Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5Compass <>5X 100
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Compass > X 100

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
cano Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 06/Eylül 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 4
  Alıntı cano Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Haziran 2017/2010 Saat 03:18
nacibabaya saygılar.nacıbaba bu x 100 bır iç tasarımının fotolarını yukleyebılırmısın.onun içini merak ettım doğrusu.
merhaba
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Nisan 2017/2010 Saat 17:06
Orjinalini yazan: rovali

Selamlar,
Naci baba çok güzel anlatmışınız herşeyi teşekkür ederim.Ancak benim bi sorunum var ben bu compasslar x-100 lerde  ses ayarını bi türlü çözemedim.Denemelerimde bu cihaz demirede altınada hep aynı sesi veriyor.farklı bises verdiremedim.bu cihazda gelen sesten altın yada degerli olduğunu nasıl çözücez.Ayrımı nasıl yapıcaz bi yardımcı olursanız sevinirim.SAYGILAR İYİ ÇALIŞMALAR

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR..........................nacibaba..........................ONK.....

ARKADAŞIM TÜM DÜĞMELERİN ÇİZELGELERİNDE UFAK KIRMIZI İŞARETLER VARDIR TÜMÜNÜ BU KIRMIZI İŞARETLERE AYARLA  SONRA  ALETİ ÇALIŞTIR YERDEN YUKARDA 1.5 METRE  DE
ÇALIŞINCA DA YAVAŞÇA TOPRAĞA İNDİR BAŞLIĞI TOPRAĞA TAM KOYUNCA ALET ÖTMİYE BAŞLARSA  SOL EN ÜZT TUNE HAVA AYARINI AÇ VE SESİN TAM KESİLECEĞİ AMA KESİMEDİĞİ NOKTADA BIRAK SONRA AYNI SIRANIN EN ALTI DÜĞMEYE GEL GND   TOPRAK AYARI BUNU KIS AZICIK TAM SES İN KAYBOLDUĞU NOKTADA BIRAK   VE EKRANIN ALTINDA  İBRELİ GÖSTERGENİN YANİ BAK 2 ADET BASMA DÜĞMESİ VARDIR BİRİ SİYAH  BU ALL METAL YANİ AÇIK HERŞEYE AYIRIMSIZDIR İLK ÖNCE BUNLAN ÇALIŞ  BİŞİ BULUNURSA DA  KIRMIZIYA BAS EĞER KIRMIZIYA DA BASINCA SES KESİLMİYORSA O SOY METALLERDEN BİRİDİR YANİ DEMİR DEĞİLDİR  KIRMIZI AYIRIMLIDIR AYIRIMLI ARAMADA BAŞLIĞI SAĞA VE SOLA HIZLAN SALLAMAN GEREK TOPRAKTA Kİ TAM BİR AYIRIM VE YAKALAMA OLUŞSSUN  AMA AYIRIMSIZ SİYAH OLAN TUŞTA SAĞA VE SOLA HIZLI SALLANMAZ BU HAREKETSİZ MODDUR VE AĞIRCANA BAŞLIK TOPRAKTA GEZMESİ LAZIMDIR  NE KADAR AĞIR HAREKET EDEREKTEN GEZERSEN SİNYAL DE O DENLİ DERİNE GİDER ..

HAVA VE TOPRAK AYARINLAN SESİ KAPAYACAKSIN SADECE BÖYLE RING  RING DİYE YOKUŞ ÇIKAN ESKİ MODEL BİR KAMYONUN SESİNE BENZER BİR ÇOK AZ DUYULUR SESTE BIRAKACAKSIN  BU ŞARTTIR VE ARAMANI AYIRIMLI YAPICAKSAN  KIRMIZI TUŞA BASIP YAPICAKSIN   AYIRIMSIZ ARAYACAKSAN DA SİYAH TUŞA BASIP ARIYACAKSIN HEPSİ BU KADAR DIR  KOLAY GELSİN BAŞKA SORUN ÇIKARSA YAZIVER ALETTE DE SORUN OLABİLİR BUNLARA RAĞMEN HALEN SORUN VARSA ALETTE ARIZA DURUMU SÖZ KONUSU OLABİLİR VE BANA YOLLAMAN GEREKEBİLİR ..

