMI YAĞ TABAKASINI KURŞUN GEÇEMİYOR KALIYORMUŞ  AĞACA ÇIKSAN AĞACI SALLIYOR SENİ DÜŞÜRMEK İÇİN  ONUN İÇİN ATEŞİ HİÇ SÖNDÜRMÜYORDUK VE İÇİNE UZUN SIRIK KOYUP UÇLARININ YANMASINI SAĞLIYORDUK ARADA BİR BİRİ GİDİP AZ DAHA İLERİ İTİYORDU  HER TÜRLÜ MAHLÜK ATEŞTEN KORKUYOR  HATTA SİVRİ SİNEKLER BİLE YOK OLUYORDU ATEŞİ HARLADINMI  HUCUMA GEÇEN OLDUMU AL ELİNE BİR SIRIK MEŞALE GİBİ GELEN HAYVANA ÜSTÜNE ÜSTÜNE HEM DE BAĞIR ÇAĞIR FİLAN  KAÇIYORLAR SADECE ATEŞ BUNLARI KORKUTUYOR GERİSİ HİKAYE  SİLAH ÇEKMİŞİN TANIMAZ Kİ ONU KORKSUN VALLA YAZMAKLAN BİT MEZ BU KADAR KAFİDİR HERHALDE  BAŞKA BİR BİLGİ YOK......

SAYGILAR........................................................................NACİBABA..........................ONK.....  

