Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5COINMASTER++WHİTES <>5XLT
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

XLT-için sizin sorularınızın yeri

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 56789 12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Şubat 2017/2010 Saat 13:37
Orjinalini yazan: amale

naci abi ricam olacak cok işin var biliyorum ama bitek sen yapabilirsin ricam şu xlt nin elektronik devresinin resmini istiyorum spectrum E sersinin yani yeni modelin şu gök kuşagı şeklinde olan eski modelin degill dfx in elektronik devresinin resmi varda siz demizştinizki dfx ile xlt arasında cok fark yok benim için xlt nin elektronik devresi cok önemli bişeye bakıcam aklıma bişey takıldıdaa... size mutlaka xlt gelir zahmet olacak ama net bir şekilde üstten devreyi resimlemenizi önemle rica ediyorum cok önemlii

Arkadaşım zaten bu konunun 4.sayfasına bakarsan orada devrelerin resimleri daha önce yayınlanmıştı.Sayılar...Sevgiler...
Yukarı Dön
amale Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 03/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 109
  Alıntı amale Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Şubat 2017/2010 Saat 06:56
dededededede 
Yukarı Dön
amale Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı amale Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Şubat 2017/2010 Saat 07:03
naci abiii bunlar dfxin bordları ilk resim en son versiyon en son kucuk olan resimde dfxin ilk cıkardıgı modell daha fazla malzemesi var benim kanaatımce ilk cıkan modellerde daha cok direnc diyot kondansatör var şimdiki cıkanlar cok basit hiç biş yok üzerlerinde bordun üzerinde malzmeler eksik sanki sizinde dediginiz gibi gercekten ilk cıkan versiyonların tutulma sebemi cok kaliteli yapılmalarıydı şimdi öyle degil görüyorumki 3 entekre iki kondansatör tamam dedektör bittiii
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Şubat 2017/2010 Saat 07:32
Orjinalini yazan: amale

naci abiii bunlar dfxin bordları ilk resim en son versiyon en son kucuk olan resimde dfxin ilk cıkardıgı modell daha fazla malzemesi var benim kanaatımce ilk cıkan modellerde daha cok direnc diyot kondansatör var şimdiki cıkanlar cok basit hiç biş yok üzerlerinde bordun üzerinde malzmeler eksik sanki sizinde dediginiz gibi gercekten ilk cıkan versiyonların tutulma sebemi cok kaliteli yapılmalarıydı şimdi öyle degil görüyorumki 3 entekre iki kondansatör tamam dedektör bittiii

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR...........................NACİBABA............................ONK

ÖYLE GÖRÜNSE DE İŞ ÖYLE DEĞİL
ENTEGRELER İÇLERİNDE YÜZLERCE TRANSİSTÖR VE DİĞER GEREKLİ DEVRELERİ BERABERİNDE BARINDIRDIKLARI İÇİN DİRKİ   E HALİYLE NE OLUYOR  BU ENTEGREYE  SADECENE DIŞARDAN ENTEGRE İÇİNE KONAMIYACAK BÜYÜKLÜKTEKİ PARÇALAR KALIYOR BUNLARDA İŞTE   O  GÖRÜNENLERDİR   SEN DE PARÇALAR AZALDI ZANNEDİYON HALBUKİ ÖYLE FAZLALAŞTIKİ AMA MİKROSKOPİK ÖLÇÜDE VE  ENTEGRE İÇİNDE OLDUKLARINDAN KARTTA GÖRÜNMEZLER  BÖYLECENE YERDEN TASARRUF EDİLİYOR HEMDE CİHAZLARIN BOYU POSU DA UFALTILMIŞ OLUYOR  YENİ NESİL BU İŞİ GETİRDİ   ....

