Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5DEDEKTÖR KULLANMASINI ÖĞRENİYORUM
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

DEDEKTÖRLER VE KULLANIMLARI HAKKINDA BİLGİLER

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
KAYRA Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 23/Ekim 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 2
  Alıntı KAYRA Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ekim 2017/2012 Saat 06:38
naci abi selamlar
ben yeni white's spectra v3i aldım kullanması basıt bı cıhaz ama sanırım amerikadaki metallerin vdı numaralarıyla bizdeki ler farklı bu konuda yardımcı olurmusunuz
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ekim 2017/2012 Saat 05:58
SELAMLAR NACİ BEY MAKİNE EAGLE 2 SL MODELİ SON YAZINIZDAN SONRA BAŞLIĞI KURUTUP BİR DENEME YAPTIM AYRIMLIDA CJ MODUNDA NORMAL ÇALIŞTI. AYRIMSIZA ALINCA ÇEKİM ÇOK AZALDI.ÖNCEDEN ARTIYORDU. KAPATTIM .TEKRAR AÇTIM CJ MODUNDA NORMAL ÇALIŞIYOR.AYRIMSIZA ALDIM BAKTIM O DA NORMAL TABİİ DÜZELMİŞ DİYE SEVİNDİM.ANCAK BİR İKİ GÜN SONRA TEKRAR AÇTIĞIMDA AYRIMSIZ DA YİNE ÇEKİM ÇOK AZALMIŞ.SES DEĞİŞİKLİĞİ YAPAN DÜĞMEYE BİR KEZ BASINCA ÇEKİM NORMALE DÖNDÜ .SİZCE BU ŞEKİLDE İDARE EDER Mİ SAYGILAR.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Ekim 2017/2012 Saat 06:53

KARABEY ARKADAŞ MERHABA SELAMLAR

HANGİ TİP HANGİ MODEL MAKİNE ONU BELİRTMEMİŞSSİN DE ZANNEDERASEM AEGLE II  DEN BAHSEDİYORSAN  B UNLARIN BAŞLIĞI SERT SİYAH ORTASI DA YUVARLAK DELİKLİDİR  EĞER Kİ BU BAŞLŞIKTAN VARSA MAKİNENDE  BU TAM SERT PRES BAŞLIKTIR ÜSTÜNDEN ARABA GEÇSE BİŞİ OLMAZ BUNLARA SU MU HAKGETİRE 30 METRELERE KADAR İLAVE KABLO İLEN DENİZE SOKUYORLAR BU BAŞİLIKLARI PATLAMIYOR BİŞİ OLMUYOR SADECE 1 KİŞİ SÖYLEDİYDİ FİLE İÇİNE KOYMUŞLAR ÜSTÜNÜ DE TAŞ DOLDURMUŞLAR AĞIRLIK YAPSIN DİYE  AŞAĞI SARKITMA İPİNİN DE TAM 30 UNCU METRESİN E BİR DÜĞÜM ATMIŞLAR BELLİ OLSUN DAHA AŞAĞI SARKITMAYALIM DİYE  VE DE YANLIŞLIKLAN BU İPİN  SONU OLAN TARAFTAN BAŞA BAĞLAMIŞLAR FARKETMEDEN TABİ HA BİRE SALMIŞLAR AŞAĞI  SONRA İPTEN BİR SARSILMA ŞEKLİ GELMİŞ VE YÜZEYE HAVA KABARCIKLARI ÇIKINCA TELAŞLAN BAŞLIĞI YUKARI ÇEKERLER Bİ DE NE GÖRSÜNLER BAŞLIK PARÇALANMIŞ PATLAMIŞ YANİ BASINÇTAN  İPİ BİR ÖLÇERLER TAM 60 METRE CİVARI ÇIKIYOR YANİ DİYECEĞİM O Kİ  SERT PRES BAŞLIKLAR HEM DE İNCEDİR KALINLIK DA YOKTUR  BU BAŞLIKLARDA BU BÖYLE