BAK ŞİMDİ AKLIMA GELDİ  BU EŞEĞİN EVE GİDİP GELME İŞİ ŞİMDİ RAHMETLİ OLDU O ARKADAŞ  ADI DA ZÜVER Dİ EVREŞENİN BİR KÖYÜNDEN  BU KÖYÜNDEN BAYAĞI UZAKLARDA BULMUŞ BİR YERLER SIRF MEZAR KAZIYOR BAYAĞI ŞEYLER DE BULUYOR  EŞEĞE BİR ŞAPLAK EŞEK DOOĞRU EVE GELİYOR HANIMI YİYİCEK İÇİCEK YÜKLÜYOR O DA BİR ŞAPLAK DOOĞRU ZÜVERİN YANINA . YOLDA EŞEĞİN YALNIZ GİTİĞİNİ GÖRENLER DE SAHİBİNE SELAM SÖYLE DİYOR  BU BÖYLE DEVAM EDERKEN EVREŞE JANDARMASININ KULAĞINA GİDİYOR  ÇAVUŞUN BİRİ DİYORKİ KOMUTANIM EŞEĞİ TAKİP EDELİM ELİMİZLEN KOYMUŞ GİBİ ZÜVERİ SUÇÜSTÜ YAKALARIZ DOĞRU BE DEMİŞ . BAŞLAMIŞLAR EVİ GÖZETLEMEYE GELMİŞ EŞEK YÜKLEMİŞ KADIN EŞEĞİ KIÇINA BİR ŞAPLAK EŞEK YOLA ÇIKMIŞ JANDARMA DA UZAKTAN EŞEĞİ TAKİP EDERLER  VE BİR YERDE DURUR EŞEK ZÜVER DE BİRDEN ORTAYA ÇIKAR BOŞALTIR EŞEĞİN ÜSTÜNDEKİLERİ VE BOŞLARI KOR Bİ ŞAPLAK EŞEK GENE YOLA ÇIKAR ARTIK EŞEĞE BAKAN KİM  GÖRDÜLER NERDE OLDUĞUNU BİR ÇEMBERE ALIRLAR BUNU YAKALARLAR ARARLAR TARARLAR HİÇBİŞİ YOK  NE YAPIYON SEN BURDA HİİÇ DEMİŞ BU MEZARLARIN BAKIMINI YAPIYORUM HER AÇTIĞINI DA ÖZENE BÖZENE KAPATIRMIŞ  LEN SEN MANYAKMISIN FİLAN TABİİ BİŞİ DE ÇIKMAYINCA BIRAKIRLAR O ŞEKİLDE ONU ORDA  DÖNERLER GERİYE ZÜVER MAKİNE FİLAN HAYATINDA KULLANMADI ONUN GÖZLERİ MAKİNEYDİ GÖZLEN BULURDU ÖYLE DE BİR ADAMDI .. MEĞER TÜM BULDUKLARINI EŞEĞİN BİR TARAFINA GİZLİYOR EŞEK EVE GELİNCE DE KARISI ONU ALIP ARKADA BAHÇELERİ VARMIŞ SIRA SIRA DOMATES DİKİLİ  HER YENİ GELENİ SU HAVA GEÇİRMEZ NAYLONA KOR BİR DOMATES FİDESİNİN DİBİNE DE GÖMERMİŞ ARADAN BİR HAFTA GEÇER JANDARMA BUNUN EVİNE BASKIN YAPAR ARARLAR TARARLAR HİÇBİŞİ YOK DÖNERLER  İLK DEFA EVİ BASILDIĞI İÇİN KARISI ÇOK KORKUYOR O KORKU İLEN DE KISA BİR ZAMANDA ÖLÜYOR .. VAY SEN MİSİN BUNU BANA YAPAN DİYE  BİR GÜN GİDİYOR KARAKOLA  ALIR KARŞISINA KOMUTANI  DERKİ SEN AYDA NE MAAŞ ALIRSIN O DA ŞU KADAR DER ZÜVER BAŞLAR GÜLMEYE NE DİYE GÜLERSİN BE DER  KOMUTAN  ZÜVER CEBİNDEN UFAK BİR 25 KURUŞ KADAR BİR ALTIN PARA ÇIKARIR BAK DER BU VAR YA BU ŞU GÖRDÜĞÜN  SENİN MAAŞININ 30 KATINI YAPAR BELKİ DER 50 KATI YAPAR KOMUTAN BAKAR BAKAR HADİ ORDAN BE DER TAMAMDER  GİY SİVİLLERİ SENİN ARABANLAN KEŞANA GİDİCEZ SENİN GÖZÜNÜN ÖNÜNDE VERİCEM PARAYI DA ALICAM TÜM PARAYI DA SANA VERİYORUM  YALNIZ BİR ŞARTIM VAR DER  KOMUTAN DA NEYMİŞ ŞARTIN DER  BİRLİKTE ÇALIŞACAZ DÜŞÜNÜR BİRAZ TAMAM DER ORTAK OLUCAZ DER TAMAM DER GİDERLER HAKKATEN DE AYNEN DEDİĞİ GİBİ ÇIKAR  BAK DER GİDELİM FLANCAYA ARABANI ORAYA SATILIĞA BIRAK BU ESKİMİŞ ALDIĞIN O PARA İLEN GİT YENİSİNİ AL  AYNEN YAPARLAR KOMUTANIN AKLI BİR ANDA GİDİYOR BU İŞE TABİİ BAŞLARLAR O GÜNDEN SONRA BERABERCENE İŞ YAPMIYA 4 AY GEÇER ARADAN BİR GÜN BUNA BAYAĞI BİR PARA VERİR GİTTE BUNLARI BOZDUR DER O DA TAMAM DER  KOMUTAN GİDİNCE BU DA KULÜBE TELEFONDAN POLİSE İHBARDA BULUNUR KEŞAN GİRİŞİNDE BUNU ENSELERLER ANAN YAHŞİ BABAN YAHŞİ  ASKERLİKTEN DE OLUR  BİRKAÇ SENE DE İÇERDE DE YATAR  O ÇIKANA KADAR ZATEN ZÜVER DE ÖLDÜ GİTTİ YANİ KARISININ İNTİKAMINI AKLI SIRA BU ŞEKİLDE ALMIŞ OLDU  ZATEN ÇOK DA YAŞLANMIŞTI  SON ZAMANDA KAN TÜKÜRÜYORDU HER ÖKSÜRÜKTE BUNU DA BANA ŞARKÖYDE DÜKKANIN ÖNÜNDE OTURURKEN ANLATIYDI  ZATEN SON GÖRÜŞÜM DE O OLDUYDU ..