ESKİDEN ENTEGRELER  İLKEL ŞEKİLDEYDİ

NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
amale Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı amale Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Şubat 2017/2010 Saat 08:48
dogru diyosun naci abi malzemeler azaldı gibi görünsede entekrelerin içine direnci diyotu mikroskip olarak yerleştrip aynı işi yaptıryorlar burda benim kanatimce düşünceme göre bi sorun var bu micro cipli cihazlarda kararsızlık bir istikrarsızlık var örnek veriyorum eagle serileri cok mükemmel içini acıyon bakıyon her yer malzeme ile dolu compas 100 de öyle adamlar boncuk gibi dizmiş parcaları arazide sıcak soguk kaya neyin üzerinden gecersen gec cihazın balansı bozulmuyor ama dfx de böyle degil azbişi madenli kayalık yere geldimi hemen sapıtıyo kafasına göre bişiler yapıyo rakamlar cıkıyo ikonlar bi aşşa bi yukarı kazıp baksan bişi yok ama eagle var dfxin aynı hatayı yaptıgı yerde o bişi yapmıyo istikrarlı ve tutuarlı calışmaya devam ediyoo işte bu mavi kutu eagleler o yüzden hayla tutuluyo makinanın kalibrasyonu asla bozulmuyo cünkü mikrocip degil mikro cip devreli olanlarda bozuluyor kalibresi bunu kesinlikle net anladık
Yukarı Dön
!ALİCE! Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 29/Mart 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 2
  Alıntı !ALİCE! Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Mart 2017/2010 Saat 07:35
selam whıte's spectrum xlt dedektöre sahibim nasıl ayarlıcam bilemiyorum banada babamdan kaldı kimseden de yardım istiyemiyorum. lütfen kullanımı hakkında bilgi verirseniz çok sevineceğim şimdiden teşekkürler
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Nisan 2017/2010 Saat 14:05

NACİ BABA SAYGILAR... ELLERİNDEN ÖPERİM...

SIFIR WHITES XLT DEDEKTÖR ALIRKEN KAÇ CM LİK HANGİ BAŞLIĞINI ALMAK GEREKİR.STANDART BAŞLIĞINI ALIP SANA GÖNDERDİĞİMİZDE 2 METRE DERİNLİĞE ULAŞABİLİRMİYİZ?
ALACAĞIMIZ XLT NİN ÜRETİM YILI ÖNEMLİ Mİ?YILLARA GÖRE MAKİNADA KALİTE VE ÇEKİM FARKI OLUYOR MU?
SAYGILAR...SEVGİLER...
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Nisan 2017/2010 Saat 05:27
Orjinalini yazan: AmonRa

NACİ BABA SAYGILAR... ELLERİNDEN ÖPERİM...

SIFIR WHITES XLT DEDEKTÖR ALIRKEN KAÇ CM LİK HANGİ BAŞLIĞINI ALMAK GEREKİR.STANDART BAŞLIĞINI ALIP SANA GÖNDERDİĞİMİZDE 2 METRE DERİNLİĞE ULAŞABİLİRMİYİZ?
ALACAĞIMIZ XLT NİN ÜRETİM YILI ÖNEMLİ Mİ?YILLARA GÖRE MAKİNADA KALİTE VE ÇEKİM FARKI OLUYOR MU?
SAYGILAR...SEVGİLER...

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR..

XLT NİN  İLK VE SONU OLAN TÜM VERSİYONLARININ HEPSİ  YANİ İLK ÇIKANI DA SON ÇIKANI DA AYNI SİSTEMLEN KURULUDUR HİÇBİR DEĞİŞİKLİK YOKTUR ..
AEGLE SERİSİNLEN BAŞLIYAN İLK BİLGİSAYARLI İŞLEMCİLİ  OLAN  TÜM MODELLER  EN SON  GELİRLER  (XLT ) DE SON BULURLAR  YANİ  XLT DEN EVVELKİ TAA AEGLE 1 SERİSİNE KADAR OLAN TÜM VERSİYONLAR  GELİŞMELERİNİN SON ÜRÜN HALKASI OLAN   XLT DE SON BULURLAR  BU ŞEKİLDE DE XLT TAM OTURMUŞ BİR MAKİNE OLMAKTADIR  WHİTESİN  YAPTIĞI TÜM MAKİNELER İÇİNDE 2 TANE TAM OTURMUŞ MAKİNESİ BULUNUR BUNLAR 6000 D SERİLERİ VE  XLT SERİLERİDİR  ŞU ANDA DA DÜNYANIN EN İYİ MAKİNESİ OLARAK   XLT  Yİ GÖSTEREBİLİRİM  BU İŞ BÖYLE YALANSIZ DOLANSIZ ABARTISIZ  OLARAKTAN...

XLT LERE TAM 22 ÇEŞİT BAŞLIK UYUM SAĞLAMAKTADIR  BİR ÖZELLİĞİ DE BUDUR VE PALET DENİLEN  TM -808 ÜNKÜ GİBİ ÇİFT BAŞLIK  DA TAKILIYOR  BU MAKİNEDE BİR GÖVDEDE 4 AYRI SİSTEM ÇALIŞIR BİRBİRLERİNDEN TAMAMEN BAĞIMSIZDIR BUNLAR  YAPTIKLARI İŞLER FARKLIDIR  SADECENE ..