SAYGILARIMLAN...............................................................NACİBABA..........................ONK....
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
rovali Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 08/Şubat 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 1
  Alıntı rovali Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Nisan 2017/2010 Saat 05:17
Selamlar,
Naci baba çok güzel anlatmışınız herşeyi teşekkür ederim.Ancak benim bi sorunum var ben bu compasslar x-100 lerde  ses ayarını bi türlü çözemedim.Denemelerimde bu cihaz demirede altınada hep aynı sesi veriyor.farklı bises verdiremedim.bu cihazda gelen sesten altın yada degerli olduğunu nasıl çözücez.Ayrımı nasıl yapıcaz bi yardımcı olursanız sevinirim.SAYGILAR İYİ ÇALIŞMALAR
Yukarı Dön
mesut05 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 24/Mart 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 2
  Alıntı mesut05 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Şubat 2017/2010 Saat 05:27
teşekkürler naci baba sağolasın verdiğin bilgileri uygulayıp takıldığım yerde tekrar sana sorarım  hayırlı günler A.E.O.
mzk
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Şubat 2017/2010 Saat 22:00
Orjinalini yazan: mesut05

saygılar ve selamlar naci baba bana emanet bir compass x-100 geldi kullan diye  senin dediğin gibi metallerde sinyal veriyor ses ve ekran hareketi ile yazdığın sekilde ayarladım  fakat doğru calıştığından nasıl emin olacağım denemeyi nasıl yapmalıyım  makine benim olsa sana göndereceğim ama dedimya emanet bana yardımcı olursan memnun olurum  birde makina acılmış sanırım zira vidaları değişik takılmış ve içerden kablo cıkartılarak 12v 7 ah lık innovative perfect marka akü takılmış  durum böyle   hayırlı günler teşekkürler

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR..................................................nacibaba.....................ONK..

MESAJINI BİRAZ GEÇ GÖRDÜM KUSURA BAKMASSIN  HER YERE BEN YETİŞMEK ZORUNDA OLDUĞUMDAN AKSAMALAR  SÖZ KONUSU OLUYOR...........

Şimdi  12 volt akü bağlamışlar diyorsun da bu cihazlar 18 voltlan çalışırlar  6 volt eksik kalır bu da çok büyük çalışmaya etki eder    bu cihazlarda kalem piller kullanılır başka bir şekil asla kullanılmaz  12 adet kalem pil  1.5 volt beheri =18 voltu tamamlar  onun pilliğini yaptır yaylarını değiştirt  ve temizleyin bu şekil çalıştırın yoksa olmaz   zaten ters bağlamada cihaza bişi olmaz 2 yönlü grişte koruması mevcuttur  2 de koruma sonrası sigortaları mevcuttur   kart üzerinde de 6 adet ayrı otomat sigortası vardır 2 dakka sonra otomatik açarlar  ama devrede kısa devre gibi bişi varsa hiç açmazlar  yani bu x--100 ler şahane bir cihazlardır da kıymetini bilene   zaten kullanımı için bak her düğmenin karşılığında kırmızı nokta işaretler vardır her düğmeyi bu işaretlere çek çalış sağ en yukardaki de başlıklar büyüdükçe ileri kademelere geçicen ufaldımı da geriye gricen  ekrandaki 2 düğme ilen de işlemleri yapıyorsun  ayırım var ayırım yok şeklinlen  en baştaki yuerdeki kullanımları oku incele ona göre de hareket edersin başka bir sorun olursa ara yardımcı olurum   yalnız o akü işi olmaz onu derhal iptal edin pillere geçin ..

SAYGILAR.....................................................................NACİBABA.............................ONK...
Yukarı Dön
mesut05 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 24/Mart 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 2
  Alıntı mesut05 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/ocak 2017/2010 Saat 10:45
saygılar ve selamlar naci baba bana emanet bir compass x-100 geldi kullan diye  senin dediğin gibi metallerde sinyal veriyor ses ve ekran hareketi ile yazdığın sekilde ayarladım  fakat doğru calıştığından nasıl emin olacağım denemeyi nasıl yapmalıyım  makine benim olsa sana göndereceğim ama dedimya emanet bana yardımcı olursan memnun olurum  birde makina acılmış sanırım zira vidaları değişik takılmış ve içerden kablo cıkartılarak 12v 7 ah lık innovative perfect marka akü takılmış  durum böyle   hayırlı günler teşekkürler
mzk
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Aralık 2017/2009 Saat 11:52
Orjinalini yazan: ismail surek

selamlar
elimde bir adet x-100 var ama kalibrasyon ayarları başka birileri tarfından kurcalanmış
devre şeması bende  yok  daha fazla kurcalamadan düzeltmek için ne yapabiliriz
teşekkürler

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR.........................................NACİBABA.............................ONK.