BAK BİR EŞEK HİKAYESİNDEN NEREDEN NEREYE GELDİK ... BÖYLE DAHA BİNLERCE MACERALAR HİKAYELER VAR ARADA BİR VAKİT BULDUĞUMDA ANLATIR YAZARIM KAL SAĞLICAKLA KENDİNE İYİ BAK  BU DERE MERE İŞİNDEN DE VAZGEÇ  BENİ DİNLERSEN  TEK BAŞINA DA ASLA GİTME BÖYLE YERLERE  AZICIK BENİ DİNLEYİN TAMAMMI.....
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,NACİBABA,,,,,onk....

Düzenleyen admin - 06/Mayıs 2017/2017 Saat 10:16
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
aztek Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı aztek Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Mart 2017/2012 Saat 09:58
Sagol naci  baba  degerli  zamanindan  vakit ayirip cevap  yazdigin  icin anladim  vahsi  doga  iste ama bu   izin  konusunda   ne diceksin  var mi  boyle bi  izin  yoksa sadece  kamp  yapicaz  diye  mi  izin  alicaz .saygilarimla 
AZTEK
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Mart 2017/2012 Saat 17:23

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR

Şimdi arkadaşım bir tarihte ben de denedim  kazdağlarının  ayak basılmamış sarp vahşi doğa güzellikleri içinde 5 arkadaş bu işe gönül verdik ve kısa zamanda ben hariç hepsi pes etti kaldım yalnız  sonradan 4 arkadaşlan gene girdik onlar da haftasında pes etiller  kaldım gene yalnız çünkü nöbetçi silahlı ve uyanık kişi lazım sen çalışırken  ayılar işi bozuyorlar  binbir zahmetlen saatlercene yol gidiyoruz ve varıyoruz yere kuruıyoruz çadırları kendimize göre bir ufak yaşam yeri hazırlıyoruz  ama bu ayılardan rahat yok yiyecek kokusuna geliyorlar bu sefer sen aç kalıyorsun bir alem her tütrlü mahlükat mevcut  öyle bir tabiat içindesinki yardım istesen saatler sonra geliyorlar  bir acil durum olsa helikopterin bile ineceği bir alan bir açıklık yok  şimdi böyle bir yerlere çok zengin olman gerekli oraya yol açtıracan  ulaşımı olucak makine parkuru şart  bi sürü alet edevat vs vs  öyle dediğin gibi yıkama makinesi filan  bizde bunların çeşitleri vardı  dünyaa para harcadık ama eleman sıkıntısı en büyük dert  ve sonuçta bulmadık değil bulduk ta masrafların  yüzde biri ancak arkadaşlar da kısa bir sürede gidince sonuç hüzran oluyor onun için bıdaa bu işi yapmamak için en sonunda okkalı bir yemin ettim ve bıraktım kim yaparsa yapsın dedim  yani çekildim bidaa hiç yapmamacasına  sadece burda  konu olarak açtım ilgilenenler toplaşsınlar birbirinlen akıl fikir alışverişi yapsınlar bir bilgi paylaşımı şeklinde sitede bu sayfa var   başka benim yapacağım bişi yok bu saaten sonra yaş ta geçmiş zaten  böyle işte.. bi de meteor taşları için açtım bir sayfa bak hemen toplaştılar oraya ilgilenenler yapanlar vs vs burası da aynen böyle .. ben yaşadıklarımızı olayları başımdan geçenleri yazdım başka arkadaşlar da varsa yapan eden duyan burda toplaşırsınız  bilgi paylaşımı yaparsınız  iyi şeyler olur diyorum  benden bu kadar......