XLT LERE  BİR ÇAY BARDAĞI GENİŞLİĞİ EBATTAKİ BAŞLIKTAN TUT YUVARLAK BAŞLIKLARIN SONU  DA 60 CM EBADDA BİTER ZATEN DAHA BÜYÜĞÜ DE YOKTUR  ZATEN 40 CM DEN SONRA BAŞLIK MAKİNE KOLU NİHAYETİNE BAĞLANMIYOR BAŞLIĞA BİR İP BAĞLIYORSUN İPİ DE BELİNE TAKIP SEN YÜRÜDÜKÇE BAŞLIK DA ARKAN SIARA GELİYOR TOPRAK ÜSTÜNDE

KENDİ BERABERİNDE VERİLEN BAŞLIKLAN TAM 2 METREYE YAKIN AYIRIMLI OLARAK BİR TENEKE EBADINI ALGILIYOR ÇOK RAHAT OLARAKTAN .. AYIRIMSIZ ALL METAL ŞEKLİNE GEÇİLİRSE AYNI BAŞLIKLAN BU TENEKE 2.5 VE 3 METRELERDEN FARKEDİLEBİLİNİR  TABİİ Kİ KULAKLIK VE NORMAL PİL DİZİSİ İLEN ŞARJLIYLEN ALMAZ ÇÜNKÜ ŞARZLI PİLLERİN BİR ADEDİ  1.2 VOLTTUR  NORMAL PİL İSE 1.5 VOLTTUR AŞAĞI YUKARI DA  YARIM METRE DÜŞME OLUŞUR ŞARZLI PİLLERDE  BU DA İSTENMİYEN BİR DURUMDUR 
ŞARZLI PİL DİZİSİNDEKİ TOPLAM AKIM   8X1.2 VOLT = 9.6 VOLTTA KALICAKTIR VE ÇOK EKSİKTİR 12 VOLTTAN
NORMAL PİLLERLEN DE  8X1.5 VOLTTAN TAM 12 VOLT YAPAR ARADAKİ FARK DA AÇIKCANA GÖZÜKMEKTEDİR  VE BU CİHAZ SAHİPLERİNE TEK VE SON TAVSİYEM NORMAL PİLLERLEN  KULLANSINLAR CİHAZLARINI
VE ÜSTÜ BERABERİNDE GELEN BAŞLIK DA  YETERLİDİR HER KONUDA
DERİNLERDE DE HİÇKİMSE HİÇBİŞİ ARAMASIN TÜM DEFİNE LER 50 CM İÇİNDEDİR BEN BUNLARI 50 SENEDİR HER AÇILAN YERE GİDİP KENDİM GÖRDÜM

VE XLT DEN İTİBAREN XLT DE DAHİL OLMAK ÜZERE   DFX /DFX=300  VE / SPECTRUM V3  LER
BUNLARIN BANA GELİP MUHAKKAK SURETTE  TÜRKİYE ŞARTLARINA GÖRE AYARLANMALARI DİZAYN EDİLMELERİ ŞARTTIR  AKSİ TÜM ÇALIŞMALARINIZ TAMAMİYLEN TESADÜFİ İŞLER OLUCAKTIR   BU KONU DA ÖNEMLEN HATIRLATILIR  ONA GÖRE KARAR VERİP ALMANIZI SALIK VERİRİM..

SAYGVILARIMLAN ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,NACİBABA,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ONK,,,,,,
Yukarı Dön
birkan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 09/Ağustos 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 45
  Alıntı birkan Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Nisan 2017/2010 Saat 15:37
Osman Bey Selamlar  allah sağlık sihat ve selamet versin osman bey xlt nin koluna bağlı olan nedir ne işe yarar merak ettim Değerli bilgiilerinizi paylaştığınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum .
Sygılar..................................BİRKAN.............................................

olmadı reism ekleyemedim

Düzenleyen birkan - 21/Nisan 2017/2010 Saat 15:43
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Nisan 2017/2010 Saat 16:11
Orjinalini yazan: birkan

Osman Bey Selamlar  allah sağlık sihat ve selamet versin osman bey xlt nin koluna bağlı olan nedir ne işe yarar merak ettim Değerli bilgiilerinizi paylaştığınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum .
Sygılar..................................BİRKAN.............................................

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR..