2.CİSİ AEGLE I  MODELSE BUNLAR 6000 Dİ NİN BEYAZ YUMUŞAK TÜR BAŞLIĞINI KULLANIRLAR  VE DE 2--3  METREDEN AŞAĞI DA SUYA SOKULMAZLAR  ÇÜNKİ HEMEN PATLIYOR  EĞER Kİ BU TÜRSE  BAŞLIĞIN ÜSTTE TAM ÖN UÇ KISMINA DOĞRU BİR TIPALI DELİK OLMASI LAZIM  EĞERKİ ÜSTÜNDE YAZI ETİKETİ VARSA ALTINDA KALMIŞTIR  O YERİ DİKKATLİCE YOKLA BULURSAN O YERİN KAĞIDINI KES ÇIKAR 1 LİRA KADAR BİR DELİK KAĞITTA AÇARSAN ALTINDA O TIPAYI GÖRÜCEN ONU YANLARINDAN SERT BİR BIÇAKLA KANIRTARAK  TIPAYI ÇIKAR  VE BAŞLIĞI BAŞ AŞAĞI O DELİĞE DOĞRU TUT  EĞERKİ İÇİNDEN SU ÇIKARSA  DEMEKKİ İÇERİ SU GİRMİŞTİR KENDİN SAKIN AÇAYIM DEME  SONRA ATARSIN BAŞLIĞI BURAYA BANA YOLLA  BEN HALLEDERİM HEM İÇTEN DE DIŞTAN DA SİLİKONLANIR

3.CÜSÜ  AEGLE II----SL----VE 2 DAHA MODELİ VAR BUNLAR----SPECTRUM VE SONU  XLT  BU ARALIKTAKİLER DE  SERT BAŞLIK SİYAH RENK  PRESLİ DİR BUNLARA HİÇBİŞİ OLMAZ ..

SADECE AEGLE I  İN BEYAZ YUMUŞAK BAŞLIKLARI TEHLİKELİDİR ÇOK NADİR DİRLER  TAM AÇIKLAMA YAPMADIĞIN İÇİN BİLMİYORUM BAŞLIĞI Bİ GÜZEL TARİF EDİVER DE ONA GÖRE BEN DE KONUŞAYIM ..

SON İHTİMAL DE  BAŞLIK SU İÇİNDE  İKEN YÜKSEK AC HASSASİYETİNDEN DOLAYI  BAŞLIKTAN ÇIKAN GÖNDERME SİNYALİ GERİ TEPER VE GELİR MAKİNE İÇİNDE REGÜLE KISMINDA HASAR YAPAR  BUNUN DA BELİRTİLERİ  SANKİ KOPUK BİR KABLO VARMIŞ GİBİ SALLADIKÇA DA DEĞİP AYRILIYORMUŞ GİBİ SESLER ÜRETİR  ALGILAMA YAPMAZ DEVAMLI SES VAR SES YOK ŞEKLİNDE ANAORMAL SESLER  VE TAM BİR KARMAŞA  HÜKÜM SÜRER BÖYLE BİŞİ DE VARSA BANA YOLLAYACAKSINIZ ..

CEVAP YAZIN BAŞLIĞI TAM TARİF EDİNİZ

SAYGILAR......................................................................................NACİBABA...............ONK.... 

Düzenleyen nacibaba - 18/Ekim 2017/2012 Saat 06:57
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Ekim 2017/2012 Saat 03:15
SELAMLAR NACİBEY GEÇEN HAFTA  HAVUZ GİBİ BİR YERE MAKİNANIN KAFASINI DALDIRIP SU ALTINDA RAMA YAPTIM .CJ MODUNU KULLANDIM.SU İÇİNDE ZAYIF SİNYALLER YAKALADIM SUDAN ÇIKARDIM.SU DIŞINDAN TUTTUM BU SEFER DAHA NET SİNYAL ALDIM .BURADA SU İÇİNDE PARA SÖYLENİYORDU.TUTTUĞUM MESAFE İSE 1 METRE VARDI MESAFE UZADIĞI HALDE DAHA NET SİNYAL GELMESİNE ÇOK ŞAŞIRDIM.TABİİ SİNYALDE FREKANS NOSU VERMEYİNCE DEMİR DİYEREK BAKMADIM. FAKAT AZ SONRA MAKİNEDE BİR ANORMALLİK BAŞLADI .MAKİNE SU ALMADIĞI HALDE ÇEKİM GÜCÜ.AZALDI..TABİİ TELAŞLA KAPATTIM .SİZCE BU NEDEN OLABİLİR.SİZİN ÖNCEKİ YAZILARINIZDAN BAŞLIK SU ALMAZ DİYE  BİLİYORUM.ŞU ANDA AÇIP BAKMAYA ÇEKİNİYORUM.NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM SİZCE...
Yukarı Dön
broken Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 05/Eylül 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 22
  Alıntı broken Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Ekim 2017/2012 Saat 18:26
teşekkür ederim naci baba,çubuktu bunlar,bence de haklısın pek bi faydasını göremedim,inşallah yakın zamanda senden çubuk edinicem.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Ekim 2017/2012 Saat 13:24