SAYGILARIMLAN..........................................................NACİBABA................................ONK...
Yukarı Dön
aztek Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı aztek Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Mart 2017/2012 Saat 13:47
bende soyle biliyorum  naci  baba  hemen  hemen  her  nehirde   her cayda  altin  oluyor   fakat bu  isin  bi  usulu   var  senin de  basta  anlattigin  gibi  yikama  olayi  filan  dedektorle  cok  iyi  isler cikiyor  fakat  dedektorun  sinyal  vermeyecegi  kucuklukteki altinlar dedektorle bulunamiyor  simdi  bu  is amerikada cok ilerlemis zaten  bu  altina  hucum donemi  filan   var  siz  bilirsiniz  o  donemden  bu  doneme  kadar  cok  sey  gelisti  sluicebox  diye bi  kanal  yapiliyo    ve  bu kanalla  altinin  ozgul agirligindan  yararlaniliyo  yani  asil  anlatmak istedigim altin  sudan  19  kat  daha  agir,  bu  kanali  bi akarsuyun kenarina  koyuyosun  ustune agirlik  koyuyosun  akintida kaymamasi  icin  , icinden  suyu  akitiyosun  basliyosun cevrede kumlu bolgelerden   bakraca  doldurup  kanala kucuk  bi  kurekle  koyuyosun   suda ki   hafif kum  toz toprak  akiyo    altin  bi  kum  tanesi  kadar bile olsa  bu  kanalin  icinde kaliyo  su an  cok  uzaktayim  aslinda turkiyede olsam  bu kanali  ben  yapicam  bide   naci  baba  bu  nehirlerde arastirma  yapmak  icin  ozel bi izin  vesaire  var  mi  bunu  cok arastirdim ama   bi turlu bulamadim  yani  sadece  jandarmaya  ben  suraya  gidiyorum nehirden altin  cikaricam  mi  dicez  ne dicez.  yoksa bi  izin  herhangi  bisey  cikarmak  lazim mi ? bunu  detayli bi sekilde aciklarsan  cok  iyi  olur  naci  baba  eline gonlune emegine saglik  burda  herkese  yardimci oluyosun 

buraya linki  koyuyorum sluicebox  la ilgili 
http://www.youtube.com/watch?v=27H5VFhP2Z8
mesela bu  cok guzel bi sluicebox  bi  goz at  belki aklina  yatar  ya bu  amerikalilar bu  isi  yaparak   para  kazaniyolar  bende  diyorum  ki  ya issiz bi  adam  yapsa  bu  isi  en  az  gunluk  yevmiyesi  40- 50 lira olur    hem  nehrin altindadaki altinin  ekonomiye  bi  faydasi  yok   vatandas  cikarsin  hem  ekonomiye  hemde issizlige bi  care  olur    degerli  yorumlarini  bekliyorum
AZTEK
Yukarı Dön
atlantis77 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 05/Temmuz 2017/2020
Durum:
Gönderilenler: 9
  Alıntı atlantis77 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Şubat 2017/2012 Saat 09:15
Okurken cok büyük keyif aldım.Naci Baba'nın ellerine sağlık,umarım devamı gelirde bizi bu engin tecrübeden mahrum bırakmaz.
Yukarı Dön
safak12 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 02/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 3
  Alıntı safak12 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Şubat 2017/2012 Saat 12:02
merhabalar saygılar Naci baba seni saygı ve sevgiyle takip ediyorum 27 yaşındayım bu yaşıma kadar bu gibi işlerle de hiç uğraşmadım ancak siteni google da gezeriken buldum çok beğendim başından geçen olaylar ve paylaştığın günlük ve benzeri yazılar çok hoşuma gitti bu sayfada başından geçen olayları paylaştıkça takib etmekteyim ve her yazını heyecanla beklemekteyim senin sayende beni de heves sardı Trakya çocuğuyuz en nihayetinde:) ALLAH sana ömür versin başımızdan eksik olma. Naci baba
çaresiz iseniz çare sizsiniz.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Aralık 2017/2011 Saat 08:26

01--12--2011  TARİHLİ YAZIM HAKKINDA  ( KIRMIZI İLEN YENİ YAZIM ) DENİLEN YER .......