1>  CİHAZ NORMAL AÇINCA ÇALIŞIYORMU
2>  BAŞLIĞA HERHANGİ BİR METAL GÖSTERDİĞİNDE MAKİNE ALGILAMA YAPIYORMU

3> BU X-100  LERİN EMPRİMELERİ ÜSTTEN ALTTAN TÜM PARÇALARI KAPLIYAN KAUÇUK BİR DÖKÜM VARDIR  YANİ TÜM PARÇALAR VE ALTTAKİ LEHİM YOLLARI BU YUMUŞAK KAUÇUK TÜRÜNLEN KAPLIDIR NE HAVA NE SU GEÇİRMEZ  ŞEKİLDE YAPILIRLAR BU MODELLERİ

4>  BU KAUÇUKLARI YERLERİNDEN SIYIRMIŞLARMI YER YER DE OLABİLİR KOMPLE DE KALDIRILMIŞ OLABİLİR

5>EĞERKİ YER YER BÖLÜMLER ŞEKLİNDXE BİRKAÇ YER AÇILMIŞSSA  BU YERLERİ ÇOK DİKKATLİ ŞEKİLDE BİR İNCELE TAMİRCİ LEHİM PİSLİKLERİ VARMI VE PARÇA DEĞİŞTİRİLMİŞMİ    (BUNLAR OLASIKLARDIR ) CİHAZI GÖRMEDİĞİM İÇİN BUNLARI ALT ALTA SIRALIYORUM  NELER YAPILMIŞ ONLAR HAKKINDA BİR FİKİR EDİNMEK İÇİN....

6> POT AYARLARIN HEPSİNLENMİ OYNANMIŞ YOKSA BELLİ BİR BÖLÜMDEKİLERLENMİ
7>CİHAZI SEN KENDİNMİ SÖKTÜN KOMPLE DIŞARI MI ALDIN YOKSA SADECENE ARKA KAPAĞINI MI SÖKTÜN  ORTALARA DOĞRU YANLAMASINA SIRALI POT AYARLAR VARDIR SADECENE BUNLARLANMI OYNAMIŞLAR

KISACA TÜM NE GÖRÜYORSAN YAZ   İLK ÖNCE ALET ÇALIŞIYOR VE METAL BİŞİYİ ALGILIYORMU SES VERİYORMU EN BAŞ MÜHİM OLANI BU   BU VARSA  SADECENE AYARLARLAN OYNANMIŞSSA BUNLARIN AYARLARI OSİLASKOP VERİCİ SİNYALMETTER VE FREKANSMETRE İLEN OLUR   BU DURUMDA BANA YOLLUYACAKSIN  AMA İLK ÖNCE YUKARDAKİLERE CEVAP VER NE OLDUĞUNU BİR KERRE ANLAMIYA ÇALIŞALIM

BUNA AİT DEVRE ŞEMASINI HİÇ BOŞUNA ARAMA YOK VERMEDİ AÇIKLAMADI FABRİKASI TAA İLK ÇIKTIĞINDAN BERİ ZATEN VERİLMEZ AÇIKLAMAZLAR  KENDİ SERVİSLERİNDE BULUNUR BUNLAR DA KALKTI ARTIK  BİLGİSAYARDA YAPILMIŞ OLAN BU MODELE AİT BİR PROGRAM VARDIR  BİLGİSAYAR DIŞINDA DA BİR ADAPTASYON KUTUSU VARDIR DİREKT USB  DEN GRİYOR BU KUTDAN DA 3 TANE KROKODİLLİ UÇ ÇIKIYOR  ARTI VE EKSİ 3 ÜNCÜSÜ DE GND  CİHAZIN ŞASİSİNE BAĞLANIYOR PROGRAMI ÇALIŞTIRINCA EKRANA  BU ARTI EKSİ YOLLARI ÜZERİNDEKİ GEÇTİĞİ TÜM DEVRELERİN ŞEMASINI ÇIKARARAKTAN İLERLİYOR TIKANMA NOKTASINDA YANİ ARIZANIN OLDUĞU YERDE KIRMIZI + OLAN OK ORDA BİR İLERİ BİR GERİ RİNG HAREKETİ YAPIYOR YANİ BURDA KALDIM ÖTEYE GEÇEMİYORUM DİYOR  VE BU NOKTAYA BAKIYORSUNUZ DİĞER ALET EDEVATLAN BU NOKTAYI KONTROL EDİP ARIZALI PARÇALARI BULUP DEĞİŞTİŞRİYORSUN  SONRA HAREKET + GENE DEVAM EDİYOR  VE EKSİ NOKTA ARTI NOKTA EN SON BULUŞURSA DEVRE TAMAMDIR .PROGRAMI BU SEFER AYAR BÖLÜMÜNE ALIYORSUN YİNE AYNI ŞEKİL GRİLİYOR BU SEFER FABRİKASYON OLMASI GEREK NE KADAR AYAR VERİSİ VARSA GELİP BİR POTTA RİNG HAREKETİNE BAŞLIYOR BURDA 2 AYRI PENCERE AÇILIYOR BİRİNCİDE BU NOKTADAKİ SKOP VE FREKANS VERİLERİNİN OLMASI GEREKENİ YAZIYOR  ÖBÜR PENCERE DE   NE KADAR KAYIKLIK VAR ONU GÖSTERİYOR İŞTE BURDA GERÇEK OLANIN DEĞERLERİNİ 2 İNCİ KUTU İÇİNDE GELİCEK ŞEKİLDE AYARLIYORSUN  BÖYLE BÖYLE TÜM AYAR NOKTALARI DOLAŞILMIŞ  OLUYOR SONUNDA BUNLAR DA  ARTI EKSİDE BİLEŞTİMİ BU İŞ DE TAMAMDIR  BUNDAN SONRASI MONTAJ VE PİLLERİ KOYUP ÇALIŞTIRMAK KALIYOR ..