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR

SANA TEK KELİME İLEN O CİHAZI AT BİR KENARA  DÜZGÜN BİŞİ ALMAYA BAK.
BİRDE SENİN DEDİĞİN BU MAKİNE Mİ  ----ALAN TARAMA ÇUBUKLARI MIDIR Bİ ZAHMET BUNU DA BİR BELİRTİVER  HER İKİSİ DE YARAMAZ BOŞUNA VAKİT GEÇİRME ONLARLAN

SAYGILAR.........................................................................NACİBABA...............................ONK..
Yukarı Dön
broken Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 05/Eylül 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 22
  Alıntı broken Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Ekim 2017/2012 Saat 12:00
naci baba merhabalar,biz nokta xa1 le alan taraması yaptık,iki yeri kazdık ikisiden de mineral çıktı,bu makineler hakkında yorumunuzu alabilir miyim?
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Ekim 2017/2012 Saat 10:56

TESERO TEJON İYİDİR DE ANALOG BİR MAKİNE OLDUĞU İÇİN TÜRKÇE KATALOĞUNU İYİCE OKUYUP AYNI ANDA DA PRATİK YAPMAN GEREKİR BU MAKİNELER DİREKT SES E TABİİ OLDUKLARINDAN DOLAYI  HER MADENE DE AYRI TONDA BİR SES ÇIKACAĞI İÇİN KAZMADAN ÖNCEKİ ÇIKAN SESİ AKLINDA TUT VE ÇIKINCA DA BAKARSIN NEYMİŞ Bİ DAAKİ SEFER DE AYNI SESİ DUYARSAN  HEMEN BUDUR DİYEBİLİRSİN İŞTE BUNLAR ÇOĞALDIKÇA SEN DE SESLERDEN NEYİN NE OLDUĞUNU DAHA KAZMADAN BİLİRSİN BU ŞEKLE GÖRE KENDİNİ GELİŞTİR  BAŞKA ÇAREN YOKTUR BU MAKİNEDE  DERİNLİĞİ DE İYİ TEK PARADA DA İYİDİR  BİRAZ DİKKAT BİRAZ SABIRLAN YAKLAŞ KISA SÜREDE ÇÖZERSİN TAMAMMI ....

SAYGILAR...................................................................................NACİBABA....................ONK....
Yukarı Dön
toroslu Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 08/Şubat 2017/2014
Durum:
Gönderilenler: 17
  Alıntı toroslu Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Ekim 2017/2012 Saat 10:09
selamünaleyküm naci baba uzun aradan sonra tekrar seni rahatsız ediyorum;Bir arkadaşım Tesoro Tijon marka bir makina almış kullanma fırsatı olmamış istiyorsan sana vereyim dedi bede senden bir bilgi alayım istedim nasıl bir cihazdır uğraşmaya degermi beni aydınlatırsan sevinirim.Cihaz sıfır gibi daha kullanılmamış desem yeridir zaten sahibid dostum ben kullanamadım sen kullan diyor o yüzden.

Düzenleyen nacibaba - 01/Ekim 2017/2012 Saat 10:54
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Eylül 2017/2012 Saat 16:44

YATAY KODLU ARKADAŞA

BAK BİR DAHA MESAJ KUTUNU DEVAMLI KONTROL ET VE HER OKUDUKTAN SONRA DA SİLİVER BOŞALT YANİ DALGAYA DÜŞME ..

DFX Mİ XLT Mİ BİR CİHAZDAN BAHSETMİŞSSİN ONU BİR AN ÖNCE BURAYA YOLLA  BAKALIM NE OLMUŞ  BU BİİR

İKİNCİSİ O DEDİĞİN FERİTLERLEN OLMAZ 4 TANE OLURSA BUNLARI DA UÇLARINDAN YAPIŞTIRIP BİR DİTÖRTGEN ELDE EDERSİN  BU ŞEKİLDE ÜSTÜ UZUN FERE GÖNDERMEYİ SARARSIN ALTAKİNE DE ALMAYI SARARSIN OLUR GENELDE BUNLAR AMATÖRLER İÇİNDİR KENDİ FABRİKASYON CİHAZLARINIZA ASLA BÖYLE ŞEYLER YAPIP DA TAKMAYIN SONRA CİHAZINIZ BOZULUR ..

BAK BİR DE EN SON BAKIR BORU İÇİNE EMAYE TELLERİ SARIM ŞEKLİNDE YAPILIŞ ŞEKLİ VAR BU EN UYGUN DÜŞENİ OLUYOR BUNUNLAN DENEYLER YAP AMA KENDİ YAPTIĞIN AMATÖR CİHAZIN İÇİN  FABRİKASYON PROFESYONEL YAPIDAKİ CİHAZLARA BUNLAR OLMAZ
TAMAMMI

SAYGILAR.................................................................................NACİBABA.................ONK.....
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50