Bu gün bir müze müdürü olduğunu söyliyen fakat isim yer vs vsrmekten kaçınan bir kişi telefonlan beni arıyor telefon da gizli olarak no çıkmıyor dinledim kendisini ve aynen şöyle konuştu  benim kendisine de cevabım yazdığım gibi oldu burda da bu konuyu tüm sitedeki arkadaşlarlan paylaşma ihtiyacını duyduğum için yazıyorum çünkü konu hepimizi ilgilendiriyor

ARKADAŞIMIZ TELEFON AÇAN KİŞİ YANİ , DİYORKİ
SİZİN AMACINIZ NEDİR Kİ MÜZELERİ BÖYLE KONUŞMAK VE YAZMAKLAN TÖHMET ALTINA SOKUYORSUNUZ BUGÜN KİM NE GETİRİRSE KOMİSYON DEĞERLENDİRMESİ SONUCU KENDİSİNE NE ÜCRET DÜŞÜYORSA KURUŞUNA KADAR  ALMAKTADIR VE DE HEMEN PEŞİN OLARAK NE GİT GEL NE SENE NE BİLMEM BAŞKA BİŞİ NE DE SİZİN BAHSETİĞİNİZ GİBİ 1000 LİRALIK BİR MALDA GETİRENE 10 LİRA VERİP YOLLAMAK GİBİ ASILSIZ ŞEYLER YOKTUR BUNU Bİ ZAHMET DÜZELTİN KAMUOYUNU YANLIŞ YÖNLENDİRMEYİNİZ SİZDEN ŞAHSIM ADIMA RİCAM BUDUR LÜTFEN DÜZELTİNİZ..............?????

BEYEFENDİ TANIŞTIĞIMIZA MEMNUN OLDUM DA  O YAZIMDAKİ OLAYIN GEÇTİĞİ TARİH VE SENEYE BİR BAKARMISINIZ BU HADİSE YENİ DEĞİLKİ O DEVİRDE BU İŞLER AYNEN DEDİĞİM GİBİ CEREYAN EDİYORDU  VE BUNLARI DA KATMERLİ ŞEKİLDE ISPAT DA EDERİM VE DE O DEVRİ YAŞAYAN DEFİNECİLER VARSA HER KİM NE GÖTÜRMÜŞSSE BAŞINA NELERİN GELDİKLERİNİ YAZARLARSA BU HİÇ İYİ OLMAZ ..
BUGÜNKİ KOŞULLARDA MÜZELER VE MEVZUATLAR %70 LERE VARAN BİR İYİLEŞTİRMELER YAPILMIŞTIR BU İNKAR EDİLEMEZ AMA DAHA DA İLERİ GİDİP BU İYİLEŞTİRMELERİ %100 LERE ÇEKMEK LAZIMDIR DÜNYAA STANDARTLARINA BİZİM ÜLKEMİZ DE GİRSİN  BENİM YAŞIM 76 OLDU HALEN DE BEKLEMEDEYİM BU İYİLEŞTİRMELER İÇİN BELKİ BİZİM ÇOCUKLARIMIZA NASİP OLUCAK BELKİ DE ONLARIN ÇOCUKLARINA NASİP OLUCAK  ÖYLE DEĞİLMİDİR....ONK.