BENDE BU İŞLERİN WHİTES VE GARRET İN TÜM MODELLERİNE AİT OLANI VAR DİĞERLERİNİN YOK  BUNLARI DA SENELERDİR GERÇEK ÇALIŞAN DÜZGÜN CİHAZLARIN ÜZERİNDEN ALMIŞ OLDUĞUM  FREKANS-OSİLASKOP- SİGNAL VERİCİ- SES FREKANSI VERİCİSİ--VAKUM TÜP VOLTMETTER DAHA BİR SÜRÜ ALETİN DEĞERLERİNİ ZATEN ZAMANINDA ÇIKARMIŞIM  BİLGİSAYAR  VERİLERİNE İHTİYACIM YOK YANİ  BUNLARI BU ŞEKİLDE YAPIYORUM  VE AYARLARA DA GİRMİŞKEN BİZİM TÜM TÜRKİYENİN HER YERİNİN ORTALAMALARINI HESAP EDİP BU AYARLARI DA ONA GÖRE GERÇEKLEŞTİRİYORUM..

TEK BİR AYARI BİR MİLİM OYNATINMI TÜRKİYE İLEN AMERİKA ARASI BİR MESAFE YERİNDEN OYNAR  BU DA ALETSİZ EDEVATSIZ YERİNE GELMEZ HELE BİR DE KAFADAN KURCALANDIMI EN BERBATI DA BU OLUYOR AKLA KARAYI SEÇTİRİR ADAMA  HERNEYSE

HERHALDE BİŞİLER ANLATABİLMİŞİMDİR  ANLIYAMADIĞINIZ NOKTALAR İÇİN YAZIN CEVAPLARIM HİÇKİMSE ÇEKİNMEDEN YAZSSIN   MÜHİM OLAN HEPİNİZE YARDIMCI OLABİLMEMDİR    DURUM BÖYLE..

SAYGILARIMLAN....................................................NACİBABA......................................O.N.K..
Yukarı Dön
ismail surek Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 14/Mayıs 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 1
  Alıntı ismail surek Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Aralık 2017/2009 Saat 08:36
selamlar
elimde bir adet x-100 var ama kalibrasyon ayarları başka birileri tarfından kurcalanmış
devre şeması bende  yok  daha fazla kurcalamadan düzeltmek için ne yapabiliriz
teşekkürler
Yukarı Dön
fakabas Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 18/Ekim 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 176
  Alıntı fakabas Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Kasım 2017/2009 Saat 16:05
ustam teşekkür ederim verdiğiniz bilğiler vede pâye için ,mâalesef zamanımın kıtlığından ancak siteye sadece günlük mesajalara gözatacak kadar bazanda bayağı günler giremediğim oluyor ama elimden geldiği kadar zamanım oldukca vermiş olduğunuz görevi elimden geldiğince yerine getirmeye çalışacağım fakat beni, yinede mâzur görünüz.hürmetler sizlerin şahsında tüm arkadaşlarımıza selamlar
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Kasım 2017/2009 Saat 06:58
Orjinalini yazan: fakabas