TAM BİR AÇIKLIK GETİREMEDİĞİN İÇİN NE DİYEYİM BİLEMİYORUM..
XLT NİN KOLUNDA NELER VARKİ SADECE TETİKLİ BİR MANDAL VAR ORADA 3 KONUMLUDUR BUNU MU DEMEK İSTİYORSUNUZ  BAŞKA BİR ŞEY YOKTUR KOLDA   BUNU SORUYORSANIZ BU TETİK ŞU İŞLERİ YAPAR

1> İLK AÇIŞTA DAHA AÇMADAN BU TETİK ORTADA DURMALI VE HER ZAMAN ORTA KONUMDA DURMALIDIR
2> ALETİ AÇIP ÇALIŞTIRINCA SIRA EKRANI AÇMIYA GELİNCE İLK ÖNCE SİZDEN HAVA AYARININ YAPILMASINI İSTER SİZDE BAŞLIĞI YERDEN 1.5 METRE KADAR HAVAYA KALDIRIP BU TETİĞİ ÇEK BIRAK ŞEKLİ YAPARSINIZ BU DURUMDA HAVA AYARI OLMUŞTUR BUNDAN SONRA BAŞLIĞI TAM TOPRALK ÜSTÜNE KOYUP Bİ DAHA TETİK ÇEK BIRAK YAPIYOSUNUZ BU DA TOPRAK AYARI OLUYOR V E ÇALIŞMAYA BAŞLIYORSUNUZ
3>VE HER 10--20 ADIMDA BİR BU TETİĞİ BİR KERRE TETİKLERSENİZ ALETTE BRİKMİŞ FREKANSLARIN İŞE YARAMAZ ATIKLARINI B U ŞEKİLDE YOK EDİP MAKİNENİN RAHATLAMASINI SAĞLIYORSUNUZ Kİ BU ÇOK GEREKLİDİR
4> ARAMA ESNASINDA  DİREKT AYIRIMSIZA ANİDEN GEÇMEK İSTERSENİZ BU TETİĞİ İLERİ İTİN ZATEN ORDA KİTLENİCEK GERİ GELMEZ ANCAK SİZİN TARAFINIZDAN ÇEKİLİRSE ORTAYA GELİR  TETİK İLERİ İTİK OLUNCA ALL METAL  DURUMU OLUŞUR AYIRIM ORTADAN KALKAR  TEKRAR ORTAYA GETİRİRSENİZ ALET AYIRIMLI ŞEKİLDE DEVAM EDER

VE MENÜLER ARASINDA GEÇİŞLERİ SAĞLAR  YENİDEN BAŞA DÖNÜLMESİNİ OLUŞTURUR  YANİ ÇOK GÖREVLERİ VARDIR  BUNLARI BOŞ VAKTİNİZDE DENEMELER YAPARAK KENDİNİZİ EĞİTİNİZ

SAYGILAR ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,NACİBABA,,,,,,,,,,,,,,,ONK,,

***************************YENİ EK İLAVEDİR*******************************

ARKADAŞIM TEKRARDAN MERHABA  XLT  NİN KOLUNA  BAĞLI OLAN DİYORSUNUZ DA AKLIMA BU KOLLAN İLGİLİ BİŞİ DAHA GELDİ ACABA ŞUNU MU SORUYORSUNUZ

BİR KOLLUK VARDIR  DİRSEĞİNİZİ DAYARSINIZ BU MAKİNENİN AĞIRLIĞINI ALIR KOLUNUZ DA YORULMAZ BUNUN ÜSTÜNDE BİR DE KAYIŞI VARDIR BUNU DA ÇALIŞTIĞINIZ MÜDDETÇE KAYIŞI KOLUNUZA BAĞLADINIZMI MAKİNE KOLUNUZDAN OY NAMAZ MAKİNE VE BAŞLIK SANKİ TAMAMEN KOLUNUZ GİBİ OLUR ÇOK RAHAT HAREKET EDERSİNİZDE  YALNIZCAAAA

BU KOLLUĞA DİRSEĞİNİZİ GEÇİRİN DE SAKIN KAYIŞINI BAĞLAMAYIN OLA BİR DENGESİZLİK ANI DÜŞME YUVARLANMA OLABİLİR BU DA KOLUNUZA BAĞLI VE SİZLEN BERABER HAREKET EDECEĞİNDEN ÖTÜRÜ SİZDEN MAKİNE AYRILMIYACAK VE KOLLAR ÇOK TEHLİKE ARZEDER  YANİ BU ŞEKİLDE BAYAĞI OLAY OLDU CİDDİ DE YARALANMALAR OLDU ONUN İÇİN BU KAYIŞI KOLUNA KİMSE BAĞLAMASIN ZATEN GEREKSİZDİR

SAYGILARIMLAN.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,NACİBABA,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ONK,,,,,,

Düzenleyen nacibaba - 21/Nisan 2017/2010 Saat 15:52
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 56789 12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50