PARDON NACİBABA BEN TARİH VE ZAMANI ATLAMIŞIM ÖZÜR DİLERİM EVET O ZAMANLAR ÖYLEYDİ AMA BUGÜN FARKLIDIR VE BUNUN HERKESÇE BİLİNMESİNİ İSTERİM MİSALLER VERİLECEKSE BİR İKİ MİSALLE DE BUNLARI ANLATAYIM VE LÜTFEN BUNLARI DA HARFİYEN YAZINIZ....
Eskien ben bu durumları yaşamadım ve görmedim benim yaşım daha gençtir fakat anlatılanları dinledikçe tüylerim diken diken oluyor büyük üzüntü duyuyorum maalesef bunlar olmuş ve yaşanmış inanmak elde değil ......
MİSAL (1)- Adamın biri tarlasını sürerken bir pırıltı dikkatini çeker ve dikkatlice o yeri açtığında çok güzel altın ve değerli taşlarlarlan bezenmiş bir taç bulur bunun yanında yine aynı özelliklerde bir de kama çıkar alır eve götürür düşünür taşınır ben bunu müzeye götüreyim vereyim der . bu tarih 1978 senesidir.
Adam gider müzeye müdürün odası çay may ikramı sonrası biri daha gelir ve köylüyü sıkıştırmaya başlar bunların çıktığı yerde daha başka şeyler de olması lazım onları ne yaptım köylü yemin billah sadece bu 2.si çıktı başka bişi yok dese de inandıramaz jandarmaya haber salınır komutan gelir adamı çok adi bir suçlu muamelesi ilen araca ite kaka sokarlar köyüne giderler evi ve bahçesi didik dididk aranır nerde bulduğunu sorarlar tarlaya gidilir aha burda buldum der ve o tarla ilen yan tarlalkar da sit alanı ilan edilir köylü artık tarlasından olduğu gibi yan komşularını da zor durumda bırakmıştır bi de kendi köylüsünün hakaretine maaruz kalır ve adamı karakola götürürler yermisin yemezmisin dayaktan dayağa  sonuçta köylü kan kusmaya başlar ve külçe gibi ilçenin bir sokağına atarlar adamı gelen geçen bakar adamın hali perişan ve hastaneye kaldırırlar ama 21 gün yaşar ve ölür.

MİSAL (2)- Yine aynı tür bir vakka ama bu hadisenin geçtiği yer ilen bunun arasında 800 km fark var köylü tarlasını sürerken orta boy bir içi altın dolu küpü pulluklan yarar ve paralar saçılır ortalığa tek tek toplar toprağa karışıp da göremedikleri haliylen kalır ve o da eve getirir altınları hanımı ve çocuklar o kadar diretselerde jandarmaya haber verir jandarma gelir nerde buldun işte burda buldum hepsi bu mu hiç saklamadınmı adam kitap peygamber allah üstüne yemin etse de inandıramaz alıp götürürler ertesi günü de kapsamlı bir arama yaparlar evinin içinde dışında tabii hiçbişi bulunmaz karakol komutanı ilk baştan tatlılıklan sorar diğerlerini ne yaptın bu da hep aynısını söyler  ve komutan derki günah benden gitti adamı falakaya yıkarlar günlercene  ve adamın 2 ayağı dizden aşağı kangrene çevirir o da hastanelik ve adamın 2 ayağı da kesilir .......

bunlara benzer değişik misaller o kadar çokturki  anlatmaklan bitmez ve böyle hadiselerin sonuçlarında % 40 ları geçik ölümlen sonuçlanan vakalar mevcuttur..
Ama günümüz koşullarında bir fiske dahi vurulamaz bunlar bitmiştir ve her kim ne getirirse hakının karşılığını alır bu da böyle biline  eski eskide kaldı o devirler bitti ...
hatta şu anda her kim sırf ben bu işi yapıp ekmek yiyicem derse yapsın ve getirsin bizler müzeler olarak her türlü yardımı yaparız kimsenin kılına dahi dokunulmaz sorgu sual yoktur
TEK İSTEDİĞİMİZ SİMSARLARA VE BU ALIM SATIM YAPAN KİŞİLERİN ELLERİNE GEÇMESİN TEK VERİLECEK YER MÜZELER VE MÜZE KAYDI BULUNAN ÖZEL KOLLEKSİYONERLERDİR BUNLARIN DIŞINA ÇIKILMASIN HEPSİ BUKADAR BUNLARI YAZINIZ

EVET ARKADAŞLAR DURUM BU  HERKESİN BİLGİSİNE SUNULUR

SAYGILARIMLAN...............................................................NACİBABA..........................ONK..... 
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50