selamlar ustam:X=100    LER ÇOK UZUN MÜDDET KULLANILMADAN DURURSA  VEYA HERHANGİ BİR ARIZA DURUMU SÖZ KONUSU OLABİLİR   buna göre bizim compass-100 sizden geleli yatar ,çünkü arazi olacak zamanım olmadı vede sanırım bahara kadarda yatacak mecburen .çünkü önümüzde kış h3aliyle .amma makina nemsiz kupkuru yerde  yani yatağı güzel  hem size leptoplu şarz aletide yaptırmıştım .yine bir sorum olacak size ustam .malumunuz bunun  orjinal büyük başlığınıda edindik sayenizde tabii . acaba büyük başlığı takdığımda derinlilk düğmesini ''ultra max'' üzerine mi çevirip çalışmam lazım yoksa sadece '' Max'' düzeyi  yeterlimidir.selamlar hürmetler

FAKABAS SELAMLAR

UZUN  SÜRTELİ BEKLEYİŞLERİN ŞEKİLLERİ ŞÖYLE OLUYOR VE BUNLARA KARŞIN BEN YAZDIM

1>İÇİNDE PİLLERLEN BERABER BIRAKILMA DURUMU  //EĞER BU DURUM  MAKİNENİN ALT KISMI  DURDUĞU YERE GELİCEK BİR ŞEKİLDE BIRAKILMIŞSSA  AKACAK OLAN PİLLER BU YERE AKAR MAKİNE İÇİNE GİTMEZ

xx-ŞAYET YAN KONMUŞ VEYA  BAŞAŞAĞI KONMUŞ PİLLER DE İÇİNE AKMIŞSSA YANDINIZ DEMEKTİR   BUNUN ARTIK KURTULMASI ÇOK BÜYÜK ŞANSA BAĞLIDIR

xx- BİRDE AÇIK OLDUĞU GİBİ KOYMUŞ TAVAN ARASINA  KARYOLA ALTINA TOZUN TOPRAĞIN RUTUBETİN İÇİNE HİÇBİŞİYE SARMAMIŞ KUTUYA KOYMAMIŞ  HATTA BUNUN  BAŞLIĞA TAKILI BORULARINLAN  ATÇILIK OYNUYAN EVİN ÇOCUKLARI
MAKİNENİN DÜĞMELERİ İLEN FİLİMLERDE TV DE GÖRDÜKLERİ TELSİZLER VS ŞEYLERE BENZETİP BUNLARLAN OY NAYAN ÇOCUKLAR  SAYILAMIYACAK KADAR UNSURLAR VARDIR   GİDER DE GİDER>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

2>>ALETİN HAKİKİ UZUN SÜRELİ MUHAFAZASI ŞÖYLE OLUNUR

xx- İLK ÖNCE  BATARYALARI ÇIKARILIR  VE BATARYA YUVALARI İÇİNDEKİ DOKUNMA YERLERİNE HAFİF KIRMIZI RENK OLAN GRESTEN SÜRÜLÜR KAPAKLARI KAPATILIR AYNI GRESTEN KAPAK VİDALARINA DA SÜRÜLÜR  DURMAKTAN OKSİT YAPAR VE VİDALAR Bİ DAHA AÇILMAZLAR  ANCAK ZORLAMADAN YATAĞI İÇİNDE  SONUNDA KIRILIRLAR  BU DA HİÇ İYİ DEĞİLDİR .............................................................O.N.K...
BU İŞLERİ YAPTIKTAN SONRA MAKİNENİN  ÜSTÜNDEKİ  TÜM MADENİ AKSAMLARI  DA
KALICILIĞI FAZLA OLAN SİLAH YAĞINLAN AZARCANA YAĞLAYIN  DÜĞMELERİN DİPLERİNE DE AZ SIKIN KOL TUTMA YERLERİ DİĞER MADENİ AKSAMLARA DA AYNI İŞLEMİ YAPIN BUNDAN SONRA   KOLLARI DA HAFİF GRESLEYİN  VE  GASTEYE SARIN BAŞLIĞA BİŞİ İSTEMEZ TEMİZSSE DEĞİLSE YIKAYIN KURUTUN SONRA SI AMBALAJ OLUCAK  .................................................................NACİBABA........................O.N.K.....
SONRA BİR BÜYÜK NAYLON TORBA ELBİSE NAYLONLARI OLABİLİR İLK ÖNCE BİR  ŞİŞİRİN DELİĞİ OLMASIN  DELİKSİZSSE İYİ ..
BİR DE 3 MERTELİK O ÇITLIYAN HAVA KABARCIKLI AMBALAJ NAYLONLARINDAN ALIN  VE HER PARÇAYI BUNLARA SARIN SONRA KOMPLE HEPSİNİ NAYLONA SOKUN VE AĞZINI HAVA ALMIYACAK ŞEKİLDE BAĞLAYIN VE  DIŞ NAYLONU DELİCEK HERHANGİ BİR YER OLMUYAN YERE KOYUN  (( SAKIN PİLLERİ AMBALAJ İÇİNE DAHİL ETMEYİNİZ KOYMAYINIZ  BUNA ÇOK ÖZEN GÖSTERİNİZ))........NACİBABA....................O.N.K......
VE ÇOCUKLARDAN UZAK BULAMIYACAKLARI YERLRDE  MUHAFAZAYA BIRAKINIZ ...
BU ŞEKİLDE 20 SENE SONRA AÇARSANIZ BU AMBALAJI AY NEN BIRAKTIĞINIZ ŞEKİLDE KULLANIMA HAZIRDIR BUNUN DIŞINDAKİ TÜM SAKLAMALARIN TÜMÜ GEÇERSİZDİR ARIZA YAPICAKTIR BUNDAN EMİN OLUNUZ.............NACİBABA........................O.N.K...

FAKABAS BU YAZI HEM SANA HEMDE BUNU OKUYAN BU MAKİNE SAHİPLERİNE BİR BİLGİ OLARAKTAN YAZILMIŞTIR..................................NACİBABA......................O.N.K..

ARKADAŞLAR BAZI YAZILARIN SONUNDA GÖRÜLEN..........nacibaba...................o.n.k...
LİNİN  ANA MANASI ŞUDUR  BEN O YAZIYI YAZMIŞSSAM ARKASINA  KESİNLİKLEN
İMZAMI ATIYORUM   YANİ BU İŞ OKADAR CİDDİDİR MANASINI TAŞIR  VE BU UYARIYI ÇOK CİDDİYE ALINIZ DEMEKTİR   MERAK EDENLERE  AÇIKLAMADAIR..................onk..

FAKABAS  ŞİMDİ BAŞLIKLAR  BÜYÜR KÜÇÜLÜR TABİKİ BÜYÜDÜKÇE DE MAKİNEDE BÜYÜTME OLANAKLARI NE DENLİ YÜKSEKSE YÜKSELTMEK İYİDİR DERİNLİKLER İÇİN TABİKİ ..
MESELA BİR 22 LİK BAŞLIĞA DA EN SON HAD VERİP YÜKLENMEK ÇOK YANLIŞTIR ÇATLAR BAŞLIK SONRA ÇÜNKÜ 5 TONLUK KAMYONA 50 TON YÜK KOY MAYA BENZER
HER BİR ŞEY KENDİ  TAŞIYACAĞI YÜKLERDE KULLANILIRSA VERİM ALINIR VE ARIZALARIN ÖNÜNE GEÇİLİR BUNLAR KAİDEDİR VE UYULMASI TAVSİYE OLUNUR

SEN SENİN ALETİ BEBEK GİBİ BOHÇALADIKTAN SONRA 100 SENE GEÇSSE BİŞİ OLMAZ HERKEZ SENİN GİBİ KEŞKİ ÖZEN GÖSTERSE SEN HİÇ KORKMA HİÇBİŞİ OLMAZ OLSA BİLE BEN BURDAYIM MERAK ETME .................................NACİBABA.......................O.N.K..

YALNIZ 2 AYDA BİR O PİLLERİ BİR DEVRİDAİM İÇİN BİR SAAT CERYANDA BIRAK BAŞKA BİŞİ İSTEMEZ  SIFIRIN ALTINA DÜŞÜRMEMEYE BAK SONRA ŞOKLAMAK İÇİN BURAYA GELMESİ GEREKİR BUNU UNUTMA YETER ...............................................ONK...

BİRDE BAK SENİ MODERATÖR YAPTIM HİÇ VAZİFENİ YAPMIYORSUN  BİRAZ İŞ YAP
SİTEYİ GEZ POLİSLİK YAP  BAK NELER OLUYOR BENİM GÖREMEDİKLERİMİ BİLDİR
TAMAMMI   SAYGILAR SELAMLAR HÖRMETLER....

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,NACİBABA,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,O,N,K,,,,,,
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50